Vedoucí

Všichni naši vedoucí jsou táboroví nadšenci, tábory dělájí ve svém volném čase a pro radost.

Na všech našich táborech se o děti starají nadšení, zkušení a odborně způsobilí výchovní pracovníci (vedoucí), kteří chtějí část svého volného času věnovat práci s dětmi pro jejich i svoji radost a s nadšením "bez hranic". Známe svoji odpovědnost za svěřené děti, a proto klademe velký důraz na soustavné prohlubování znalostí a zkušeností svých vedoucích, pořádáme pro ně školení a praktické modelové situacek a všechny členy vedení našich táborů vysíláme na specializovaná školení hlavních vedoucích akreditovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

O děti se v průběhu tábora starají zejména tito vedoucí:


Vedení táborů:

Ve vedení táborů (hlavní vedoucí, zástupce) jsou vždy nejzkušenější a nejšikovnější vedoucí, kteří na táborech už nasbírali řadu zkušeností a absolvovali odborná školení. Ve vedení našich táborů jsou vždy úspěšní absolventi školení akreditovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Pepa

Hlavní vedoucí Záchranné mise, hlavní vedoucí Zimního tábora ČR 1

Pepa je odchovanec Záchranné mise. Jako dítě zde strávil 10 let. U toho to ale nemohlo skončit, vzhledem k jeho lásce k táboru. Tudíž se přidal do týmu vedoucích jako praktikant a přes oddílového vedoucího a zástupce hlavase se dostal do funkce hlavního vedoucího. Jezdil taky na tábory LBH2. Pepa je profesionální muzikant a je trumpetistou u Hudby Hradní stráže. Je pozitivní, usměvavý, kamarádský, vždy skvěle naladěn a hlavně je to dobrý parťák na léto. Rád si zahraje basket, fotbal, nebo jinou týmovou hru. Jako hlavas sází na úžasný tým Záchranné mise. Věří, že jen díky skvěle sehrané partě lidí, kterou letos tábor určitě disponuje, může být tábor tak skvělý, jak si všichni přejeme.

 

Martin

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise

Martin je dlouholetý táborník, který jezdí na Záchrannou misi v kuse již od svých sedmi let. Z bezstarostného dítěte se propracoval přes praktikanta až k oddílovému vedoucímu, a od roku 2022 působí na ZM jako zástupce hlavního vedoucího. Na táboře je spojován se svým nejlepším kamarádem Martinem Gorčíkem, se kterým společně tvoří dynamické duo již od raného dětství, a člověk si je už bez sebe nedokáže ani představit. Martin je studentem oboru Fyzioterapie na FBMI ČVUT na Kladně, je velkým milovníkem sportu, závodně hraje florbal, rekreačně běhá, jezdí na běžkách, sjezdovkách, občas zajde do posilovny nebo si zahraje squash. Ve svém volném čase si rád poslechne hudbu, nebo přečte dobrou knihu. Již druhým rokem vede pohybový kroužek pro všeobecný pohybový rozvoj dětí ve věku 3-5 let pod záštitou fotbalové Sparty.  Jeho srdce je ale ze severu, proto je oddaným fanouškem hokejových Bílých Tygrů. Martin je veselý a usměvavý typ člověka, který nezkazí žádnou srandu, práce s dětmi ho moc baví, a naplňuje, na tábor se každým rokem těší stále více. Doufá, že i letošní tábor bude opět skvělý, a zažije spoustu skvělých zážitků, které si bude dlouho pamatovat.

 

 

Martin

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise

Martin studuje ekonomiku a management chemického průmyslu na univerzitě v Pardubicích. Od mala hraje na bicí nástroje. V současné době je členem dvou kapel, kde krom bicích nástrojů hraje i na perkuse a zpívá. Na Záchrannou misi jezdí od roku 2007, kdy jel poprvé jako dítě, a od té doby bez přestávky nevynechal spolu ještě s Pepou Pluhařem a Martinem Dyntrem jediný ročník. Marťas si prošel pozicemi praktikanta, oddílového vedoucího, a to i na LBH3, a v současné době pojede v pozici zástupce hlavního vedoucího na ZM. Jinak to je velký kamarád, vždy s dobrou náladou a na tábor se už nemůže dočkat!

 

Bára

Hlavní vedoucí LBH 1

Bára založila a byla léta (2009–2013,2015) hlavaskou velkého letního tábora Léto bez hranic 1 a hlavaskou několika zimních táborů: Zimní tábor 6–10 (do roku 2015), Zimní tábor Alpy 1–5 a Zimních táborů pro rodiče s dětmi. Bára je hlavní vedoucí i několika letních Táborů pro rodiče s dětmi. Před lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má s dvěma syny již školou povinnými. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích. Určitě jednou z nejaktivnějšách hlavasek, vždy odpovědná, veselá, se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli. Ve svém volném čase hraje Český lakros a byla v tomto sportu již 2x mistryně republiky! Poslední dobou ji pohltily také únikovky :-)

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

 

Šárka

Zástupce hlavní vedoucí LBH 1

Šárka je učitelka v mateřské škole, jezdí s námi na tábory již několik let ve vedení táborů, zejména jako zástupce hlavního vedoucího na LBH1, a hl. vedoucí TRDU. Šárka je ráda  součástí táborových divadel a u žádného táboráku nesmí chybět, stejně jako u zábavných her. Hraje na klavír, flétnu a pokouší se hrát na heligonku. Ve volném čase ráda cestuje a pořádá turistické akce.

 

Terka

Hlavní vedoucí LBH 2

Terka je studentkou oboru Zdravotnický záchranář na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a na naše tábory začalaj jezdit jako praktikanta, posléze jako oddílová vedoucí. Vzhledem ke svému zájmu začala v roce 2019 jezdit na na První a Týdenní tábory jako zdravotnice.

 

Marek

Zástupce hlavní vedoucí LBH 2

Marek alias Mabek je studentem fyziky na vysoké škole ČVUT v Praze. Na pobytové tábory jezdí už od svých pěti let a jako vedoucí pojede již po několikáté. Začínal jezdit jako vedoucí na Prvních a Týdenních táborech a letos ho můžete potkat na LBH2, kde bude dělat zástupce hlavnímu vedoucímu. Na táborech je tedy jako doma. Rád cvičí, boulderuje, skáče na trampolíně, chodí do přírody a učí se na různé hudební nástroje. Má zábavný přístup k životu a k dětem, takže se s ním na táboře nikdo nenudí!

 

Ondra

Hlavní vedoucí LBH 3, hlavní vedoucí Zimního tábora ČR 2

Ondra je absolventem gymnázia Jana Keplera, nyní studuje na vysoké škole softwarové inženýrství. Rád hraje na kytaru a na bicí. Volný čas tráví nejraději s kamarády posloucháním a vytvářením hudby. Je velký sportovec - hrál fotbal, florbal, stolní tenis i basketbal a jeho sportovní duch v něm stále přetrvává. Momentálně se věnuje jen fotbalu. S naším sdružením jezdil jako dítě na LBH 3, kam v roce 2013 jel i jako praktikant. Další rok se z něho stal vedoucí nejstarších dětí na Záchranné misi. V roce 2016 se stal zodpovědným a velmi pečlivým zástupcem hlavase na LBH 3 a od roku 2017 tam působí v tandemu s Jirkou jako hlavní vedoucí. Díky jeho sportovnímu založení působí i jako lyžařský a snowboardový instruktor na našich zimních táborech pro děti.
Ondra jezdí jako hlavní vedoucí na Zimní tábor v ČR (Praha 1-5).

Jirka

Zástupce hlavního vedoucího LBH 3

Jirka, pro množství stejného jména zvaný eNko, je studentem Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). Na našich táborech začal jako oddílový vedoucí na LBH 3, kde se staral o děti střední a velké kategorie. Mezi jeho koníčky a zábavu ve volném čase patří florbal, MMA a sport celkově, rád sleduje seriály a filmy a rád poslouchá hudbu. Nyní jezdí jako zástupce hlavního vedoucího na LBH 3.

 

Murphy

Hlavní vedoucí LBH 4

Letní tábory jsou s ním tak nějak spjaté už od dětství, kdy ho rodiče coby prvňáčka, přihlásili tenkrát na pionýrský tábor od ROH.
Držitel táborového rekordu v pojídání houskových knedlíků k rajské omáčce (30 kusů) jako praktikant a po jídle jsem šel hrát fotbal do útoku.  Fanatický účastník všech fotbalových utkání proti komukoliv, děti proti vedoucím nebo proti jiným táborům. Kytarový bard s pár akordy, kdy právě na táboře se naučil hrát na kytaru, tedy ne moc vybrnkávání, ale akordy k písničkám, abych mohl zapůsobit zejména na tu hezčí část táborových účastníků.
V roce 1983 se stalo, že z nějakého důvodu chyběl na táboře praktikant, tak Murphy vypomohl a pak vlastně úplně přirozeně pokračoval jako výchovný pracovník ve funkci klasického praktikanta a později ve funkci oddílového vedoucího. Všechny zkušenosti posbírané po všech táborech, včetně těch posledních několik let zpátky, mu daly hodně pozitivního nejen do táborového, ale i soukromého života.

 

David

Hlavní vedoucí Prima léta 1

Už jako dítě jsem jezdíval na tábory, hlavně do Beskyd a Českého ráje. V pozdějším věku jsem se stal členem turistického oddílu. Láska k horám mi vydržela dodnes, několikrát za rok navštěvujeme Vysoké Tatry. Poté jsem začal pracovat jako učitel na základní škole, kde jsem vedl dětský divadelní kroužek. Společně se svými přáteli a některými členy učitelského sboru jsme pro děti pořádali různé kulturní a zábavné akce např. Pálení čarodějnic, Den dětí, Maškarní ples, Mikuláše a jiné. Odsud mě s kamarádem zavedla cesta na pořádání táborového programu a vedení oddílu dětí. V následujícím roce jsem již jel jako oddílový vedoucí.

Pracovat s dětmi mi vydrželo dodnes, přidal jsem i výuku plavání a lyžování, a také zdravotničení.

S dětmi je totiž zábava a co může být pěknější, než vykouzlit dětem na tváři úsměv. Je skvělé, když se Vám práce stane koníčkem a zábavou. Nu což, vydejme se tedy na další táborové dobrodružství.

 

Bětka

Zástupkyně hlavního vedoucího Prima léta 1

Ahoj! Jmenuji se Bětka, je mi 19 let a studuji 4. ročník střední zdravotnické školy. Na tábory jezdit odmalička, postupně jsem si vyzkoušela roli praktikantky a vedoucí. Ve volném čase se ráda věnuji sportu, miluju vodáctví, táboření a přírodu. Taky si ráda přečtu knížku, nebo upeču dort. Práce s dětmi mě moc baví a na léto s tábory se už moc těším.

 

Tomáš

Hlavní vedoucí Prima léta 2, Prima léta s výtvarkou

Ačkoli Tomáš nepatří mezi odchovance DBH a je mezi námi tak trochu nový, není nový v oblasti táborů a pobytů pro děti. Má zkušenosti jak s nimi, tak s pořádáním škol v přírodě a víkendových akcí. Danou oblast, tedy volnočasovou pedagogiku, má také vystudovanou na VŠ v Brně a Liberci. Mimo to se také věnuje oblasti teambuildingů a firemního vzdělávání. Mezi jeho koníčky patří bezpochyby cestování a pobyt v přírodě, ale také třeba jízda na motorce, různé sporty či hraní her.
 

Martin

Zástupce hlavního vedoucího Prima léta 2, Prima léta s výtvarkou

Ahoj, jmenuji se Martin studoval jsem gymnázium a nyní studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku. Téměř všechen svůj volný čas trávím buď na tréninku, nebo v "Jumpu" na brigádě, kde působím jako trenér. Zkušenosti s dětmi mám velmi rozmanité. Od individuálních tréninků, příměstských táborů, škol v přírodě a nebo právě jako oddílový vedoucí či hlavas na táborech letních. 
Budu se na vás v létě těšit!

Barča

Hlavní vedoucí Prima léta 3

Barča je studentkou českého jazyka a hudební výchovy pedagogické fakulty na Univerzitě Hradec Králové. V současné době úspěšně dokončila bakalářské studium a pokračuje dál. Na tábory jezdila s Dětmi bez hranic již od mala, byla také praktikantkou na LBH 1 a vedoucí na několika TRDech. Volný čas ráda tráví s přáteli, čtením, hudbou - třeba hrou na klavír nebo varhany -  nebo hraním textových RPG.

Lůca

Zástupkyně hlavní vedoucí Prima léta 3

Jmenuji se Lucka a studuji na střední odborné škole sociální. Na tábory jezdím od dětství. Na LBH 1 jsem byla 4x jako dítě a rozhodla jsem se pokračovat jako praktikantka. Ráda trávím čas s přáteli a rodinou. Baví mě kreslit, zpívat a hrát na klavír. Díky školním praxím mám zkušenosti s dětmi na základní škole i s dětmi předškolního věku.

Verča

 Hlavní vedoucí Sportovního tábora 1

Verča studuje obor stavební inženýrství na ČVUT v Praze a působí ve vedení dobrovolnické organizace IAESTE, kde pro studenty ČVUT pořádá teambuildingové akce, veletrhy a adaptační kurzy. Je kreativní, nápaditá, akční a dětmi oblíbená. Na tábory s námi jezdí již od roku 2015 a osvědčila se jako skvělý oddílový vedoucí a zdravotník. Letos se poprvé ujímá vedení celého tábora a bere s sebou i osvědčený tým všech oblíbených vedoucích.

 

Iva

Hlavní vedoucí Sportovního tábora 2

S dětmi pracuje už 15 let. Spolupořadatelka zimních táborů, letních táborů, víkendových vodáků, apod. Již několik let s námi jezdí na První, Týdenní a Sportovní tábory. Má vystudovanou VŠ ekonomického a manažerského směru a pracuje jako facility manager. Kromě práce s dětmi ji velmi baví cestování a poznávání rozvojových zemí. Volný čas tráví nejraději se svými dětmi, většinou aktivně v přírodě, na kole nebo fotografováním. Je pracovitá, má ráda pořádek a nezkazí žádnou legraci.

Domča

Hlavní vedoucí Prvního a týdenního tábora (1. turnus)

Domča pochází z Ostravy a momentálně pracuje na plný úvazek v knihkupectví na Moravě. Ráda cestuje, čte, fotí, kreslí, cestuje, hraje jak deskové tak pohybové hry a průběžně se věnuje svatebním přípravám. Jezdí na dětské tábory od roku 2008. Za tu dobu byla nejen dětským táborníkem, ale i praktikantkou a oddílovou vedoucí. Letos opět jako hlavní vedoucí. Práce s dětmi ji velmi naplňuje a už se nemůže dočkat až s vámi stráví další skvělé léto. :)

 

Káťa

Hlavní vedoucí Prvního a týdenního tábora (3. a 4. turnus)

Jsem studentkou sociální pedagogiky a lektorkou jazyků od dětí až po studenty. Již od 15 let jsem se účastnila příměstských táborů jako praktikantka. Působila jsem i jako pedagog v mateřské škole. Tábory, práce s dětmi, aktivity a organizace mě nadchly natolik, že strávím každé léto s dětmi na táborech a věnuji se jim naplno, letos to nebude jinak. Mojí velikou oblibou je zpěv a hra na kytaru, která na táboře nesmí chybět. Volný čas věnuji turistice, cestování, tanci, sportu a deskovým hrám s přáteli. Žádnou zábavu nezkazím, jsem trpělivá a vždy mě uvidíš s úsměvem a dobrou náladou. Už se moc se těším na společné léto.

Adam

Hlavní vedoucí Prvního a týdenního tábora (5. turnus)

Ahoj!
Já jsem Adam, studuji geografické informační systémy na UJEP v Ústí nad Labem a přivydělávám si administrativou ve výrobním závodě. Na letní tábory s organizací jezdím jako oddílový vedoucí na LBH a Prima léto, a také jako hlavní vedoucí na PT. Tábory jsou pro mě už nepostradatelnou součástí léta a každý rok se moc těším na skvělou partu lidí a nové zážitky. Ve volném čase jsem rád s přáteli a baví mě Formule 1, hudba, badminton, snowboarding a také focení a knihy. Jsem klidný, pečlivý a snažím se rozdávat dobrou náladu svým suchým humorem.

 

Martin

Hlavní vedoucí Prvního a týdenního tábora (6. a 8. turnus)

Ahoj, jmenuji se Martin studoval jsem gymnázium a nyní studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku. Téměř všechen svůj volný čas trávím buď na tréninku, nebo v "Jumpu" na brigádě, kde působím jako trenér. Zkušenosti s dětmi mám velmi rozmanité. Od individuálních tréninků, příměstských táborů, škol v přírodě a nebo právě jako oddílový vedoucí či hlavas na táborech letních. 
Budu se na vás v létě těšit!

Jarda

Hlavní vedoucí Prvního a týdenního tábora (7. turnus)

Jarda se na táboře několik let staral jako oddílák o nejmenší trpaslíky a trpaslice, co už vyrostli z trenýrek do kraťas. Je správným, spravedlivým taťuldou, pro dětský úsměv by šel světa kraj. Nyní je hlavním vedoucím Zimního tábora pro Prahu 6 - 10 a Prima léta 1, kam jede i se svou manželkou zdravotnicí a svými dětmi. Jarda je velice šikovný umělecký řezbář a restaurátor starožitností. O svůj um a cit se s námi často dělí, když vyrábí krásné rekvizity a kulisy k táborovým hrám.  Jarda s kladívkem v ruce a radostí ve tváři postaví třeba hrad, zlatý trůn pro krále nebo banbitky pro loupežníky, co střílejí žaludy.

Bára

Hlavní vedoucí Příměstského tábora v ZOO (1. a 5. turnus)

Ahoj, jmenuju se Barča, je mi 21 let a studuji 2. ročník na vysoké škole. S dětmi mám rozmanitou zkušenost, v současné době se ve volném čase věnuji hlídání dětí a celkově mě zajímají sociální otázky. Ve svém volném čase si ráda zajdu na procházku do přírody, něco dobrého si uvařím, nebo si přečtu knížku. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje, vždy jsem pak naplněna pozitivní energií. Už se na Vás moc těším :)

Káťa

Hlavní vedoucí Příměstského tábora v ZOO (2. a 8. turnus)

Jsem studentkou sociální pedagogiky a lektorkou jazyků od dětí až po studenty. Již od 15 let jsem se účastnila příměstských táborů jako praktikantka. Působila jsem i jako pedagog v mateřské škole. Tábory, práce s dětmi, aktivity a organizace mě nadchly natolik, že strávím každé léto s dětmi na táborech a věnuji se jim naplno, letos to nebude jinak. Mojí velikou oblibou je zpěv a hra na kytaru, která na táboře nesmí chybět. Volný čas věnuji turistice, cestování, tanci, sportu a deskovým hrám s přáteli. Žádnou zábavu nezkazím, jsem trpělivá a vždy mě uvidíš s úsměvem a dobrou náladou. Už se moc se těším na společné léto.

Nela

Hlavní vedoucí Příměstského tábora v ZOO (3. a 4. turnus)

 

Ahoj, jmenuju se Nelča. Je mi 19 let a od svých 5 let jezdím pravidelně na tábory. Od 13 let se aktivně zapojuju ve vedení skautské družinky. Hraju na ukulele, kytaru, ráda chodím na výlety. Studuju obor sociální činnost a zrovna maturuju. Moje budoucí já prahne po pedagogické VŠ.

Verča

Hlavní vedoucí Příměstského tábora v ZOO (6. a 7. turnus)

Zdravím Vás, jmenuji se Verča. Studuji biologii na Karlově Univerzitě a pokud tomu osud dá, tak se jednou stanu učitelkou tohoto krásného předmětu. Od malička chodím do skautského střediska Krokodýl Tlučná, se kterým každý rok vyrážíme na letní tábor. Dříve jsem si tábory užívala jako účastník, ale nyní jsem již několik let v roli organizátora. Právě díky členství ve skautu jsem si oblíbila přírodu a zamilovala jsem si příjemné večerní chvilky u praskajícího ohně s kytarou v kruhu dobrých přátel. Mimo jiné ráda čtu (zejména fantasy příběhy), vařím, zpívám a hraji hry všeho druhu. Velmi se těším, až společně strávíme příjemný čas a užijeme si spoustu zábavy se zvířátky v ZOO.

 

Oddíloví vedoucí:

Oddíloví vedoucí jsou obvykle studenti či absolventi vysokých nebo vyšších odborných pedagogických škol, kteří s naším kolektivem obvykle jezdí již mnoho let. 

Všichni naši oddíloví vedoucí procházejí našimi každoročními několikadenními školeními bezpečnosti práce s dětmi, zdravovědy a odpovědnosti, zakončené náročnými testy. Mnozí oddíloví vedoucí vyrostli na našich táborech z řad dětí, vyzkoušeli si práci praktikantů a následně se stali vedoucími. 

Oddíloví vedoucí se podle svých zkušeností a v rámci teoretické přípravy obvykle specializují na určitou věkovou kategorii dětí podle táborového rozdělení na malou (obvykle 6–9 let), střední (10–13 let) a velkou kategorii (14–17 let). Touto specializací tak oddíloví vedoucí získávají maximální odbornost podpořenou jejich dosavadní zkušeností. Někteří vedoucí nemají přidělené konkrétní oddíly a pomáhají tam, kde je potřeba, zejména u celotáborových her a akcí, říkáme jim uvolnění oddíloví vedoucí. Dalším z důležitých vedoucích, který nemá na starosti konkrétní oddíl, je sportovní instruktor neboli sporťák. Sporťák se stará zejména o sportovní náplň tábora, připravuje nejrůznější sportovní aktivity, organizuje turnaje v míčových hrách a táborovou olympiádu; na zimních táborech to jsou lyžařští instruktoři.

Oddíloví vedoucí mají na starosti skupinku zhruba osmi až patnácti dětí, záleží na konkrétním táboře, věku dětí a jejich celkovém počtu.

  • Někteří naši vedoucí (ne všichni chtějí být na webu, chrání si tak své soukromí):

Miriam

Záchranná mise

Miriam je momentálně studentkou Vysoké školy ekonomické v Praze. S organizací Děti bez hranic jezdí jako výchovný pracovník od roku 2015. První dva roky působila na táboře jako praktikantka a další čtyři byla oddílová vedoucí velkých dětí (14-17). Stejně jako minulý rok i tento se bude starat o administrativu, chod tábora a bude Vás informovat o všem zajímavém, co se na táboře bude dít. Mimo práci a studium trénuje děti tenis nebo se společně se záchranáři podílí na pořádání kurzů první pomoci pro firmy a veřejnost. Ráda tráví čas s přáteli, sportuje, cestuje a učí se novým věcem.

 

Vojta

Záchranná mise

Narodil se v roce Nagana, jak říká - a na Záchrannou misi jede podruhé. Jinak ale na tábory jezdí již 14. rokem, z toho polovinu jako dítě, polovinu jako vedoucí/praktikant. Studuje na VŠCHT, konkrétně obor Chemické technologie. Rád přírodu a děje v ní poznává, a stejně tak jí rád chodí na pěší výlety. Věnuje se sportům jako florbal a fotbal. Mezi hromadou hudebních žánrů, které má rád, vévodí zahraniční 80. léta a žánry z toho odvozené. Na tábor se velice těší, jelikož ho čeká pro něj nová role - uvolněného oddílového vedoucího.

Petr alias Frodo

Záchranná mise

Petr alias Frodo, je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické. Vyrostl na našich táborech LBH 3. Když dorostl do věku, kdy se již nemohl účastnit jako dítě, na doporučení přátel vyzkoušel tábor ZM v roli praktikanta. V roce 2017 s námi již jel jako tvůrce celotáborové hry. Tato role mu zůstala dodnes a na tábor se už moc těší. Je přátelský, kreativní, nezkazí žádnou legraci a vždy se mu hlavou honí nápady na další hry.

 

David

Záchranná mise

David je student na ČZU. Už od mala jezdil na tábory DBH, nejvíce se mu ale zalíbilo na Záchranné misi, tak se rozhodl přidat se do jejich týmu vedoucích. A protože mu nedělá problém noční samota a ani strachem ze tmy netrpí, přejal funkci nočního hlídače. I tak je ale přes den k zastižení a rád se zapojí do táborového programu. Jen tak něco ho nerozhodí, málokdy ho uslyšíte zvýšit hlas a rád každému s čímkoliv pomůže. Mimo tábor tráví většinu času sám, 

Lucka

Záchranná mise

Lucka je studentkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Na naše tábory jezdí již odmalička. Svoji tábornickou dráhu zahájila táborem LBH1. V roce 2013 poprvé okusila Záchrannou misi, které zůstala věrná až do svého posledního roku, kdy se tábora mohla účastnit jako dítě.
Léto strávené bez kolektivu a zážitků ze ZM si nedokázala představit, a proto se rozhodla v roce 2019 doplnit rodinu Záchranné mise na pozici praktikanta. Vždy měla vřelý vztah k dětem - hlavně k těm nejmenším, a proto ji od roku 2020 najdete v čele našich nejmladších táborníků.
Ve volném čase se ráda věnuje fotografování, a tak se od ní dočkáte i spousty momentek z průběhu tábora.

Klárka

Záchranná mise

Klárka je studentkou Českého Vysokého Učení Technického. Na naše tábory jezdí už přes 10 let a po páté jede jako vedoucí u nejmladší kategorie. Miluje míčové sporty a nejvíce se těší na naše táboráky. Práce s dětmi ji naplňuje a věří , že naším nejmladším táborníkům předá jen to nejlepší. Klárka se pořád směje a je stále nad věcí.

Lucka

Záchranná mise

Lucka aktuálně studuje na Vysoké škole ekonomické v Praze. Na Záchrannou misi jezdila od roku 2014 jako dítě a po krátké pauze se vrací jako oddílová vedoucí. Ráda hraje volejbal, jezdí na kole a lyžuje. Mezi další její záliby patří také hudba nebo fotografování. Je zodpovědná, usměvavá a nikdy nezkazí žádnou srandu.

Ema

Záchranná mise

Ema od mala jezdila na dětské tábory a pak, díky své kamarádce Verče, která jede jako praktikantka, objevila ZM. Na ZM jezdí od roku 2019, tábor si hned zamilovala, a proto se rozhodla s námi jezdit i nadále v roli vedoucího. V létě 2021 byla na LBH3 jako praktikantka. Ema studuje Sportovní management, ke sportu má velice blízko, 13 let se věnovala tanci, ale bohužel kvůli zdravotním důvodům musela přestat. Je velice přátelská a je pro každou zábavu, také proto se už moc těší, co s námi letos zažije za dobrodružství.

Anet

Záchranná mise

Anet jezdí na Záchrannou misi již od roku 2011. Už jako dítě se každý rok na tábor těšila a přes praktikantku se dostala na pozici oddílové vedoucí. Je absolventkou Střední zdravotnické školy a chystá se na studium Humanitních věd na vysoké škole v Plzni. Mezi její zájmy patří čtení, práce s dětmi a péče o zvířata všeho druhu.

Štěpánka

Záchranná mise

Ahoj, jmenuji se Štěpánka Falladová a je mi 19 let. Na tábory od organizace Děti bez hranic jezdím již 12 let. Nejen během prázdnin, ale i přes rok se věnuji naplno dětem. Jsem trenérkou sportovní přípravky v Praze a často hlídám děti ve škole i mimo ní. Také jsem hračkou basketbalu, kterému se věnuji už 11 let. Na 14 dní tábora se každoročně moc těším, a proto věřím, že i letos si to s dětmi velice užijeme a zažijeme společně spoustu krásných a dobrodružných chvil!

Ivet

Záchranná mise

Ivet jezdila na Záchranou misi jako malá. Po táboře se jí zastesklo a tak se rozhodla se sem po nějaké pauze vrátit. Ráda se směje, je pro každou srandu a proto se snaží mít stále úsměv na tváři. Aktuálně je studentka ČZU v Praze a později se chystá odletět za prací a studiem do Irska. Mezi její koníčky patří hudba, příroda, přátelé a hlavně učení se a poznávání nových věcí i míst. Protože momentálně pracuje v pojišťovně, rozhodla se, že si čas okoření 12cti dny zábavy, přírody a nových dobrodružstvích.

Tadeáš

Záchranná mise

Ahoj jsem Tadeáš, je mi 18 let. Na Záchranou misi jezdím už od svých 7 let, studuji střední školu veřejnoprávní obor. Dříve jsem se věnoval fotbalu, mám rád sporty, dobrodružství a zábavu, proto si myslím, že záchranná mise je pro mě jako dělaná. Na táboře mě nejvíce baví celotáborová hra a celková atmosféra na táboře. Pro děti chystám spoustu her klasických ale i nových a moc se tím, až si je zahrajeme. Věřím že ne jen já, ale i děti si tento rok užijí spoustu zábavy a dobrodružství.

Simon

Záchranná mise

Dále je mezi našimi výchovnými pracovníky náš mezinárodní táborník Simon. Narodil se v Belgii a ještě než se jeho rodina přestěhovala do Prahy, už jel na naši Záchrannou misi. Po dvanácti letech ježdění coby dítě, kdy se tábor stal jeho milou letní povinností, nechtěl, aby byly jeho táborové zážitky u konce, a proto s námi již dvakrát jel jako praktikant u střední kategorie, tento rok jako vedoucí. Momentálně studuje na VŠE v angličtině, ale jeho vášní je herectví a usiluje o to, aby se jednoho dne hercem stal. Je s ním vždy sranda, veselý a usměvavý je pořád a rád pomůže každému!

Pipin

Záchranná mise

Ondra, kterému všichni přezdívají Pipin, se do týmu vedoucích poprvé přidal před třemi lety jako praktikant. Táborová atmosféra Záchranné mise ho okamžitě uchvátila, a tak se rozhodl jet i v dalších letech, ale již jako oddílový vedoucí. Ondra studuje dopravní stavitelství na univerzitě v Pardubicích. Ve svém volném čase se rád projede na kole, zajde si do posilovny, zavesluje si nebo se sveze na lyžích. Ondra je přátelský, pohodový a sportovně založený vedoucí, který je pro každou srandu. Tábor pro něj představuje čas, kdy může všechny každodenní starosti hodit za hlavu a naplno si užívat léto se svým oddílem.

Sam

Záchranná mise

Dalším oddílovým vedoucím je Martin, kterému nikdo neřekne jinak než Sam. Martin je studentem Vyšší odborné školy stavební v Praze. Na tábory s DBH začal jezdit již jako dítě, a to od roku 2010. Pět let jezdil na tábory LBH 3 a po krátké pauze navázal jako praktikant a následně jako vedoucí na Záchranné misi. Martin se snaží, aby si děti tábor vždy naplno užily a vzpomínaly na chvíle strávené na táboře. Mezi Martinovi zájmy patří přátelé, tábor, motorky, auta a jídlo.

Lukyn

Záchranná mise

Lukáš je odrostlé dítě ze ZM, letos jede na svůj už 11. tábor Záchranné mise. Táboření ho velmi baví a práce s dětmi taktéž, jezdí i na LBH 3 a zimní tábory. Ve svém volném čase rád sportuje, dříve hrával florbal, fotbal, nyní se věnuje silovému trojboji. Jako další záliby má cestování a sem tam hru na počítači. Nyní se věnuje umění, vystudoval SUPŠ v Jablonci a dokončil studium na Vyšší odborné škole Jablonec nad Nisou, obor Ražená mince a medaile. 

Jirka

Záchranná mise

Náš vedoucí Jirka je vysokoškolský student, v současné době zaměstnán na oddělení stravování společnosti Škoda auto. Popsal by se jako klidný, férový a přátelský kluk se zálibou ve zdravém životním stylu. Na tábor Záchranná mise jezdí již 9 let, z toho 4 roky jako výchovný pracovník. Jako oddílový vedoucí se snaží být férový starší kamarád pro každého člena jeho oddílu, ale i pro všechny děti na táboře. Děti ví, že se na něj mohou obrátit s čímkoli, a to nejen na táboře, a že se jim vždy bude snažit pomoci. Samotnou zkušenost tábora, jako takového, bere za nesmírně prospěšnou nejen kvůli možnosti pro děti být dětmi, v této zmatené době, ale i kvůli nauce první pomoci, kterou by měl znát každý. Z vlastní zkušenosti může potvrdit, že dostat se do situace kde člověk bude první pomoc potřebovat, je velice jednoduché, a tudíž může táboru jen poděkovat. Na druhou stranu je prospěšná i pro něj samotného. Je úžasné pracovat s lidmi, tak zapálenými pro věc a je krásné vidět, že se práce vedoucích vyplácí, když se děti na tábor každý rok vrací. Na tábor se každým rokem těší čím dál víc.

Anet

Záchranná mise

Anet je odchovancem Záchranné mise už od svých sedmi let a nedá na tábor dopustit. Od roku 2019 se přidala k vedoucím na ZM i na turnus LBH 3. Na vysoké škole studuje architekturu. Mezi další záliby Anet patří hudba, je velice komunikativní a plná pozitivní energie. Snaží se hromadu energie a úsměvů předávat i dětem, aby si každý rok pořádně užily, tak jako za svých dětských let kdysi ona.

Matyáš

LBH 2

Student Podnikatelské Akademie. Jeho koníčky jsou silové sporty, lyžování, jízda na kole a hudba. Na tábor s námi se vždy těší a nedokáže si představit léto bez něj, jezdí už 7 let a z hoto poslední 2 roky už jako vedoucí. Těší se na vás.

David alias Davídek

LBH 2

Čerstvý student střední školy Civilního Letectví. Dlouhá léta jezdil na jiné tábory pod stany, putovní tábory, zimní a turistické jako dítě. Díky tomu má bohaté zkušenosti. S Dětmi bez Hranic jezdí od roku 2012. Účastní se LBH2. Také se zúčastnil pár turnusů LBH3.
Vcelku sportovně založený človíček, který rád jezdí na kole, několik let hraje lacrosse a rád chodí se psem na dlouhé procházky lesem. Rád pracuje s dětmi, neboť jej práce duševně naplňuje.

Denisa 

LBH 2

Absolvovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou a nyní studuji VOŠ pedagogickou v Praze. Na LBH 2 jezdím již od roku 2007 jako dítě a od loňského roku jako oddílová vedoucí od střední kategorie. Mám ráda děti, příjemnou společnost, sport a zábavu.

Václav 

LBH 2

Studuje 1. ročník Sportovního gymnázia Kladno. Na tábor jezdil už jako malý. Mezi jeho hlavní záliby patři sport, především lední hokej, který hraje v oddílu HC Rytíři Kladno. Je pro každou legraci a rád tráví čas s přáteli.

Bára 

LBH 2

Bára studuje na Akademickém gymnáziu a chystá se na Přírodovědeckou fakultu UK. Má ráda všechny druhy sportu, přírodu, ráda se věnuje zvířatům a kultuře jako jsou divadla, výstavy a filmy. Bára má zkušenosti s hlídáním dětí od nejútlejšího věku a jede s námi na LBH3.

Adam

LBH 2

Absolvent Obchodní akademie v Liberci. Dále chce studovat na Ekonomické univerzitě v Praze. Hraje házenou za klub Liberec Handball a pomáhá s tréninky mladších kategorií, rád chodí běhat a rád jezdí na kole. Na tábory jezdil celé své dětství a vždy si je užil, proto se rozhodl jezdit na tábory jako vedoucí a praktikant.

Adéla

LBH 2

Je studentkou Střední odborné školy pedagogické a Gymnázia na Praze 6, mezi její hlavní záliby patří především zpěv,hudba,hra na klavír a zobcovou flétnu. Také má ráda společnost a ráda tráví čas s dětmi,se kterými má letitou praxi.

Denisa  

LBH 3

Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně dokončuje studium Logopedie (Speciální pedagogiky) na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Denisa u Dětí bez hranic dlouho působila jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi, nyní působí jako uvolněná vedoucí na LBH 3. V zimě s naším sdružením jezdí jako instruktor a zdravotník na zimní tábory.

Meloun

LBH 3

Meloun je absolvent Gymnázia Jana Keplera a nyní studuje na Fakultě architektury na ČVUT. Nejvíce nadšení projevuje pro sport a výtvarné umění. Ve volném čase se tak věnuje basketbalu, alpskému lyžování, a pokud je potřeba tak i doučování. S námi jezdí jako oddílový vedoucí na LBH3, mimo to však má zkušenosti i s vedením lyžařských oddílů.

Klárka

LBH 3

Klárka, též zvaná Hozny, je studentkou gymnázia v Praze. Na letní tábory s námi jezdí od svých 7 let. Za tu dobu vyzkoušela LBH 1, ZM 1 a LBH 3. Nejvíc ji okouzlily tábory ZM1 a LBH3, a proto jim zůstala věrná až do svého posledního roku, kdy mohla jet jako dítě. Od roku 2017 se pro ní mění role a můžeme se na ní těšit na LHB 3 jako na novopečenou praktikantku. Klárka se také účastnila nespočtu našich víkendových akcí a zimních táborů. Na všech akcích, zejména v posledních letech, si trénovala svou novou roli, proto nemáme pochyby o jejích schopnostech pomáhat vedoucím.
Klárka se věnuje umění a kultuře. Ve volném čase ráda fotí, kreslí nebo hraje se svým divadelním souborem. Je přátelská, spolehlivá a soutěživá. 

Klára

První tábor 2

Mé jméno je Klára, je mi devatenáct let a pocházím z malého města poblíž Berouna. Již od devíti let jsem se účastnila několika různých táborů, zvlášť zaměřených na turistiku. Vždy mne to velice bavilo a na tyto časy moc ráda vzpomínám. Proto mi bude velikým potěšením vyzkoušet si tábor i z té druhé strany - z pozice vedoucího. Moc se na nové zážitky a zkušenosti těším. Mám ráda přírodu, běh, cestování a hudbu.

Petra

První tábor 2

Jmenuji se Petra a je mi 19 let. Právě jsem dokončila studium na gymnázium v Berouně a ráda bych studovala na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Jako malá jsem jezdila každé léto na dvoutýdenní tábory a v zimě na týdenní lyžařský kurz. Vždy jsem si přála, že jednou pojedu jako vedoucí. Zatím jsem na žádný tábor jako vedoucí nejela, ale organizovala jsem několik akcí na dětský den. Každý rok pravidelně pořádám pro děti ze Zahořan Mikuláše. Ráda poznám nové lidi a strávím pár dní v krásné přírodě. Těším se na novou zkušenost a také, že opět pojedu na tábor, ale nyní v pozici vedoucího. 

Kája

První tábor 1 a 6

Jmenuji se Kája, studuji na České zemědělské univerzitě v Praze. Na pobyty rodičů a dětí v Čechách i zahraničí jsem jezdila už od malička. Nejprve jako účastnice, později jako pomocná síla při hlídání a aktivitách na našich vlastních pobytech. Děti beru jako úžasná stvoření plné inspirace, otevřenosti a schopnosti nás dospělé stále učit. 

 

Zdeněk

Týdenní tábor 1 a 6

Ahoj! Jmenuji se Zdeněk a od sedmi let jezdím na tábory jako skaut. Jako vedoucí na táborech a ve skautském oddíle působím pět let. Volný čas, který mi kvůli studiu na VŠCHT (Toxikologie živ. prostředí) zbývá, věnuji přípravě skautských schůzek a skautského tábora. Mám za to, že práce s dětmi, i volnočasová, je poslání, a podle toho se k ní má přistupovat!

 

Kristýna

První tábor 1 a 6

Jmenuji se Kristýna a tento rok maturuji na všeobecném gymnáziu. Ve svém volném čase ráda zpívám, sportuji, čtu knížky a hlídám malé děti. Jsem komunikativní, přátelská, trpělivá a nezkazím žádnou legraci.

 

Honza

Týdenní tábor 1 a 6

Ahoj, já jsem Honza a již od svých šesti let působím v Junáku. Jako dítě jsem každé prázdniny jezdil na skautský tábor. Na tábory jezdím stále, ale již jako vedoucí. Letos to bude už pátým rokem. Přes rok funguji jako skautský oddílový vedoucí, kdy každé pátky máme s dětmi schůzku. S vedením dětí mám tedy značné zkušenosti.

Michael

První a týdenní tábor (1. turnus, 5. turnus)

Ahoj, jmenuji se Michael Křivánek, je mi 19 let a už pět let dělám dobrovolníka v křesťanské organizaci Royal Rangers, která se věnuje práci s dětmi. Letos budu maturovat na SOŠ ve Varnsdorfu v oboru Veřejná správa. Mám absolvované NVT Royal Rangers, kurz ZZA a pojedu na zaškolovací kurz od organizace DBH.

Alenka 

LBH 1

Alenka jede letos jako vedoucí podruhé, předtím jezdila dlouho na naše tábory jako dítě. Tento rok dokončila studium na osmiletém gymnáziu a chystá se na vysokou školu. Hraje závodně lakros a ve zbylém volném čase ráda čte, cvičí jógu a cestuje.

Fanda

LBH 1

Fanda je studentem fakulty informačních technologií na ČVUT v Praze, jezdil s námi už jako dítě snad od první třídy základky a po rozmýšlení se rozhodl tábor dále prožívat a zkušenosti předávat dál i z té druhé perspektivy, vedoucího. Když zrovna neprokrastinuje, tak se baví s přáteli, programuje, hraje hry, čte zprávy nebo jezdí na kole. Zajímá ho vše okolo počítačů a elektroniky, čemuž se rád věnuje i ve svém studiu.
 

Martin

LBH 1

Jsem absolventem Gymnázia Oty Pavla v Radotíně, nyní studuji na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Je tedy zřejmé, že mám rád hudbu, hraji na klavír a akordeon. Mým dalším koníčkem jsou sporty. Závodně jsem se věnoval florbalu a fotbalu, teď už dělám vše jen rekreačně. Na dětské tábory všeho druhu jezdím odmala a od svých patnácti let jako praktikant - vedoucí. Se sdružením DBH jsem začal jezdit v roce 2017, a to na LBH1, poprvé ještě v roli účastníka, pak již jako oddílový vedoucí.

Radek

LBH 1

Jmenuju se Radek a je mi dvacet let. Jsem absolventem SPŠ Elektrotechnické Františka Křižíka a nyní studuju na Fakultě sociálních věd UK v Praze. LBH1 se tenhle rok budu účastnit již po třetí jako oddílový vedoucí. Volný čas nejraději trávím v sedle svého kola.

Venda

LBH 1

Jmenuji se Vašek a na tábor tenhle rok pojedu již po třetí jako oddílový vedoucí na LBH1. Jsem absolventem Gymnázia Oty Pavla v Radotíně a v současnosti studuji na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Zajímám se o přírodní vědy a volný čas trávím nejraději s kamarády, kreslením nebo cestováním.

Terka

LBH 1

Terka jezdí na LBH1 jako dítě od roku 2016 a rozhodla se dále pokračovat i jako vedoucí. Tábory patřil k neodmyslitelné části jejího života. Letos dokončila osmileté gymnázium a hlásí se na studium dějepisu se zaměřením na vzdělávání. Kromě táborů patří k jejím zálibám hudba, zpěv a hraní na kytaru a piano.

Viol

LBH 1

Viol je 20 let a tábory patřily již od malička k její každoroční prázdninové aktivitě. Letos na LBH1 pojede už po druhé jako vedoucí. Má vystudované gymnázium mezinárodních vztahů a nyní pokračuje ve svém studiu na vysoké škole mezinárodních vztahů. Mezi její koníčky patří hudba, hraní na klavír a sporty-nejvíce tenis nebo golf. Dále jí velmi baví cestování a svůj volný čas ráda tráví poznáváním nových míst v přírodě.

Kačka

LBH 1

Jmenuji se Kačka a letos jedu jako vedoucí podruhé. Mám za sebou také tři turnusy táborů jako praktikanta. Tento rok maturuji na přírodovědném gymnáziu a dále bych se chtěla vydat na VŠCHT. Mezi mé zájmy patří nový cirkus, beachvolejbal a trávení času v přírodě.

Lucka

LBH 1, Prima léto 3

Jmenuji se Lucka a studuji na střední odborné škole sociální. Na tábory jezdím od dětství. Na LBH 1 jsem byla 4x jako dítě a rozhodla jsem se pokračovat jako praktikantka. Ráda trávím čas s přáteli a rodinou. Baví mě kreslit, zpívat a hrát na klavír. Díky školním praxím mám zkušenosti s dětmi na základní škole i s dětmi předškolního věku.

 

Lukáš

LBH 2

Lukáš je student Obchodní akademie v Karlových Varech. Na tento tábor jezdí už od malička. Začal už ve svých 6 ti let. Od té doby vynechal pouze jeden rok, poté se stal rovnou oddílovým vedoucím. Věnuje se fotbalu, rád se věnuje svým kamarádům a baví ho vymýšlet různé táborové hry pro děti.

Pepa

LBH 2

Pepa už jako malej jezdil na tábory a zůstalo mu to v srdci do dnes, od 6 let hraje závodně fotbal a s přáteli hraje pro srandu basketbal a nohejbal, s námi na tábor pojede 2 rokem jako vedoucí. Jednou by se rád podíval za moře až na krásnou Hawaii.

Lída

LBH 2

Lída je studentkou posledního ročníku německého gymnázia v Praze. Na tábory Děti bez hranic s námi jezdí již od svých 7 let. Minulý rok si vyzkoušela roli praktikantky a letos jede jako oddílová vedoucí. Má ráda všechny druhy sportu, několik let chodila na tanec, atletiku a od dětství hraje tenis. Nejraději tráví čas s přáteli a moc se těší na táborové hry s dětmi.

Kačka 

LBH 2

Káťa je studentkou gymnázia v Berouně. Má ráda hudbu, sporty, a to hlavně plavání a potápění, kterému se věnuje už od dětství. Již 2 rokem trénuje i malé plavce. Je kreativní, společenská a věčně veselá a usměvavá. Na naše tábory jezdí už od 8 let. Jako dítě jezdila na LBH3 a poté na LBH2, kde si vyzkoušela i roli praktikantky. Nyní jede jako oddílová vedoucí. 

Anička 

LBH 2

Anička je studentkou gymnázia v Berouně. Od malinka se věnuje sportu. Několik let tancovala a hrála závodně basketbal. Má ráda hraní na kytaru a zpívání. Na náš tábor jezdí již od roku 2012. Minulý rok si vyzkoušela funkci praktikantky a letos pojede jako oddílová vedoucí.

Míša

LBH 2

Míša je studentkou ekonomického lycea v Berouně. Ve svém volném čase hraje hokejbal za SK Kelti 2008, kde je zároveň trenérkou. Na tábory s námi jezdí již od dětství, začala s LBH 3 a poté pokračovala na LBH 2, kde zakotvila a minulý rok si zde vyzkoušela, jaké to je být praktikantkou. Letos s námi jede jako oddílová vedoucí.

Ina

LBH 2

Ina je studentkou ČZU v Praze. Ráda tráví čas s kamarády, cestuje, sportuje a učí se nové věci. Mezi její koníčky patří shuffle (tanec), kterému se  přes dva roky věnuje, lyžvání, které 3 sezóny vyučovala v lyžařské škole a v neposlední řadě plánování společenských akcí. Ina ráda tráví čas s dětmi a jejím snem bylo pracovat v mateřské škole, proto si už na střední škole zvolila stáž právě v jedné z německých MŠ. Na tábory jezdila už od malička a vždy se hrozně těší, dodnes se vídá s kamarády, které si našla na táborech jako dítko. 

Lucka

LBH 2

Lucka je studentkou Bezpečnostního managementu na vysoké škole. Má ráda sporty, tanec a čas strávený s kamarády. Na Děti bez hranic jezdí od 6 let a dostala se přes Záchrannou misi až na Léto bez hranic 2, kde byla nejdříve 2 roky jako vedoucí a letos jede jako OVU.

 

Matěj

Sportovní tábor 2

Jmenuji se Matěj Pröschl a brzy mi bude 21 let. Nejvetší zálibu nacházím ve sportování. Od svých tří let jsem hrál lední hokej za PSG ZLÍN, ale před rokem jsem s hokejem skončil. Dále mě baví mnoho dalších sportů a celkově pohyb (tennis, fotbal, jízda na kole, plavání a v současnoti hlavně bojové sporty). Dále si rád čtu, trávím čas s kamarády a mám rád procházky v přírodě. Studoval jsem střední Policejní školu v Holešově. Jednou jsem byl pomáhající trenér na hokejovém campu a nyní mám praxi, jako pomocný trenér v hokeji. 

 

Adél

První a Týdenní tábor 1

Adél vystudovala všeobecné gymnázium a momentálně studuje obor Marketingová komunikace a PR na Univerzitě Karlově. Ve svém volném čase se nejraději věnuje sportu, pohybu a celkově ji baví zdravý životní styl. Také ráda vaří a experimentuje v kuchyni. Na tábory jezdí už od malička, prvního se zúčastnila v 5 letech a nyní s námi pojede jako vedoucí. 

 

Týnka

První a Týdenní tábor 1

Ahoj, jmenuji se Týnka, jsem studentkou střední zdravotnické školy a ráda bych se věnovala péči o nemocné dále. Ve volném čase se nejraději věnuji čtení, sportu a turistice. Na tábory jezdím od malička, v minulých letech jsem jezdila na tábor jako praktikant a letos jedu jako oddílový vedoucí.
 
 

Maky

Týdenní tábor 4 a 5

Ahojky! Já jsem Markéta, je mi 18 let. Studuji momentálně 3.ročník střední zdravotnické školy jako laboratorní asistentka. Ráda sportuju, od mala jsem se věnovala gymnastice a atletice, kdy jsem se pak přesunula na trenérku gymnastiky. Mám velmi ráda děti a pohybuju se mezi nimi celý život. Dále ráda vařím, cestuju, ráda se učím novým věcem a ráda se vždy chytím nové životní situace. Jako se mi naskytla tady starat se o děti.

 

Adélka

Týdenní tábor 4, 5 a 8

Jmenuji se Áďa a jsem studentkou pedagogické fakulty v Olomouci. Ráda sportuji, hraji na různé hudební nástroje, jako je kytara, klavír, flétna a lesní roh, zpívám, čtu a užívám si zábavy jak s kamarády, tak s dětmi. Na tábory jsem jezdila od malička jako dítě, teď už několik let jako vedoucí, ale zároveň děti i hlídám a mám různé praxe v různých školských zařízeních.

 

Bětka

První a Týdenní tábor 1

Ahoj! Jmenuji se Bětka, je mi 19 let a studuji 4. ročník střední zdravotnické školy. Na tábory jezdit odmalička, postupně jsem si vyzkoušela roli praktikantky a vedoucí. Ve volném čase se ráda věnuji sportu, miluju vodáctví, táboření a přírodu. Taky si ráda přečtu knížku, nebo upeču dort. Práce s dětmi mě moc baví a na léto s tábory se už moc těším.

 

Matěj

První a Týdenní tábor 7 a 8

Ahoj, Jmenuji se Matěj Košulič, je mi 19 let a jedu druhým rokem s DBH na několik turnusů za sebou. Budu k vidění jak na táborech pro rodiče s dětmi a  týdenních táborech.
 
O svém volném čase se rád věnuji sportu a pohybu a snažím se o zdravý životní styl, i když to častěji  ulítává do ochutnávání pro mě nových mňamek.
Pracuji s dětmi celoročně na brigádě v trampolínovém centru Jump Family, kde působím nejen, jako trenér pro inviduální tréninky, ale i jako vedoucí parkourového kroužku a v neposlední řadě,jako organizátor příměststkých táborů.
 
Budu se na Tebe těšit! 

Zdena

První a Týdenní tábor 5 a 6

Ahoj jmenuji se Zdenka .

Pracuji jako asistentka pedagoga a mám moc ráda děti. Jsem přátelská, veselá a nezkazím žádnou srandu.
Zkušenosti s dětmi mám velice dobré. Do mých zálib patří příroda, sport, cestování, historie.
Mám jedno své dítě.

Valerie

První a Týdenní tábor 5 a 6

Pracuji jako asistentka pedagoga. V odpoledních hodinách dělám chůvu v rodinách, kde se starám o menší i větší děti. Mám ráda srandu, jsem přátelská, veselá.
Chodím do přírody, sportuji, čtu, mám ráda kulturu.

Radim

První a Týdenní tábor 5 a 6

Jmenuji se Radim a je mi 22 let. Pracuji jako asistent pedagoga. Jezdím na LDT, ŠVP a vedu kroužky. Rád sportuji, hraji ruzné hry a mám rád plno srandy, rád tancuji, hraji na buben djembe.

Martina

První a Týdenní tábor 8

Jmenuji se Martina Urbánková a jsem studentkou diplomacie na VŠE v Praze. Na tábory jezdím od dětství, zde sem si osvojila základy první pomoci a spoustu her pro děti všech věkových kategorií. Mezi mé záliby patří lezení na vnitřních i venkovních stěnách, plavání a turistika.

 

Dominik

První a Týdenní tábor 8

Od mala mám blízký vztah k přírodě. Největší zálibou pro mě je hudba. Při studiu na gymnáziu v Ústí nad Orlicí jsem si začal z brigád kupovat vstupenky a objíždět mé oblíbené kapely ze zahraničí – od velkých jmen hrajících na stadionech po menší kapely v pražských klubech. Svoji hudební vášeň jsem rozvinul v době covidové, kdy díky distanční výuce, zoufalosti a elánu vznikl můj první projekt Club Cast. Jezdili jsme po Čechách (Praha, Pardubice, Ostrava…) a natáčeli s kapelami interview s hudebním vystoupením. Zajímavé je, že se to dělo v době, kdy byly uzavřené okresy a kultura nefungovala. Své schopnosti jsem dále rozvinul pořádáním kulturních akcí Underground live. Při studiu vysoké školy jsem více začal vnímat českou alternativní scénu a chtěl jsem ji dostat mezi lidi prostřednictvím festivalu. To se tak stalo a vzniklo spoustu krásných akcí za 2021 – od velkého festivalu v Chocni po koncerty v Hradci Králové či Praze. Aktuálně studuji pedagogii dějepisu a společenských věd v rámci bakalářského studia. Dál bych chtěl navázat managementem v kultuře na magisterském oboru, skloubit učitelství s pořádáním kulturních akcí.

 

Tomáš

LBH 2

Ahoj, jmenuji se Tomáš pocházím z jihočeských Strakonic a je mi 19 let. Na letní tábory jsem jezdil řadu let jako účastník poté jako instruktor a letos pojedu podruhé jako vedoucí. Studuji střední školu v Českých Velenicích obor Železničář. Mám rád výlety do přírody, jezdím na kole, rád hraji různé míčové hry a hlavně mám rád letní tábory. Už se na všechny moc těším až si společně užijeme fajn léto.

 

 Erika

Sportovní tábor 1 a 2

Ahoj, já jsem Erika a studuji všeobecné lékařství v Praze. Nejradši trávím svůj volný čas s kamarády a sportuji, to je taky důvod, proč jsem si vybrala zrovna Sportovní tábor :D. Hraju závodně volejbal, dělám box a dřív jsem dělala i basketbal a zumbu, takže myslím, že se spolu rozhodně nudit nebudeme! Budu se na vás v létě těšit 

Mája

Výtvarný tábor

Vystudovala nejdříve teoretický obor dějiny umění na Univerzitě Karlově v Praze. K práci s dětmi a pro děti ji to táhlo již na střední škole, kde studovala design hraček. Proto začala pracovat jako lektorka výtvarných kroužků v družině. V současnosti dokončuje studia na Pedagogické fakultě Masarykovi univerzity v Brně v obor výtvarná výchova. Ve volném čase vedla např. Výtvarnou dílnu ve Volnočasové agentuře Kaštánky nebo realizovala příměstský tábor Malý umělec pro ZŠ Eduard v Brně. Při kreativní práci s dětmi ráda propojuje poznávání přírody, umění a historii. Je nadšeným průvodcem dětí do světa fantazie. Mezi její zájmy patří výlety do přírody a fotografování.

Jirka

Prima léto 1

Ahoj, jsem Jirka. Je mi 19 let. Studoval jsem na Gymnáziu v Blovicích a poté jsem přešel na středí školu v Kralovicích, kde studuji sociální činnost. Na tábory jezdím od 7 let a s Dětmi bez hranic jezdím od 10 let. Na tábory jsem již jel jako praktikant, a i jako vedoucí oddílu. Mezi mé koníčky patří cestování, karate, společenské a počítačové hry, sbírání Pokémonů, sledování filmů a pracování s hudbou. Jsem přátelský, zábavný, společenský.

Eliška

Prima léto 1

Eliška je absolventkou Střední školy v Kralovicích, kde studovala sociální činnost a nyní je studentkou Filozofické fakulty v oboru sociologie na ZČU v Plzni. Je dobrovolnice v Diakonii Západ a vypomáhá ve Stacionáři Kvítek pro osoby se zdravotním postižením. Miluje hudbu, přírodu a všemožné kulturní akce. Eliška je přátelská, trpělivá, upřímná a spolehlivá. Už se na těší až pozná nové lidi.

Jirka 
 
LBH 1

Jirka studuje obor mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Zároveň jezdí na náklaďáku v rodinné firmě. Ve volném čase se věnuje basketbalu a trávení času s kamarády. Na naše tábory jezdí už odmalička, postupně si vyzkoušel roli praktikanta, vedoucího a letos poprvé převezme roli cetehového vedoucího LBH1 a také vedoucího na LBH4. Je společenský, kreativní a rád přijímá nové výzvy.

Míra
 
LBH 1
 
Míra aktuálně studuje IT na ISŠTE v Sokolově. Zajímá se o velkou spoustu věcí a velice rád spí. Je poměrně zručný, rád chodí ven, zbožňuje letní deště a nebojí se přidat ruku k dílu. Na tábory začal jezdit před čtyřmi lety a rád by v tom do budoucna pokračoval.
Kuba
 
LBH 4
 
je ostřílený táborník. Je s ním sranda, má rád spravedlnost a upřímnost, nesnáší lhaní a nespolehlivost. Pracuje u Policie ČR. Rád hraje florbal, má rád sporty a soutěže. Nemá rád nudu, ale zároveň ví, že i odpočinek je někdy třeba. Kubova táborová kapitola se začala psát na Sobenském rybníku již v 1. oddílu od jeho 7 let. Jak léta běžela, tak na tábory jezdil dokud to šlo jako dítě, až mu bylo nabídnuto praktikantství, dále následovala role vedoucího oddílu a této roli se věnuje dodnes. Stará se o oddíly od starší střední až po nejstarší kategorii.

Eliška

Příměstský tábor v ZOO 2 a 4

Jmenuji se Eliška a je mi 18 let. Jsem studentkou 3. ročníku střední zdravotnické školy v Praze. Na tábor pojedu jako vedoucí poprvé. Ráda sportuji a moc mě baví pracovat s dětmi. Jsem přátelská a zodpovědná. Doufám, že si první rok jako vedoucí užiju.

Lucka

Příměstský tábor v ZOO 5

Lucie studuje angličtinu na Pedagogické fakultě v Praze. Pochází ze Zlína a tým DBH rozšířila v minulém roce. Práce s dětmi ji baví.

Verča

Příměstský tábor v ZOO 6

Jmenuji se Verča a jsem studentkou třetího ročníku pedagogické fakulty UK. Mým největším koníčkem je momentálně hra na housle v Pražském filmovém orchestru. Jelikož mám moc ráda zvířata a baví mě o nich zjišťovat a šířit zajímavá fakta, moc se těším na týden v ZOO s dětmi, které to mají stejně. Určitě si užijeme spoustu zábavy!

Zdravotníci:

Zdravotníci se na našich akcích starají o zdravotní stav dětí i vedoucích. Jsou to profesionální zdravotníci – lékaři a dětské sestry, příp. osoby s odborným akreditovaným kurzem první pomoci. Vedle svých odborných znalostí mají za léta ježdění na dětské tábory vybudován kladný a přátelský vztah k dětem a umějí jim tak poskytnout nejen profesionální, ale i kamarádskou péči zmírňující drobná zranění a jiné neduhy. Vedle zdravotníků jsou na našich záchranářských akcích (např. letní tábor Záchranná mise) k poskytování zdravotní péče odborně způsobilí též zdravotničtí záchranáři. Všichni naši výchovní pracovníci jsou mimoto odborně proškoleni v základech první pomoci a jsou vždy připraveni poskytnout ošetření v nezbytných případech.

