Vedoucí

všichni naši vedoucí jsou táboroví nadšenci, tábory dělájí ve svém volném čase a pro radost.

Na všech našich táborech se o děti starají nadšení, zkušení a odborně způsobilí výchovní pracovníci (vedoucí), kteří chtějí část svého volného času věnovat práci s dětmi pro jejich i svoji radost a s nadšením "bez hranic". Známe svoji odpovědnost za svěřené děti, a proto klademe velký důraz na soustavné prohlubování znalostí a zkušeností svých vedoucích, pořádáme pro ně školení a praktické modelové situacek a všechny členy vedení našich táborů vysíláme na specializovaná školení hlavních vedoucích akreditovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

O děti se v průběhu tábora starají zejména tito vedoucí:


Vedení táborů:

Ve vedení táborů (hlavní vedoucí, zástupce) jsou vždy nejzkušenější a nejšikovnější vedoucí, kteří na táborech už nasbírali řadu zkušeností a absolvovali odborná školení. Ve vedení našich táborů jsou vždy úspěšní absolventi školení akreditovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Pepa

Hlavní vedoucí Záchranné mise

Pepa je studentem Pražské konzervatoře v oboru trubka. Kromě trumpety umí i na klavír, trochu na ukulele a kytaru. Má rád hudbu, míčové hry, sport a letní pohodu. Na tábory s námi jezdil dlouhé roky jako dítě, když odrostl, tak začal jezdit jako praktikant na Záchrannou misi a LBH 2. Poté pokračoval ve sběru zkušeností na pozicích oddílovího vedoucího, zástupce hlavního vedoucího a nyní je již ve funkci hlavase. Je to pohodář a nudit se s ním určitě nebudete. Na tábory se už nemůže dočkat.

Verča

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise

Verča studuje na vysoké škole v Hradci Králové. Už od mala se aktivně věnuje tanci, převážně baletu. Dříve jezdila na tábor se skauty, pak však jednou zkusila tábor LBH 3 a už s jinou organizací nechtěla. Verča je společenská, usměvavá a je pro každou špatnost. Pokračovala jako oddílová vedoucí na ZM a v současné době jezdí v pozici zástupkyně hlavního vedoucího.

 

Petr alias Frodo

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise

Petr alias Frodo se v současné době věnuje studiu chemie na vysoké škole. Jako vedoucí je velmi kreativní, spolehlivý a zodpovědný a díky jeho nápadům se s ním děti nikdy nenudí. Ve volném čase se příležitostně věnuje divadelní improvizaci či doučuje. V současné době jezdí jako zástupce hlavního vedoucího na Záchrannou misi.

Verča

Hlavní vedoucí LBH 1

Verča studuje obor stavební inženýrství na ČVUT v Praze a působí ve vedení dobrovolnické organizace IAESTE, kde pro studenty ČVUT pořádá teambuildingové akce, veletrhy a adaptační kurzy. Je kreativní, nápaditá, akční a dětmi oblíbená. Na tábory s námi jezdí již od roku 2015 a osvědčila se jako skvělý oddílový vedoucí a zdravotník. Letos se poprvé ujímá vedení celého tábora a bere s sebou i osvědčený tým všech oblíbených vedoucích.

 

 

Niky

Zástupce hlavního vedoucího LBH 1

Niky studuje na Pedagogické fakultě UK, kde se věnuje předškolní pedagogice a v současné době také pracuje v mateřské škole. Na tábory jezdí odmalička, v DBH působí několik let ve vedoucovských řadách na LBH 1, tentokrát vyměnila pozici oddílové vedoucí za zástupkyni hlavní vedoucí. Zajímá se o pedagogiku, psychologii, baví jí hudba, zpěv, pohyb a nejraději tráví čas s přáteli. Je společenská, kreativní a práce s dětmi ji naplňuje.

 

Franta

Hlavní vedoucí LBH 2

Franta s námi jezdí na tábor Léto bez hranic 2 od dětství a vyzkoušel si zde i pozici praktikanta a poté vedoucího. V loňském roce se podílel na chodu tábora z pozice zástupce hlavase a letos jede jako hlavní vedoucí. Baví ho spolupracovat s dětmi a rád s nima hraje táborové hry. Ve volném čase hraje závodně fotbal, který hraje od svých 10 let, ale věnuje se i ostatním sportům jako je florbal a basketbal. Chtěl by se jednou podívat do USA a zůstat tam na delší dobu. 

   

Šárka

Zástupce hlavního vedoucího LBH 2

Šárka je studentkou vysoké školy ekonomické v Praze. Miluje sporty a čas strávený s kamarády, ale mez její největší vášeň patří především hudba a tanec (StreetDance). Již 4 roky trénuje děti v tanečním studiu. Na naše tábory jezdila již jako dítě, kdy si zamilovala LBH2. Nyní jezdí jako zástupce hlavního vedoucího na LBH2.

Ondra

Hlavní vedoucí LBH 3, Hlavní vedoucí Zimního tábora ČR 1

Ondra je absolventem gymnázia Jana Keplera, nyní studuje na vysoké škole softwarové inženýrství. Rád hraje na kytaru a na bicí. Volný čas tráví nejraději s kamarády posloucháním a vytvářením hudby. Je velký sportovec - hrál fotbal, florbal, stolní tenis i basketbal a jeho sportovní duch v něm stále přetrvává. Momentálně se věnuje jen fotbalu. S naším sdružením jezdil jako dítě na LBH 3, kam v roce 2013 jel i jako praktikant. Další rok se z něho stal vedoucí nejstarších dětí na Záchranné misi. V roce 2016 se stal zodpovědným a velmi pečlivým zástupcem hlavase na LBH 3 a od roku 2017 tam působí v tandemu s Jirkou jako hlavní vedoucí. Díky jeho sportovnímu založení působí i jako lyžařský a snowboardový instruktor na našich zimních táborech pro děti.
Ondra jezdí jako hlavní vedoucí na Zimní tábor v ČR (Praha 1-5).

Jirka

Zástupce hlavního vedoucího LBH 3

Jirka, pro množství stejného jména zvaný eNko, je studentem Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). Na našich táborech začal jako oddílový vedoucí na LBH 3, kde se staral o děti střední a velké kategorie. Mezi jeho koníčky a zábavu ve volném čase patří florbal, MMA a sport celkově, rád sleduje seriály a filmy a rád poslouchá hudbu. Nyní jezdí jako zástupce hlavního vedoucího na LBH 3.

 

Šárka

Hlavní vedoucí LBH 4

Šárka je učitelka v mateřské škole, jezdí s námi na tábory již několik let ve vedení táborů, zejména jako zástupce hlavního vedoucího na LBH1, a hl. vedoucí TRDU. Letos přesedá do vedení LBH4 a už teď se těší. S Šárkou je velká legrace, ráda je součástí táborových divadel a u žádného táboráku nesmí chybět. Ve volném čase se nejraději toulá po lesích a poznává nová místa.

Domča

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (4., 5. a 8. turnus)

Domča pochází z Ostravy a momentálně pracuje na plný úvazek v rodinné firmě na Moravě. Ráda cestuje, hraje na flétnu, čte, fotí, kreslí, běhá, hraje jak deskové tak pohybové hry a průběžně se věnuje svatebním přípravám. Jezdí na dětské tábory od roku 2008. Za tu dobu byla nejen dětským táborníkem, ale i praktikantkou a oddílovou vedoucí. Nyní letos poprvé jako hlavní vedoucí. Práce s dětmi ji velmi naplňuje a už se nemůže dočkat až s vámi stráví další skvělé léto. :)

 

Terka

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (6. a 7. turnus)

Terka je studentkou oboru Zdravotnický záchranář na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a na naše tábory začalaj jezdit jako praktikanta, posléze jako oddílová vedoucí. Vzhledem ke svému zájmu začala v roce 2019 jezdit na na První a Týdenní tábory jako zdravotnice. Nyní v tandemu se svým bratrem Kubou bude hlavasovat 6. a 7. turnus PT a TT.

 

Bára

Hlavní vedoucí Zimního tábora v Alpách 1

Bára založila a byla léta (2009–2013,2015) hlavaskou velkého letního tábora Léto bez hranic 1 a hlavaskou několika zimních táborů: Zimní tábor 6–10 (do roku 2015), Zimní tábor Alpy 1–5 a Zimních táborů pro rodiče s dětmi. Bára je hlavní vedoucí i několika letních Táborů pro rodiče s dětmi. Před lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má s dvěma syny již školou povinnými. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích. Určitě jednou z nejaktivnějšách hlavasek, vždy odpovědná, veselá, se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli. Ve svém volném čase hraje Český lakros a byla v tomto sportu již 2x mistryně republiky! Poslední dobou ji pohltily také únikovky :-)

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

Denisa

Hlavní vedoucí Zimního tábora v Alpách 2

Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně dokončuje studium Logopedie (Speciální pedagogiky) na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Denisa u Dětí bez hranic dlouho působila jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi, nyní působí jako uvolněná vedoucí na LBH 3. V zimě s naším sdružením jezdí jako instruktor a zdravotník na zimní tábory.

Jarda

Hlavní vedoucí Zimního tábora v ČR 2, Hlavní vedoucí Prima léto 1

Jarda se na táboře několik let staral jako oddílák o nejmenší trpaslíky a trpaslice, co už vyrostli z trenýrek do kraťas. Je správným, spravedlivým taťuldou, pro dětský úsměv by šel světa kraj. Nyní je hlavním vedoucím Zimního tábora pro Prahu 6 - 10 a Prima léta 1, kam jede i se svou manželkou zdravotnicí a svými dětmi. Jarda je velice šikovný umělecký řezbář a restaurátor starožitností. O svůj um a cit se s námi často dělí, když vyrábí krásné rekvizity a kulisy k táborovým hrám.  Jarda s kladívkem v ruce a radostí ve tváři postaví třeba hrad, zlatý trůn pro krále nebo banbitky pro loupežníky, co střílejí žaludy.

 Může jít o obrázek Katka Thali

Katka

Hlavní vedoucí Prima léto 2

Jmenuji se Káťa a jsem studentkou fyzioterapie. Ráda trávím čas aktivně: třeba zajdu s kamarády na brusle, na trampolíny, šnorchlovat nebo třeba lézt. Miluji výlety, protože všude čeká na objevení něco zajímavého. Baví mě hlavně biologie, historie a cizí jazyky. Mezi mé koníčky patří i výtvarná umění a také se věnuji historickému šermu. Mimo jiné vedu dětské kroužky, kde se od dětí neustále učím něco nového.

 

Iva

Hlavní vedoucí Sportovního tábora (1. turnus)

S dětmi pracuje už 15 let. Spolupořadatelka zimních táborů, letních táborů, víkendových vodáků, apod. Již několik let s námi jezdí na První, Týdenní a Sportovní tábory. Má vystudovanou VŠ ekonomického a manažerského směru a pracuje jako facility manager. Kromě práce s dětmi ji velmi baví cestování a poznávání rozvojových zemí. Volný čas tráví nejraději se svými dětmi, většinou aktivně v přírodě, na kole nebo fotografováním. Je pracovitá, má ráda pořádek a nezkazí žádnou legraci.

Tomáš

Hlavní vedoucí Sportovního tábora (2. turnus)

Jmenuji se Tomáš a jsem studentem Vysoké školy ekonomické v Praze. Dříve jsem studoval Gymnázium Nad Alejí, které jsem navštěvoval osm let. Mám velmi vřelý vztah ke sportu, který naplňuje velkou část mého volného času. Závodně běhám (zejména tratě 10km a delší), dále mám rád například bruslení, cyklistiku, lyžování, ale i kolektivní sporty jako fotbal, florbal nebo házenou. Mezi mé další zájmy patří cestování a hudba. Hrál jsem osm let na klavír a nyní začínám s ukulele. Na tábory pojedu třetím rokem, byl jsem již na Super létě a Sportovním táboře jako oddílový vedoucí, kde nyní budu jako vedoucí hlavní.

 

Petra

Hlavní vedoucí Výtvarného tábora (1. a 2. turnus)

Vystudovala jsem psychologii na Jihočeské Univerzitě v Českých Budějovicích a Univerzitě Karlově v Praze. Od roku 2009 pracuji jako lektorka s dětmi, dospívajícími a dospělými. Jsem zakladatelkou projektu Kurzy psychologie, jehož prostřednictvím připravuji zájemce o studium psychologie. Ve volném čase vedu výtvarné kroužky a letní výtvarné tábory v rámci DDM Praha 2 Vyšehrad. Absolvovala jsem kurz oddílového vedoucího, zdravotníka zotavovacích akcí u Červeného kříže a kurz psychologa ve zdravotnictví.

Výtvarným a kreativním aktivitám se věnuji od dětství. Navštěvovala jsem ZŠ s rozšířenou výukou výtvarné výchovy a výtvarný obor v rámci ZUŠ. Tvůrčí činnosti se věnuji i nadále a mezi mé další zájmy patří práce s dětmi a mladistvými, zvířata a výlety do přírody.

 

Martin

Hlavní vedoucí Tanečního tábora (1. a 2. turnus)

Martin je studentem na taneční konzervatoři hlavního města Prahy, kde se zúčastnil mnoha představení jako například Carmina burana, Oliver Twist, Polovecké tance nebo Petr pan, se kterými navštívil i zahraniční taneční scény. Může se chlubit stipendiem od světově uznávaného choreografa Dereka Mittchela, které získal v pouhých 13 letech. Ve svých lekcích se snaží rozvíjet osobnost jednotlivce a chce své hodiny udělat zábavné a kreativní ať pro začátečníky nebo pro pokročilé.

 

Oddíloví vedoucí:

Oddíloví vedoucí jsou obvykle studenti či absolventi vysokých nebo vyšších odborných pedagogických škol, kteří s naším kolektivem obvykle jezdí již mnoho let. 

Všichni naši oddíloví vedoucí procházejí našimi každoročními několikadenními školeními bezpečnosti práce s dětmi, zdravovědy a odpovědnosti, zakončené náročnými testy. Mnozí oddíloví vedoucí vyrostli na našich táborech z řad dětí, vyzkoušeli si práci praktikantů a následně se stali vedoucími. 

