Vedoucí

Na všech našich akcích (zejména letní dětské tábory, zimní dětské tábory, víkendové a jednodenní akce) se o děti starají zkušení a odborně způsobilí výchovní pracovníci (vedoucí) s mnohaletou praxí a akreditací MŠMT. Známe svoji odpovědnost za svěřené děti, a proto klademe velký důraz na soustavné prohlubování znalostí a zkušeností svých vedoucích, pořádáme pro ně každoroční školení a praktický výcvik a všechny členy vedení našich táborů vysíláme na akreditovaná školení zajišťovaná odbornými subjekty.

O děti se v průběhu tábora starají zejména tito vedoucí:


Vedení táborů:

Ve vedení (hlavní vedoucí, zástupce) jsou vždy naši zkušení a léty prověření vedoucí, kteří s námi jezdí už dlouho, nasbírali řadu zkušeností a absolvovali odborná školení. Ve vedení našich táborů jsou vždy úspěšní absolventi školení akreditavaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Ondra

Hlavní vedoucí LBH 1
Ondra je zkušený hlavní vedoucí, který několik let jezdil jako vedení Léta bez hranic 4. Nyní přesedlal na vetší tábor, LBH 1. Pracuje jako vychovatel ve školní družině, kde s dětmi rád něco tvoří.

 

Martina

Zástupce hlavního vedoucího LBH 1
Martina vystudovala víceleté gymnázium v Praze, kde se zaměřila především na přírodní vědy. Nyní studuje na VŠCHT v Praze. Nejraději tráví volný čas s kamarády poslechem hudby, venčením psa nebo jen povídáním. Několik let závodně tancovala Disco a Street Show Dance, později i pomáhala trénovat malé děti. Mezi její koníčky patří lyžování, cestování a samozřejmě tanec. Dlouho jezdila na tábor LBH2 (byla několikrát i jako dítě), pak začala jezdit na LBH 1 jako zdravotník a nyní je na tomto táboře v pozici zástupkyně hlavního vedoucího.

Filip 

Hlavní vedoucí Záchranné mise
Student Atelieru Divadlo a Výchova na JAMU. Filip je naším odchovancem od střední kategorie, přes praktikanta až k vedoucímu, tvůrci celotáborových her, zástupci hlavase a dnes je z něho hlavní vedoucí. Za ta léta nasál spoustu zkušeností a dnes je jedním z našich nejaktivnějších (a právem i nejambicioznějších) vedoucích. V současné době jezdí na tábor ZM jako hlavní vedoucí. Jezdil také jako hlavas na zimní tábor pro Prahu východ a západ. Ve volném čase se věnuje improvizovanému divadlu, stejně jako jeho bratr Sláďa (dříve hlavas LbH 4 a LBH 2). Také se věnoval první pomoci a mohli jste ho potkat na pražské Bambiriádě.

Pepa 

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise
Pepa je studentem Pražské konzervatoře v oboru trubka. Kromě trumpety umí i na klavír, trochu na ukulele a kytaru. Má rád hudbu, míčové hry, sport a letní pohodu. Na tábory s námi jezdil dlouhé roky jako dítě, když odrostl, tak začal jezdit jako praktikant na Záchrannou misi a LBH 2. Poté pokračoval ve sběru zkušeností na pozicích oddílovího vedoucího a nyní je již ve funkci zástupce hlavase. Je to pohodář a nudit se s ním určitě nebudete. Na tábory se už nemůže dočkat.

 

Verča

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise
Verča studuje na vysoké škole v Hradci Králové. Už od mala se aktivně věnuje tanci, převážně baletu. Dříve jezdila na tábor se skauty, pak však jednou zkusila tábor LBH 3 a už s jinou organizací nechtěla. Verča je společenská, usměvavá a je pro každou špatnost. Pokračovala jako oddílová vedoucí na ZM a v současné době jezdí v pozici zástupkyně hlavního vedoucího.

Vašek

Hlavní vedoucí LBH 2
Vašek studoval obor herectví na Pražské konzervatoři. Věnuje se různým divadelním projektům (Šest miliard sluncí, Roxy NOD 2013). Od roku 2013 trvale spolupracuje s Divadlem X10,ve Strašnickém divadle. Je členem souboru Malého divadla v Českých Budějovicích. Věnuje se střihu hudby a videa. Objevil se v několika filmech. Věnuje se Dabingu a reklamě.
Vašek s námi jezdí od roku 2014, kdy působil jako vedoucí na LBH2 a LBH3. Momentálně jezdí na LBH 2 jako hlavní vedoucí.

Týna 

Zástupce hlavního vedoucího LBH 2
Jmenuje se Týna, ale celá táborová parta ji zná pod přezdívkou Žužu. Tu získala už na svém prvním táboře v roce 2010. Studuje posledním rokem na gymnáziu a zaměřuje se na přírodní vědy. Mimo školu ráda poznává svět, hraje na violu, potápí se, peče sladkosti nebo se jen schází někde venku s kamarády. Letní tábory ji naplňují energií, ze které pak čerpá celý rok. Vyrostla pod rukama tábora LBH3 a zůstává mu i nadále věrná. Letos ji můžete potkat i jako vedoucí na Záchranné misi.

Ondra

Hlavní vedoucí LBH 3, Hlavní vedoucí Zimního tábora ČR 1
Ondra je absolventem gymnázia Jana Keplera, nyní studuje na vysoké škole softwarové inženýrství. Rád hraje na kytaru a na bicí. Volný čas tráví nejraději s kamarády posloucháním a vytvářením hudby. Je velký sportovec - hrál fotbal, florbal, stolní tenis i basketbal a jeho sportovní duch v něm stále přetrvává. Momentálně se věnuje jen fotbalu. S naším sdružením jezdil jako dítě na LBH 3, kam v roce 2013 jel i jako praktikant. Další rok se z něho stal vedoucí nejstarších dětí na Záchranné misi. V roce 2016 se stal zodpovědným a velmi pečlivým zástupcem hlavase na LBH 3 a od roku 2017 tam působí v tandemu s Jirkou jako hlavní vedoucí. Díky jeho sportovnímu založení působí i jako lyžařský a snowboardový instruktor na našich zimních táborech pro děti.
Ondra jezdí jako hlavní vedoucí na Zimní tábor v ČR (Praha 1-5).

Jirka

Zástupce hlavního vedoucího LBH 3
Jirka, pro množství stejného jména zvaný eNko, je studentem Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). Na našich táborech začal jako oddílový vedoucí na LBH 3, kde se staral o děti střední a velké kategorie. Mezi jeho koníčky a zábavu ve volném čase patří florbal, MMA a sport celkově, rád sleduje seriály a filmy a rád poslouchá hudbu. Nyní jezdí jako zástupce hlavního vedoucího na LBH 3.

   
   

Kačka

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (1., 2., 8. a 9. turnus)
Ahoj, jmenuji se Kačka, jsem studentkou psychologie na Masarykově univerzitě a mám za sebou první ročník v oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na UK. Táborů se účastním od mala a nyní pojedu už po sedmé jako vedoucí. Jezdím převážně na Tábory pro rodiče s dětmi, ať už letní, zimní nebo v Chorvatsku. Od roku 2019 hlavasuji První tábory. V průběhu školního roku se věnuji zájmovým kroužkům pro děti, zejména tanečkům, badmintonu a tvořivému kroužku, v základních i mateřských školách. Ve svém volném čase ráda sportuji, maluji, věnuji se mladším sourozencům. Práce s dětmi mě velice baví a naplňuje, jsem ráda, když můžu dětem formou hry a zábavy předávat své zkušenosti a zároveň čerpat energii, která vyzařuje z nich.
Těším se na společně strávený čas.

Zuzka

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (3. turnus)
Vystudovala jsem jazykovou školu a pracuji jako dispečerka a kontrolorka kamionové dopravy. Ráda se zbavuji pracovních povinností a utíkám do přírody a k dětem. Původně jsem se zúčastnila letního tábora jako jedna z dalších maminek.
Ráda vymýšlím a připravuji hry, plánuji výlety do přírody. Přitom dokáži zúročit své zkušenosti ze Skauta, Sokola  a mnohých výletů s dětmi. Můj 10 letý syn Honzík mi pomáhá, hodnotí připravované hry a pak se jich sám účastní.
Ve volném čase jezdím na kole, na in line bruslích, plavu, cestuju a ráda pracuji s dětmi.

Katka

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (4. a 5. turnus)
Ahoj, jmenuji se Katka a těším se na každé léto a dovádění s dětmi v lesích a na loukách.Na tábory ale jezdím od malička jako nadšenec a už několik let jako vedoucí.Vystudovala jsem střední pedagogickou školu. Jsem vedoucí školního klubu, vedu dětský pěvecký sbor, soukromě učím děti na klavír a od září nastupuji jako školní asistent a učitelka hudební výchovy. Zabývám se muzikoterapií a hlasovou výchovou.Ve volném čase se venuji hlavně hudbě, ale také toulkám přírodou se svým synkem. Od roku 2018 jezdím jako hlavaska na První a Týdenní tábory.

 

Terka

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (6. a 7. turnus)
Terka je studentkou oboru Zdravotnický záchranář na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a na naše tábory začalaj jezdit jako praktikanta, posléze jako oddílová vedoucí. Vzhledem ke svému zájmu začala v roce 2019 jezdit na na První a Týdenní tábory jako zdravotnice. Nyní v tandemu se svým bratrem Kubou bude hlavasovat 6. a 7. turnus PT a TT.

 

Renča

Hlavní vedoucí týdenního tábora na Moravě
Jmenuji se Renáta Ottová. S dětmi trávím mnoho času. Jsem studentkou a svůj volný čas trávím trénováním plavání nebo hlídáním dětí. V zimě jezdím do Krkonoš učit lyžovat. Mám trenérský kurz plavání, učitele lyžování a kurz pedagoga volného času. O prázdninách jezdím na různé tábory.

Martin

Hlavní vedoucí Tematických táborů, Hlavní vedoucí Fakt super tábora 1
Martin je zkušený táborník z Krnova, který si prošel již několika tábory na pozici praktikanta, oddílového vedoucího či programového vedoucího. S námi jel poprvé v roce 2019 jako tzv. cetehový vedoucí na tematické tábory, kde pro děti vytvořil a zajišťoval celotáborový program. Vzhledem k jeho táborovým zkušenostem jsme rádi, že se mu na našem táboře líbilo, a že se rozhodl s námi jezdit i nadále. Nyní s námi jede jako hlavní vedoucí tematických táborů (taneční tábor, výtvraný tábor, anglický tábor, super léto) a jako hlavní vedou Fakt super táboru 1.

Bára

Hlavní vedoucí Sportovního tábora 2, Hlavní vedoucí Zimního tábora v Alpách 1
Bára založila a byla léta (2009–2013,2015) hlavaskou velkého letního tábora Léto bez hranic 1 a hlavaskou několika zimních táborů: Zimní tábor 6–10 (do roku 2015), Zimní tábor Alpy 1–5 a Zimních táborů pro rodiče s dětmi. Bára je hlavní vedoucí i několika letních Táborů pro rodiče s dětmi. Před lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má s dvěma syny již školou povinnými. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích. Určitě jednou z nejaktivnějšách hlavasek, vždy odpovědná, veselá, se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli. Ve svém volném čase hraje Český lakros a byla v tomto sportu již 2x mistryně republiky! Poslední dobou ji pohltily také únikovky :-)

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

Denisa

Hlavní vedoucí Zimního tábora v Alpách 2
Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně dokončuje studium Logopedie (Speciální pedagogiky) na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Denisa u Dětí bez hranic dlouho působila jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi, nyní působí jako uvolněná vedoucí na LBH 3. V zimě s naším sdružením jezdí jako instruktor a zdravotník na zimní tábory.

Jarda

Hlavní vedoucí Zimního tábora v ČR 2
Jarda se na táboře několik let staral jako oddílák o nejmenší trpaslíky a trpaslice, co už vyrostli z trenýrek do kraťas. Je správným, spravedlivým taťuldou, pro dětský úsměv by šel světa kraj. Nyní je hlavním vedoucím Zimního tábora pro Prahu 6 - 10. Jarda je velice šikovný umělecký řezbář a restaurátor starožitností. O svůj um a cit se s námi často dělí, když vyrábí krásné rekvizity a kulisy k táborovým hrám.  Jarda s kladívkem v ruce a radostí ve tváři postaví třeba hrad, zlatý trůn pro krále nebo banbitky pro loupežníky, co střílejí žaludy.

 

Oddíloví vedoucí:

Oddíloví vedoucí jsou obvykle studenti či absolventi vysokých nebo vyšších odborných škol, kteří s naším kolektivem obvykle jezdí již mnoho let. Vzhledem ke stálosti kolektivu vedoucích je zaručeno, že se o děti starají prověření, zkušení a odborně proškolení vedoucí a nikoli, jak to bývá obvyklé např. na akcích pořádaných podnikatelskými subjekty, na poslední chvíli sehnaní neznámí vedoucí s pochybnými předpoklady pro výkon práce s dětmi.

Všichni naši oddíloví vedoucí procházejí našimi každoročními několikadenními školeními bezpečnosti práce s dětmi, zdravovědy a odpovědnosti, zakončené náročnými testy. Mnozí oddíloví vedoucí vyrostli na našich táborech z řad dětí, vyzkoušeli si práci praktikantů a následně se stali vedoucími. Bez zkušeností, znalostí a dostatečné vědomosti o daném člověku nemůže být na našem táboře nikdo vedoucím.

Oddíloví vedoucí se podle svých zkušeností a v rámci teoretické přípravy obvykle specializují na určitou věkovou kategorii dětí podle táborového rozdělení na malou (obvykle 6–9 let), střední (10–13 let) a velkou kategorii (14–17 let). Touto specializací tak oddílový vedoucí získávají maximální odbornost podpořenou jejich dosavadní zkušeností. Někteří vedoucí nemají přidělené konkrétní oddíly a pomáhají tam, kde je potřeba, zejména u celotáborových her a akcí, říkáme jim uvolnění oddíloví vedoucí. Dalším z důležitých vedoucích, který nemá na starosti konkrétní oddíl, je sportovní instruktor neboli sporťák. Sporťák se stará zejména o sportovní náplň tábora, připravuje nejrůznější sportovní aktivity, organizuje turnaje v míčových hrách a táborovou olympiádu.

Oddíloví vedoucí mají na starosti skupinku zhruba osmi až patnácti dětí, záleží na konkrétním táboře, věku dětí a jejich celkovém počtu.

Na některých akcích jsou oddílovými vedoucími i členové vedení sdružení, o kterých se dozvíte více zde.

  • Někteří naši vedoucí:
 

Dáda 

Záchranná mise, LBH 4
Dáda je absolventka střední zdravotnické školy a má v plánu se zdravotnictví věnovat dál. Na pobytové a příměstské tábory jezdila už jako dítě, poté rok jako praktikantka a nyní jako oddílová vedoucí. Většinu léta tráví na táborech Záchranná mise a LBH4. Mimo to jezdí i na příměstské tábory jiných organizací a pomáhá na jednodenních akcích. Ráda tráví čas v přírodě a na horách. Baví ji hry v lese, turistika a kreslení. Je přátelská, zodpovědná a empatická.

