';

Tábor pro rodiče s dětmi Medlov 2 2019

Táborový program pro rodiče s dětmi

DEPANDANCE JIŽ OBSAZENY!

AKTIVNÍ RODINNÁ DOVOLENÁ - TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou speciální tábory pro rodiče (prarodiče) a děti se skutečným „táborovým“ programem pro malé táborníky, s hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkami, diskohrátkami a karnevalem. Jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.

Program je koncipován pro děti ve věku od 2 do 10 let. Společně se svými dětmi se můžete zapojit do soutěží, her, koupání, sportovních aktivit, karnevalu, různých kroužků. 

Tyto tábory jsou velmi oblíbené u našich klientů - rodičů i prarodičů.

Příjezd si naplánujte vždy v neděli v dopoledních hodinách. Společným obědem bude každý náš TRD zahájen a my se na vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde. Žádné potvrzení od lékaře není na TRDy potřeba.

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2018 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 20 rodin.

 

Termín:7. - 13. 7. 2019
Cena:2999 Kč
Věk dětí:0 - 10 let
volno
Areál tábora:

Areál Medlov se nachází na Vysočině v srdci České republiky, v překrásné přírodě u velkého Medlovského rybníka, který po celý rok vítá návštěvníky tohoto čarovného místa.

Adresa:
Hotel MEDLOV
Fryšava pod Žákovou horou 143
592 04 Nové Město na Moravě

V rozsáhlém areálu nabízíme dva druhy ubytování:

 • pokoje v budově Depandance - pokoje jsou vybaveny starším nábytkem, s vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem a toaletou. Příplatek 700,-- Kč za každou osobu.

 

 • Bungalovy - jednoduché pokoje turistického charakteru se dvěmi či až šesti lůžky (ty jsou vybavené  palandami), toaletou a umyvadlem. Sprchy mohou klienti využívat v hlavní budově hotelu.

  
  

Pokoje nejsou vybaveny ručníky, proto vám doporučujeme vzít si s sebou dostatečné množství ručníků a osušek.

Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. Na jídlo se chodí do jídelny v hlavní budově hotelu. Snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, lupínky, jogurt, čaj, káva), dále následuje dopolední svačina, v poledne oběd, který se skládá z polévky a hlavního chodu, dále odpolední svačina a večer večeře . Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - omáčky, knedlíky, těstoviny, rýže).

Máte-li ze zdravotních důvodů zájem o bezlepkovou či bezmléčnou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před začátkem prázdnin. Pro bezlepkovou dietu je nutné mít vlastní pečivo k snídani a ideálně jeden balíček těstovin.

 

Nabídka služeb:

V areálu je k dispozici velká jídelna, bar s posezením, venkovní terasa s výhledem na rybník a okolní lesy, společenská místnost určená pouze pro naše klienty.

 

Dále rozlehlý hotelový areál nabízí nadstandardní zázemí pro různorodé venkovní aktivity. Naleznete zde například minigolf, volejbalové hřiště, ruské kuželky, dětské hřiště, trampolínu, písečnou pláž s možností půjčení lodiček a šlapadel. 

 

Okolí:

Vysočina je místo, kde Vás okouzlí především krásná krajina. Samozřejmostí je nepřeberné množství cyklistických a turistických tras.

Mezi zajímavá místa k navštívení patří:

Devět skal je nejvyšší vrchol Žďárských vrchů a druhý nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny nabízí křásné výhledy do okolí. Skalní labyrint tvoří tři dlouhé hřebeny s devíti věžemi a tři malé věžičky. 

Přírodní rezervace Čtyři palice se nachází ve Žďárských vrších v nadmořské výšce  628–732 m. Tato přírodní rezervace je skupina tří hlavních skalních útvarů (Děvín, Paličatá, Tvrz) a nízkého skalnatého hřebene (Opomenutá).

Zřícenina hrudu Zubštejn je nejmohutnější v celém okolí a patří mezi nejkrásnější cíle jakéhokoliv výletu. 
 

 

 

 

 

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2 - 10 let. Mohou se do něj zapojit i starší děti, ale vzhledem k věku jim aktivity mohou připadat snadné a zabrat jim kratší čas. Volné chvíle mohou využít individuálně se svými rodiči.

Celotáborová hra: Šmoulové

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností.

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

Pro děti školního věku je připraven skutečný táborový program pod vedením zkušeného oddílového vedoucího.

 

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly. Dále na vás čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě, vycházky do okol.

 

Pro zpříjemnění pobytu pro rodiče nabízíme hlídání dětí ve věku 2 - 4 roky v časech 9:30 - 12:00 a 15:00 - 17:00 hod. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu, přečíst svoji oblíbenou knihu. Na některých turnusech lze využít i služby kosmetičky nebo masérky. Další možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod., kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí sami na záchod a nepoužívají pleny.

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční promítání večerníčku. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů. 

  

Pokud někteří ze starších dětí nejsou ani večer unaveni, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

 

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

 

Jeden den je volnější (většinou čtvrtek) a naši účastníci ho mohou využít k celodennímu výletu. S výběrem toho správného cíle každému rádí poradíme.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

vedoucí tábora pro rodiče s dětmi  

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: Veronika Škopková (Krulová)

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI
Dítě od 1 roku do 5 let : 2.999,– Kč
Dítě od 6 do 9 let: 3.199,– Kč
Dítě od 10 let výše: 3.399,– Kč
Dítě do 1 roku (bez nároku na obědy, svačiny a večeře a lůžko): 500,- Kč/týden

DOSPĚLÍ
Dospělá osoba: 3.499,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V BUDOVĚ DEPANDANCE V POKOJÍCH S VLASTNÍM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM:
700,– Kč ZA KAŽDOU UBYTOVANOU OSOBU

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, odměny a diplomy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

USB Flash disk s táborovými fotkami ………............ 150,– Kč
Pojištění storno poplatků DĚTÍ .......................150,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna za DĚTI při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko, Na dospělé se nevztahuje!).
Pojištění storno poplatků DOSPĚLÁ OSOBA .......................200,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna při hospitalizaci nebo upoutání na lůžko).

Táborové tričko (pán./dám., vel.: S, M, L, XL, dětské: všechny dětské velikosti od 92 cm, 6 let (122 – 128cm), 8 let (134 cm), 10 let (140 cm), 12 let (152 cm)). Lze objednat jen u přihlášek, které jsou zaregistrovány měsíc před zahájením prvního tábora v sezoně (letní/zimní) .....................200,– Kč

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Adresa: 
Hotel MEDLOV
Fryšava pod Žákovou horou 143
592 04 Nové Město na Moravě

Parkování - zdarma

Jak se k nám dostanete? 

Z Prahy: pojedeme po dálnici D1, sjedete u Jihlavy a dále pojedete směrem na Nové město na Moravě, cesta je dlouhá 180 km a zabere vám 2 hodiny

 

Z Brna: je dlouhá 70 km a trvá hodinu a čtvrt

 

 

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Lahev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz