';

Vedoucí

Na všech našich akcích (zejména letní dětské tábory, zimní dětské tábory, víkendové a jednodenní akce) se o děti starají zkušení a odborně způsobilí výchovní pracovníci (vedoucí) s mnohaletou praxí a akreditací MŠMT. Známe svoji odpovědnost za svěřené děti, a proto klademe velký důraz na soustavné prohlubování znalostí a zkušeností svých vedoucích, pořádáme pro ně každoroční školení a praktický výcvik a všechny členy vedení našich táborů vysíláme na akreditovaná školení zajišťovaná odbornými subjekty.

O děti se v průběhu tábora starají zejména tito vedoucí:


Vedení táborů:

Ve vedení (hlavní vedoucí, zástupce) jsou vždy naši zkušení a léty prověření vedoucí, kteří s námi jezdí už dlouho, nasbírali řadu zkušeností a absolvovali odborná školení. Ve vedení našich táborů jsou vždy úspěšní absolventi školení akreditavaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bára

Hlavní vedoucí LBH 1, Hlavní vedoucí Zimního tábora v Alpách 1
Bára založila a byla a je léta (2009–2013,2015) hlavaskou velkého letního tábora Léto bez hranic 1 a hlavaskou několika zimních táborů: Zimní tábor 6–10 (do roku 2015), Zimní tábor Alpy 1–5 a Zimních táborů pro rodiče s dětmi. Bára je hlavní vedoucí i několika letních Táborů pro rodiče s dětmi. Před několika lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má s desetiletým Matějem a šestiletým Kryštofem. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích. Určitě nejaktivnější a nejčastější hlavaskou, vždy odpovědná, veselá, se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli. Ve svém volném čase hraje Český lakros a je v tomto sportu již 2x mistryně republiky! Poslední dobou ji pohltily také únikovky :-)

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

Šárka

Zástupce hlavního vedoucího LBH 1
Šárka je učitelka v mateřské škole, jezdí s námi na tábory již několik let nejprve jako praktikantka,vedoucí a nyní je ve vedení táborů. Tento rok je hlavaska Táboru pro rodiče s dětmi (TRDU) a zástupkyně hlavasky Léta bez hranic 1. V roce 2015 úspěšně absolvovala specializovaný kurz ministerstvem školství a ziskala akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí od Střediska volného času Hořovice. S Šárkou je velká legrace, ráda vymýšlí nové hry a ve volném čase ráda kreslí, zpívá a také divadlo je jí blízké.

 

Filip 

Hlavní vedoucí Záchranné mise
Student Atelieru Divadlo a Výchova na JAMU. Filip je naším odchovancem od střední kategorie, přes praktikanta až k vedoucímu, tvůrci celotáborových her, zástupci hlavase a dnes je z něho hlavní vedoucí. Za ta léta nasál spoustu zkušeností a dnes je jedním z našich nejaktivnějších (a právem i nejambicioznějších) vedoucích. V současné době jezdí na tábory ZM1 (hlavas), LBH3 (a byl i zástupce halvase na  LBH4) a na naše Záchrannářské víkendy (vedoucí akce). Jezdil také jako hlavas na zimní tábor V+Z. Ve volném čase se věnuje improvizovanému divadlu, stejně jako jeho bratr Sláďa (dříve hlavas LbH 4 a LBH 2). Také se věnoval první pomoci a mohli jste ho potkat na pražské Bambiriádě.

 

Janča 

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise
Jana je absolventkou divadelní vědy na Masarykově univerzitě v Brně a dramatické výchovy na JAMU, kde momentálně pokračuje v magisterském studiu oboru Divadlo a výchova. Je herečkou a divadelní provozní v Divadle Tramtarie v Olomouci, spoluvytváří divadelní dílny pro děti v olomouckém Divadle na Šantovce a od roku 2016 je i lektorkou v dramacentru Sdružení D Olomouc, kde se zabývá interaktivními programy pro děti a mládež.
Janča má ráda kolektivní sporty, i když tvrdí, že jí žádný nejde. Ráda čte, má ráda karty a pohádky. Kouzlo táborů znovuobjevila po dlouhé pauze v roce 2013 na naší Záchanné misi 1 a LBH 3. V současnosti jezdí na ZM jako zástupkyně hlavního vedoucího. 

 

 

Honza

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise
Záchranář a zdravotník Honza s námi byl poprvé v roce 2014 na Záchranné misi 1 a na LBH3 a velmi si naše tábory oblíbil. Ve volném čase rád jezdí na kole, chodí na výlety, hraje badminton nebo florbal. Nyní jezdí Honza na trošku jinou pozici, a to zástupce hlavního vedoucího na ZM. Zároveň zde působí jako záchranář.

Václav

Hlavní vedoucí LBH 2
Vašek studoval obor herectví na Pražské konzervatoři. Věnuje se různým divadelním projektům (Šest miliard sluncí, Roxy NOD 2013). Od roku 2013 trvale spolupracuje s Divadlem X10,ve Strašnickém divadle. Je členem souboru Malého divadla v Českých Budějovicích. Věnuje se střihu hudby a videa. Objevil se v několika filmech. Věnuje se Dabingu a reklamě.
Vašek s námi jezdí od roku 2014, kdy působil jako vedoucí na LBH2 a LBH3. Momentálně jezdí na LBH 2 jako hlavní vedoucí.

 

 

Týna 

Zástupce hlavního vedoucího LBH 2
Jmenuje se Týna, ale celá táborová parta ji zná pod přezdívkou Žužu. Tu získala už na svém prvním táboře v roce 2010. Studuje posledním rokem na gymnáziu a zaměřuje se na přírodní vědy. Mimo školu ráda poznává svět, hraje na violu, potápí se, peče sladkosti nebo se jen schází někde venku s kamarády. Letní tábory ji naplňují energií, ze které pak čerpá celý rok. Vyrostla pod rukama tábora LBH3 a zůstává mu i nadále věrná. Letos ji můžete potkat i jako vedoucí na Záchranné misi.

Ondra

Zástupce hlavního vedoucího LBH 3, Hlavní vedoucí Zimního tábora ČR 1, Hlavní vedoucí zimního tábora ALPY 2
Ondra je studentem vysoké školy a absolventem gymnázia Jana Keplera. Rád hraje na kytaru a na bicí. Volný čas tráví nejraději s kamarády posloucháním a vytvářením hudby. Je velký sportovec - hrál fotbal, florbal, stolní tenis i basketbal a jeho sportovní duch v něm stále přetrvává. Momentálně se věnuje jen fotbalu. S naším sdružením jezdil jako dítě na LBH 3, kam v roce 2013 jel i jako praktikant. Další rok se z něho stal vedoucí nejstarších dětí na Záchranné misi. V roce 2016 se stal zodpovědným a velmi pečlivým zástupcem hlavase na LBH 3 a od roku 2017 tam působí v tandemu s Jirkou jako hlavní vedoucí. Díky jeho sportovnímu založení působí i jako lyžařský a snowboardový instruktor na našich zimních táborech pro děti.
Ondra jezdí jako hlavní vedoucí na Zimní tábor v ČR (Praha 1-5) a na Zimní tábor v Aplách (Praha 6-10).

Jirka

Hlavní vedoucí LBH 3
Jirka studuje ve druhém ročníku na 2. lékařské fakultě UK a je absolventem gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského. Od malička miluje přírodu, a tak je rád za každý moment, který v ní může strávit. Hraje na ukulele, rád fotí a občas vysílá rádio se svojí oblíbenou muzikou a neotřelým komentářem, aby pobavil a potěšil ostatní. Také pravidelně sportuje. Jirka vyrostl na LBH 3 a s naším sdružením byl dvakrát jako dítě, jednou jako praktikant a naposled jako vedoucí velké kategorie. V roce 2017 začal jezdit na Léto bez hranic 3 jako zástupce hlavase. Od roku 2019 se s Ondrou prostřídá na pozici hlavního vedoucího LBH 3.

 

Matěj 

Hlavní vedoucí LBH 4
Vystudoval hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři, hraje v několika českých divadlech a na tábory s námi jezdil buď ve funkci oddílového vedoucího a nebo pro nás připravoval celotáborovou hru. Ve volném čase rád nedělá nic, hraje na ukulele, nebo objímá stromy (když je zrovna ve městě tak lampy). Je zaníceným aktérem každého táborového divadla. Na táboře ho nejvíc baví polední klid a hry v lese. Je přísný ale spravedlivý a nezkazí žádnou legraci. Můžete se s ním setkat na LBH2 nebo na LBH4. Na LBH 4 od roku 2019 působí jako hlavní vedoucí.

Jana

Zástupce hlavního vedoucího LBH 4
Jana s námi jezdí už nějaký ten rok. Byla s námi na LBH 2, ale její "srdcovka" je LBH 4, kam jezdí jako zástupce hlavního vedoucího. Janča je veselá, zodpovědná a tábory si vždy naplno užívá. Na její práci je vždy spoleh.

 

Kačka

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (1. a 6. turnus)
Ahoj, jmenuji se Kačka, jsem studentkou psychologie na Masarykově univerzitě a mám za sebou první ročník v oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na UK. Táborů se účastním od mala a nyní pojedu už po sedmé jako vedoucí. Jezdím převážně na Tábory pro rodiče s dětmi, ať už letní, zimní nebo v Chorvatsku. Od roku 2019 hlavasuji První tábory. V průběhu školního roku se věnuji zájmovým kroužkům pro děti, zejména tanečkům, badmintonu a tvořivému kroužku, v základních i mateřských školách. Ve svém volném čase ráda sportuji, maluji, věnuji se mladším sourozencům. Práce s dětmi mě velice baví a naplňuje, jsem ráda, když můžu dětem formou hry a zábavy předávat své zkušenosti a zároveň čerpat energii, která vyzařuje z nich.
Těším se na společně strávený čas.

Lea

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (2. turnus)
Jmenuji se Lea, jsem obyčejná mamka dvou dětí. Ráda vymýšlím pro své děti různé výlety do přírody, kde prožíváme svoje dobrodružství. Jako oddílová vedoucí jsem byla minulý rok jak na prvním táboře, tak na táboře rodičů s dětmi, kde jsem vedla výtvarnou dílnu. Pracovala jsem jako asistent pedagoga, vystudovala jsem vychovatelství v rámci celoživotního vzdělávání při UJEP, a tento rok pokračuji v kvalifikačním kurzu Speciální pedagogika. Momentálně pracuji mimo školství. Od roku 2018 jezdím jako hlavaska na První a Týdenní tábory.

 

Kája

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (3. a 7. turnus)

 

Katka

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (4. a 5. turnus)
Ahoj, jmenuji se Katka a těším se na každé léto a dovádění s dětmi v lesích a na loukách.Na tábory ale jezdím od malička jako nadšenec a už několik let jako vedoucí.Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Jsem vedoucí školního klubu, vedu dětský pěvecký sbor, soukromě učím děti na klavír a od září nastupuji jako školní asistent a učitelka hudební výchovy. Zabývám se muzikoterapií a hlasovou výchovou.Ve volném čase se venuji hlavně hudbě, ale také toulkám přírodou se svým synkem. Od roku 2018 jezdím jako hlavaska na První a Týdenní tábory.

 

 

Jarda

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (8. turnus), Hlavní vedoucí Zimního tábora v ČR 2
Jarda se na táboře několik let staral jako oddílák o nejmenší trpaslíky a trpaslice, co už vyrostli z trenýrek do kraťas. Je správným, spravedlivým taťuldou, pro dětský úsměv by šel světa kraj. Nyní je hlavním vedoucím Zimního tábora pro Prahu 6 - 10. Jarda je velice šikovný umělecký řezbář a restaurátor starožitností. O svůj um a cit se s námi často dělí, když vyrábí krásné rekvizity a kulisy k táborovým hrám.  Jarda s kladívkem v ruce a radostí ve tváři postaví třeba hrad, zlatý trůn pro krále nebo banbitky pro loupežníky, co střílejí žaludy.

 

Sportovní tábor

Hlavní vedoucí Sportovního tábora (1. a 2. turnus)

   

Tematické tábory

Hlavní vedoucí Tematického tábora se zaměřením (1. a 2. turnus)

 

LBH Morava

Hlavní vedoucí LBH na Moravě

Oddíloví vedoucí:

Oddíloví vedoucí jsou obvykle studenti či absolventi vysokých nebo vyšších odborných škol, kteří s naším kolektivem obvykle jezdí již mnoho let. Vzhledem ke stálosti kolektivu vedoucích je zaručeno, že se o děti starají prověření, zkušení a odborně proškolení vedoucí a nikoli, jak to bývá obvyklé např. na akcích pořádaných podnikatelskými subjekty, na poslední chvíli sehnaní neznámí vedoucí s pochybnými předpoklady pro výkon práce s dětmi.

Všichni naši oddíloví vedoucí procházejí našimi každoročními několikadenními školeními bezpečnosti práce s dětmi, zdravovědy a odpovědnosti, zakončené náročnými testy. Mnozí oddíloví vedoucí vyrostli na našich táborech z řad dětí, vyzkoušeli si práci praktikantů a následně se stali vedoucími. Bez zkušeností, znalostí a dostatečné vědomosti o daném člověku nemůže být na našem táboře nikdo vedoucím.

Oddíloví vedoucí se podle svých zkušeností a v rámci teoretické přípravy obvykle specializují na určitou věkovou kategorii dětí podle táborového rozdělení na malou (obvykle 6–9 let), střední (10–13 let) a velkou kategorii (14–17 let). Touto specializací tak oddílový vedoucí získávají maximální odbornost podpořenou jejich dosavadní zkušeností. Někteří vedoucí nemají přidělené konkrétní oddíly a pomáhají tam, kde je potřeba, zejména u celotáborových her a akcí, říkáme jim uvolnění oddíloví vedoucí. Dalším z důležitých vedoucích, který nemá na starosti konkrétní oddíl, je sportovní instruktor neboli sporťák. Sporťák se stará zejména o sportovní náplň tábora, připravuje nejrůznější sportovní aktivity, organizuje turnaje v míčových hrách a táborovou olympiádu.

Oddíloví vedoucí mají na starosti skupinku zhruba osmi až patnácti dětí, záleží na konkrétním táboře, věku dětí a jejich celkovém počtu.

Na některých akcích jsou oddílovými vedoucími i členové vedení sdružení, o kterých se dozvíte více zde.

  • Někteří naši vedoucí:
 

Dáda 

Dáda je absolventka střední zdravotnické školy a má v plánu se zdravotnictví věnovat dál. Na pobytové a příměstské tábory jezdila už jako dítě, poté rok jako praktikantka a nyní jako oddílová vedoucí. Většinu léta tráví na táborech Záchranná mise a LBH4. Mimo to jezdí i na příměstské tábory jiných organizací a pomáhá na jednodenních akcích. Ráda tráví čas v přírodě a na horách. Baví ji hry v lese, turistika a kreslení. Je přátelská, zodpovědná a empatická.

 
 

Verča 

Verča studuje na vysoké škole v Hradci Králové. Už od mala se aktivně věnuje tanci, převážně baletu. Dříve jezdila na tábor se skauty, pak však jednou zkusila tábor s LBH a už na jiný nejela. Verča je společenská, usměvavá a je pro každou špatnost.

 
 

Danča 

Danča je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, kde momentálně pracuje na Oddělení komunikace. Zabývá se popularizací vědy, tedy spojením vědy, hlavně chemie, a divadla. Je členkou amatérských divadelních souborů a věnuje se improvizaci. V rámci svého povolání i ve volném čase připravuje zábavné programy pro děti i dospělé. Jezdila na tábory jako dítě, oddílová i hlavní vedoucí a má zkušenosti i jako lektorka na škole v přírodě.

 
 

Bára 

Bára studuje v Praze vyšší odbornou školu zdravotnickou a jednou z ní bude zdravotní sestra. Na tábory s Dětmi bez hranic jezdí už od malička a ani poté, co už nemohla jet jako dítě, jí její nadšení nepřešlo. Jedna z našich nejzkušenějších vedoucích je společenská, baví jí sportování a trávení času s přáteli.

 
 

Petr alias Frodo

Petr alias Frodo se v současné době věnuje studiu chemie na vysoké škole. Jako vedoucí je velmi kreativní, spolehlivý a zodpovědný a díky jeho nápadům se s ním děti nikdy nenudí. Ve volném čase se příležitostně věnuje divadelní improvizaci či doučuje.

 
 

Klára 

Studuje na gymnázium Arcus, ve volném čase hraje basketbal a učí děti lézt na horolezecké stěně .Na tábor poprvé jela v 9ti letech, z toho však neměla vůbec radost. Rok poté ale narazila právě na Děti bez hranic, kde se jí neskutečně líbílo. Tři roky  strávila na Létu bez hranic a poté objevila Záchrannou misi, na které byla další 4 roky po sobě. Tento tábor si naprosto oblíbila a proto se nyní podílí i na jeho organizaci.

 
 

Bára 

Bára je absolventkou FF Masarykovy univerzity v Brně, pracuje jako specialista komunikace a ve volném čase se věnuje nejvíc jízdě na kole. Za sedmnáctiletou táborovou kariéru byla praktikantka a dlouhá léta vedoucí u nejmenších dětí, dva roky byla uvolněná vedoucí a po malé pauze se opět vrací jako vedoucí prvního oddílu.

 
 

Matouš 

Jezdí na tábory od Dětí bez hranic již 11 let a od té doby byl 5x praktikant a 4x vedoucí různých věkových kategorií. Dětské tábory jsou jeho velký letní koníček. Jako vedoucí jezdí na tábory ZM1 a Lbh4. Vystudoval střední školu TRIVIS bezpečnostně právní činnost a nyní studuje na vyšší odborné zdravotnické škole obor záchranáře. Ve volném čase se rá d věnuje bojovým sportům, posilování, plavání, běhu a dalším fyzickými aktivitami.

 

Eliška

V roce 2006 byl slavnostně zahájen první ročník Záchranné mise. Eliška byla zařazena do 6. oddílu a byla pyšna, ze už je mezi" velkými dětmi" (10-12let). Byla to láska na první pohled. Tehdy se jí ani nesnilo o tom, že až vyroste, stane se praktikantkou a poté i vedoucí vlastního oddílu. Dnes Eliška vede malé i velké táborniky a snaží se pro ně vytvořit stejně kouzelnou a nezapomenutelnou atmosféru, jakou sama jako dítě zažila. Inspiraci k tvoření nových her, příběhů a tvořivých činností hledá na svých cestách po Česku i po světě a doufá, že nikdy sama nepřestane být tím malým nadšeným táborníkem, který v roce 2006 objevil svou druhou táborovou rodinu.

 

Oliver

Oliver má za sebou studium diplomonovaného zdravotnického záchranáře Nyní pracuje ve Všeobecné fakultní nemocnici. Na tábory Záchranné mise jede již 3léto. Rok co rok si šetří svou dovolenou, aby ji strávil v kolektivu táborníků, protože každý den na táboře je unikátní a spolu s dětmi lze zažít tolik dobrodružství, jako s nikým jiným. Je tělem i duchem sportovec. Od dětství se věnoval baseballu, ale postavíte-li ho před jakoukoli sportovní výzvu, nevím jak, ale většinou ji vyhraje. Je férový, odvážný (motorkář) a jako zdravotník profesionál každým coulem.

 
 

Jirka Neradil

Jirka, pro množství stejného jména zvaný eNko, je studentem Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). Na našich táborech je oddílovým vedoucím na LBH 3, kde se stará o děti střední a velké kategorie. Mezi jeho koníčky a zábavu ve volném čase patří florbal, MMA a sport celkově, rád sleduje seriály a filmy a rád poslouchá hudbu. 

 

Lenka

Dokončila jsem gymnázium, poté jsem se věnovala angličtině. Tento rok se chystám studovat na vysoké škole. Už jako malá jsem jezdila na tábory, kde mě to bavilo. Tuto zimu jsem si zkusila pozici vedoucího na zimním táboře a bylo to super, proto chci pokračovat dál. Baví mě sportovat, cestovat a učit se novým věcem.

 
 

Eliška

Eliška odmaturovala na Gymnáziu Jana Keplera a nyní je studentkou fakulty strojní na ČVUT. Již pátým rokem vede skautský oddíl a podílí se na kurzu, kde učí nové budoucí vedoucí. Její další zálibou je frisbee, které hraje za dejvický tým FUJ, horolezí a hraje na kytaru. S námi jede jako vedoucí nejmladších.

 

Milan 

Student střední školy se zaměřením Autotronik. Jeho velkým koníčkem jsou auta a vše co spaluje benzín. Od roku 2011 se s námi účastní Záchranné mise 1 jako dítě a nyní se z něho stal praktikant. Má rád turistiku, společenské hry, motoristické sporty. Je společenský a rád se připojí do jakékoliv zábavy.

 

Jana

Studentka Přírodovědecké fakulty UK - odborná biologie (obor botanika) a doplňkové studium učitelství biologie. Má ráda přírodu, sport (především plavání) a hudbu. Občas pomáhá při různých akcích, jako jsou dětské dny, karnevaly či tvořivé dílny. Má zkušenosti z různých letních táborů a s námi jede na Tábor pro rodiče s dětmi.

 

Martin

Martin je studentem na taneční konzervatoři hlavního města Prahy, kde se zúčastnil mnoha představení jako například Carmina burana, Oliver Twist, Polovecké tance nebo Petr pan, se kterými navštívil i zahraniční taneční scény. Může se chlubit stipendiem od světově uznávaného choreografa Dereka Mittchela, které získal v pouhých 13 letech. Ve svých lekcích se snaží rozvíjet osobnost jednotlivce a chce své hodiny udělat zábavné a kreativní ať pro začátečníky nebo pro pokročilé.
Martin s námi byl na LBH1 a letos v létě jede jako hlavní lektor tanečního tábora.

 
bouska

Ondřej 

 

Absolvent FSV UK, grafik v ČT. Ondra je jedním z nejlepších vedoucích, se kterým jsme měli možnost spolupracovat (a stále máme). Vždy byl vedoucím nejstarších dětí a jednou nás dokonce přesvědčil, že je skvělý i u nemenších trpaslíků. Ondra má v zásobě ohromné množství her a nápadů na oddílové i celotáborové akce. Je přísný a spravedlivý a mezi dětmi i vedoucími velice oblíbený. Ondra je jeden z našich nejlepších vedoucích lyžařů, jezdí na naše zimní tábory v Alpách a léta jezdil na Léto bez hranic 3. V roce 2011 úspěšně absolvoval specializovaný kurz a získal ministerstvem školství  akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí od Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

 

Tereza 

Studentka historie a společenských věd na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Po studiích rozhodně chce předávat své znalosti dál a stát se učitelkou. Zkušenosti s dětmi nasbírala jako instruktorka lezeckého kroužku v Ústí nad Labem. Tereza je nadšenou vedoucí střední kategorie dětí na ZM1 a ZM2/LBH2 a poprvé se k nám dostala v roce 2012. S dětmi dokáže navázat skvělé vztahy a stane se jejich opravdovou kamarádkou, ale rozhodně i autoritou zároveň. Strašně ráda se pokaždé vrací na tábory a určitě jí to ještě dlouho vydrží.

 

 
 

Petr  

Absolvent FTVS UK. Petr je sportovec tělem i duší, slušný a spravedlivý vedoucí nejstarších dětí milující míčové hry, které vystudoval na pražské UK. Petr u nás začínal jako vedoucí na táboře Záchranná mise 1 a nyní jezdí s Bárou Kašíkovou na její Léto bez hranic 1 a Zimní tábor v Alpách. V současné době je již kantorem na střední škole v Mostě.

 
zuzka

Zuzka

Zuzka je všestranná vedoucí s mnohaletými zkušenostmi, schopná pracovat s dětmi všech věkových kategorií, stejně jako se podílet na přípravě i organizaci jakýchkoli našich akcí. Jako oddílačka byla obvykle vedoucí středních nebo nejstarších dětí. Zuzka je spolutvůrce táborů „Léto bez hranic“, a letitá zástupkyně či hlavaska letního tábora Léto bez hranic 3. Je odpovědná, přátelská a obětavá a svým věčným optimismem, dobrou náladou a chutí bavit děti i vedoucí je nám příkladem a povzbuzením. Zuzana dokončila studium na Vysoké škole a nyní se zapojila do pracovního procesu v oboru cestovního ruchu a na táboru už bohužel nemá tolik času, kolik bychom si přáli

 
kiki-novy

Kristýna 

Kristýnku jsme si, jako mnoho našich jiných vedoucích, vychovali od praktikantky. Nyní je už několik let veselá a starostlivá vedoucí nejmenších dětiček na LBH 3. Je pro ně princeznou, maminkou, kamarádkou a hlavně spravedlivou vedoucí.
 
lucka

Lucka 

Absolventka FF UK. Lucka byla zpočátku naší praktikantkou, poté mnoho let oddílovou vedoucí nejmenších dětí a několikrát ve vedení tábora Léto bez hranic 4 (hlavaska). Lucka s námi spoluzakládala tábor Záchranná mise. Je táborník tělem i duší, obětavá a nesmírně laskavá. Za každého počasí a při jakékoli situaci si vždycky najde sílu se usmívat a s radostí připravovat hry a divadla.
 

 


 

 

Mára

Mára s námi jezdil několik let jako dítě a přes praktikanta se dostal až k oddílovému vedoucímu. Jezdí na LBH 3, Záchannou misi 1 a zimní tábor pro Prahu 6 – 10.
Mára je absolvent gymnázia v Praze a nyní studuje architekturu na VŠ. Nejvíce má rád sportovní hry a ve volném čase hraje florbal, jezdí na kole, na bruslích nebo i maluje.

 

 

Jitka 

Studuje francouzštinu a češtinu na Masarykově univerzitě a zároveň obor dramatická výchova na brněnské JAMU. Je členkou divadelního souboru ZDividla Ostrava, v rámci kterého spolupracovala na tvorbě několika dětských inscenací. Na našem táboře byla poprvé v roce 2014, a to na Záchranné misi 1.

 

 

 

 

 

Bára 

 

Je 23letá studentka ČZU v Praze. Na tábory, ač menší a zaměřené více na přírodu, jezdila na základní škole a teď se k nim ráda vrací na naší Záchranné misi 1. Čtyři roky vedla taneční skupinu juniorek Disko dance. Nyní už je opět jen tanečnicí a vypomáhá při trénincích i soustředěních (již odrostlé) skupiny. Kromě tance ráda plave, jezdí na kole, čte a chodí za kulturou nejen do divadla…

 

 

Kristýna

Studentka gymnázia, která s námi jezdila jako dítě na Záchrannou misi 1 a teď už se z ní stala praktikantka. Ráda tancuje, čte a sportuje. Na tábory jezdí již od útlého dětství, takže má jistě mnoho vlastních zkušeností, které uplatní jako vedoucí.