 

Verča 

Záchranná mise
Verča studuje na vysoké škole v Hradci Králové. Už od mala se aktivně věnuje tanci, převážně baletu. Dříve jezdila na tábor se skauty, pak však jednou zkusila tábor s LBH a už na jiný nejela. Verča je společenská, usměvavá a je pro každou špatnost. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

 

Danča 

Záchranná mise
Danča je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, kde momentálně pracuje na Oddělení komunikace. Zabývá se popularizací vědy, tedy spojením vědy, hlavně chemie, a divadla. Je členkou amatérských divadelních souborů a věnuje se improvizaci. V rámci svého povolání i ve volném čase připravuje zábavné programy pro děti i dospělé. Jezdila na tábory jako dítě, oddílová i hlavní vedoucí a má zkušenosti i jako lektorka na škole v přírodě. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

 

Bára 

Záchranná mise
Bára studuje v Praze vyšší odbornou školu zdravotnickou a jednou z ní bude zdravotní sestra. Na tábory s Dětmi bez hranic jezdí už od malička a ani poté, co už nemohla jet jako dítě, jí její nadšení nepřešlo. Jedna z našich nejzkušenějších vedoucích je společenská, baví jí sportování a trávení času s přáteli. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

 

Petr alias Frodo

Záchranná mise, LBH 3
Petr alias Frodo se v současné době věnuje studiu chemie na vysoké škole. Jako vedoucí je velmi kreativní, spolehlivý a zodpovědný a díky jeho nápadům se s ním děti nikdy nenudí. Ve volném čase se příležitostně věnuje divadelní improvizaci či doučuje. V současné době jezdí jako programový vedoucí na Záchrannou misi a jako oddílový vedoucí na LBH 3.

 

Klára 

Záchranná mise
Studuje na gymnázium Arcus, ve volném čase hraje basketbal a učí děti lézt na horolezecké stěně .Na tábor poprvé jela v 9ti letech, z toho však neměla vůbec radost. Rok poté ale narazila právě na Děti bez hranic, kde se jí neskutečně líbílo. Tři roky  strávila na Létu bez hranic a poté objevila Záchrannou misi, na které byla další 4 roky po sobě. Tento tábor si naprosto oblíbila a proto se nyní podílí i na jeho organizaci. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

Jirka

Záchranná mise
Jirka studuje na Gymnáziu Opatov. Po několik let se účastnil táboru ZM1. Bohužel mu jeho věk nedovoluje účast jako dítě i v příštích letech, a proto se rozhodl jet jako praktikant. Obecně ho baví sport a psaní všelijakých článků a básniček. Rád poznává nové lidi, přírodu a cestuje po světě. Moc rád tráví čas s dětmi, což mu tábor umožňuje. Doufá, že na tábor bude jezdit i v příštích letech.

 

Matouš 

Záchranná mise, LBH 4
Jezdí na tábory od Dětí bez hranic již 11 let a od té doby byl 5x praktikant a 4x vedoucí různých věkových kategorií. Dětské tábory jsou jeho velký letní koníček. Jako vedoucí jezdí na tábory Záchranná mise a LBH 4. Vystudoval střední školu TRIVIS bezpečnostně právní činnost a nyní studuje na vyšší odborné zdravotnické škole obor záchranáře. Ve volném čase se rá d věnuje bojovým sportům, posilování, plavání, běhu a dalším fyzickými aktivitami.

Eliška

Záchranná mise
V roce 2006 byl slavnostně zahájen první ročník Záchranné mise. Eliška byla zařazena do 6. oddílu a byla pyšna, ze už je mezi "velkými dětmi" (10-12let). Byla to láska na první pohled. Tehdy se jí ani nesnilo o tom, že až vyroste, stane se praktikantkou a poté i vedoucí vlastního oddílu. Dnes Eliška vede malé i velké táborniky a snaží se pro ně vytvořit stejně kouzelnou a nezapomenutelnou atmosféru, jakou sama jako dítě zažila. Inspiraci k tvoření nových her, příběhů a tvořivých činností hledá na svých cestách po Česku i po světě a doufá, že nikdy sama nepřestane být tím malým nadšeným táborníkem, který v roce 2006 objevil svou druhou táborovou rodinu. V současné době jezdí jako oddílový vedoucí k nejstarším dětem na Záchrannou misi.

 

Matěj

Záchranná mise
Matěj studuje střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou v Liberci. Ve svém volném čase rád sportuje, jezdí na kole a především hraje fotbal za FK Velké Hamry. Na ZM1 jezdí od svých 12 let. Od roku 2018 se na něho můžeme jako na nového praktikanta na táboře ZM1.

 

Michael 

Záchranná mise
Michael studuje Masarykovu střední školu chemickou v Praze, se zaměřením na forenzní analýzu. Na Záchrannou Misi s námi jezdí již od svých 8 let a byl několikrát i na zimních táborech. Má rád sport všeho druhu, motocykly. Je přátelský a rád pomůže.

 

Honza

Záchranná mise
Honza alias Řezňa s námi jezdí na Záchrannou misi již několik let a za tu dobu se stal velmi zkušeným oddílovým vedoucím starší střední kategorie a mladších dětí z velké kategorie.

 

Kristýna

Záchranná mise
Studentka gymnázia, která s námi jezdila jako dítě na Záchrannou misi 1 a teď už se z ní stala praktikantka. Ráda tancuje, čte a sportuje. Na tábory jezdí již od útlého dětství, takže má jistě mnoho vlastních zkušeností, které uplatní jako vedoucí.

Natálie 

Záchranná mise
Studentka gymnázia, která na tábory jezdila již od dětství a nyní jede s námi jako praktikantka na Záchrannou misi 1. Je společenská, přátelská, ráda poznává nové lidi a zkouší nové věci. Ve  volném čase jezdí na koni, baví ji jakékoliv kolektivní hry, téměř všechny sporty, zajímá se o kulturu, má ráda legraci a hlavně žádnou nezkazí.

Pepa

Záchranná mise, LBH 2
Pepa je studentem Pražské konzervatoře v oboru trubka. Kromě trumpety umí i na klavír, trochu na ukulele a kytaru. Má rád hudbu, míčové hry, sport a letní pohodu. Na tábory s námi pojede již po jedenácté ale poprvé jako praktikant. Minulý rok si již vyzkoušel, co je to být praktikantem na táboře LBH2. Je to pohodář a nudit se s ním určitě nebudete. Na tábory se už nemůže dočkat.

Dan

LBH 1
Daniel je studentem střední pedagogické školy v Berouně. Poprvé s námi jel jako vedoucí na tábor pro rodiče s dětmi. Je absolventem literárně dramatického oboru na ZUŠ. J. J. Ryby v Rožmitále pod Třemšínem, kde navštěvoval také hudební i taneční obor. Ve svém volném čase vede několik dramatických kroužků, režíruje, hraje ochotnické divadlo a píše písničky. Zúčastnil se i několika televizních projektů jako např. Ordinace v růžově zahradě 2 či Křižovatky života. Má skvělý vztah k dětem, je zábavný, společenský a organizačně schopný. Miluje kulturu, přírodu a dobrou společnost. Daniel letos bude působit jako vedoucí na LBH1 a na táboře pro rodiče s dětmi při dobrodružství Ferdy Mravence.

Jana

LBH 1
Jana jezdí na Léto bez hranic 1 jako oddílová vedoucí.

Bára

LBH 1
Bára jezdí na Léto bez hranic 1 jako oddílová vedoucí.

Anička

LBH 1
Anička jezdí na Léto bez hranic 1 jako oddílová vedoucí.

Dan

LBH 1
Dan jezdí na Léto bez hranic 1 jako oddílový vedoucí.

Nikola

LBH 1
Nikola jezdí na Léto bez hranic 1 jako oddílová vedoucí.

Viktor

LBH 1, LBH 3
Viktor s námi jezdí již od střední kategorie, a po šesti letech v řadách dětí se přesouvá do vedoucovských řad, na pozici praktikanta. Po celou dobu zůstal věrný třetímu turnusu Léta bez Hranic. Ve volném čase rád lyžuje, jezdí na bruslích, na kole, a je také zapáleným horolezcem. V současné době s námi jezdí Viktor jako oddílový vedoucí na LBH 1 a jako programový vedoucí na LBH 3.

 

Matyáš

LBH 2
Student Podnikatelské Akademie. Jeho koníčky jsou silové sporty, lyžování, jízda na kole a hudba. Na tábor s námi se vždy těší a nedokáže si představit léto bez něj, jezdí už 7 let a z hoto poslední 2 roky už jako vedoucí. Těší se na vás.

Týna 

LBH 2
Jmenuje se Týna, ale celá táborová parta ji zná pod přezdívkou Žužu. Tu získala už na svém prvním táboře v roce 2010. Studuje posledním rokem na gymnáziu a zaměřuje se na přírodní vědy. Mimo školu ráda poznává svět, hraje na violu, potápí se, peče sladkosti nebo se jen schází někde venku s kamarády. Letní tábory ji naplňují energií, ze které pak čerpá celý rok. Vyrostla pod rukama tábora LBH3 a zůstává mu i nadále věrná.

David alias Davídek

LBH 2
Čerstvý student střední školy Civilního Letectví. Dlouhá léta jezdil na jiné tábory pod stany, putovní tábory, zimní a turistické jako dítě. Díky tomu má bohaté zkušenosti. S Dětmi bez Hranic jezdí od roku 2012. Účastní se LBH2. Také se zúčastnil pár turnusů LBH3.
Vcelku sportovně založený človíček, který rád jezdí na kole, několik let hraje lacrosse a rád chodí se psem na dlouhé procházky lesem. Rád pracuje s dětmi, neboť jej práce duševně naplňuje.

Vojtěch 

LBH 2
Vojta s námi jezdí na dětské tábory už od dětství. Když se v 15 rozhodoval, co dále dělat, tábory pro něj byla jasná volba. Vojta je vášnivý sportovec, který je pro každou legraci. Zároveň je velmi přítulný, moc toho nesní a proto ho máme všichni tak rádi. :)

Martina 

LBH 2
Martina vystudovala víceleté gymnázium v Praze, kde se zaměřila především na přírodní vědy. Nyní studuje na VŠCHT v Praze. Nejraději tráví volný čas s kamarády poslechem hudby, venčením psa nebo jen povídáním. Několik let závodně tancovala Disco a Street Show Dance, později i pomáhala trénovat malé děti. Mezi její koníčky patří lyžování, cestování a samozřejmě tanec. Dlouho jezdila na tábor LBH2 (byla několikrát i jako dítě), pak začala jezdit na LBH 1 jako zdravotník a nyní je na tomto táboře v pozici zástupkyně hlavního vedoucího.

Denisa 

LBH 2
Absolvovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou a nyní studuji VOŠ pedagogickou v Praze. Na LBH 2 jezdím již od roku 2007 jako dítě a od loňského roku jako oddílová vedoucí od střední kategorie. Mám ráda děti, příjemnou společnost, sport a zábavu.

Miriam 

LBH 2
Miri je studentkou gymnázia v Praze, která s námi jezdila několik let na LBH 2 jako dítě a dnes již jezdí na tento tábor jako praktikantka. 
Má ráda cestování, poznávání nových lidí a ve volném čase nejraději sportuje, tráví čas s přáteli a navštěvuje nová místa.
Je přátelská, usměvavá a je pro každou zábavu. Děti jí mají rády a vidí v ní kamarádku, rádkyni a zároveň má i přirozený respekt.

