';

Tábor pro rodiče s dětmi Vyhlídka 1 2018

Táborový program pro rodiče s dětmi

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI jsou speciální tábory určené pro rodiče a děti se skutečným „táborovým“ programem pro nejmenší táborníky, hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkami, diskohrátky a karnevalem.

Tábory pro rodiče s dětmi (neboli TRDy) jsou:

 • speciální letní tábory určené pro rodiče a jejich děti, bez věkového omezení (většina dětí je však předškolního věku),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé,
 • velice oblíbené u současných rodičů,
 • tábory, kde na programu jsou společné soutěže a hry, celodenní výlet, koupání, sportovní aktivity, karneval a různé kroužky. Program je doplněn výtvarnými a rukodělnými dílničkami jak pro děti, tak pro rodiče. Účast rodičů na hrách je dobrovolná.

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v dopoledních hodinách. Společným obědem bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2017 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 25 rodin.

Tábor není omezen žádnou věkovou hranicí, nicméně většina dětí bude předškolního věku.

Termín:1. - 7. 7. 2018
Cena:2699 Kč
Věk dětí:neomezeno
ukončeno
Areál tábora:

Penzion Vyhlídka se nachází v nádherné chráněné rekreační oblasti Českého Švýcarska v okr. Děčín.

           

Penzion Vyhlídka je situován v klidné oblasti za Olešským jezerem, které nabízí možnost koupání.

Penzion je zaměřen převážně na rodinnou a dětskou rekreaci

GPS souřadnice: 50°47'44.3"N 14°20'50.2"E
 
Ubytování:

Naši klienti jsou ubytováni v penzionu Vyhlídka, který se nachází na samém konci obce. Tato poloha zaručuje naprostý klid a celý areál slouží pouze pro naše hosty.

V areálu je na výběr ze tří kategorií ubytování: 

 1. pokoje s vlastním sociálním zařízením (jednoduše zařízené pokoje, válendy, palandy, skříňky na uložení věcí, stolek se židlemi, koupelna se sprchovým koutem),
    
 2. pokoje se společným sociálním zařízením na patře (jednoduše zařízené pokoje, válendy, palandy, skříňky na uložení věcí, stolek se židlemi, toaleta a sprchy společné pro 4 pokoje, odděleně pro ženy a muže, na patře),
    
 3. chatičky - jsou třílůžkové až čtyřlůžkové (válendy, palandy, poličky na uložení věcí, stolek, 2 židličky). Chatky jsou útulné, zateplené, avšak poměrně malé jako všechny táborové chatky v rekračních střediscích.
    

Pokoje ani chatky nejsou vybaveny ručníky, proto vám doporučujeme vzít si s sebou dostatečné množství ručníků a osušek.

Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. Při snídani si každý vybere z nabídky švédských stolů (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, čaj, káva), dále následuje dopolední svačina, v poledne oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu, dále odpolední svačina a večer večeře (také jednotné menu). Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - omáčky, knedlíky, těstoviny, rýže).

Máte-li zájem o bezlepkovou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před zahájením tábora. Za bezlepkovou dietu se připlácí 50,- Kč/den.

Nabídka služeb:

V průběhu tábora můžete využít pestré nabídky restaurace. Vybírat můžete z velkého množství teplých i studených, alkoholických i nealkoholických nápojů. Dětmi je velmi oblíbená točená zmrzlina. Pro děti zde můžete zakoupit i různé pamlsky.

Zatímco vy si budete dopřávat něco dobrého k pití či jídlu, tak vaše děti si mohou pohrát na dětském hřišti s trampolínou, na které je výhled přímo z venkovní terasy restaurace. Starší děti jistě ocení sportovní hřiště, kde se mohou zahrát různé míčové hry.

Při teplém letním počasí se dá využít oplocený bazén, kam mají přístup pouze pro naši hosté.

V areálu se nachází i wifi-free zona.

Okolí:

Areál je obklopen lesy, které lákají na vycházky, cyklovýlety či houbaření. 

Olešské jezero s veřejnou pláží nabízí možnost koupání a můžete si zde zpříjemnit horké letní dny. Oblíbené jsou i vyjížďky na lodičkách a šlapadlech, které si zde můžete vypůjčit.

