Vedoucí tábora pro rodiče s dětmi

Vedoucí tábora pro rodiče s dětmi – Zimní tábory pro rodiče s dětmiLetní tábory pro rodiče s dětmi – jsou buď tvořivé a nadšené maminky, které pro děti (včetně svých vlastních) rády připravují zábavný program nebo tvořivé a nadšené studentky pedagogických škol překypující nadšením a energií pro práci s dětmi.

 

NAŠI VEDOUCÍ:

HLAVNÍ VEDOUCÍ:  

Bára Kašíková

Bára je hlavní vedoucí několika táborů pro rodiče s dětmi v zimě i v létě. Před několika lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má se devítiletým Matějem a šestiletým Kryštofem. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích. Určitě nejaktivnější a nejčastější hlavaskou, vždy odpovědná, veselá, se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli.
Ve svém volném čase hraje Český lakros a je v tomto sportu již 2x mistryně republiky!

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

Ivana Vorlová

S dětmi pracuje už 15 let. Spolupořadatelka zimních táborů, letních táborů, víkendových vodáků, apod. Na tábory Dětí bez hranic s námi jezdí společně s dcerou Veronikou. Má vystudovanou VŠ ekonomického a manažerského směru a pracuje jako facility manager. Kromě práce s dětmi ji velmi baví cestování a poznávání rozvojových zemí. Volný čas tráví nejraději se svými dětmi, většinou aktivně v přírodě, na kole nebo fotografováním. Je pracovitá, má ráda pořádek a nezkazí žádnou legraci.

Petr Česák

Absolvent FTVS UK. Petr je sportovec tělem i duší, slušný a spravedlivý vedoucí nejstarších dětí milující míčové hry, které vystudoval na pražské UK. Petr u nás začínal jako vedoucí na táboře Záchranná mise 1 a nyní jezdí s Bárou Kašíkovou na její Léto bez hranic 1 a Zimní tábor v Alpách. V současné době je již kantorem na střední škole v Mostě.

 

 

Hanka Kubšová

Táborů pro rodiče s dětmi se účastním již od jejich prvního ročníku v roce 2011. Vedení, příprava i organizace tábora mě velmi baví. Vedu letní i zimní tábory pro rodiče s dětmi.
Navštívila jsem téměř všechna střediska, kde se naše tábory pro rodiče s dětmi konají, mnohé z nich jsem sama vybírala, takže věřím, že si v nich spolu s vašimi dětmi užijete nezapomenutelné chvíle.
Když není táborová sezóna, tak mám na starosti marketing našeho sdružení.
Mám dva syny, kteří vyplňují veškerý můj volný čas. Společně jezdíme na výlety, chodíme na procházky do přírody, jezdíme na kole, v zimě lyžujeme.

Šárka Moulisová

Šárka je učitelka v mateřské škole, jezdí s námi na tábory již několik let nejprve jako praktikantka,vedoucí a nyní je ve vedení táborů. Tento rok je hlavaska Táboru pro rodiče s dětmi. S Šárkou je velká legrace, ráda vymýšlí nové hry a ve volném čase ráda kreslí, zpívá a také divadlo je jí blízké.

Anička Bízková 

Jsem studentka gymnázia Na Vítězné pláni. V budoucnu bych určitě chtěla pracovat s dětmi. Od mala jezdím na tábory - od těch klasických, přes hudební, až po ty sportovní. S DBH jezdím na tábory pro rodiče s dětmi. Závodně hraji volejbal a celkově jsou sporty moje parketa. Mezi mé ostatní koníčky patří ale i hudba a umění. K dětem mám velmi dobrý vztah, jelikož sama mám mladšího sourozence. 

Lada Vinšová

Jsem mladá, aktivní maminka, před mateřstvím jsem pracovala v administrativě. Má dcera mi otevřela nové možnosti inspirace a realizace, proto jsem se rozhodla věnovat cvičení s malými dětmi.
Ke sportu mám velmi kladný vztah již od dětství, pár let jsem dělala klasickou gymnastiku, 4 roky intenzivně jezdila na koni, dnes ráda jezdím na lyžích, na kole, na bruslích a zajímám se o nové, moderní styly cvičení (závěsná akrobacie, jóga, body workout...) Cvičím s dětmi již třetím rokem, naplňuje mě to natolik, že jsem si udělala licence: Cvičení předškolních dětí a rodičů s dětmi / Cvičitel rodičů a dětí a předškolních dětí III. třídy / Cvičení dětí kojeneckého věku. V současné době se připravuji na licenci: instruktor jógy pro děti a dospělé.

Lucie Kozderková

Vystudovala jsem VŠE a učím na gymnáziu. Mám dvě dospělé děti. Mnoho let pracuji jako dobrovolnice v kojeňáčku, kde každý týden zpestřuji život opuštěným dětem. Beru je na výlety, ukazuji jim obyčejný život za bránou Dětského centra a děláme úplně běžné věci, co dělají děti v rodinách. Mám ráda všechna roční období. Vyplňuji je cestováním, sportem, setkáváním se s přáteli a psy, které mám moc ráda.

Dáša Kalvachová

Na tábor rodičů s dětmi do Kytlice mě pozvala moje dlouholetá kamarádka v roce 2016. Sháněla vedoucí a já souhlasila. Byl to pro mě skvělý zážitek, který mě vrátil znovu do let, kdy jsem dělávala táborovou vedoucí jako praxi.
Činnost s dětmi beru jako svou životní náplň. Po studiu jsem pracovala jako „teta“ v dětském domově. Zkusila jsem i práci učitelky v mateřské školce a vychovatelky v družině. Po letech práce v MŠ a ZŠ jsem se přemístila do kanceláře a nyní pracuji jako vedoucí řídícího a dohledového centra CZVV při MŠMT. Volného času na děti mi tedy moc nezbývá, takže zajet si jako vedoucí na tábor do Kytlice je pro mě vítanou změnou.

Monika Hubáčková

Jsem diplomovanou porodní asistentkou, avšak pracuji v oblasti IT technologie. Po dobu studií jsem několik let působila jako oddílová vedoucí, s mateřskými povinnostmi - mám osmiletého syna, jsem začala spolupracovat i s Dětmi bez hranic nejdříve jako oddílová vedoucí, později jako hlavní vedoucí táborů pro rodiče s dětmi.
Ve volném čase působím jako profesionální lektorka fitness, pilates a jogy, zajímám se o fyzioterapii, bavím se společenským tancem, ráda chodím do přírody. Svou dovolenou trávím nejlépe aktivně ve společnosti podobně naladěných lidí, a právě proto se se mnou v doprovodu stejně nadšených kolegů můžete setkat na některém z pobytů.

VEDOUCÍ:  

Martina Kostenková

Ahoj, jmenuji se Martina Kostenková a tento rok jsem vystudovala Střední školu v Novém Boru, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Práce s dětmi mě baví, a proto v tomto oboru budu i nadále pokračovat na VŠ. Na tábory jezdím už od mala a jako vedoucí jezdím již třetím rokem. Můžete mě vidět na letním táboře pro rodiče s dětmi na Moravě. Baví mě hrát na kytaru a na klavír. Mezi mé oblíbené sporty patří například cyklistika, in-line bruslení, volejbal nebo speedminton. V zimě ráda lyžuji nebo jezdím na snowboardu.

Anička Čížková

Ahoj, jsem učitelka mateřské školy a tento obor jsem i vystudovala. Jezdím hlavně na tábory rodiče s dětmi a to jak v zimní tak i letní sezóně.
Mezi mé zájmy patří sport (zimních i letních chvílích), procházky s pejskem a posezení s přáteli.
Jsem přátelská, společenská a ráda pomahám lidem kolem sebe.

Káťa Sochorová

Jsem studentkou 2. ročníku Univerzity Jana Evangelisty Purkyně oboru učitelství pro MŠ. Od mala jsem absolvovala několik táborů. Dříve jsem působila na táborech jako praktikantka, dnes už funguji jako vedoucí. Ve svém volném čase se věnuji sportu, divadlu a také zpívání. Jsem společenská a pro každou srandu. Práce s dětmi mě naplňuje a zároveň dobíjí energií.

Léňa Lerchová

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Mostě. Volba střední školy byla jasná, protože práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje, ráda se podílím na dětských akcích, táborech a školách v přírodě. V současné době se věnuji pomaturitnímu studiu anglického jazyka. Několik let jsem tancovala v taneční škole Stardance Chomutov a už několik let hraji v divadelním spolku Nahoď Chomutov. Ráda bruslím, lyžuji, jezdím na snowboardu, hlídám svoji neteř a děti svých přátel, chodím na společenské akce a hraji společenské hry.

Katka Ludvíková

Vystudovala jsem grafický design v Praze. Teď studuji v Liberci, fakultu Umění a Architektura. Chodila jsem devět let do lidušky na výtvarku, kterou jsem absolvovala závěrečnou prací. Také jsem osm let hrála závodně basketbal, v čemž pokračuji už spíše rekreačně. Poslední dva roky jsem začala jezdit na wakeboardu, kde jsme už druhým rokem pořádali dětské závody. Na tábory jsem začala jezdit se skautem už jako malá a později jsem tyto tábory vyměnila za sportovní. Každoročně jezdím s basketem ale i sama na hory. Tento rok, jsem v Harrachově začala učit začátečníky a děti na Lyžích a Snowboardu.

 

 

Jiří Pluháček

Vystudoval jsem FTVS, se zaměřením na sportovní a pohybové aktivity dětí. Sice mě živí práce v IT, ale k aktivitám a pohybu s dětmi na trávě i na sněhu se stále vracím. S Dětmi bez hranic už jsem absolvoval několik letních i zimních táborů. Mám rád sport, aktivně volejbal, lyže i snowboard, jezdím na kole. Ve volném čase poslouchám muziku, bavím se společenským tancem, hraju na kytaru.

 

 

Tomáš Pluháček

Studuji střední školu Josefa Gočára se zaměřením na architekturu. Mám rád sport, lyžuju od 4 let, později jsem se naučil na snowboardu a zalíbily se mi také běžky. Hrál jsem 8 let házenou, nyní hraji intenzivně volejbal. Kromě toho též rád jezdím na kole, běhám, hraju na bicí a na kytaru. Byl jsem účastníkem na několika jiných dětských táborech, s postupem věku jako praktikant a oddílový vedoucí.

 

Vendula Michálková

K Dětem bez hranic jsem se dostala díky  Monice Hubáčkové, se kterou se známe již 15 let. Podnikaly jsme během této doby společně i s ostatními kamarády, psy a časem i  s našimi dětmi výlety a dovolené, hlavně do přírody a k moři. Od první třídy jsem jezdila na tábory jako účastník a v 18 letech jsem konečně poprvé okusila jaké to je být vedoucí tábora pro mladé zdravotníky. S radostí vyměním kancelář, která mne živí, za sportovní dobrodružství na táboře rodičů s dětmi.

Markéta Vojteková

Maturovala jsem na Střední odborné škole pedagogické v Čáslavi, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Nyní studuji Učitelství pro 1.st.ZŠ na Pedagogické fakultě v Praze. Mám ráda hudbu, tanec, relaxaci a procházky v přírodě. Hraji na zobcovou flétnu, příčnou flétnu a klavír. Ze sportů nejraději lyžuji, plavu, jezdím na kole a na in-line bruslích. Potkat se můžeme v létě v Kytlicích.

 

Zuzana Kachová

Vystudovala jsem jazykovou školu a pracuji jako dispečerka a kontrolorka kamionové dopravy. Ráda se zbavuji pracovních povinností a utíkám do přírody a k dětem. Původně jsem se zúčastnila letního tábora jako jedna z dalších maminek.
Ráda vymýšlím a připravuji hry, plánuji výlety do přírody. Přitom dokáži zúročit své zkušenosti ze Skauta, Sokola  a mnohých výletů s dětmi. Můj 6 letý syn Honzík mi pomáhá, hodnotí připravované hry a pak se jich sám účastní.
Ve volném čase jezdím na kole, na in line bruslích, plavu, cestuju a ráda  pracuji s dětmi.

Daniel Zadina

Jsem studentem střední pedagogické školy v Berouně. Jsem absolventem literárně dramatického oboru na ZUŠ. J. J. Ryby v Rožmitále pod Třemšínem, kde jsem navštěvoval také hudební i taneční obor. Ve svém volném čase vedu několik dramatických kroužků, režíruji, hraji ochotnické divadlo a píšu písničky. Zúčastnil jsem se i několika televizních projektů jako např. Ordinace v růžově zahradě 2 či Křižovatky života. Mám skvělý vztah k dětem, jsem zábavný, společenský a organizačně schopný. Miluju kulturu, přírodu a dobrou společnost. Letos se můžeme potkat táboře pro rodiče s dětmi při dobrodružství Ferdy Mravence.

Vendy Juráková

Vendy je studentkou Střední pedagogické školy v Berouně. Jako malé dítě se zúčastnila několika letních táborů,které přímo miluje. Letos se ale poprvé zúčastní, jako vedoucí, na letním táboře pro rodiče s dětmi při dobrodružství Ferdy Mravence. K jejím zájmům patří především sport, ale také zpěv. Je členem divadelního souboru, se kterým společně ve volném čase nacvičují muzikálová divadelní představení pro děti. K dětem má velmi dobrý vztah, úspěšně absolvovala několik pedagogických praxí,jak v Mateřských školách, tak i na Základní škole. Je cílevědomá, svědomitá a organizačně schopná. Ve čtvrtém ročníku si jako svou pedagogickou specializaci zvolí tělesnou výchovu, ze které bude i maturovat. Ve studiu by dále chtěla pokračovat na vysoké škole a to buď v pedagogickém oboru nebo v oboru humanitních a společenských věd.

Věra Skálová

Jsem vysokoškolská studentka a působila jsem jako dobrovolnice v mikrojeslích v mateřském centru a také v dětském domově, kde jsem se věnovala dětem. Práce s dětmi mě baví a mezi mé záliby patří kreslení, čtení a ze sportovních aktivit jízda na kole.

 

Pavlína Matysková

Jsem studentkou přírodovědecké fakultě  na Jihočeské univerzitě. Šest let jsem jezdila na tábory jako dítě a nyní třetím rokem absolvuji tábor jako vedoucí. Mým koníčkem je sport, hudba a příroda. V dětství jsem navštěvovala kroužky se sportovním či hudebním zaměřením. V současné době jsem lektorkou kroužku sportovních a míčových her. Mým cílem je zprostředkovat dětem plno zážitků, na které budou rády vzpomínat.

 

Zita Šťástková

Mám za sebou účast na mnoha pobytech rodičů s dětmi, kam jsem si ráda jezdila užít společně strávené chvíle s dětmi v prima kolektivu a zajímavém programu. Sama mám za sebou kariéru oddílové vedoucí, lektorky programů prevence, učitelky ZŠ a v neposlední řadě trojnásobné matky. Miluju přírodu, dětskou nápaditost, bezprostřednost a smích. Vystudovala jsem výtvarnou specializaci na Pedagogické fakultě UK.

   

Markéta Slancová

Jsem studentkou osmiletého gymnázia v Karlových Varech. Mezi mé zájmy patří především různé výtvarné činnosti. V šesti letech jsem začala navštěvovat výtvarný kroužek na ZUŠ Dvořákova, kam doteď chodím na keramiku. S uměním bylo spojeno i několik výtvarných táborů, kterými jsem prošla. Když tedy zrovna nekreslím nebo nevyrábím šperky, ráda se věnuji cyklistice či pěší turistice.

 

Barbora Hájková

Je mi 18 let a již třetím rokem studuji Střední pedagogickou školu v Mostě. Na táborech od DBH jsem jezdila jako dítě již od 10 let až do svých 17, kdy jsem se stala praktikantkou, ale i vedoucí na TRDu v Kytlici 5. Již pět let hraji na klavír a trochu i na kytaru, největším koníčkem jsou knihy a hudba. Jednou bych ráda učila český jazyk a hudební výchovu na SŠ.

 

Petra Nováková

Je mi 18 let a studuji pedagogické lyceum v Mostě, příští rok maturuji. S dětmi mám zkušenosti z příměstských táborů, kde jsem dělala dobrovolníka. Toto bude můj první tábor jako takový. Mám ráda sport, hlavně běh a také hru na klavír.

   
 

VEDOUCÍ Z MINULÉHO ROČNÍKU:

 

zuzana_fischerova-nahled

Zuzana Fischerová

Zuzka je absolventka gymnázia a v současnosti studuje Učitelství pro 1.stupeň ZŠ se specializací na anglický jazyk na Pedagogické fakultě v Praze. Zuzka s námi byla několikrát na táboře jako účastník, poté jako praktikantka i oddílová vedoucí a letos se přesouvá do vedení táborů. Má zkušenosti s různými turnusy dětských táborů a jezdí i na tábory pro rodiče s dětmi (TRDy), je hlavaska jejich 4. turnusu. Ve volném čase ráda jezdí na kole, tančí nebo hraje na kytaru.

 

volfova_iva_trd4-nahled

Iva Volfová

Vystudovala jsem gymnázium a nyní studuji v 1. ročníku Lékařské fakulty UK. Mám ráda výlety do přírody, jízdu na kole a snowboardu, četbu knih, hudbu, vaření, seznamování se s novými lidmi a cestování.

 

stambergova_bara_trd4-nahled

Bára Štambergová

Studuji třetím rokem Přírodovědeckou fakultu UK – obor Biologie a geografie se zaměřením na vzdělávání. Mezi mé záliby patří sport (především kolo a in-line brusle), příroda, čtení a hudba. Mám zkušenosti s hlídáním malých dětí a s organizací ŠvP.

 

bila_lucie_trd4-nahled

Lucka Bílá

Lucka je velmi milá, usměvavá a kamarádská dívka, která má moc ráda děti. Maturovala na Střední pedagogické škole v Berouně, takže má již bohaté zkušenosti s předškolními dětmi. Nyní studuje učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě v Praze. Ráda zpívá, tančí, jakkoliv výtvarně tvoří a vymýšlí dětem zábavný program. Nejraději čte dětem pohádky. Už teď se těší na táborové léto plné zábavy. Potkat se s ní můžete na LBH1 a TRD4.

 

matejka_luka_trd4-nahled

Lukáš Matějka

Lukáš je sportovně založený kluk, který se intenzivně věnuje bojovému umění Taekwon-Do, kterého je také trenérem. Mezi jeho další oblíbené sportovní aktivity patří jízda na kole a plavání. Pro svůj zájem o přírodní vědy si po všeobecném gymnáziu vybral ke studiu 1.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, kde studuje prvním rokem obor Všeobecné lékařství. V loňském roce byl mezi dětmi na táboře velmi oblíben hlavně pro svou schopnost kdykoliv děti rozesmát a pobavit. Letos v létě se s ním můžete potkat na LBH 1 a TRDu 4.

 

vernerova_hana_trd4-nahled

Hanka Vernerová

Hanka je studentkou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, oboru učitelství pro I. stupeň ZŠ se specializací dramatická výchova. V současné době také učí matematiku na 2. stupni ZŠ Montessori a vede florbalový kroužek. S dětmi tráví čas na školách v přírodě a loni se poprvé účastnila TRDu. Ve volném čase ráda čte, kouká na filmy nebo sportuje.
 lenka_krausova-nahled

Lenka Krausová

Jsem maminka dvou dětí. Absolvovala jsem gymnázium, později při zaměstnání vysokou školu ekonomického zaměření. Od dětství jsme byla členkou turistického oddílu, později jednou z jeho vedoucích. Protože moje maminka je učitelka prvního stupně, od střední školy jsem se často jako doprovod/dozor účastnila škol v přírodě, školních výletů a podobných akcí. Volný čas trávím s rodinou, jsem aktivní běžkyně, mám ráda pěší výlety, zejména po horách, cyklovýlety, historii, literaturu.

 

Jana Líšťanská

Letos poprvé ji můžete potkat na TRD Kytlice 3, jako vedoucí. V předchozích několika letech byla se svou dcerou a synem na straně druhé, jako nadšení účastníci. Ráda peče, vaří, pěstuje pestrou škálu letniček, chová straky, jež s úspěchem učí mluvit. Své nápady v podobě karnevalových masek a převleků ráda zúročí na jakékoliv oslavě, svatbě, dětském táboře či silvestrovké párty. Přátelskost a obětavost ji rozhodně nechybí.

 

Mgr. Soňa Jarošová

Absolventka PF UJEP v Ústí nad Labem - Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. V současné době na rodičovské dovolené se svým druhým dítkem, synem Davidem. Již po čtvrté se zúčastní TRD v Kytlici, letos TRD Kytlice 3, jako jedna z vedoucích. Má ráda práci na zahradě, turistiku po vlasti české, sportovní a výtvarné aktivity nejen s dětmi. Je usměvavá, kreativní, rozhodně nezkazí žádnou legraci..

 

Bára Procházková

Maminka dvou synů, se kterými se od roku 2012 účastní TRD v Kytlici. V letošním roce jako nováček v roli vedoucí - TRD Kytlice 3. Často a ráda organizuje výlety, oslavy s bohatým a vtipným programem. Ve volném čase nepohrdne knihou s napínavou zápletkou. Se svým přirozeným přístupem a veselou povahou děti nikdy nezklame.

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5