Vedoucí tábora pro rodiče s dětmi

Vedoucí tábora pro rodiče s dětmi – Letní tábory pro rodiče s dětmi i Zimní tábory pro rodiče s dětmi – jsou buď tvořivé a nadšené maminky, které pro děti (včetně svých vlastních) rády připravují zábavný program nebo tvořivé a nadšené studentky pedagogických škol překypující nadšením a energií pro práci s dětmi.

 

NAŠI VEDOUCÍ:

HLAVNÍ VEDOUCÍ:  

Bára Kašíková

Bára je hlavní vedoucí několika táborů pro rodiče s dětmi v zimě i v létě. Před několika lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má se devítiletým Matějem a šestiletým Kryštofem. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích. Určitě nejaktivnější a nejčastější hlavaskou, vždy odpovědná, veselá, se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli.
Ve svém volném čase hraje Český lakros a je v tomto sportu již 2x mistryně republiky!

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

 

Šárka Moulisová

Šárka je učitelka v mateřské škole, jezdí s námi na tábory již několik let nejprve jako praktikantka,vedoucí a nyní je ve vedení táborů. Tento rok je hlavaska Táboru pro rodiče s dětmi. S Šárkou je velká legrace, ráda vymýšlí nové hry a ve volném čase ráda kreslí, zpívá a také divadlo je jí blízké.

 

Eva Šuchmová

Od roku 2008 - 2017 jsem se  profesionálně věnovala organizaci škol v přírodě a táborů jako hlavní vychovatelka.
Civilním povoláním jsem učitelka na základní škole v přípravné  třídě.
Ve volném čase se věnuji vnoučatů a aktivitám jako je turistika, sport, zahrada.

 

 

Lucka Šimoníčková

Ahoj, jmenuji se Lucka. Mám vystudovaný obor pedagogika na Filozofické fakultě v Brně a i když mě profesní život zavál spíše do oblasti rozvoje dospělých k dětem se ráda vracím. Dětské tábory mne provází od mala – nejprve jsem byla nadšený účastník, poté praktikant a oddílový vedoucí. Jako dobrovolník jsem jezdila do kojeneckého ústavu a také do dětského domova. V současné době mne nejvíce zaměstnávají mé dvě malé děti, se kterými si užívám a vracím se do dětských let.

 

Marcela Dostálová

Ahoj, jmenuji se Marcela a pracuji jako učitelka v Mateřské škole. Dříve jsem pracovala ve školní družině a jako asistent pedagoga. Na tábory jezdím od malička a postupně jsem se z táborového dítka stala praktikantkou. Nějakou tu zkušenost jsem získala i v zahraničí. Baví mě práce s dětmi a hledat různá dobrodružství v přírodě. Ve volném čase ráda sportuji, čtu, účastním se akcí pro děti ať už pasivně či aktivně v nějaké roli. A mimochodem jsem máma 3 dětí pořád v pohybu.

 

Irena Šulcová

Ahoj, jsem maminkou dvou holčiček a od té doby, co tu jsou, vyhledávám různé společné aktivity. Ke kancelářské práci si ráda zpestřím čas aktivitami s dětmi. Zaměřuji se na všestranný rozvoj dětí ve sportu, rozvíjení a podpora kladného vztahu dětí k přírodě, umět si venku hrát i zacvičit si, podporuji cvičení rodičů spolu s dětmi, praktické a netradiční vzdělávání, rozvíjení smyslů různými způsoby včetně praktického vyzkoušení, tvoření z přírodního a co dům dal materiálu. Založila jsem lesní školku pro své děti, prováděla jsem maminky s dětmi do 3 let zábavnou a poučnou formou v přírodě v podobě přírodního kroužku, nyní školáky, vedla jsem lekce cvičení maminek s kočárky a nyní již bez kočárku ale venku a další sportovně hravé kroužky. Snažím se podporovat pobyt venku dětí i rodičů hravou a zábavnou formou.

 

 

Lenka Hyťhová

Ahoj, jmenuji se Lenka a pracuji jako učitelka v mateřské škole. Moc ráda vymýšlím aktivity pro malé děti, které testuji na svém skoro tříletém všetečkovi Kubíkovi. Už jako malá jsem jezdila na (tehdy ještě pionýrské) tábory a jsem ráda, že mohu jezdit i teď jako "velká" právě s Dětmi bez hranic. Svůj volný čas ráda trávím šitím (hlavně pro chlapečka, protože ten hrozně rychle roste), prací na zahrádce nebo někde v přírodě a doufám, že se jednou i s Kubíčkem vrátím ke svému letnímu koníčku - vodáctví.