Vedle táborové zdravotní služby (úrazy, nemoci, bolístky, stýskání, jízdy s dětmi k lékaři) dohlíží naši táboroví zdravotníci na:

  • program a jeho soulad s počasím
  • jsou vždy přítomni u koupání dětí v bazenu či rybníce
  • pravidelně užívané léky
  • kontrolu klíšťat - u malých dětí ji provádí vždy oddílový vedoucí, u starších dětí probíhá kontrola od spolubydlících; zdravotníci pak kontrolují, jestli kontrola klíšťat skutečně proběhla
  • sprchování dětí - kontrola zda v oddílech probíhá
  • zdravotní filtr před a v průběhu tábora (je-li potřebný podle vyhodnocení zdravotníků a délky tábora)
 

Terka

Záchranná mise

Tereza je zdravotnický záchranář a v současnosti pracuje na záchrance, ale také i v intenzivní péči. Svou práci miluje a nadšení pro záchranářství ji přivedlo i k našemu táboru, kam jede letos popáté, tentokrát na pozici záchranář. Tím však její záliba v záchranářství nekončí, Tereza je také členem Vodní záchranné služby a v létě ji tak můžete potkat na službě u vody. Kromě toho je zapálenou hráčkou lakrosu, ráda tráví čas v přírodě a miluje chvíle s přáteli v létě u táboráku.

 

Karolína

Záchranná mise

Kája je studentka Střední zdravotnické školy v Liberci, a proto když jí bylo nabídnuto, jet na tábor jako zdravotník, nadšeně souhlasila. O Záchranné misi jí řekl kamarád Martin, který také jede na tábor. Kája nejvíce miluje rockovou hudbu a cestování do zahraničí. Už se moc těší na celý tábor a na děti, kde o ně budou se zdravotnicí Májou láskyplně pečovat.

 

Mája

Záchranná mise

Mája se o Záchranné misi dozvěděla od své kamarádky Káji, která též jede na tábor. Mezi její zájmy patří tanec, výlety, procházky se psem, je také filmový fanoušek všech Disney pohádek. Studuje na zdravotnické škole v Liberci, práce s lidmi jí opravdu baví a i proto jede jako zdravotník. Moc se těší na spoustu nových zážitků.

Dominik

LBH 2

Dominik má vystudovaného Zdravotnického záchranáře a již 6 let dělá zdravotníka na různých akcích. Má rád plavání, proto si také udělal kurz plavčíka. Dominika baví i práce vedoucího na dětských táborech, proto si může vybírat, na jaké pozici na tábor pojede. Od dětství chodí do skautu, kde se naučil spoustu praktických věcí, které rád předává dál. Mimo to je velkým sportovcem a neporazitelný v šachách.
 

Tom

LBH 2

Tomáš je studentem Zdravotnického záchranáře v posledním ročníku a od roku 2016 jezdil na tábory jako vedoucí i jako zdravotník. Má splněný kurz pro zdravotníky na táborech a provádí i školení první pomoci pro veřejnost. Volný čas tráví různými sporty, výlety do přírody nebo focením a následnými úpravami, ale především se účastní již několik let většiny činností spojených s dobrovolnými hasiči, u kterých je i ve výjezdové jednotce.

Jirka

LBH 2

Jirka jmá vystudovanou medicínu. Během studia se věnoval kroužku záchranářství a proto se nám výborně hodí na pozici zdravotníka. Jiří se celé období před vysokou školou věnoval hlavně sportu, konkrétně běžeckému lyžování a proto nečekejte že by se snad nechtěl účastnit všemožných her a bojovek! Díky Jirkovi patří LBH2 mezi turnusy, na kterých se o své děti rozhodně bát nemusíte.

   

Denisa  

ZT ČR 1, ALPY 2

Denisa působí jako zdravotník na zimním táboře v ČR 1 a Zimním táboře v Alpách 2.

Kateřina

První a Týdenní tábor 7 a 8

Jsem sestra s pestrou praxí v akutní péči. Nyní chodím k pacientům domů. Mám 7letého syna, který jezdí na tábory zatím jen se mnou. Snažím se přistupovat ke všem s laskavou dusledností.

Praktikanti:

Praktikanti, neboli pomocníci oddílových vedoucích jsou obvykle bývalí účastníci našich táborů (jako děti), kteří měli zájem pokračovat s námi jako praktikanti, aby z nich po čase byli vedoucí. V průběhu roku získávají od našich nejzkušenějších vedoucích teoretické odborné znalosti a na táborech pomáhají při organizování oddílového programu a spolu s vedením připravují celotáborové akce.

Jsou mladí a neklidní, krásní a nadaní, nejlepší a nejchytřejší a jednou nám to všem ukážou (a my se moc těšíme a přejeme si to).

Simča

Záchranná mise

Studuje uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Na tábory jezdí od 4 let, ale na Záchrannou misi se poprvé dostala v roce 2011, kde už zůstala. O funkci praktikanta sní od prvního tábora a tak se moc těší, až tuto novou roli pozná. Je společenská a ráda se vším pomůže.

Verča

Záchranná mise

Verča, které nikdo neřekne jinak než Veve, studuje na Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Na tábory s Dětmi bez hranic jezdila jako dítě přes deset let, a to jak na letní, tak na zimní. Od účasti na její první Záchranné misi měla jasný cíl - stát se vedoucí. První krok učinila letos v zimě, kdy si vyzkoušela pozici praktikanta na lyžařském táboře v ČR. Je to velká hudebnice a kreativec se smyslem pro humor. DBH je její druhá rodina.

Verča

Záchranná mise

Verča jezdí na tábory, už od 6 let. Na Záchranné misi, byla poprvé v roce 2015. Tábor si tak oblíbila, že letos s námi jede poprvé jako praktikantka. V současné době studuje, Fotografii a média na umělecké škole. Svůj volný čas věnuje nejraději přátelům a sportu.

Vašek

Záchranná mise

Vašek jezdí na náš tábor už od svých šesti let. Rok co rok byl pro něj tento tábor lepší a lepší. Konečně může být součástí jeho výchovných pracovníků. Je velice aktivní, spontánní a velmi pozitivní člověk. S ním se nemůže stát, že by se někdo někdy nudil! Roztomilé malé (tak i velké) dětičky plné energie vždycky zbožňoval a těší se, až jim předá své nasbírané zkušenosti a naučí je plno nových her. Nemůže se dočkat.

Tomáš

Záchranná mise

Tohle je Tomáš, který studuje střední školu Veřejnoprávní Trivis Praha. Je mu 18 let a na tábor Záchranná mise pojede pátým rokem, prvním rokem jako praktikant velkých dětí. Má rád zábavu, sporty a společenské hry. S dětmi spolupracovat umí a je spolehlivý.

 

Bernard

LBH 1
 
Bernard studuje osmileté gymnázium v Praze. Na tábory DBH jezdí v létě i v zimě už od malička. Byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru (DRDS), dělal judo a rugby. Baví ho sport a trávení volného času s přáteli. Je klidný, zodpovědný a spolehlivý.
 
 

Klára

LBH 2

Klára jezdí na tábory bez hranic už od dětství, takže zkrátka ví, jak to chodí. Studuje v oboru cukrářka a ve volných chvílích tráví čas s kamarády a s rodinou. Ráda zkouší nové věci, proto jede tento rok poprvé jako praktikantka na LBH2. Doufá, že si první rok jako praktikant užije stejně jako minulé tábory.

 

Laura

LBH 2

Laura je studentkou střední školy s právnickým zaměřením. Jezdí na tábory s organizací DBH už přes 10 let, vystřídala od všech LBH turnusů až po oba turnusy ZM a nakonec zůstala u LBH2, na kterou jede prvním rokem jako praktikantka. Laura je společenská, zábavná, ráda tráví čas s dětmi nebo s přáteli, zkrátka se s ní člověk nikdy nenudí.

 

Natálie 

LBH 4

Jmenuji se Natálie a je mi 17 let. Jsem studentkou Střední pedagogické školy v Berouně, nyní dokončuji druhý ročník. Mezi moje hlavní záliby patří hudba, tanec, kreslení a cestování. Již od malička jsem měla ráda společnost a moc ráda trávím čas s dětmi. Jsem spolehlivá, přátelská, trpělivá a jsem pro každou legraci.

Šarlota

Prima léto 3

Jmenuji se Šarlot a je mi 16 let. Studuji Hudební gymnázium v Praze. Odmalička se věnuji různým sportům a tanci. Ve volném čase si ráda čtu, peču, poslouchám hudbu a trávím čas v přírodě. Na tábor jedu jako praktikantka, protože mě baví práce s dětmi a uvažuji o práci pedagoga. Jsem přátelská, kreativní a komunikativní.

Michal

První a týdenní tábor (8. turnus)

Jmenuji se Michal Honzák, jedu na První tábor, 8.turnus jako praktikant. 
Studuji na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži, ve volném čase se věnuji skautingu a zdravovědě. Na tábory jezdím od malička jako dítě, letos už třetí táborová sezona jako praktikant. Mám rád pohodovou atmosféru, fajn lidi a úsměv na tváři :).

 

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5