V okolí můžete navštívit řadu přírodních unikátů či historických památek. V nedalekém městě Děčín naleznete ZOO, akvapark, muzeum a zejména nově rekonstruovaný zámek.

Penzion se nachází v těsné blízkosti Národního parku České Švýcarsko, který přitahuje milovníky lesů, skal a přírody. Světoznámým přírodním unikátem je skalní most Pravčická brána, oblíbenou atrakcí je plavba na lodičkách v soutěskách v okolí Hřenska.

Okolní region je protkán cyklotrasami různé náročnosti, je možno objednat jízdu raftem v labském kaňonu nebo vyjížďku v koňském sedle. Skalní oblasti kolem Děčína jako je Tisá, Rájec, Ostrov, Sněžník nebo labský kaňon jsou též velkým lákadlem.

Program tábora:

Celotáborová hra: Dobrodružství králíků bez klobouku

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně s našimi vedoucími a užít si chvíle klidu.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

  

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Do děje vás vtáhne krátké vtipné představení, které pobaví malé i velké účastníky. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly.

Pro zpříjemnění pobytu pro rodiče nabízíme hlídání dětí. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu, přečíst svoji oblíbenou knihu, nebo si aktivně odpočinout při cvičení pro maminky. Na některých turnusech lze využít i služby kosmetičky nebo masérky. 

Oblíbeným večerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční promítání večerníčku. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů. 

  

Pokud někteří ze starších dětí nejsou unaveni ani v tuto dobu, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

Jeden den bývá obvykle volnější a naši účastníci ho mohou využít k celodennímu výletu. S výběrem toho správného cíle každému rádí poradíme.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi

vedoucí tábora pro rodiče s dětmi  

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: Veronika Škopková (Krulová)

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI

 • Dítě od 1 roku do 5 let : 2.699,– Kč
 • Dítě od 6 do 9 let: 2.899,– Kč
 • Dítě od 10 let výše: 3.099,– Kč
 • Dítě do 1 roku bez nároku na stravu a lůžko: 500,– Kč

DOSPĚLÍ

 • Dospělá osoba: 3.199,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V POKOJÍCH S VLASTNÍ KOUPELNOU A WC:
+ 700,– Kč za každou ubytovanou osobu

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V POKOJÍCH SE SPOLEČNOU KOUPELNOU A WC NA PATŘE:
+ 500,– Kč
za každou ubytovanou osobu

Cena zahrnuje:

Ubytování v dřevěných chatkách (u více než 2 osob v chatce: palandy), stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, zdravotnický dozor, odměny a diplomy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • USB Flash disk s táborovými fotkami ………............ 150,– Kč
 • Táborové tričko (pán./dám., vel.: S, M, L, XL, dětské: všechny dětské velikosti od 92 cm, 6 let (122 – 128cm), 8 let (134 cm), 10 let (140 cm), 12 let (152 cm)). Lze objednat jen u přihlášek, které jsou zaregistrovány měsíc před zahájením prvního tábora v sezoně (letní/zimní) .....................200,– Kč
 • Pojištění storno poplatků DĚTÍ .......................150,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna za DĚTI při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko, Na dospělé se nevztahuje!).
 • Pojištění storno poplatků DOSPĚLÁ OSOBA .......................200,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna při hospitalizaci nebo upoutání na lůžko).

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Parkování - zdarma
Dostatek parkovacích míst přímo v areálu tábora. 

Jak se na tábor dostanete?

adresa: Stará Oleška 136

GPS souřadnice: 50°47'44.3"N 14°20'50.2"E

Cesta z Prahy trvá cca 1:45 hod. Z Prahy vyjedete po dálnici D8, směrem Teplice, v Lovosicích z dálnice odbočíte a pokračujete směrem Děčín. V Děčíně přejedete řeku Labe a držíte se směrem Česká Kamenice. V obci Huntířov odbočíte z hlavní silnice vlevo směrem Stará Oleška. Držíte se stále mírně vpravo až dojedete na samý konec, kde naleznete vjezd do rekreačního areálu Vyhlídka.

Další možnost cesty z  Prahy vede přes Mělník, Českou Lípu a Nový Bor. 

 

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Lahev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz