Zasílat naše akce >
Jméno: Heslo:
 přihlásit založit účet 

Vedoucí

Na všech našich akcích (zejména letní dětské tábory, zimní dětské tábory, víkendové a jednodenní akce) se o děti starají zkušení a odborně způsobilí výchovní pracovníci (vedoucí) s mnohaletou praxí a akreditací MŠMT. Známe svoji odpovědnost za svěřené děti, a proto klademe velký důraz na soustavné prohlubování znalostí a zkušeností svých vedoucích, pořádáme pro ně každoroční školení a praktický výcvik a všechny členy vedení našich táborů vysíláme na akreditovaná školení zajišťovaná odbornými subjekty.

O děti se v průběhu tábora starají zejména tito vedoucí:


Vedení táborů:

Ve vedení (hlavní vedoucí, zástupce) jsou vždy naši zkušení a léty prověření vedoucí, kteří s námi jezdí už dlouho, nasbírali řadu zkušeností a absolvovali odborná školení. Ve vedení našich táborů jsou vždy úspěšní absolventi školení akreditavaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

josef_valter

Mgr. Josef Valter – předseda a ředitel sdružení

 

Pepa Valter má zkušenosti s dětskými tábory a jinými akcemi pro děti od roku 1997, od té doby byl mnohokrát oddílový vedoucí (10 x), vychovatel na ŠvP, sportovní instruktor lyžování, organizátor dětských táborů a mnohokrát již byl ve vedení tábora (12 x). Dětské tábory a akce pro děti jsou jeho velkým koníčkem, kterému se věnuje celoročně. Kontakt s tábory si udržuje stále, pravidelně jezdí jako zástupce hlavase na Záchrannou misi (kterou spoluzaložil v roce 2006). Pepa Valter je jedním ze zakladatelů DĚTÍ BEZ HRANIC a motorem jejich současného rozvoje. Kromě dětských táborů se ve svém volném čase celoročně aktivně věnuje neziskovému sektoru. Je předsedou Revizní komise České rady dětí a mládeže. V roce 2000 získal ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí od Institutu dětí a mládeže. Je držitelem březového lístku 2. stupně, což je jistý druh neoficiálního oceňování činnosti s dětmi a mládeží, více na www.brezovylistek.cz. Rekreačně sportuje, zajímá se o historii, staré knihy a historickou literaturu, je ženatý a rád cestuje. V pracovním procesu je právník, čímž ovlivňuje celé sdružení v celkovém přístupu k bezpečnosti a odpovědnosti při práci s dětmi.

martin_skoda

Martin Škoda DiS – místopředseda sdružení

 

Dlouholetý táborový pracovník, oddílový vedoucí (6×), organizátor dětských táborů, 12× ve vedení tábora, zakladatel O.S. DĚTI BEZ HRANIC. Pravidelně jezdí jako hlavas na Záchrannou misi 1. V roce 2005 získal akreditaci pro hlavní vedoucí od MŠMT, v roce 2008 získal ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí. Mimo akce pro děti se rekreačně věnuje volejbalu, lyžování a bruslení a informačním technologiím, v jejichž oboru také dnes pracuje.

 pulpan  

Mgr. Martin Půlpán – člen vedení sdružení

 

Martina jsem si vychovali od praktikantských let, pak byl mnoho let oddílovým vedoucím Záchranné mise a nyní je členem vedení našeho sdružení. Martin byl několikrát hlavasem Záchranné mise 1. Vždy byl jedním z nejlepších vedoucích s příkladným přístupem k práci s dětmi i k přípravě všech jemu svěřených činností. Martin je spolutvůrcem táborů „Léto bez hranic“, 3 x hlavní vedoucí tábora Léto bez hranic 3. Martin získal v roce 2008 Ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí. Martin je příkladem pro ostatní vedoucí, je pověstný svojí přesností, spravedlností vždy a ke všem a jemu vlastní odpovědností. Kromě našeho sdružení se ve svém volném čase celoročně věnuje neziskovému sektoru, několik let byl předseda Rady dětí a mládeže hl. m. Prahy. Je držitelem březového lístku 2. stupně, což je jistý druh neoficiálního oceňování činnosti s dětmi a mládeží, více na www.brezovylistek.cz . V roce 2009 dokončil právnická studia a nyní pracuje jako právník. Rekreačně hodně sportuje, v létě volejbal, v zimě lyžování.

bara-novy

Barbora Kašíková

 

Bára založila a byla a je léta (2009–2013,2015) hlavaskou velkého letního tábora Léto bez hranic 1 a hlavaskou několika zimních táborů: Zimní tábor 6–10 (do roku 2015), Zimní tábor Alpy 1–5 a Zimních táborů pro rodiče s dětmi. Bára je hlavní vedoucí i několika letních Táborů rpo rodiče s dětmi a letošní novinky – První tábor. Před několika lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má se sedmiletým Matějem a čtyřletým Kryštofem. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích, určitě nejaktivnější a nejčastější hlavaskou, vždy odpovědná, veselá a se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli. Ve svém volném čase hraje Český lakros a je v tomot sportu již 2x mistryně republiky!

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

kohlicek

Martin Kohlíček DiS.

 

Záchranář. Martin začínal jako náš praktikant a poté prošel mnoha dalšími funkcemi např. sporťák a uvolněný vedoucí a spolutvůrce táborů „Léto bez hranic“, zejména léto bez hranic 2 a 3, a také byl hlavním vedoucím Zimního tábora Prahy 1-5. Dnes už pracuje jako profesionální záchranář a čekají ho příjemné rodinné povinnosti, ale na tábory už nemá tolik času kolik by si přál. V roce 2008 získal ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí. Z Martina vždy sršela nevyčerpatelná energie za každé situace, denní i noční doby, počasí i nálady. Martin zařídí vždy a všechno, postaví loď, přinese strom, vyšplhá na stožár, postaví UFO, zkrátka – Martin práce všeho druhu.

radek-vlk_resize

Bc. Radomír Vlk DiS.

 

Záchranář. Jeden ze zakladatelů Dětí bez hranic, několikaletý místopředseda našeho sdružení, dlouholetý táborový pracovník, oddílový vedoucí (již více než 17let), plavecký instruktor a organizátor dětských táborů, v současné době jezdí jako hlavní vedoucí tábora Záchranná mise 2. Získal Ministerstvem školství  akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí dětských táborů. Kromě dětských akcí se ve svém volném čase celoročně věnuje výuce první pomoci a zásad záchranářství mezi dětmi, mládeží i dospělými. Civilním povoláním je zdravotnický záchranář, lektor vzdělávacího centra zdravotnické záchranné služby a v roce 2005 se zúčastnil české humanitární mise na Srí-lance. Je nejstarším členem vlčího táborového tria. Radek je klidnou a přirozenou autoritou, ale neváhá vymyslet nebo se zúčastnit kdejakého táborového žertíku. Nejraději má chvíle, když tábor pomalu usíná a děti začínají snít o právě prožitém táborovém dni.

lada_resize-novy

Ladislav Karda DiS.

 

Student a herec za všech okolností, to je Láďa (na táboře, ale jen tam řečený Sláďa). Na první pohled zasněný mladík s podivujícíma se očima, kterého jsme si vychovali z dítka ze střední kategorie před mnoha lety. Praktikant, vedoucí, lyžařský instruktor, zástupce hlavasky Lucky na táboře Léto bez hranic 4, halvas tohoto tábora a také hlavas Léte bez hranic 2. Sláďa je výborný herec a improvizátor a jeho představení a festivaly jsou místem našich častých setkání.

vlk

Standa Vlk DiS – hlavní zdravotník

 

Standa je všehoschopným (v dobrém) odchovancem našich táborů a víkendů v pozici praktikanta, vedoucího, zdravotníka, záchranáře a zástupce hlavního vedoucího. Léta byl členem vedení sdružení, nyní zastává funkci hlavního zdravotníka. Je spolutvůrcem táborů „Léto bez hranic“, letitým hlavasem Léta bez hranic 2. Standa získal v roce 2008 Ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí. Správně namotivován umí podat skvělý výkon takřka v čemkoli (včetně psaní dlouhých emailů, programů a prezentací). Standa se podílí jako lektor záchranář na projektu zdravotní osvěty v Kurzech praktické záchrany. Je součástí vlčí směčky našeho sdružení (s bratry: Radkem (záchranář) a Danem (vedoucí), oba ve vedení Léta bez hranic 2). Jeho vlastní stručný popis: „spolustavitel brzy ztroskotaného UFA (pozn. úvodní divadlo tábora 2006), BENGAL maniak (pozn. ohnivá show pro děti) a velký potápěč". Standa je absolvent záchranářské VOŠ, záchranářem a lektorem první pomoci.

Ve sdružení se věnuje zejména odborné zdravotní přípravě našich vedoucích, koncepci a lektorování záchranářství na táborech a víkendovkách.

jana-skodova_resize

Bc. Jana Škodová

 

Absolventka speciální pedagogiky VŠ UK. Jana začínala jako naše praktikantka a pomocnice v nepohodě a stala se z ní odpovědná a kamarádská vedoucí u nestarších dětí (na ZM 1, LBH 2 a LBH 3), se kterými hraje hry, tancuje na diskotéce, zpívá u táboráku i řeší jejich trápení, Jana je lektorkou našeho sdružení v oblasti psychologie dítěte (např. vyčlenění z kolektivu, šikana, řešení krizových situací v chování dětí). Jana byla také hlavaskou jednoho z našich zimních táborů (Praha Východ a Západ). V divadlech dokáže věrně zahrát královnu, ale i mocnou čarodějku a se stejnou vervou se chopí i pánských rolí nebo rolí zelených mužíčků. Nyní jí čeká také velmi zajímavá role, role maminky :)

mirek-senfeld_resize

Mirek Šenfeld DiS.

 

Mirka jsme si stejně jako Sláďu (byli spolu v oddíle jako děti) vychovali z dítka ze střední kategorie před mnoha lety. Je oddílový vedoucí střední kategorie několika našich táborů a hlavním vedoucím tábora Léto bez hranic 3. Svým chováním a přirozeným přístupem je pro děti autoritou. Je s podivem jak Mirkovi skvěle padne rytířská zbroj, vikingský meč nebo oděv mušketýra. Mirek má i jednu zázračnou vlastnost, když prochází po večerce táborem, chatky náhle utichají a světla baterek zhasínají. Tato vlastnost funguje nejen na chatky dětí, ale i vedoucích.

daniel-vlk_resize

Dan Vlk

 

Dan je součástí naší vlčí smečky a naším odchovancem. Praktikant, několik let oddílový vedoucí a zástupce hlavního vedoucího Léta bez hranic 2, herec a nadšenec pro každou táborovou lumpárnu s očima neviňátka. Je nositelem řádu Zlaté vařečky (té velké) a Vlčího kožíšku. V táborovém vlčím triu zaujímá místo benjamínka (i když už sám žádný benjamínek není). Děti ho milují pro neutuchající energii v neustálém vymýšlení her a vtípků. Jako vedoucí a majitel vlčího příjmení je přísný, spolehlivý a spravedlivý.

zuzana_fischerova-nahled

Zuzana Fischerová

 

Zuzka je absolventka gymnázia a v současnosti stududentka Učitelství pro 1.stupeň ZŠ se specializací na anglický jazyk na Pedagogické fakultě v Praze. Zuzka s námi byla několikrát na táboře jako účastník, poté jako praktikantka i oddílová vedoucí a letos se přesouvá do vedení táborů, je zástupkyní hlavasky tábora Léto bez hranic 1. Má zkušenosti s různými turnusy dětských táborů a jezdí i na tábory pro rodiče s dětmi (TRDy), je hlavaska jejich 4. turnusu. Ve volném čase ráda jezdí na kole, tančí nebo hraje na kytaru.

filip_karda_novy-nahled

Filip Karda

 

Student Atelieru Divadlo a Výchova na JAMU. Filip je naším odchovancem od střední kategorie, přes praktikanta až k vedoucímu, tvůrci celotáborových her, zástupci hlavase a dnes je z něho hlavní vedoucí. Za ta léta nasál spoustu zkušeností a dnes je jedním z našich nejaktivnějších (a právem i nejambicioznějších) vedoucích. V současné době jezdí na tábory ZM1 (hlavas), ZT V+Z (hlavas), LBH3 (a byl i zástupce halvase na  LBH4) a na naše Záchrannářské víkendy (vedoucí akce). Ve volném čase se věnuje improvizovanému divadlu, stejně jako jeho bratr Sláďa (dříve hlavas LbH 4 a LBH 2). Také se věnoval první pomoci a mohli jste ho potkat na pražské Bambiriádě.

 

Šimon Sýkora

 

Šimon, je stejně jako Filip (od začátku byli vždy spolu – v oddíle jako děti, jako prákoši, oddílaci a nyní jako vedení Záchranné mise 1), naším odchovancem od střední kategorie, přes praktikanta až k vedoucímu a zástupci hlavase. Za ta léta nasál spoustu zkušeností a dnes je jedním z našich nejaktivnějších (a právem i nejambicioznějších) vedoucích. V současné době jezdí na tábory ZM1 (zástupce hlavase), ZT Praha 1–5 a LBH3 a na naše Záchrannářské víkendy (vedoucí akce). Ve volném čase se věnuje improvizovanému divadlu a studiu ekonomie.

ondra_resize-novy

Ondra Zais

 

Scénárista… Ondra se své tábornické dovednosti naučil coby uvolněný vedoucí několika našich táborů, jako zástupce hlavasky Báry na táboře Léto bez hranic 1 a nyní je hlavasem tábora Léto bez hranic 4 a oddílovým vedoucím na Záchranné misi 1. Ondra se věnuje psaní, divadlu, muzice a tak trochu filmařině. Mezi jeho záliby patří fotbal, společenské hry, vaření a žonglování. Ondrova fantazie opravdu nezná mezí, a tak se můžeme těšit na mnoho scének a originálních her, co vymyslí... Ondra někdy vypadá jako hodně rozčepýřený a neupravený týpek, nicméně ve skutečnosti je to člověk s jasnými představami o vedení svého tábora.

 

 

Oddíloví vedoucí:

Oddíloví vedoucí jsou obvykle studenti či absolventi vysokých nebo vyšších odborných škol, kteří s naším kolektivem obvykle jezdí již mnoho let. Vzhledem ke stálosti kolektivu vedoucích je zaručeno, že se o děti starají prověření, zkušení a odborně proškolení vedoucí a nikoli, jak to bývá obvyklé např. na akcích pořádaných podnikatelskými subjekty, na poslední chvíli sehnaní neznámí vedoucí s pochybnými předpoklady pro výkon práce s dětmi.

Všichni naši oddíloví vedoucí procházejí našimi každoročními několikadenními školeními bezpečnosti práce s dětmi, zdravovědy a odpovědnosti, zakončené náročnými testy. Mnozí oddíloví vedoucí vyrostli na našich táborech z řad dětí, vyzkoušeli si práci praktikantů a následně se stali vedoucími. Bez zkušeností, znalostí a dostatečné vědomosti o daném člověku nemůže být na našem táboře nikdo vedoucím.

Oddíloví vedoucí se podle svých zkušeností a v rámci teoretické přípravy obvykle specializují na určitou věkovou kategorii dětí podle táborového rozdělení na malou (obvykle 6–9 let), střední (10–13 let) a velkou kategorii (14–17 let). Touto specializací tak oddílový vedoucí získávají maximální odbornost podpořenou jejich dosavadní zkušeností. Někteří vedoucí nemají přidělené konkrétní oddíly a pomáhají tam, kde je potřeba, zejména u celotáborových her a akcí, říkáme jim uvolnění oddíloví vedoucí. Dalším z důležitých vedoucích, který nemá na starosti konkrétní oddíl, je sportovní instruktor neboli sporťák. Sporťák se stará zejména o sportovní náplň tábora, připravuje nejrůznější sportovní aktivity, organizuje turnaje v míčových hrách a táborovou olympiádu.

Oddíloví vedoucí mají na starosti skupinku zhruba osmi až patnácti dětí, záleží na konkrétním táboře, věku dětí a jejich celkovém počtu.

Na některých akcích jsou oddílovými vedoucími i členové vedení sdružení, o kterých se dozvíte více zde.

  • Někteří naši vedoucí:

 

 


Milan Barvíř

Student střední školy se zaměřením Autotronik. Jeho velkým koníčkem jsou auta a vše co spaluje benzín. Od roku 2011 se s námi účastní Záchranné mise 1 jako dítě a nyní se z něho stal praktikant. Má rád turistiku, společenské hry, motoristické sporty. Je společenský a rád se připojí do jakékoliv zábavy.


Jana Bílá

Studentka Přírodovědecké fakulty UK - odborná biologie (obor botanika) a doplňkové studium učitelství biologie. Má ráda přírodu, sport (především plavání) a hudbu. Občas pomáhá při různých akcích, jako jsou dětské dny, karnevaly či tvořivé dílny. Má zkušenosti z různých letních táborů a s námi jede na Tábor pro rodiče s dětmi.

jarda-borsky_resize

Jarda Borský

 

Jarda se na táboře několik let staral jako oddílák o nejmenší trpaslíky a trpaslíky co už vyrostli z trenýrek do kraťas. Je správným, spravedlivým taťuldou, pro dětský úsměv by šel světa kraj. Nyní je hlavním vedoucím Léta bez hranic 2 a Zimního tábora pro Prahu 1 - 5Jarda je velice šikovný umělecký řezbář a restaurátor starožitností. O svůj um a cit se s námi často dělí, když vyrábí krásné rekvizity a kulisy k táborovým hrám.  Jarda s kladívkem v ruce a radostí ve tváři postaví třeba hrad, pro krále zlatý trůn nebo pro loupežníky banbitky, co střílejí jen žaludy.

bouska

Ondřej Bouška

 

Absolvent FSV UK, grafik v ČT. Ondra je jedním z nejlepších vedoucích, se kterým jsme měli možnost spolupracovat (a stále máme). Vždy byl vedoucím nejstarších dětí a jednou nás dokonce přesvědčil, že je skvělý i u nemenších trpaslíků. Ondra má v zásobě ohromné množství her a nápadů na oddílové i celotáborové akce. Je přísný a spravedlivý a mezi dětmi i vedoucími velice oblíbený. Ondra je jeden z našich nejlepších vedoucích lyžařů, jezdí na naše zimní tábory (ZT 1–5, Alpy) a léta jezdil na Léto bez hranic 3. V roce 2011 úspěšně absolvoval specializovaný kurz a získal ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí od Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

Tereza Brabcová

Studentka historie a společenských věd na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Po studiích rozhodně chce předávat své znalosti dál a stát se učitelkou. Zkušenosti s dětmi nasbírala jako instruktorka lezeckého kroužku v Ústí nad Labem. Tereza je nadšenou vedoucí střední kategorie dětí na ZM1 a ZM2/LBH2 a poprvé se k nám dostala v roce 2012. S dětmi dokáže navázat skvělé vztahy a stane se jejich opravdovou kamarádkou, ale rozhodně i autoritou zároveň. Strašně ráda se pokaždé vrací na tábory a určitě jí to ještě dlouho vydrží.

 

 

Petr Česák, Mgr. - LBH 1 2016

Absolvent FTVS UK. Petr je sportovec tělem i duší, slušný a spravedlivý vedoucí nejstarších dětí milující míčové hry, které vystudoval na pražské UK. Petr u nás začínal jako vedoucí na táboře Záchranná mise 1 a nyní jezdí s Bárou Kašíkovou na její Léto bez hranic 1 a Zimní tábor v Alpách. V souř´časné době je již kantorem na střední škole v Mostě.