 

 

Elen Jarešová

 
Jmenuji se Elen, mám vystudovaný obor Management cestovního ruchu na Unviverzitě Hradec Králové a momentálně jsem šťastnou maminkou 5ti leté dcerky Sofinky. Již v dětství jsem se s oblibou účastnila mnoha dětských táborů a během studia dělala například instruktorku outdoorových sportů pro dánské a holandské děti v Českém ráji a instruktorku lyžování pro děti v Krkonoších, vedoucí německého dětského tábora v severních Čechách a také vedoucí klasického tábora na Trnávce (u Moravské Třebové).
S Dětmi bez hranic jsem nejprve jela jako klientka a tábor mne tak učaroval, že jsem další léto už jela jako vedoucí i hlavní vedoucí táborů pro rodiče s dětmi.
Nedávno jsem také založila youtube vysílání Kanál pro děti a rodiče, kde předčítám audiopohádky a se Sofinkou edukativní formou učíme děti recitovat básničky a podobně.
Miluji práci s dětmi, umím zpívat, tančit, cvičit aerobik a baví mne spoustu sportů jako orientační běh, raftink, kánoe, lezení, túry, cykloturistika, ale také ochrana přírody a vody, sázení stromů nebo ruční práce.
S dospělými mám taktéž letité zkušenosti, neboť přes 10 let pracuji jako delegátka a průvodce v různých evropských turistických destinacích (Gran Canaria, Tenerife, Kréta, Rhodos, Mallorca, Kypr, Chorvatsko, Rakousko, La Manga del Mar Menor, Gandia nebo Zakynthos).
Budu se na Vás moc těšit letos na táboře pro rodiče s dětmi v Jizbici.
 

Renáta Ottová

Jmenuji se Renáta Ottová. S dětmi trávím mnoho času. Jsem studentkou a svůj volný čas trávím trénováním plavání nebo hlídáním dětí. V zimě jezdím do Krkonoš učit lyžovat. Mám trenérský kurz plavání, učitele lyžování a kurz pedagoga volného času. O prázdninách jezdím na různé tábory.

 

 

 

Žaneta Sojková

Jmenujeme se Žanet (ta starší) a Adri (překvapivě ta mladší) a budeme Vás provázet letními tábory 2021. Něco málo o nás:

Ta starší má 28 let, ještě si dodělává vysokou školu, pracuje jako kontaktní pracovník v Nízkoprahovém zařízení pro děti, lektoruje kurz asistenta pedagoga, baví ji téma výchova a nalézání nových možností a nových způsobů, jak dětem předat důležité informace, tak aby je to bavilo a aby to uměli dál použít.

Ta mladší má 4 roky, distančně studuje mateřskou školu. Baví ji kreativní činnosti např. malování po zdech a po nábytku, ráda vaří a peče, prohlíží si knížky, má ráda večerní čtení před spaním. Pokud to opatření dovolí, tak by v 6 letech chtěla začít chodit do dramatického kroužku.

Společně vytváříme kreativní boxy pro děti Tony a Lily.

 

Alena Toupalová

Ahoj, jmenuji se Alena, ale všechny "mé" děti mi říkají Álí. Učím totiž v mateřské školce, a těch dětí je přes 100. Této práci se věnuji 10 let a stále mě baví a naplňuje. Doma mám 2 již velké děti, jsou to bezva parťáci na každou zábavu, na výlety a hlavně na sport - volejbal, plavání, kolo, kolečkové brusle, běh a v zimě lyže, brusle a snowboard. Takže jsme stále v pohybu. Jinak jsem veselá, společenská a jsem pro každou srandu.

 

Ivana Vorlová

S dětmi pracuje už 15 let. Spolupořadatelka zimních táborů, letních táborů, víkendových vodáků, apod. Na tábory Dětí bez hranic s námi jezdí společně s dcerou Veronikou. Má vystudovanou VŠ ekonomického a manažerského směru a pracuje jako facility manager. Kromě práce s dětmi ji velmi baví cestování a poznávání rozvojových zemí. Volný čas tráví nejraději se svými dětmi, většinou aktivně v přírodě, na kole nebo fotografováním. Je pracovitá, má ráda pořádek a nezkazí žádnou legraci.

 

Katka Kolčová

Ahoj, já jsem Kačka a jsem studentkou gymnázia v České Lípě. Když se zrovna nevěnuji škole, tak v tu chvíli většinou někde sportuji. Dříve jsem tancovala, ale před 5 lety jsem přešla k volejbalu. V poslední době jsem si oblíbila golf, ale ráda mám v podstatě všechny sporty například jízdu na kole, běh, lyžování. Na tábor od Dětí bez hranic jsem poprvé jela jako účastník asi v 10 letech se sestřenkou, která tábor vedla. Od té doby jsem věděla, že budu chtít být vedoucí. Hned v 15 letech jsem jela poprvé jako praktikantka a letos mě čeká 4. sezóna táborů. Na všechny táborníky se moc těším.

 

Kačka Necpalová

Ahoj, jmenuji se Kačka, jsem studentkou psychologie na Masarykově univerzitě a mám za sebou první ročník v oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na UK. Táborů se účastním od mala a nyní pojedu už po sedmé jako vedoucí. Jezdím převážně na TRDy, ať už letní, zimní nebo v Chorvatsku. V průběhu školního roku se věnuji zájmovým kroužkům pro děti, zejména tanečkům, badmintonu a tvořivému kroužku, v základních i mateřských školách. Ve svém volném čase ráda sportuji, maluji, věnuji se mladším sourozencům. Práce s dětmi mě velice baví a naplňuje, jsem ráda, když můžu dětem formou hry a zábavy předávat své zkušenosti a zároveň čerpat energii, která vyzařuje z nich.
Těším se na společně strávený čas.

 

 

Lucie Popíková

Jmenuji se Lucka a od 18 let jsem pracovala jako instruktorka v lyžařských školách. Nejprve v Říčkách v Orlických horách a po té v Rokytnici nad Jizerou. Cca po 10-ti lech jsme „instruktorování“ musela přerušit z důvodu mateřských povinností. Nyní je dětem 4 a 6 let a snažím se opět vrátit na svah i s dětma. Mimo jiné vedu všestranný sportovní kroužek pro děti „Děti na startu“. Mám také zkušenosti s přípravou několika příměstských a stanových táborů. Ve volném čase se věnuji sportu a svým dětem. Jezdíme na kole, bruslích, lyžích a lezeme po skalách.

 

 

 

Terka Brucknerová

Ahoj, jmenuji se Terka a jsem studentkou druhého ročníku oboru Sociální práce na FF UHK. Letní tábory byly pro mě vždy jednou z nejlepších částí prázdnin, a proto jsem se po několika letech k táborům vrátila jako vedoucí, abych pomohla vytvářet nezapomenutelné prázdninové zážitky dalším dětem. Volný čas ráda trávím čtením knih, hraním společenských her, nebo procházkami v přírodě. Těším se na společně strávený čas!

Katka Prokopová

Jmenuji se Káťa a jsem studentkou fyzioterapie. Ráda trávím čas aktivně: třeba zajdu s kamarády na brusle, na trampolíny, šnorchlovat nebo třeba lézt. Miluji výlety, protože všude čeká na objevení něco zajímavého. Baví mě hlavně biologie, historie a cizí jazyky. Mezi mé koníčky patří i výtvarná umění a také se věnuji historickému šermu. Mimo jiné vedu dětské kroužky, kde se od dětí neustále učím něco nového.

Daniel Zadina

Jsem studentem střední pedagogické školy v Berouně. Jsem absolventem literárně dramatického oboru na ZUŠ. J. J. Ryby v Rožmitále pod Třemšínem, kde jsem navštěvoval také hudební i taneční obor. Ve svém volném čase vedu několik dramatických kroužků, režíruji, hraji ochotnické divadlo a píšu písničky. Zúčastnil jsem se i několika televizních projektů jako např. Ordinace v růžově zahradě 2 či Křižovatky života. Mám skvělý vztah k dětem, jsem zábavný, společenský a organizačně schopný. Miluju kulturu, přírodu a dobrou společnost. Letos se můžeme potkat táboře pro rodiče s dětmi při dobrodružství Ferdy Mravence.