Oddíloví vedoucí se podle svých zkušeností a v rámci teoretické přípravy obvykle specializují na určitou věkovou kategorii dětí podle táborového rozdělení na malou (obvykle 6–9 let), střední (10–13 let) a velkou kategorii (14–17 let). Touto specializací tak oddíloví vedoucí získávají maximální odbornost podpořenou jejich dosavadní zkušeností. Někteří vedoucí nemají přidělené konkrétní oddíly a pomáhají tam, kde je potřeba, zejména u celotáborových her a akcí, říkáme jim uvolnění oddíloví vedoucí. Dalším z důležitých vedoucích, který nemá na starosti konkrétní oddíl, je sportovní instruktor neboli sporťák. Sporťák se stará zejména o sportovní náplň tábora, připravuje nejrůznější sportovní aktivity, organizuje turnaje v míčových hrách a táborovou olympiádu; na zimních táborech to jsou lyžařští instruktoři.

Oddíloví vedoucí mají na starosti skupinku zhruba osmi až patnácti dětí, záleží na konkrétním táboře, věku dětí a jejich celkovém počtu.

  • Někteří naši vedoucí (ne všichni chtějí být na webu, chrání si tak své soukromí):
 

Dáda 

Záchranná mise, LBH 4
Dáda je absolventka střední zdravotnické školy a má v plánu se zdravotnictví věnovat dál. Na pobytové a příměstské tábory jezdila už jako dítě, poté rok jako praktikantka a nyní jako oddílová vedoucí. Většinu léta tráví na táborech Záchranná mise a LBH4. Mimo to jezdí i na příměstské tábory jiných organizací a pomáhá na jednodenních akcích. Ráda tráví čas v přírodě a na horách. Baví ji hry v lese, turistika a kreslení. Je přátelská, zodpovědná a empatická.

 

Danča 

Záchranná mise
Danča je absolventkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, kde momentálně pracuje na Oddělení komunikace. Zabývá se popularizací vědy, tedy spojením vědy, hlavně chemie, a divadla. Je členkou amatérských divadelních souborů a věnuje se improvizaci. V rámci svého povolání i ve volném čase připravuje zábavné programy pro děti i dospělé. Jezdila na tábory jako dítě, oddílová i hlavní vedoucí a má zkušenosti i jako lektorka na škole v přírodě. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

 

Bára 

Záchranná mise
Bára studuje v Praze vyšší odbornou školu zdravotnickou a jednou z ní bude zdravotní sestra. Na tábory s Dětmi bez hranic jezdí už od malička a ani poté, co už nemohla jet jako dítě, jí její nadšení nepřešlo. Jedna z našich nejzkušenějších vedoucích je společenská, baví jí sportování a trávení času s přáteli. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

 

Klára 

Záchranná mise
Studuje na gymnázium Arcus, ve volném čase hraje basketbal a učí děti lézt na horolezecké stěně .Na tábor poprvé jela v 9ti letech, z toho však neměla vůbec radost. Rok poté ale narazila právě na Děti bez hranic, kde se jí neskutečně líbílo. Tři roky  strávila na Létu bez hranic a poté objevila Záchrannou misi, na které byla další 4 roky po sobě. Tento tábor si naprosto oblíbila a proto se nyní podílí i na jeho organizaci. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

Jirka

Záchranná mise
Jirka studuje na Gymnáziu Opatov. Po několik let se účastnil táboru ZM1. Bohužel mu jeho věk nedovoluje účast jako dítě i v příštích letech, a proto se rozhodl jet jako praktikant. Obecně ho baví sport a psaní všelijakých článků a básniček. Rád poznává nové lidi, přírodu a cestuje po světě. Moc rád tráví čas s dětmi, což mu tábor umožňuje. Doufá, že na tábor bude jezdit i v příštích letech.

 

Matouš 

Záchranná mise, LBH 4
Jezdí na tábory od Dětí bez hranic již 11 let a od té doby byl 5x praktikant a 4x vedoucí různých věkových kategorií. Dětské tábory jsou jeho velký letní koníček. Jako vedoucí jezdí na tábory Záchranná mise a LBH 4. Vystudoval střední školu TRIVIS bezpečnostně právní činnost a nyní studuje na vyšší odborné zdravotnické škole obor záchranáře. Ve volném čase se rá d věnuje bojovým sportům, posilování, plavání, běhu a dalším fyzickými aktivitami.

Eliška

Záchranná mise
V roce 2006 byl slavnostně zahájen první ročník Záchranné mise. Eliška byla zařazena do 6. oddílu a byla pyšna, ze už je mezi "velkými dětmi" (10-12let). Byla to láska na první pohled. Tehdy se jí ani nesnilo o tom, že až vyroste, stane se praktikantkou a poté i vedoucí vlastního oddílu. Dnes Eliška vede malé i velké táborniky a snaží se pro ně vytvořit stejně kouzelnou a nezapomenutelnou atmosféru, jakou sama jako dítě zažila. Inspiraci k tvoření nových her, příběhů a tvořivých činností hledá na svých cestách po Česku i po světě a doufá, že nikdy sama nepřestane být tím malým nadšeným táborníkem, který v roce 2006 objevil svou druhou táborovou rodinu. V současné době jezdí jako oddílový vedoucí k nejstarším dětem na Záchrannou misi.

 

Matěj

Záchranná mise
Matěj studuje střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou v Liberci. Ve svém volném čase rád sportuje, jezdí na kole a především hraje fotbal za FK Velké Hamry. Na ZM1 jezdí od svých 12 let. Od roku 2018 se na něho můžeme jako na nového praktikanta na táboře ZM1.

 

Michael 

Záchranná mise
Michael studuje Masarykovu střední školu chemickou v Praze, se zaměřením na forenzní analýzu. Na Záchrannou Misi s námi jezdí již od svých 8 let a byl několikrát i na zimních táborech. Má rád sport všeho druhu, motocykly. Je přátelský a rád pomůže.

 

Honza

Záchranná mise
Honza alias Řezňa s námi jezdí na Záchrannou misi již několik let a za tu dobu se stal velmi zkušeným oddílovým vedoucím starší střední kategorie a mladších dětí z velké kategorie.

 

Kristýna

Záchranná mise
Studentka gymnázia, která s námi jezdila jako dítě na Záchrannou misi 1 a teď už se z ní stala praktikantka. Ráda tancuje, čte a sportuje. Na tábory jezdí již od útlého dětství, takže má jistě mnoho vlastních zkušeností, které uplatní jako vedoucí.

Natálie 

Záchranná mise
Studentka gymnázia, která na tábory jezdila již od dětství a nyní jede s námi jako praktikantka na Záchrannou misi 1. Je společenská, přátelská, ráda poznává nové lidi a zkouší nové věci. Ve  volném čase jezdí na koni, baví ji jakékoliv kolektivní hry, téměř všechny sporty, zajímá se o kulturu, má ráda legraci a hlavně žádnou nezkazí.

Pepa

Záchranná mise, LBH 2
Pepa je studentem Pražské konzervatoře v oboru trubka. Kromě trumpety umí i na klavír, trochu na ukulele a kytaru. Má rád hudbu, míčové hry, sport a letní pohodu. Na tábory s námi pojede již po jedenácté ale poprvé jako praktikant. Minulý rok si již vyzkoušel, co je to být praktikantem na táboře LBH2. Je to pohodář a nudit se s ním určitě nebudete. Na tábory se už nemůže dočkat.

Dan

LBH 1
Daniel je studentem střední pedagogické školy v Berouně. Poprvé s námi jel jako vedoucí na tábor pro rodiče s dětmi. Je absolventem literárně dramatického oboru na ZUŠ. J. J. Ryby v Rožmitále pod Třemšínem, kde navštěvoval také hudební i taneční obor. Ve svém volném čase vede několik dramatických kroužků, režíruje, hraje ochotnické divadlo a píše písničky. Zúčastnil se i několika televizních projektů jako např. Ordinace v růžově zahradě 2 či Křižovatky života. Má skvělý vztah k dětem, je zábavný, společenský a organizačně schopný. Miluje kulturu, přírodu a dobrou společnost. Daniel letos bude působit jako vedoucí na LBH1 a na táboře pro rodiče s dětmi při dobrodružství Ferdy Mravence.

Matyáš

LBH 2
Student Podnikatelské Akademie. Jeho koníčky jsou silové sporty, lyžování, jízda na kole a hudba. Na tábor s námi se vždy těší a nedokáže si představit léto bez něj, jezdí už 7 let a z hoto poslední 2 roky už jako vedoucí. Těší se na vás.

Týna 

LBH 2
Jmenuje se Týna, ale celá táborová parta ji zná pod přezdívkou Žužu. Tu získala už na svém prvním táboře v roce 2010. Studuje posledním rokem na gymnáziu a zaměřuje se na přírodní vědy. Mimo školu ráda poznává svět, hraje na violu, potápí se, peče sladkosti nebo se jen schází někde venku s kamarády. Letní tábory ji naplňují energií, ze které pak čerpá celý rok. Vyrostla pod rukama tábora LBH3 a zůstává mu i nadále věrná.

David alias Davídek

LBH 2
Čerstvý student střední školy Civilního Letectví. Dlouhá léta jezdil na jiné tábory pod stany, putovní tábory, zimní a turistické jako dítě. Díky tomu má bohaté zkušenosti. S Dětmi bez Hranic jezdí od roku 2012. Účastní se LBH2. Také se zúčastnil pár turnusů LBH3.
Vcelku sportovně založený človíček, který rád jezdí na kole, několik let hraje lacrosse a rád chodí se psem na dlouhé procházky lesem. Rád pracuje s dětmi, neboť jej práce duševně naplňuje.

Vojtěch 

LBH 2
Vojta s námi jezdí na dětské tábory už od dětství. Když se v 15 rozhodoval, co dále dělat, tábory pro něj byla jasná volba. Vojta je vášnivý sportovec, který je pro každou legraci. Zároveň je velmi přítulný, moc toho nesní a proto ho máme všichni tak rádi. :)

Martina 

LBH 2
Martina vystudovala víceleté gymnázium v Praze, kde se zaměřila především na přírodní vědy. Nyní studuje na VŠCHT v Praze. Nejraději tráví volný čas s kamarády poslechem hudby, venčením psa nebo jen povídáním. Několik let závodně tancovala Disco a Street Show Dance, později i pomáhala trénovat malé děti. Mezi její koníčky patří lyžování, cestování a samozřejmě tanec. Dlouho jezdila na tábor LBH2 (byla několikrát i jako dítě), pak začala jezdit na LBH 1 jako zdravotník a nyní je na tomto táboře v pozici zástupkyně hlavního vedoucího.

Denisa 

LBH 2
Absolvovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou a nyní studuji VOŠ pedagogickou v Praze. Na LBH 2 jezdím již od roku 2007 jako dítě a od loňského roku jako oddílová vedoucí od střední kategorie. Mám ráda děti, příjemnou společnost, sport a zábavu.

Miriam 

LBH 2
Miri je studentkou gymnázia v Praze, která s námi jezdila několik let na LBH 2 jako dítě a dnes již jezdí na tento tábor jako praktikantka. 
Má ráda cestování, poznávání nových lidí a ve volném čase nejraději sportuje, tráví čas s přáteli a navštěvuje nová místa.
Je přátelská, usměvavá a je pro každou zábavu. Děti jí mají rády a vidí v ní kamarádku, rádkyni a zároveň má i přirozený respekt.

Václav 

LBH 2
Studuje 1. ročník Sportovního gymnázia Kladno. Na tábor jezdil už jako malý. Mezi jeho hlavní záliby patři sport, především lední hokej, který hraje v oddílu HC Rytíři Kladno. Je pro každou legraci a rád tráví čas s přáteli.

Bára 

LBH 2
Bára studuje na Akademickém gymnáziu a chystá se na Přírodovědeckou fakultu UK. Má ráda všechny druhy sportu, přírodu, ráda se věnuje zvířatům a kultuře jako jsou divadla, výstavy a filmy. Bára má zkušenosti s hlídáním dětí od nejútlejšího věku a jede s námi na LBH3.

Adam

LBH 2
Absolvent Obchodní akademie v Liberci. Dále chce studovat na Ekonomické univerzitě v Praze. Hraje házenou za klub Liberec Handball a pomáhá s tréninky mladších kategorií, rád chodí běhat a rád jezdí na kole. Na tábory jezdil celé své dětství a vždy si je užil, proto se rozhodl jezdit na tábory jako vedoucí a praktikant.

Adéla

LBH 2
Je studentkou Střední odborné školy pedagogické a Gymnázia na Praze 6, mezi její hlavní záliby patří především zpěv,hudba,hra na klavír a zobcovou flétnu. Také má ráda společnost a ráda tráví čas s dětmi,se kterými má letitou praxi.

Denisa  

LBH 3
Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně dokončuje studium Logopedie (Speciální pedagogiky) na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Denisa u Dětí bez hranic dlouho působila jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi, nyní působí jako uvolněná vedoucí na LBH 3. V zimě s naším sdružením jezdí jako instruktor a zdravotník na zimní tábory.

Meloun

LBH 3
Meloun je absolvent Gymnázia Jana Keplera a nyní studuje na Fakultě architektury na ČVUT. Nejvíce nadšení projevuje pro sport a výtvarné umění. Ve volném čase se tak věnuje basketbalu, alpskému lyžování, a pokud je potřeba tak i doučování. S námi jezdí jako oddílový vedoucí na LBH3, mimo to však má zkušenosti i s vedením lyžařských oddílů.

 

Diana Mbilová

LBH 3
Diana studuje na Právnické fakultě UK v Praze. Ve volném čase ráda cestuje a objevuje všelicos nové. Na tábor ji přivedli Frodo s Jirkou, za kterými v loňském roce přijela na návštěvu a rozhodla se, že tábor musí zažít znovu, a to v plné parádě. V roce 2018 s námi jela poprvé jako praktikanta, od té doby jezdí jako oddílová vedoucí k malým dětem na táboře Léto bez hranic 3.