zuzka

Zuzana Davidová

Zuzka je všestranná vedoucí s mnohaletými zkušenostmi, schopná pracovat s dětmi všech věkových kategorií, stejně jako se podílet na přípravě i organizaci jakýchkoli našich akcí. Jako oddílačka byla obvykle vedoucí středních nebo nejstarších dětí. Zuzka je spolutvůrce táborů „Léto bez hranic“, a letitá zástupkyně či hlavaska letního tábora Léto bez hranic 3. Je odpovědná, přátelská a obětavá a svým věčným optimismem, dobrou náladou a chutí bavit děti i vedoucí je nám příkladem a povzbuzením. Zuzana dokončila studium na Vysoké škole a nyní se zapojila do pracovního procesu v oboru cestovního ruchu a na táboru už bohužel nemá tolik času, kolik bychom si přáli

kiki-novy

Kristýna Dvořáčková

Kristýnku jsme si, jako mnoho našich jiných vedoucích, vychovali od praktikantky. Nyní je už několik let veselá a starostlivá vedoucí nejmenších dětiček na LBH 3. Je pro ně princeznou, maminkou, kamarádkou a hlavně spravedlivou vedoucí.

Zuzana Džbánková

Studentka medicíny Zuzka je nováčkem v našem týmu Záchranné mise 1, ale přesto je dlouholetý táborník. Ráda poznává nové lidi a nezkazí žádnou legraci. Ve volném čase ráda sportuje a hraje na klavír. Má spoustu nápadů a hromadu energie je všechny uskutečnit.

 

 

lucka

Lucka Eichlerová

 Absolventka FF UK. Lucka byla zpočátku naší praktikantkou, poté mnoho let oddílovou vedoucí nejmenších dětí a několikrát ve vedení tábora Léto bez hranic 4 (hlavaska). Lucka s námi spoluzakládala tábor Záchranná mise. Je táborník tělem i duší, obětavá a nesmírně laskavá. Za každého počasí a při jakékoli situaci si vždycky najde sílu se usmívat a s radostí připravovat hry a divadla.

Ondřej Fischer

Ondra letos ukončil gymnázium Jana Keplera. Příští rok nastoupí na VŠ, zatím se rozhoduje mezi FJFI a MATFYZem. Rád hraje na kytaru a na bicí. Volný čas tráví nejradši s kamarády posloucháním hudby, vytvářením hudby nebo jen povídáním. Ondra je také velký sportovec, i přes to, že kvůli škole nestíhá žádný sport na vysoké úrovni. Hrál fotbal, florbal, stolní tenis, basketbal a jeho sportovní duch v něm stále přetrvává. S naším sdružením byl 3krát jako dítě a v roce 2013 poprvé jako praktikant. Další rok už se z něho stal vedoucí nejstarších dětí na Záchranné misi 1. Letos se stal také zástupcem hlavního vedoucího na LBH 3

 


 

 

 

Marek Hais

Student gymnázia Mára s námi jezdil několik let jako dítě a přes praktikanta se dostal až k oddílovému vedoucímu. Jezdí na LBH 3 a v letošním roce pojede také na zimní tábor pro Prahu 6 – 10. Má rád všechny sportovní hry, ve volném čase hraje florbal, jezdí na kole, na bruslích nebo i maluje.

 

Jitka Hejlová

Studuje francouzštinu a češtinu na Masarykově univerzitě a zároveň obor dramatická výchova na brněnské JAMU. Je členkou divadelního souboru ZDividla Ostrava, v rámci kterého spolupracovala na tvorbě několika dětských inscenací. Na našem táboře byla poprvé v roce 2014, a to na Záchranné misi 1.

 

 

 

 

Bára Kailová

 

Je 23letá studentka ČZU v Praze. Na tábory, ač menší a zaměřené více na přírodu, jezdila na základní škole a teď se k nim ráda vrací na naší Záchranné misi 1. Čtyři roky vedla taneční skupinu juniorek Disko dance. Nyní už je opět jen tanečnicí a vypomáhá při trénincích i soustředěních (již odrostlé) skupiny. Kromě tance ráda plave, jezdí na kole, čte a chodí za kulturou nejen do divadla…

 

Kristýna Kaprová

Studentka gymnázia, která s námi jezdila jako dítě na Záchrannou misi 1 a teď už se z ní stala praktikantka. Ráda tancuje, čte a sportuje. Na tábory jezdí již od útlého dětství, takže má jistě mnoho vlastních zkušeností, které uplatní jako vedoucí.