Václav 

LBH 2
Studuje 1. ročník Sportovního gymnázia Kladno. Na tábor jezdil už jako malý. Mezi jeho hlavní záliby patři sport, především lední hokej, který hraje v oddílu HC Rytíři Kladno. Je pro každou legraci a rád tráví čas s přáteli.

Bára 

LBH 2
Bára studuje na Akademickém gymnáziu a chystá se na Přírodovědeckou fakultu UK. Má ráda všechny druhy sportu, přírodu, ráda se věnuje zvířatům a kultuře jako jsou divadla, výstavy a filmy. Bára má zkušenosti s hlídáním dětí od nejútlejšího věku a jede s námi na LBH3.

Adam

LBH 2
Absolvent Obchodní akademie v Liberci. Dále chce studovat na Ekonomické univerzitě v Praze. Hraje házenou za klub Liberec Handball a pomáhá s tréninky mladších kategorií, rád chodí běhat a rád jezdí na kole. Na tábory jezdil celé své dětství a vždy si je užil, proto se rozhodl jezdit na tábory jako vedoucí a praktikant.

Adéla

LBH 2
Je studentkou Střední odborné školy pedagogické a Gymnázia na Praze 6, mezi její hlavní záliby patří především zpěv,hudba,hra na klavír a zobcovou flétnu. Také má ráda společnost a ráda tráví čas s dětmi,se kterými má letitou praxi.

Šárka

LBH 2
Šárka je studentka obchodní akademie v Praze. Mezi její záliby patří především tanec (StreetDance), sport a poslouchání hudby. Má hodně ráda děti a na tábor s námi jezdí už od mala.

Franta

LBH 2
Studuje střední Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Na tábor Léto bez hranic 2 jezdí 5 let, ale už dosáhl věku ve kterém nemůže jezdit jako dítě, a proto se představí jako praktikant. Baví ho spolupracovat s dětmi a rád s nima hraje táborové hry. Ve volném čase hraje závodně fotbal, který hraje od svých 10 let, ale věnuje se i ostatním sportům jako je florbal a basketbal. Chtěl by se jednou podívat do USA a zůstat tam na delší dobu. 

Jirka

LBH 3
Jirka, pro množství stejného jména zvaný eNko, je studentem Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). Na našich táborech je oddílovým vedoucím na LBH 3, kde se stará o děti střední a velké kategorie. Mezi jeho koníčky a zábavu ve volném čase patří florbal, MMA a sport celkově, rád sleduje seriály a filmy a rád poslouchá hudbu. 

 

 

 

Eliška

LBH 3
Eliška odmaturovala na Gymnáziu Jana Keplera a nyní je studentkou fakulty 
strojní na ČVUT. Již pátým rokem vede skautský oddíl a podílí se na kurzu, kde učí nové budoucí vedoucí. Její další zálibou je frisbee, které hraje za dejvický tým FUJ, horolezí a hraje na kytaru. S námi jezdí na LBH 3 jako vedoucí nejmladších.

Mára

LBH 3
Mára s námi jezdil několik let jako dítě a přes praktikanta se dostal až k oddílovému vedoucímu. Jezdí na LBH 3, Záchannou misi a zimní tábor pro Prahu 6 – 10.
Mára je absolvent gymnázia v Praze a nyní studuje architekturu na VŠ. Nejvíce má rád sportovní hry a ve volném čase hraje florbal, jezdí na kole, na bruslích nebo i maluje.

Dominik 

LBH 3
Nik studuje střední odbornou umělěckou školu a zaměřuje se na reklamu a design. Rád maluje, sportuje, sleduje filmy ale miluje i adrenalin. Jezdil s námi asi 5 let jako dítě. Ve volném čase chodí cvičit nebo běhat ale také vyrábí různé věci. Svůj čas rád tráví s kamarády nebo v práci. Nik doučuje děti ze základní školy matematiku a fyziku a vyrábí věci na zakázku.

Denisa  

LBH 3
Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně dokončuje studium Logopedie (Speciální pedagogiky) na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Denisa u Dětí bez hranic dlouho působila jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi, nyní působí jako uvolněná vedoucí na LBH 3. V zimě s naším sdružením jezdí jako instruktor a zdravotník na zimní tábory.

Meloun

LBH 3
Meloun je absolvent Gymnázia Jana Keplera a nyní studuje na Fakultě architektury na ČVUT. Nejvíce nadšení projevuje pro sport a výtvarné umění. Ve volném čase se tak věnuje basketbalu, alpskému lyžování, a pokud je potřeba tak i doučování. S námi jezdí jako oddílový vedoucí na LBH3, mimo to však má zkušenosti i s vedením lyžařských oddílů.

 

Diana Mbilová

LBH 3
Diana studuje na Právnické fakultě UK v Praze. Ve volném čase ráda cestuje a objevuje všelicos nové. Na tábor ji přivedli Frodo s Jirkou, za kterými v loňském roce přijela na návštěvu a rozhodla se, že tábor musí zažít znovu, a to v plné parádě. V roce 2018 s námi jela poprvé jako praktikanta, od té doby jezdí jako oddílová vedoucí k malým dětem na táboře Léto bez hranic 3.