 VEDOUCÍ:

 

 

Pavlína Matysková

Jsem studentkou přírodovědecké fakultě  na Jihočeské univerzitě. Šest let jsem jezdila na tábory jako dítě a nyní třetím rokem absolvuji tábor jako vedoucí. Mým koníčkem je sport, hudba a příroda. V dětství jsem navštěvovala kroužky se sportovním či hudebním zaměřením. V současné době jsem lektorkou kroužku sportovních a míčových her. Mým cílem je zprostředkovat dětem plno zážitků, na které budou rády vzpomínat.

 

Markéta Sýkorová

Jmenuji se Markéta, je mi 29 let, jsem vyučená cukrářka, živím se jako cukrářka- zmrzlinářka, mám dvě děti.
Ráda jezdím na vodu, sjíždím na kanoi.
 

Kamča Vacková

Ahoj jsem Kamča, máma dvou holčiček 5 a 2 roky. Vystudovala jsem vyšší odbornou školu obor Cestovní ruch a v současné době jsem na rodičovské dovolené a studuji dálkově vysokou školu - Služby letecké dopravy. 
Jsem velmi činorodý člověk a prakticky žádná aktivita mi není cizí. Vše mě hned nadchne a proto jsem se i přihlásila jako vedoucí na tábor s dětmi. Táborů jsem absolvovala nespočet jako dítě a později i na střední škole jako praktikantka a vedoucí. Vždy to pro mne byla skvělá životní zkušenost plná zábavy, aktivit, dobrodružství a nových přátelství. A to je to, co mě na tom pořád láká i v dospělosti.  

 

Katka Ludvíková

Vystudovala jsem grafický design v Praze. Teď studuji v Liberci, fakultu Umění a Architektura. Chodila jsem devět let do lidušky na výtvarku, kterou jsem absolvovala závěrečnou prací. Také jsem osm let hrála závodně basketbal, v čemž pokračuji už spíše rekreačně. Poslední dva roky jsem začala jezdit na wakeboardu, kde jsme už druhým rokem pořádali dětské závody. Na tábory jsem začala jezdit se skautem už jako malá a později jsem tyto tábory vyměnila za sportovní. Každoročně jezdím s basketem ale i sama na hory. Tento rok, jsem v Harrachově začala učit začátečníky a děti na Lyžích a Snowboardu.

Vendy Juráková

Vendy je studentkou Střední pedagogické školy v Berouně. Jako malé dítě se zúčastnila několika letních táborů,které přímo miluje. Letos se ale poprvé zúčastní, jako vedoucí, na letním táboře pro rodiče s dětmi při dobrodružství Ferdy Mravence. K jejím zájmům patří především sport, ale také zpěv. Je členem divadelního souboru, se kterým společně ve volném čase nacvičují muzikálová divadelní představení pro děti. K dětem má velmi dobrý vztah, úspěšně absolvovala několik pedagogických praxí,jak v Mateřských školách, tak i na Základní škole. Je cílevědomá, svědomitá a organizačně schopná. Ve čtvrtém ročníku si jako svou pedagogickou specializaci zvolí tělesnou výchovu, ze které bude i maturovat. Ve studiu by dále chtěla pokračovat na vysoké škole a to buď v pedagogickém oboru nebo v oboru humanitních a společenských věd.

   
 

VEDOUCÍ Z MINULÉHO ROČNÍKU:

 

volfova_iva_trd4-nahled

Iva Volfová

Vystudovala jsem gymnázium a nyní studuji v 1. ročníku Lékařské fakulty UK. Mám ráda výlety do přírody, jízdu na kole a snowboardu, četbu knih, hudbu, vaření, seznamování se s novými lidmi a cestování.

Míša Beznosková

Ahoj všem,
jmenuji se Míša. Studovala jsem speciální pedagogiku na UK v Praze. Při škole jsem pracovala v MŠ pro děti se sluchovým postižením. Poté jsem pracovala jako klinická logopedka v ambulanci a nějaký čas vedla Sdružení uživatelů kochleárního implantátu, se kterým spolupracuji do dnes. Od dětství jsem jezdila na tábory, nejprve jako dítě, pak jako praktikantka, vedoucí a hlavní vedoucí. Práce s dětmi mě velmi baví. Teď mě nejvíce zaměstnávají naše děti. S partnerem vychováváme 3 (12ti letého, 3letou a 9ti měsíčního). Ráda sportuji – v létě plavání, kolo, běh  a v zimě lyže. Většinu aktivit podnikám s dětmi a pro děti. Těším se na setkání a společně strávený čas, který si doufám všichni užijeme!

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5