 

 

 

Andrea Klozarová

Studentka 3. lékařské fakulty na UK Andy s námi jezdila několik let jako dítě a stejně jako mnoho dalších se z ní stala báječná oddílová vedoucí. Jezdí na Záchrannou misi 1 nebo na LBH 2. Bbaví ji sport, především volejbal, četba a  malování.

 

 

 

Anička Kekeláková

Anička je absolventkou Střední pedagogické školy v Krnově a momentálně studuje Dramatickou výchovu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Na tábor s námi jede druhým rokem jako oddílová vedoucí. Minulý rok zvládala úlohu vedoucí u dětí střední kategorie a to jak na táboře Záchranná mise 1, tak i na táboře Léto bez hranic 4. Letos bude mít na starost „děti“ z velké kategorie. Má ráda lidi, divadlo, legraci, volejbal a pandy. Nemá ráda cibuli a lhaní. A věřte, že dokáže zkrotit i ta největší zlobidla.

 

Silvia Kovácsová

Studentka medicíny Silva je jední z našich odchovaných táborových dětí. Přirozeně vyspěla do řad oddílových vedoucích na Záchranné misi 1 i 2.  Zná všechny naše fígle, hry a umí je skvěle využívat a dál předávat dětem. Je zásadová a má pevnou vůli, tak pevnou, že ani oddíl ječících dětí nemá šanci.

matejka_luka_trd4-nahled

Lukáš Matějka

Lukáš je sportovně založený kluk, který se intenzivně věnuje bojovému umění Taekwon-Do, kterého je také trenérem. Mezi jeho další oblíbené sportovní aktivity patří jízda na kole a plavání. Pro svůj zájem o přírodní vědy si po všeobecném gymnáziu vybral ke studiu 1.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, kde studuje prvním rokem obor Všeobecné lékařství. V loňském roce byl mezi dětmi na táboře velmi oblíben hlavně pro svou schopnost kdykoliv děti rozesmát a pobavit. Letos v létě se s ním můžete potkat na LBH 1 a TRDu 4.

Šárka Moulisová

 

Absolventka SpgŠ Beroun, nyní paní učitelka v mateřské škole. Šárka s námi jezdí na tábory už 4. rokem, nejprve s námi jela jako praktikantka na LBH1 a TRD, následující rok už okusila být vedoucí a hlavní vedoucí První táborů, což se jí zalíbilo a nyní je hlavaska některých ,,Prvních táborů´´. V roce 2015 úspěšně absolvovala specializovaný kurz ministerstvem školství a ziskala akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí od Střediska volného času Hořovice.Šárka rada zpívá,vymýšlí novè hry pro děti a je pro každou srandu :) Letos se se Šárkou můžete potkat na TRD - Trnávka 4, PT - 5.turnus a TRD - Chorvatsko 2.

Natálie Nosáková

Studentka gymnázia, která na tábory jezdila již od dětství a nyní jede s námi jako praktikantka na Záchrannou misi 1. Je společenská, přátelská, ráda poznává nové lidi a zkouší nové věci. Ve  volném čase jezdí na koni, baví ji jakékoliv kolektivní hry, téměř všechny sporty, zajímá se o kulturu, má ráda legraci a hlavně žádnou nezkazí.

 

jirka_nebesar

Jirka Nebesář

 

Jeden ze zakladatelů Dětí bez hranic, několikaletý místopředseda a ředitel našeho sdružení, dlouholetý táborový pracovník, oddílový vedoucí (6×), organizátor dětských táborů, devětkrát ve vedení tábora. V roce 2000 získal ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí od Institutu dětí a mládeže. Ve svém volném čase se celoročně věnuje alternativnímu divadlu a hudbě. Jirka je vedoucí ze staré party a jako většina takových už nemá na tábory tolik času kolik bychom si přáli.