Klárka

LBH 3
Klárka, též zvaná Hozny, je studentkou gymnázia v Praze. Na letní tábory s námi jezdí od svých 7 let. Za tu dobu vyzkoušela LBH 1, ZM 1 a LBH 3. Nejvíc ji okouzlily tábory ZM1 a LBH3, a proto jim zůstala věrná až do svého posledního roku, kdy mohla jet jako dítě. Od roku 2017 se pro ní mění role a můžeme se na ní těšit na LHB 3 jako na novopečenou praktikantku. Klárka se také účastnila nespočtu našich víkendových akcí a zimních táborů. Na všech akcích, zejména v posledních letech, si trénovala svou novou roli, proto nemáme pochyby o jejích schopnostech pomáhat vedoucím.
Klárka se věnuje umění a kultuře. Ve volném čase ráda fotí, kreslí nebo hraje se svým divadelním souborem. Je přátelská, spolehlivá a soutěživá. 

Petr

První tábor 1 a 6
Absolvent FTVS UK. Petr je sportovec tělem i duší, slušný a spravedlivý vedoucí nejstarších dětí milující míčové hry, které vystudoval na pražské UK. Petr u nás začínal jako vedoucí na táboře Záchranná mise, potom jezdil s Bárou Kašíkovou na její Léto bez hranic 1 a Zimní tábor v Alpách. V současné době je již kantorem na střední škole v Mostě a s námi jezdí na První a Týdenní tábory.

Klára

První tábor 2
Mé jméno je Klára, je mi devatenáct let a pocházím z malého města poblíž Berouna. Již od devíti let jsem se účastnila několika různých táborů, zvlášť zaměřených na turistiku. Vždy mne to velice bavilo a na tyto časy moc ráda vzpomínám. Proto mi bude velikým potěšením vyzkoušet si tábor i z té druhé strany - z pozice vedoucího. Moc se na nové zážitky a zkušenosti těším. Mám ráda přírodu, běh, cestování a hudbu.

Petra

První tábor 2
Jmenuji se Petra a je mi 19 let. Právě jsem dokončila studium na gymnázium v Berouně a ráda bych studovala na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Jako malá jsem jezdila každé léto na dvoutýdenní tábory a v zimě na týdenní lyžařský kurz. Vždy jsem si přála, že jednou pojedu jako vedoucí. Zatím jsem na žádný tábor jako vedoucí nejela, ale organizovala jsem několik akcí na dětský den. Každý rok pravidelně pořádám pro děti ze Zahořan Mikuláše. Ráda poznám nové lidi a strávím pár dní v krásné přírodě. Těším se na novou zkušenost a také, že opět pojedu na tábor, ale nyní v pozici vedoucího. 

Hanka

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Hanka, jsem studentkou agrobiologie na České zemědělské univerzitě v Praze. Jako malá jsem ráda jezdila na tábory a vždy mě zajímalo, jakou práci dělají vedoucí. Od 15 let jsem jezdila jako praktikantka a nyní jako vedoucí s několika různými tábory a organizacemi. Jako oddílová vedoucí jsem byla již několikrát na táborech rodičů s dětmi, v zimě a také v Chorvatsku. Mám ráda poznávání přírody, seznamování s novými lidmi a nová dobrodružství. Mezi mé koníčky patří malování a splavování řek. Práce s dětmi mě velice baví a již se těším na nové členy.  

Kája

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Kája, studuji na České zemědělské univerzitě v Praze. Na pobyty rodičů a dětí v Čechách i zahraničí jsem jezdila už od malička. Nejprve jako účastnice, později jako pomocná síla při hlídání a aktivitách na našich vlastních pobytech. Děti beru jako úžasná stvoření plné inspirace, otevřenosti a schopnosti nás dospělé stále učit. 

 

Zdeněk

Týdenní tábor 1 a 6
Ahoj! Jmenuji se Zdeněk a od sedmi let jezdím na tábory jako skaut. Jako vedoucí na táborech a ve skautském oddíle působím pět let. Volný čas, který mi kvůli studiu na VŠCHT (Toxikologie živ. prostředí) zbývá, věnuji přípravě skautských schůzek a skautského tábora. Mám za to, že práce s dětmi, i volnočasová, je poslání, a podle toho se k ní má přistupovat!

 

Kristýna

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Kristýna a tento rok maturuji na všeobecném gymnáziu. Ve svém volném čase ráda zpívám, sportuji, čtu knížky a hlídám malé děti. Jsem komunikativní, přátelská, trpělivá a nezkazím žádnou legraci.

 

Honza

Týdenní tábor 1 a 6
Ahoj, já jsem Honza a již od svých šesti let působím v Junáku. Jako dítě jsem každé prázdniny jezdil na skautský tábor. Na tábory jezdím stále, ale již jako vedoucí. Letos to bude už pátým rokem. Přes rok funguji jako skautský oddílový vedoucí, kdy každé pátky máme s dětmi schůzku. S vedením dětí mám tedy značné zkušenosti.