Klárka

LBH 3
Klárka, též zvaná Hozny, je studentkou gymnázia v Praze. Na letní tábory s námi jezdí od svých 7 let. Za tu dobu vyzkoušela LBH 1, ZM 1 a LBH 3. Nejvíc ji okouzlily tábory ZM1 a LBH3, a proto jim zůstala věrná až do svého posledního roku, kdy mohla jet jako dítě. Od roku 2017 se pro ní mění role a můžeme se na ní těšit na LHB 3 jako na novopečenou praktikantku. Klárka se také účastnila nespočtu našich víkendových akcí a zimních táborů. Na všech akcích, zejména v posledních letech, si trénovala svou novou roli, proto nemáme pochyby o jejích schopnostech pomáhat vedoucím.
Klárka se věnuje umění a kultuře. Ve volném čase ráda fotí, kreslí nebo hraje se svým divadelním souborem. Je přátelská, spolehlivá a soutěživá. 

   
   
 

 

Martin

Taneční tábor
Martin je studentem na taneční konzervatoři hlavního města Prahy, kde se zúčastnil mnoha představení jako například Carmina burana, Oliver Twist, Polovecké tance nebo Petr pan, se kterými navštívil i zahraniční taneční scény. Může se chlubit stipendiem od světově uznávaného choreografa Dereka Mittchela, které získal v pouhých 13 letech. Ve svých lekcích se snaží rozvíjet osobnost jednotlivce a chce své hodiny udělat zábavné a kreativní ať pro začátečníky nebo pro pokročilé.
Martin s námi byl na LBH1 a letos v létě jede jako hlavní lektor tanečního tábora.

Petr

První tábor 1 a 6
Absolvent FTVS UK. Petr je sportovec tělem i duší, slušný a spravedlivý vedoucí nejstarších dětí milující míčové hry, které vystudoval na pražské UK. Petr u nás začínal jako vedoucí na táboře Záchranná mise, potom jezdil s Bárou Kašíkovou na její Léto bez hranic 1 a Zimní tábor v Alpách. V současné době je již kantorem na střední škole v Mostě a s námi jezdí na První a Týdenní tábory.

Klára

První tábor 2
Mé jméno je Klára, je mi devatenáct let a pocházím z malého města poblíž Berouna. Již od devíti let jsem se účastnila několika různých táborů, zvlášť zaměřených na turistiku. Vždy mne to velice bavilo a na tyto časy moc ráda vzpomínám. Proto mi bude velikým potěšením vyzkoušet si tábor i z té druhé strany - z pozice vedoucího. Moc se na nové zážitky a zkušenosti těším. Mám ráda přírodu, běh, cestování a hudbu.

Petra

První tábor 2
Jmenuji se Petra a je mi 19 let. Právě jsem dokončila studium na gymnázium v Berouně a ráda bych studovala na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Jako malá jsem jezdila každé léto na dvoutýdenní tábory a v zimě na týdenní lyžařský kurz. Vždy jsem si přála, že jednou pojedu jako vedoucí. Zatím jsem na žádný tábor jako vedoucí nejela, ale organizovala jsem několik akcí na dětský den. Každý rok pravidelně pořádám pro děti ze Zahořan Mikuláše. Ráda poznám nové lidi a strávím pár dní v krásné přírodě. Těším se na novou zkušenost a také, že opět pojedu na tábor, ale nyní v pozici vedoucího. 

Hanka

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Hanka, jsem studentkou agrobiologie na České zemědělské univerzitě v Praze. Jako malá jsem ráda jezdila na tábory a vždy mě zajímalo, jakou práci dělají vedoucí. Od 15 let jsem jezdila jako praktikantka a nyní jako vedoucí s několika různými tábory a organizacemi. Jako oddílová vedoucí jsem byla již několikrát na táborech rodičů s dětmi, v zimě a také v Chorvatsku. Mám ráda poznávání přírody, seznamování s novými lidmi a nová dobrodružství. Mezi mé koníčky patří malování a splavování řek. Práce s dětmi mě velice baví a již se těším na nové členy.  

Kája

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Kája, studuji na České zemědělské univerzitě v Praze. Na pobyty rodičů a dětí v Čechách i zahraničí jsem jezdila už od malička. Nejprve jako účastnice, později jako pomocná síla při hlídání a aktivitách na našich vlastních pobytech. Děti beru jako úžasná stvoření plné inspirace, otevřenosti a schopnosti nás dospělé stále učit. 

 

Zdeněk

Týdenní tábor 1 a 6
Ahoj! Jmenuji se Zdeněk a od sedmi let jezdím na tábory jako skaut. Jako vedoucí na táborech a ve skautském oddíle působím pět let. Volný čas, který mi kvůli studiu na VŠCHT (Toxikologie živ. prostředí) zbývá, věnuji přípravě skautských schůzek a skautského tábora. Mám za to, že práce s dětmi, i volnočasová, je poslání, a podle toho se k ní má přistupovat!

 

Kristýna

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Kristýna a tento rok maturuji na všeobecném gymnáziu. Ve svém volném čase ráda zpívám, sportuji, čtu knížky a hlídám malé děti. Jsem komunikativní, přátelská, trpělivá a nezkazím žádnou legraci.

 

Honza

Týdenní tábor 1 a 6
Ahoj, já jsem Honza a již od svých šesti let působím v Junáku. Jako dítě jsem každé prázdniny jezdil na skautský tábor. Na tábory jezdím stále, ale již jako vedoucí. Letos to bude už pátým rokem. Přes rok funguji jako skautský oddílový vedoucí, kdy každé pátky máme s dětmi schůzku. S vedením dětí mám tedy značné zkušenosti.