 

 

 

 

Andrea 

Studentka 3. lékařské fakulty na UK Andy s námi jezdila několik let jako dítě a stejně jako mnoho dalších se z ní stala báječná oddílová vedoucí. Jezdí na Záchrannou misi 1 nebo na LBH 2. Bbaví ji sport, především volejbal, četba a  malování.

 

 

 

 

Anička 

Anička je absolventkou Střední pedagogické školy v Krnově a momentálně studuje Dramatickou výchovu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Na tábor s námi jede druhým rokem jako oddílová vedoucí. Minulý rok zvládala úlohu vedoucí u dětí střední kategorie a to jak na táboře Záchranná mise 1, tak i na táboře Léto bez hranic 4. Letos bude mít na starost „děti“ z velké kategorie. Má ráda lidi, divadlo, legraci, volejbal a pandy. Nemá ráda cibuli a lhaní. A věřte, že dokáže zkrotit i ta největší zlobidla.

 
 

Silvia

Studentka medicíny Silva je jední z našich odchovaných táborových dětí. Přirozeně vyspěla do řad oddílových vedoucích na Záchranné misi 1 i 2.  Zná všechny naše fígle, hry a umí je skvěle využívat a dál předávat dětem. Je zásadová a má pevnou vůli, tak pevnou, že ani oddíl ječících dětí nemá šanci.
 
matejka_luka_trd4-nahled

Lukáš

Lukáš je sportovně založený kluk, který se intenzivně věnuje bojovému umění Taekwon-Do, kterého je také trenérem. Mezi jeho další oblíbené sportovní aktivity patří jízda na kole a plavání. Pro svůj zájem o přírodní vědy si po všeobecném gymnáziu vybral ke studiu 1.lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, kde studuje prvním rokem obor Všeobecné lékařství. V loňském roce byl mezi dětmi na táboře velmi oblíben hlavně pro svou schopnost kdykoliv děti rozesmát a pobavit. Letos v létě se s ním můžete potkat na LBH 1 a TRDu 4.

 

Natálie 

Studentka gymnázia, která na tábory jezdila již od dětství a nyní jede s námi jako praktikantka na Záchrannou misi 1. Je společenská, přátelská, ráda poznává nové lidi a zkouší nové věci. Ve  volném čase jezdí na koni, baví ji jakékoliv kolektivní hry, téměř všechny sporty, zajímá se o kulturu, má ráda legraci a hlavně žádnou nezkazí.

 

 
jirka_nebesar

Jirka

 

Jeden ze zakladatelů Dětí bez hranic, několikaletý místopředseda a ředitel našeho sdružení, dlouholetý táborový pracovník, oddílový vedoucí (6×), organizátor dětských táborů, devětkrát ve vedení tábora. V roce 2000 získal ministerstvem školství akreditované osvědčení pro hlavní vedoucí od Institutu dětí a mládeže. Ve svém volném čase se celoročně věnuje alternativnímu divadlu a hudbě. Jirka je vedoucí ze staré party a jako většina takových už nemá na tábory tolik času kolik bychom si přáli.

 

 
peta_vinterova

Petra 

 

Absolventka FF UK v Praze, pracuje jako ředitelka marketingové agentury. Baví ji práce s mladšími školními, ale i předškolními dětmi, 8 let měla u nás na starosti práci s nejmenšími trpaslíky v 1. oddíle. Léta byla uvolněnou vedoucí, starala se o celotáborové akce tábora Záchranná mise, zejména ty kreativní (např. karneval). Vymyslela a vede všechny naše Pizza párty. Nyní na mateřské pečuje o malého Josífka a v létě se chystá na hlavasování Táborové dovolené pro rodiče s dětmi, kde se zejména těší na četné výtvarné kreativní techniky pro rodiče.

 
maja

Mája 

 

Absolvovala ČZU a nyní pracuje v marketingu. Mája je jednou z vedoucích, které jsme si doslova odchovali z našich dětských účastníků táborů. Stará se o střední děti a svou veselostí a nezaměnitelným smíchem (někdy spíše hýká, ale pssst) je naším sluníčkem i v dobách pokleslé nálady, dešťů a bláta. Máje je vedoucí ze staré party a jako většina takových už nemá na tábory tolik času kolik bychom si přáli.

 
klara

Klára

 

Absolventka Bankovního institutu. Klári u nás začínala jako praktikantka a postupně se stala vedoucí nejstarších dětí spojující kamarádský a odpovědný přístup a jako vedoucí celé nejstarší kategorie je vzorem ostatním jejím vedoucím. V civilu je elegantní slečnou v oboru komerčního bankovnictví a především maminkou malého Maxe, který snad za pár let rozšíří řady našich dětských účastníků. Klári je vedoucí ze staré party, ale jako většina takových kvůli rodině a práci už nemá na tábory tolik času kolik bychom si přáli.

 
adela_pallova_novy-nahled

Adéla

 

Adéla je dvacetiletá studentka práv a letos s námi pojede poprvé. S dětmi má zkušenosti z jiného tábora a také vyučuje hru na flétnu v mateřské školce. Ve volném čase se věnuje převážně sportu a má dva mladší bratry. Adéla je novou veoducí v týmu LbH 4.

 
klara_smidova_lbh2_2013-nahled

Klára 

Vystudovala střední pedagogickou školu a nyní je učitelkou ve speciální logopedické mateřské škole. Vede dramatický kroužek na 1.stupni ZŠ. Hraje již pátým rokem v divadelním souboru Zmrzlík. Zúčastnila se několika recitačních přehlídek a improvizačních soutěží (Dětská scéna, Poema, Mistr slova). Mezi nástroje, které ovládá patří klavír, kytara, zobcová a příčná flétna. Na tábory jezdila od svých devíti let a jako praktikant fungovala na dvou letních táborech v Orlovicích. Má ráda zábavu, a to všestranného druhu.

 
   

Dominik 

Nik studuje střední odbornou umělěckou školu a zaměřuje se na reklamu a design. Rád maluje, sportuje, sleduje filmy ale miluje i adrenalin. Jezdil s námi asi 5 let jako dítě. Ve volném čase chodí cvičit nebo běhat ale také vyrábí různé věci. Svůj čas rád tráví s kamarády nebo v práci. Nik doučuje děti ze základní školy matematiku a fyziku a vyrábí věci na zakázku.

 
   

Denisa  

Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně studuje Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Momentálně Denisa u Dětí bez hranic působí jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi 1. V zimě s naším sdružením jezdí jako vedoucí na zimní tábory, kde se věnuje lyžařským začátečníkům.

 
   

Týna 

Jmenuje se Týna, ale celá táborová parta ji zná pod přezdívkou Žužu. Tu získala už na svém prvním táboře v roce 2010. Studuje posledním rokem na gymnáziu a zaměřuje se na přírodní vědy. Mimo školu ráda poznává svět, hraje na violu, potápí se, peče sladkosti nebo se jen schází někde venku s kamarády. Letní tábory ji naplňují energií, ze které pak čerpá celý rok. Vyrostla pod rukama tábora LBH3 a zůstává mu i nadále věrná. Letos ji můžete potkat i jako vedoucí na Záchranné misi.

 
 

Viktor 

Viktor s námi jezdí již od střední kategorie, a po šesti letech v řadách dětí se přesouvá do vedoucovských řad, na pozici praktikanta. Po celou dobu zůstal věrný třetímu turnusu Léta bez Hranic. Ve volném čase rád lyžuje, jezdí na bruslích, na kole, a je také zapáleným horolezcem. 

 
   

Janek 

Janek studuje osmileté gymnázium v Praze společně s Jiřím a Frodem. Většinu svého volného času tráví s kamarády, nebo se věnuje hudbě. Hraje na několik hudebních nástrojů, skládá. Má rád sport, pohybové aktivity a samozřejmě všemožné táborové hry. 3. turnusu Léta bez hranic se zúčastnil poprvé roku 2012, kdy ho na tábor vytáhl Frodo - od té doby jezdí pravidelně, letos již jako praktikant.

 
 

David alias Davídek

Čerstvý student střední školy Civilního Letectví. Dlouhá léta jezdil na jiné tábory pod stany, putovní tábory, zimní a turistické jako dítě. Díky tomu má bohaté zkušenosti. S Dětmi bez Hranic jezdí od roku 2012. Účastní se LBH2. Také se zúčastnil pár turnusů LBH3.
Vcelku sportovně založený človíček, který rád jezdí na kole, několik let hraje lacrosse a rád chodí se psem na dlouhé procházky lesem. Rád pracuje s dětmi, neboť jej práce duševně naplňuje.

 
 

Vojtěch 

Vojta s námi jezdí na dětské tábory už od dětství. Když se v 15 rozhodoval, co dále dělat, tábory pro něj byla jasná volba. Vojta je vášnivý sportovec, který je pro každou legraci. Zároveň je velmi přítulný, moc toho nesní a proto ho máme všichni tak rádi. :)

 
 

Martina 

Marti je studentka víceletého gymnázia v Praze, kde se především zaměřuje na přírodní vědy. Nejraději tráví volný čas s kamarády poslechem hudby, venčením psa nebo jen povídáním. Několik let závodně tancovala Disco a Street Show Dance, později i pomáhala trénovat malé děti. Mezi její koníčky patří lyžování, cestování a samozřejmě tanec.
Na našem táboře LBH2 byla několikrát jako dítě, nyní jezdí již jako praktikantka.

 
 

Denisa 

Absolvovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou a nyní studuji VOŠ pedagogickou v Praze. Na LBH 2 jezdím již od roku 2007 jako dítě a od loňského roku jako oddílová vedoucí od střední kategorie. Mám ráda děti, příjemnou společnost, sport a zábavu.

 
 

Miriam 

Miri je studentkou gymnázia v Praze, která s námi jezdila několik let na LBH 2 jako dítě a dnes již jezdí na tento tábor jako praktikantka. 
Má ráda cestování, poznávání nových lidí a ve volném čase nejraději sportuje, tráví čas s přáteli a navštěvuje nová místa.
Je přátelská, usměvavá a je pro každou zábavu. Děti jí mají rády a vidí v ní kamarádku, rádkyni a zároveň má i přirozený respekt.

 
 

Václav 

Studuje 1. ročník Sportovního gymnázia Kladno. Na tábor jezdil už jako malý. Mezi jeho hlavní záliby patři sport, především lední hokej, který hraje v oddílu HC Rytíři Kladno. Je pro každou legraci a rád tráví čas s přáteli.

 
 

Kateřina 

Je mi 21 let. Jako malá jsem absolvovala několik táborů. Jakmile jsem mohla, jela jsem na tábor jako praktikantka a taky jako vedoucí. Práce s dětmi mě naplňuje a jsem ráda, když vidím, že se děti baví a jsou šťastné. Mým koníčkem je hraní divadla, výlety a zpěv. Jsem členkou divadelního spolku Nahoď, kde působím jako herečka a zpěvačka. Studuji Pedagogickou fakultu obor mateřská škola na univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Tím pádem svou praxi jsem získala nejen na táboře, ale také na praxi, kterou absolvuji v rámci univerzity.

 
 

Jiří 

Jirka je studentem medicíny v posledním ročníku. Během studia se věnoval kroužku záchranářství a proto se nám výborně hodí na pozici zdravotníka. Jiří se celé období před vysokou školou věnoval hlavně sportu, konkrétně běžeckému lyžování a proto nečekejte že by se snad nechtěl účastnit všemožných her a bojovek! Díky Jirkovi patří LBH2 mezi turnusy, na kterých se o své děti rozhodně bát nemusíte.

 
 

Matěj 

Vystudoval hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři, hraje v několika českých divadlech a na tábory jezdí buď ve funkci oddílového vedoucího a nebo pro nás připravuje celotáborovou hru. Ve volném čase rád nedělá nic, hraje na ukulele, nebo objímá stromy (když je zrovna ve městě tak lampy). Je zaníceným aktérem každého táborového divadla. Na táboře ho nejvíc baví polední klid a hry v lese. Je přísný ale spravedlivý a nezkazí žádnou legraci. Můžete se s ním setkat na LBH2 nebo

na LBH4.

 
 

Matyáš

Devatenácti letý student třetího ročníku na střední škole Podnikatelská Akademie. Jeho koníčky jsou silové sporty, lyžování, jízda na kole a hudba. Na tábor s námi se vždy těší a nedokáže si představit léto bez něj, jezdí už 7 let a z toho poslední 2 roky už jako vedoucí. Těší se na vás.

 

Iva

S dětmi pracuje už 15 let. Spolupořadatelka zimních táborů, letních táborů, víkendových vodáků, apod. Na tábor Dětí bez hranic s námi pojede poprvé, společně s dcerou Veronikou, která s námi byla již minulý rok jako praktikantka.


Má vystudovanou VŠ ekonomického a manažerského směru a pracuje jako facility manager. Kromě práce s dětmi ji velmi baví cestování a poznávání rozvojových zemí. Volný čas tráví nejraději se svými dětmi, většinou aktivně v přírodě, na kole nebo fotografováním. Je pracovitá, má ráda pořádek a nezkazí žádnou legraci.

 
 

Bára 

Bára studuje na Akademickém gymnáziu a chystá se na Přírodovědeckou fakultu UK. Má ráda všechny druhy sportu, přírodu, ráda se věnuje zvířatům a kultuře jako jsou divadla, výstavy a filmy. Bára má zkušenosti s hlídáním dětí od nejútlejšího věku a jede s námi na LBH3.

 

Šarlota 

Studentka střední školy se zaměřením bezpečnostně právní činnost. Několik let jezdila na jiný tábor, od dítěte až po praktikantku. Čtyři roky se věnovala požárnímu sportu ve sboru dobrovolných hasičů, kde byla druhé dva roky vedoucí nejmladších dětí. Jezdí na různé zdravotní akce se školou (naposledy byla na půlmaratonu v praze jako zdravotní dohled). Baví jí hudba, malování a mnoho dalších činností. Je velice komunikativní, přátelská zodpovědná a má smysl pro humor.

 

Daniel 

Daniel je studentem střední pedagogické školy v Berouně. Poprvé s námi jel jako vedoucí na tábor pro rodiče s dětmi. Je absolventem literárně dramatického oboru na ZUŠ. J. J. Ryby v Rožmitále pod Třemšínem, kde navštěvoval také hudební i taneční obor. Ve svém volném čase vede několik dramatických kroužků, režíruje, hraje ochotnické divadlo a píše písničky. Zúčastnil se i několika televizních projektů jako např. Ordinace v růžově zahradě 2 či Křižovatky života. Má skvělý vztah k dětem, je zábavný, společenský a organizačně schopný. Miluje kulturu, přírodu a dobrou společnost. Daniel letos bude působit jako vedoucí na LBH1 a na táboře pro rodiče s dětmi při dobrodružství Ferdy Mravence.

 
 

Michael 

Michael studuje Masarykovu střední školu chemickou v Praze, se zaměřením na forenzní analýzu. Na Záchrannou Misi s námi jezdí již od svých 8 let a byl několikrát i na zimních táborech. Má rád sport všeho druhu, motocykly. Je přátelský a rád pomůže.

 
 

Jana 

Jana má zkušenosti s prací s dětmi. Studentka Pedagogické fakulty UK Učitelství pro 1.stupeň se specializací na dramatickou výchovu. Druhým rokem asistentka pedagoga na ZŠ Lyčkovo náměstí. Absolventka střední pedagogické školy - pedagog volného času. Zkušenost s organizací příměstského tábora. Absolvovala kurz Zdravý způsob života a prevence drogových závislostí, Písničky Pavla Jurkoviče s hrou na zvonkohru a pohybem, Účast na projektu Comenius (Tvorba didaktické pomůcky pro práci učitelek v MŠ), kurz instruktora lyžování. 

 
 

Elena 

Studentka Pedagogické fakulty UK Učitelství pro 1.stupeň se specializací na anglický jazyk. Má zkušenosti s doučováním dětí, 2 měsíce suplování za učitelku, letní brigáda v MŠ. Jedenkrát vedoucí na dětském táboře. 

 
   

Hana 

Hanka má bohaté zkušenosti s prací s dětmi. Je dlouholetou vedoucí skatuského oddílu a vedoucí na skautském letním táboře, včetně absolvování tzv. Vůdcovského kurzu. Letos povede již 4.rokem příměstský tábor. Studentka Pedagogické fakulty UK Učitelství pro 1.stupeň se specializací na výtvarnou výchovu. V tomto roce vede kroužek keramiky na ZŠ. 

 
   

Lucie

Dlouholetá vedoucí na TRDech, loňská hlavní vedoucí 2.turnusu Trnávky. Absolventka střední pedagogické školy, studentka Pedagogické fakulty UK Učitelství pro 1.stupeň se specializací na tělesnou výchovu. Již několikrát suplovala za chybějící učitelku na ZŠ, hlídá děti a pracuje jako pečovatelka v dětských koutcích. Praktika DBH se již zúčastnila v minulých letech. Kurz Zdravotník zotavovacích akcí. 

 
   

Daniela 

Dlouholetá vedoucí na TRDech, účast i na klasickém táboře. Absolventka střední pedagogické školy, studentka Pedagogické fakulty UK Učitelství pro 1. stupeň se specializací na dramatickou výchovu. Pracuje jako učitelka v MŠ. 

 
   

Hana

Dlouholetá vedoucí na letních dětských táborech (7 let, děti ve věku 5-18 let) s každoroční účastí na školení příslušné společnosti. Studentka Pedagogické fakulty UK anglický jazyk + výtvarná výchova. Má zkušenosti s vedením skupiny dospělých (cvičitelka aquaaerobiku). 

 
   

Lucie 

Studentka Pedagogické fakulty PedF UK speciální pedagogika + výtvarná výchova. Absolvovala Kurz všestrannosti (Sokol; první pomoc, hry, pohybové aktivity). Zkušenosti s vedením skupin dospělých i dětí - cvičitelka. 

 

Jirka

Protože miluji zimu a hory jezdím s Dětmi bez hranic jako lyžařský instruktor a to již čtvrtým rokem. Zkušenosti mám z lyžařské školy na Monínci či jezdím jako instruktor se základními a střednimi školami. Pokud není zima, věnuji se své firmě v Táboře, odkud pocházím a kde stále bydlím :-). Mými koníčky je hokejbal nebo si sem tam rád vyrobím vlastní lyže.

 

Zdravotníci:

Zdravotníci se na našich akcích starají o zdravotní stav dětí i vedoucích. Jsou to profesionální zdravotníci – lékaři a dětské sestry, příp. osoby s odborným akreditovaným kurzem první pomoci. Vedle svých odborných znalostí mají za léta ježdění na dětské tábory vybudován kladný a přátelský vztah k dětem a umějí jim tak poskytnout nejen profesionální, ale i kamarádskou péči zmírňující drobná zranění a jiné neduhy. Vedle zdravotníků jsou na našich záchranářských akcích (např. letní tábor Záchranná mise) k poskytování zdravotní péče odborně způsobilí též zdravotničtí záchranáři. Všichni naši výchovní pracovníci jsou mimoto odborně proškoleni v základech první pomoci a jsou vždy připraveni poskytnout ošetření v nezbytných případech.

klier

Honza

 

Honza s námi jezdil už jako medik a stále jezdí i jako lékař. Veselý a bodrý ranhojič nejprve tři roky na táboře Léto bez hranic 3 a nyní na táboře Záchranná mise 1. Honza je velmi pečlivý, důsledný a trpělivý zdravotník s lidským přístupem k malým pacientům. Jsme rádi, že ho máme.

pepa-novy

Pepa

 

Pepa, manžel hlavasky Báry, s námi jezdí už od svých studentských let. Dnes je lékařem chirurgem a u nás je top zdravotníkem a občasným zástupcem hlavního vedoucího na táboře Léto bez hranic 1 a Zimní tábor Praha 6–10. Moc si vážíme jeho milého, lidského a odborného přístupu k dětem i k nám vedoucím (kéž bychom si ho mohli naklonovat).

lukas-hanacek_resize

Lukáš 

 

Lukáš je vystudovaný zdravotnický záchranář, pracuje jako plavčík a nyní studuje medicínu.  Má proto nejlepší předpoklady být na táboře jako zdravotník. Bolístku mistrně zalepí a stýskání statečně zažene daleko od tábora.  A přes to, že ošetřovna není místo, kam se leckdo těší, vládne tam díky Lukášovi přívětivá a dobrá nálada. Jezdí na tábory LbH 2 a LbH 4.