Zdravotníci:

Zdravotníci se na našich akcích starají o zdravotní stav dětí i vedoucích. Jsou to profesionální zdravotníci – lékaři a dětské sestry, příp. osoby s odborným akreditovaným kurzem první pomoci. Vedle svých odborných znalostí mají za léta ježdění na dětské tábory vybudován kladný a přátelský vztah k dětem a umějí jim tak poskytnout nejen profesionální, ale i kamarádskou péči zmírňující drobná zranění a jiné neduhy. Vedle zdravotníků jsou na našich záchranářských akcích (např. letní tábor Záchranná mise) k poskytování zdravotní péče odborně způsobilí též zdravotničtí záchranáři. Všichni naši výchovní pracovníci jsou mimoto odborně proškoleni v základech první pomoci a jsou vždy připraveni poskytnout ošetření v nezbytných případech.

Vedle táborové zdravotní služby (úrazy, nemoci, bolístky, stýskání, jízdy s dětmi k lékaři) dohlíží naši táboroví zdravotníci na:

  • program a jeho soulad s počasím
  • jsou vždy přítomni u koupání dětí v bazenu či rybníce
  • pravidelně užívané léky
  • kontrolu klíšťat - u malých dětí ji provádí vždy oddílový vedoucí, u starších dětí probíhá kontrola od spolubydlících; zdravotníci pak kontrolují, jestli kontrola klíšťat skutečně proběhla
  • sprchování dětí - kontrola zda v oddílech probíhá
  • zdravotní filtr před a v průběhu tábora (je-li potřebný podle vyhodnocení zdravotníků a délky tábora)

Honza

Záchranná mise
Záchranář a zdravotník Honza s námi byl poprvé v roce 2014 na Záchranné misi 1 a na LBH3 a velmi si naše tábory oblíbil. Ve volném čase rád jezdí na kole, chodí na výlety, hraje badminton nebo florbal. 

 

Oliver

Záchranná mise
Oliver má za sebou studium diplomonovaného zdravotnického záchranáře Nyní pracuje ve Všeobecné fakultní nemocnici. Na tábory Záchranné mise jede již 4. léto. Rok co rok si šetří svou dovolenou, aby ji strávil v kolektivu táborníků, protože každý den na táboře je unikátní a spolu s dětmi lze zažít tolik dobrodružství, jako s nikým jiným. Je tělem i duchem sportovec. Od dětství se věnoval baseballu, ale postavíte-li ho před jakoukoli sportovní výzvu, nevím jak, ale většinou ji vyhraje. Je férový, odvážný (motorkář) a jako zdravotník profesionál každým coulem

Jirka

LBH 2
Jirka jmá vystudovanou medicínu. Během studia se věnoval kroužku záchranářství a proto se nám výborně hodí na pozici zdravotníka. Jiří se celé období před vysokou školou věnoval hlavně sportu, konkrétně běžeckému lyžování a proto nečekejte že by se snad nechtěl účastnit všemožných her a bojovek! Díky Jirkovi patří LBH2 mezi turnusy, na kterých se o své děti rozhodně bát nemusíte.

Filip

LBH 3
Filip je studentem poslendího ročníku medicíny na 2. lékařské fakultě UK. S námi na tábory jezdí od roku 2018.

Michaela

LBH 3
Míša studuje na 1. lékařské fakultě. Na tábory s námi jezdí od roku 2019.

   

Denisa  

ZT ČR 1, ALPY 2
Denisa působí jako zdravotník na zimním táboře v ČR 1 a Zimním táboře v Alpách 2.

klier

Honza

Honza s námi jezdil už jako medik a stále jezdí i jako lékař. Veselý a bodrý ranhojič nejprve tři roky na táboře Léto bez hranic 3 a nyní na táboře Záchranná mise 1. Honza je velmi pečlivý, důsledný a trpělivý zdravotník s lidským přístupem k malým pacientům. Jsme rádi, že ho máme.

lukas-hanacek_resize

Lukáš 

LBH 4
Lukáš je vystudovaný zdravotnický záchranář, pracuje jako plavčík a nyní studuje medicínu.  Má proto nejlepší předpoklady být na táboře jako zdravotník. Bolístku mistrně zalepí a stýskání statečně zažene daleko od tábora.  A přes to, že ošetřovna není místo, kam se leckdo těší, vládne tam díky Lukášovi přívětivá a dobrá nálada. Jezdí na tábory LbH 2 a LbH 4.

Praktikanti:

Praktikanti, neboli pomocníci oddílových vedoucích jsou obvykle bývalí účastníci našich táborů (jako děti), kteří měli zájem pokračovat s námi jako praktikanti, aby z nich po čase byli vedoucí. V průběhu roku získávají od našich nejzkušenějších vedoucích teoretické odborné znalosti a na táborech pomáhají při organizování oddílového programu a spolu s vedením připravují celotáborové akce.

Jsou mladí a neklidní, krásní a nadaní, nejlepší a nejchytřejší a jednou nám to všem ukážou (a my se moc těšíme a přejeme si to).

 

 

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5