Babí léto 2007

V sobotu 15. září 2007 v deset ráno se sešlo 22 dětí (opravdu velký zájem nás velice potěšil, bohužel jsme ale několik dětí pro překročení kapacity museli odmítnout) a 6 vedoucích na Palmovce v Praze, po krátkém rozloučení a přendání věcí do aut, jsme vyrazili na krátkou, asi 20 minutovou procházku k našemu pozemku na Libeňském ostrově. Pozemek se nachází na krásném romantickém místě v zahrádkářské osadě a přímo sousedí s kouzelným zákoutím Vltavy a sportovním areálem lanového centra. V osadě nám bylo k dispozici několik sportovních hřišť a toalety, umývárnu jsme si udělali provizorní ze zahradní solární sprchy, pitná voda byla, po dohodě s DDM Praha, k dispozici na vedlejším pozemku.

Hned po příchodu se děti rozdělily podle věku na tři oddíly, 1. oddíl s vedoucí Ivkou (LbH II.), 2. oddíl s vedoucí Zuzkou (ZM, LbH III.) a 3. s vedoucím Sláďou (ZM, LbH III.). Zdravotníkem akce byl Standa, kuchařem Jirka a Marťas, vedoucím akce Pepa, prákoškou Jitka, další pomocníci, kteří se na akci v průběhu víkendu vystřídali: Radek, Péťa, Kohla a Dan.

Děti se vydaly s vedoucími na průzkum okolí a mezitím ostatní vedoucí postavili provizorní táborovou základnu: velký uzavřený party stan k přespání, další velký stan jako sklad věcí, několik menších stanů pro vedoucí, umývárnu, polní kuchyň a ohniště s posezením.

V poledne přijel Marťas s gulášem, na kterém jsme si moc pochutnali. Po poledním klidu se všechny děti přesunuly do sousedního lanového centra a celé odpoledne zkoušely nízká a vysoká lana pod vedením místních instruktorů z DDM Praha.

Večer nás čekal táborák a grilování buřtíků a kuřátek (pod vedením Vlčí smečky). Děti vysbíraly na Libeňském ostrově a v okolí každou suchou větvičku a večerní hodování mohlo začít. Buřtíky zahnaly první hlad a na ohni opečená kuřátka byla skutečnou lahůdkou. Vyprávěly se vtipy, říkaly příběhy a za doprovodu Jirky a jeho kytary se zpívalo až do příjemné únavy. Noc byla chladná, na září až moc a zkratem způsobený výpadek proudu znemožnil vytopení nocležního stanu, nicméně všechny děti noc přečkaly v pořádku.

Děti se v neděli probudily do krásného pozdě letního slunečného dne, skutečné babí léto. Po chladné noci se s čajem v ruce zahřály u ohně a posnídaly čerstvé pečivo, marmeládu a sýr. V neděli dopoledne pokračovalo lezení v lanovém centru. V poledne pak přijel Jirka se špagetami, výbornou masovou omáčkou a hromadou sýra. Krásně najedení jsme si dali polední klid a po něm sportovní aktivity na hřišti a projížďky na lodičkách po romantickém slepém rameni Vltavy. Na základně se mezitím balilo a uklízelo a v půl šesté již bylo všechno připraveno k odchodu.

Uklizený a čistý pozemek v Libni jsme zazimovali a těšíme se, že na něm příští rok uspořádáme jarní víkendovku Jaro bez hranic a jistě i další ročník Babího léta.

Děkuji všem účastníkům za krásný babí víkend a rozloučení s létem

Pepa

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5