Honza

Záchranář a zdravotník Honza s námi byl poprvé v roce 2014 na Záchranné misi 1 a na LBH3 a velmi si naše tábory oblíbil. Ve volném čase rád jezdí na kole, chodí na výlety, hraje badminton nebo florbal. 

 

 

Ondřej alias Šedivák

Mladý a nadšený záchranář, resp. student s praxí v nemocnici a na záchrance. Táborové zkušenosti získal na zimním lyžařském výcviku a na jiném stanovém táboře. Dříve jezdil na LBH 3, v současnosti s námi jezdí již několikátým rokem na tábor Záchranná mise. Má na starosti především školení v první pomoci a některé záchranářské hry.

 

Milan 

zdravotnický zachranář, zdravotník LbH2.

Praktikanti:

Praktikanti, neboli pomocníci oddílových vedoucích jsou obvykle bývalí účastníci našich táborů (jako děti), kteří měli zájem pokračovat s námi jako praktikanti, aby z nich po čase byli vedoucí. V průběhu roku získávají od našich nejzkušenějších vedoucích teoretické odborné znalosti a na táborech pomáhají při organizování oddílového programu a spolu s vedením připravují celotáborové akce.

Jsou mladí a neklidní, krásní a nadaní, nejlepší a nejchytřejší a jednou nám to všem ukážou (a my se moc těšíme a přejeme si to).

Jirka Simpartl

Jirka studuje na Gymnáziu Opatov. Po několik let se účastnil táboru ZM1. Bohužel mu jeho věk nedovoluje účast jako dítě i v příštích letech, a proto se rozhodl jet jako praktikant. Obecně ho baví sport a psaní všelijakých článků a básniček. Rád poznává nové lidi, přírodu a cestuje po světě. Moc rád tráví čas s dětmi, což mu tábor umožňuje. Doufá, že na tábor bude jezdit i v příštích letech.

 

Diana Mbilová

Diana studuje na Právnické fakultě UK v Praze. Ve volném čase ráda cestuje a objevuje všelicos nové. Na tábor ji přivedli Frodo s Jirkou, za kterými v loňském roce přijela na návštěvu a rozhodla se, že tábor musí zažít znovu, a to v plné parádě. Letos se k nám poprvé připojí jako praktikantka.  

Pepa

Pepa je studentem Pražské konzervatoře v oboru trubka. Kromě trumpety umí i na klavír, trochu na ukulele a kytaru. Má rád hudbu, míčové hry, sport a letní pohodu. Na tábory s námi pojede již po jedenácté ale poprvé jako praktikant. Minulý rok si již vyzkoušel, co je to být praktikantem na táboře LBH2. Je to pohodář a nudit se s ním určitě nebudete. Na tábory se už nemůže dočkat.

                              

Jirka  

Jirka studuje čtyřleté gymnázium Postupická. Jako dítě nejdříve okusil zábavu na LBH4 , odkud se poté dostal na LBH1, kde zůstal doposud . Až do roku 2015 jezdíval se svou partou kamarádů jako dítě. Nyní ho už čeká výzva stát se jedním z řady vedoucích, konkrétně praktikantem. Od svých sedmi let se věnuje basketbalu a rád tráví čas hraním na počítači. Ač se to nezdá, pod jeho rukama vznikají fascinující mapy na celotáborovky i velmi propracované kostýmy. Do každé výzvy se hrne po hlavě a rád zkouší nová dobrodružství . Jeho největším kamarádem a téměř pokrevním bratrem je další z praktikantů Sokol (Petr Dalešický), se kterým rádi vymýšlí všelijaké aktivity a zábavu pro děti. 

Petr 

Petr, známý také jako Sokol, studuje na Gymnáziu Postupická. Již několikrát byl na našich táborech, ale bohužel dorost do věku (i do výšky :-), kdy už nemůže jet jako dítě, a proto se v roce 2016 rozhodl, že to zkusí i jako praktikant na LBH 1. S Jirkou Šejblem jsou jako bratři, i když je každý z nich úplně jiný. Rád chodí s kamarády ven nebo tancuje klasiku.

Verča 

Verča studuje 6-leté gymnázium v Praze a ve svém volném čase dělá StreetDance. Ráda jezdí s mamkou na trekové dovolené, věnuje se fotografování a stříhání videí. Má velmi ráda děti, humor a adrenalinové aktivity. Párkrát pomáhala s dětmi na jiných táborec a s námi jezdí od roku 2015 jako praktikantka na LBH 1.

 

Maxim 

Jmenuje se Max a na tábory jezdí už odmalička. Ve svém volném čase se věnuje hudbě a studiu cizích jazyků (Francouzština a Angličtina). Letos se účastní jako praktikant. Mimo tábor o letních prázdninách rád cestuje po Česku i zahraničí.
 

Klárka

Klárka, též zvaná Hozny, je studentkou gymnázia v Praze. Na letní tábory s námi jezdí od svých 7 let. Za tu dobu vyzkoušela LBH 1, ZM 1 a LBH 3. Nejvíc ji okouzlily tábory ZM1 a LBH3, a proto jim zůstala věrná až do svého posledního roku, kdy mohla jet jako dítě. Od roku 2017 se pro ní mění role a můžeme se na ní těšit na LHB 3 jako na novopečenou praktikantku. Klárka se také účastnila nespočtu našich víkendových akcí a zimních táborů. Na všech akcích, zejména v posledních letech, si trénovala svou novou roli, proto nemáme pochyby o jejích schopnostech pomáhat vedoucím.
Klárka se věnuje umění a kultuře. Ve volném čase ráda fotí, kreslí nebo hraje se svým divadelním souborem. Je přátelská, spolehlivá a soutěživá. 

 

Šárka

Šárka studuje střední Kadeřnickou školu. Na naše tábory Léto bez hranic 3 jezdí od svých 7 let a několikrát se také účastnila zimního táboru v ČR. Šárka už dorostla do věku, kdy nemůže jezdit jako dítě, proto jí rádi představujeme jako další praktikantku LBH 3.
Se Šárkou se rozhodně děti nudit nebudou, protože i ze zdánlivě nudné chvíle dokáže vyždímat spoustu zábavy. Miluje sporty všeho druhu a sportovně hraje házenou. 

 

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5