Iva

První tábory
S dětmi pracuje už 15 let. Spolupořadatelka zimních táborů, letních táborů, víkendových vodáků, apod. Na tábor Dětí bez hranic s námi pojede poprvé, společně s dcerou Veronikou, která s námi byla již minulý rok jako praktikantka.
Má vystudovanou VŠ ekonomického a manažerského směru a pracuje jako facility manager. Kromě práce s dětmi ji velmi baví cestování a poznávání rozvojových zemí. Volný čas tráví nejraději se svými dětmi, většinou aktivně v přírodě, na kole nebo fotografováním. Je pracovitá, má ráda pořádek a nezkazí žádnou legraci.

Zdravotníci:

Zdravotníci se na našich akcích starají o zdravotní stav dětí i vedoucích. Jsou to profesionální zdravotníci – lékaři a dětské sestry, příp. osoby s odborným akreditovaným kurzem první pomoci. Vedle svých odborných znalostí mají za léta ježdění na dětské tábory vybudován kladný a přátelský vztah k dětem a umějí jim tak poskytnout nejen profesionální, ale i kamarádskou péči zmírňující drobná zranění a jiné neduhy. Vedle zdravotníků jsou na našich záchranářských akcích (např. letní tábor Záchranná mise) k poskytování zdravotní péče odborně způsobilí též zdravotničtí záchranáři. Všichni naši výchovní pracovníci jsou mimoto odborně proškoleni v základech první pomoci a jsou vždy připraveni poskytnout ošetření v nezbytných případech.

Honza

Záchranná mise
Záchranář a zdravotník Honza s námi byl poprvé v roce 2014 na Záchranné misi 1 a na LBH3 a velmi si naše tábory oblíbil. Ve volném čase rád jezdí na kole, chodí na výlety, hraje badminton nebo florbal. 

 

Oliver

Záchranná mise
Oliver má za sebou studium diplomonovaného zdravotnického záchranáře Nyní pracuje ve Všeobecné fakultní nemocnici. Na tábory Záchranné mise jede již 4. léto. Rok co rok si šetří svou dovolenou, aby ji strávil v kolektivu táborníků, protože každý den na táboře je unikátní a spolu s dětmi lze zažít tolik dobrodružství, jako s nikým jiným. Je tělem i duchem sportovec. Od dětství se věnoval baseballu, ale postavíte-li ho před jakoukoli sportovní výzvu, nevím jak, ale většinou ji vyhraje. Je férový, odvážný (motorkář) a jako zdravotník profesionál každým coulem

Jirka

LBH 2
Jirka jmá vystudovanou medicínu. Během studia se věnoval kroužku záchranářství a proto se nám výborně hodí na pozici zdravotníka. Jiří se celé období před vysokou školou věnoval hlavně sportu, konkrétně běžeckému lyžování a proto nečekejte že by se snad nechtěl účastnit všemožných her a bojovek! Díky Jirkovi patří LBH2 mezi turnusy, na kterých se o své děti rozhodně bát nemusíte.

Filip

LBH 3
Filip je studentem poslendího ročníku medicíny na 2. lékařské fakultě UK. S námi na tábory jezdí od roku 2018.

Michaela

LBH 3
Míša studuje na 1. lékařské fakultě. Na tábory s námi jezdí od roku 2019.

   

Denisa  

ZT ČR 1, ALPY 2
Denisa působí jako zdravotník na zimním táboře v ČR 1 a Zimním táboře v Alpách 2.

klier

Honza

Honza s námi jezdil už jako medik a stále jezdí i jako lékař. Veselý a bodrý ranhojič nejprve tři roky na táboře Léto bez hranic 3 a nyní na táboře Záchranná mise 1. Honza je velmi pečlivý, důsledný a trpělivý zdravotník s lidským přístupem k malým pacientům. Jsme rádi, že ho máme.

lukas-hanacek_resize

Lukáš 

LBH 4
Lukáš je vystudovaný zdravotnický záchranář, pracuje jako plavčík a nyní studuje medicínu.  Má proto nejlepší předpoklady být na táboře jako zdravotník. Bolístku mistrně zalepí a stýskání statečně zažene daleko od tábora.  A přes to, že ošetřovna není místo, kam se leckdo těší, vládne tam díky Lukášovi přívětivá a dobrá nálada. Jezdí na tábory LbH 2 a LbH 4.

Praktikanti:

Praktikanti, neboli pomocníci oddílových vedoucích jsou obvykle bývalí účastníci našich táborů (jako děti), kteří měli zájem pokračovat s námi jako praktikanti, aby z nich po čase byli vedoucí. V průběhu roku získávají od našich nejzkušenějších vedoucích teoretické odborné znalosti a na táborech pomáhají při organizování oddílového programu a spolu s vedením připravují celotáborové akce.

Jsou mladí a neklidní, krásní a nadaní, nejlepší a nejchytřejší a jednou nám to všem ukážou (a my se moc těšíme a přejeme si to).

Verča

První tábory
Verča studuje 6-leté gymnázium v Praze a ve svém volném čase dělá StreetDance. Ráda jezdí s mamkou na trekové dovolené, věnuje se fotografování a stříhání videí. Má velmi ráda děti, humor a adrenalinové aktivity. Párkrát pomáhala s dětmi na jiných táborec a s námi jezdí od roku 2015 jako praktikantka na LBH 1.

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5