';

Zimní tábor v ČR 1 4. - 10. 2. 2018 (Praha 1 - 5)

výuka lyžování, večerní zábavný program

Zimní lyžařské tábory našeho sdružení v roce 2017 BYLY PLNĚ OBSAZENY. Reportáže ze zimních táborů 2017 a starší jsou uloženy v archivu akcí.

Tábory v ČR jsou pro děti od 6 do 17 let, celkem 40 dětí. Tábory v ČR jsou určeny pro všechny stupně lyžařské pokročilosti (4–5 oddílů). 

Lyžujeme na uměle zasněžovaných svazích, proto je zde jistota sněhu až do poloviny března. Skibus nás odveze přímo od hotelu až na sjezdovku.

Zimní tábor je určen pro všechny děti z celé ČR. V tomto termínu mají jarní prázdniny tyto okresy:

Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná

Termín:4. - 10. 2. 2018
Cena:4599 Kč
Věk dětí:od 6 do 17 let
vyprodáno
Areál tábora:

Jarní prázdniny na sněhu pro pokročilé i začínající lyžaře se letos uskuteční v ABCD Sport Hotelu v Kořenově v Jizerských horách.

  

adresa tábora:

ABCD Sport Hotel
Kořenov 746
468 49 Kořenov 

Ubytování:

ABCD Sport Hotel je horský hotel, který se zaměřuje na kolektivní turistiku, proto jsou pokoje vybaveny jednoduše, účelným nábytkem.

Ubytování ve dvou, tří, čtyř a šestilůžkových pokojích, ve vícelůžkových pokojích jsou palandy, na všech pokojích jsou umyvadla. Sociální zařízení (sprchy, WC) v každém patře.

Stravování:

Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem, celodenní pitný režim je rovněž k dispozici v jídelně. Snídaně je formou "švédských stolů". Obědy se skládají z polévky a hlavního chodu, večeře jsou teplé.

  

Okolí:

ABCD Sport Hotel se nachází v malebné obci Kořenov, největší horské obci v České republice, na rozhraní Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory a Krkonošského národního parku. Pro svou strategicky výhodnou polohu je celoročně vyhledávaným rekreačním střediskem.  

Turistické zajímavosti

 • Rozhledna Štěpánka, Tesařovská kaple, Osada Jizerka
 • Naučná stezka Bukovec - Jizerka - Harrachov
 • Muzeum Jizerských hor, Muzeum skla Harrachov

Skiareály a lanovky

 • Skiareál Mýtiny - Kořenov
 • Skiareál Rejdice - Kořenov
 • Skiareál U Čápa - Příchovice
 • Skiareál Desná - Černá Říčka
 • Skiareál Hilbert - Harrachov
 • Sportovní areál Harrachov

Lyžování ve ski areálu Rejdice. Rejdický skiareál obsluhuje jedna sedačková lanovka, jeden vlek typu Poma, a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Délka sjezdových tratí je 950 m, obtížnost se pohybuje od modré po čevenou - jsou tedy vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře. Extra Park měří na délku 950m, obsahuje 20 překážek. 
Skibus z hotelu do Rejdic v ceně.

 

Program tábora:
 • lyžování dle stupně pokročilosti
 • večerní zábavný program
 • výlet do bazénu (vířivka, sauna) v rámci odpočinkového dne

  

V případě extrémně špatných sněhových podmínek (teplo, žádný ani umělý sníh) bude alternativní program, cenu permanentek pak částečně použijeme na výlety (např. bazén, výlet do sklářského muzea) zbytek vrátíme rodičům.

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na našem zimním táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Výchovní pracovníci:

Kolektiv našich vedoucích v čele s hlavními vedoucími: Jardou Borským a dalšími vedoucími z našich letních táborů. Všichni vedoucí každoročně procházejí naším odborným školením zkušených instruktorů lyžování (a někteří již navíc absolventi odborných akreditovaných kurzů pro instruktory lyžování a snowboardingu. Všichni naši výchovní pracovníci splňují naše standardní nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o jednotlivých vedoucích dozvíte v záložce Kdo jsme/vedouci.

vedení Zimních táborů: Jarda Borský

instruktoři:

 

Cena zahrnuje:

Cena zimních táborů v ČR je 4.399,–- Kč (při platbě do 31.10.2017, poté 4.599,–- Kč)

Cena zahrnuje: Ubytování v 2–6 lůžkových pokojích s umyvadlem, stravu 5 x denně, pitný režim, dopravu tam i zpět zahraničním autobusem, výuku lyžování, Skibus do Rejdic, odborný pedagogický a zdravotnický dozor,  odměny, diplomy a dárky pro děti.

Cena nezahrnuje: jízdné na lyžařské vleky: dle výkonnosti lyžaře. Bude vybrána záloha 2.000,–Kč u dětí do10 ti let, 2500 Kč u dětí od 11ti let u autobusu a následně vyúčtována dle skutečných nákladů (včetně instruktora), úrazové pojištění na lyžařské sporty.

Cena nezahrnuje bezlepkovou dietu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:

 • CD s táborovými fotkami: 100,–- Kč
 • Táborové tričko (pán./dám., vel.: S, M, L, XL, dětské: 6 let (122 – 128cm), 8 let (134 cm), 10 let (140 cm), 12 let (152 cm)) (lze objednat jen u přihlášek do 10. 1. 2018): 200,–- Kč
 • Pojištění storno poplatků: 150,–- Kč
  (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy – část F, G, A, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko.)
 • Aquapark: 400,–- Kč

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna zahraničními autobusy z Prahy a zpět. Individuální doprava na tábor a zpět je možná.

adresa tábora:
ABCD Sport Hotel
Kořenov 746
468 49 Kořenov 

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, parkoviště u budovy Golden office, Praha 4 - Braník

spojení:  
autem: nedaleko Barrandovského mostu, vjezd z ulice Ke Krči
tram: zastávka Pobřežní cesta Tram 3, Tram 17
bus: zastávka Pobřežní cesta Bus č. 253

 

Dokumenty:

Prohlášení lékaře a bezinfekčnost - ke stažení ZDE. Můžete použít i jiný formulář např. ze školy v přírodě - nesmí však být starší jednoho roku.

Seznam věcí - ke stažení ZDE

Podrobnější informace budou rozeslány emailem všem přihlášeným účastníkům cca 20 dní před odjezdem. Budou k dispozici i na našich webových stránkách v sekci onás/ke stažení.