Vedoucí

všichni naši vedoucí jsou táboroví nadšenci, tábory dělájí ve svém volném čase a pro radost.

Na všech našich táborech se o děti starají nadšení, zkušení a odborně způsobilí výchovní pracovníci (vedoucí), kteří chtějí část svého volného času věnovat práci s dětmi pro jejich i svoji radost a s nadšením "bez hranic". Známe svoji odpovědnost za svěřené děti, a proto klademe velký důraz na soustavné prohlubování znalostí a zkušeností svých vedoucích, pořádáme pro ně školení a praktické modelové situacek a všechny členy vedení našich táborů vysíláme na specializovaná školení hlavních vedoucích akreditovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

O děti se v průběhu tábora starají zejména tito vedoucí:


Vedení táborů:

Ve vedení táborů (hlavní vedoucí, zástupce) jsou vždy nejzkušenější a nejšikovnější vedoucí, kteří na táborech už nasbírali řadu zkušeností a absolvovali odborná školení. Ve vedení našich táborů jsou vždy úspěšní absolventi školení akreditovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Pepa

Hlavní vedoucí Záchranné mise

Pepa je studentem Pražské konzervatoře v oboru trubka. Kromě trumpety umí i na klavír, trochu na ukulele a kytaru. Má rád hudbu, míčové hry, sport a letní pohodu. Na tábory s námi jezdil dlouhé roky jako dítě, když odrostl, tak začal jezdit jako praktikant na Záchrannou misi a LBH 2. Poté pokračoval ve sběru zkušeností na pozicích oddílovího vedoucího, zástupce hlavního vedoucího a nyní je již ve funkci hlavase. Je to pohodář a nudit se s ním určitě nebudete. Na tábory se už nemůže dočkat.

Verča

Zástupce hlavního vedoucího Záchranné mise

Verča studuje na vysoké škole v Hradci Králové. Už od mala se aktivně věnuje tanci, převážně baletu. Dříve jezdila na tábor se skauty, pak však jednou zkusila tábor LBH 3 a už s jinou organizací nechtěla. Verča je společenská, usměvavá a je pro každou špatnost. Pokračovala jako oddílová vedoucí na ZM a v současné době jezdí v pozici zástupkyně hlavního vedoucího.

 

Petr alias Frodo

Cetehář Záchranné mise

Petr alias Frodo se v současné době věnuje studiu chemie na vysoké škole. Jako vedoucí je velmi kreativní, spolehlivý a zodpovědný a díky jeho nápadům se s ním děti nikdy nenudí. Ve volném čase se příležitostně věnuje divadelní improvizaci či doučuje. V současné době jezdí jako zástupce hlavního vedoucího na Záchrannou misi.

Verča

 

Verča studuje obor stavební inženýrství na ČVUT v Praze a působí ve vedení dobrovolnické organizace IAESTE, kde pro studenty ČVUT pořádá teambuildingové akce, veletrhy a adaptační kurzy. Je kreativní, nápaditá, akční a dětmi oblíbená. Na tábory s námi jezdí již od roku 2015 a osvědčila se jako skvělý oddílový vedoucí a zdravotník. Letos se poprvé ujímá vedení celého tábora a bere s sebou i osvědčený tým všech oblíbených vedoucích.

 

 

Niky


Niky studuje na Pedagogické fakultě UK, kde se věnuje předškolní pedagogice a v současné době také pracuje v mateřské škole. Na tábory jezdí odmalička, v DBH působí několik let ve vedoucovských řadách na LBH 1, tentokrát vyměnila pozici oddílové vedoucí za zástupkyni hlavní vedoucí. Zajímá se o pedagogiku, psychologii, baví jí hudba, zpěv, pohyb a nejraději tráví čas s přáteli. Je společenská, kreativní a práce s dětmi ji naplňuje.

Ondra

Hlavní vedoucí LBH 3, Hlavní vedoucí Zimního tábora ČR 1

Ondra je absolventem gymnázia Jana Keplera, nyní studuje na vysoké škole softwarové inženýrství. Rád hraje na kytaru a na bicí. Volný čas tráví nejraději s kamarády posloucháním a vytvářením hudby. Je velký sportovec - hrál fotbal, florbal, stolní tenis i basketbal a jeho sportovní duch v něm stále přetrvává. Momentálně se věnuje jen fotbalu. S naším sdružením jezdil jako dítě na LBH 3, kam v roce 2013 jel i jako praktikant. Další rok se z něho stal vedoucí nejstarších dětí na Záchranné misi. V roce 2016 se stal zodpovědným a velmi pečlivým zástupcem hlavase na LBH 3 a od roku 2017 tam působí v tandemu s Jirkou jako hlavní vedoucí. Díky jeho sportovnímu založení působí i jako lyžařský a snowboardový instruktor na našich zimních táborech pro děti.
Ondra jezdí jako hlavní vedoucí na Zimní tábor v ČR (Praha 1-5).

Jirka

Zástupce hlavního vedoucího LBH 3

Jirka, pro množství stejného jména zvaný eNko, je studentem Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT). Na našich táborech začal jako oddílový vedoucí na LBH 3, kde se staral o děti střední a velké kategorie. Mezi jeho koníčky a zábavu ve volném čase patří florbal, MMA a sport celkově, rád sleduje seriály a filmy a rád poslouchá hudbu. Nyní jezdí jako zástupce hlavního vedoucího na LBH 3.

 

Šárka

Zástupce hlavní vedoucí LBH 1

Šárka je učitelka v mateřské škole, jezdí s námi na tábory již několik let ve vedení táborů, zejména jako zástupce hlavního vedoucího na LBH1, a hl. vedoucí TRDU. Letos přesedá do vedení LBH4 a už teď se těší. S Šárkou je velká legrace, ráda je součástí táborových divadel a u žádného táboráku nesmí chybět. Ve volném čase se nejraději toulá po lesích a poznává nová místa.

Viktor

 

Viktor s námi jezdí již od střední kategorie a po šesti letech v řadách dětí se přesunul do vedoucovských řad. Jezdil s námi jako oddílový vedoucí na LBH 1 a jako programový vedoucí na LBH 3. Nyní se ujal pozice zástupce hlavní vedoucí na LBH 4. Ve volném čase rád lyžuje, jezdí na bruslích, na kole, a je také zapáleným horolezcem. S Viktorem na táboře není nikdy nuda, ba naopak, jeho program si děti velmi užívají.

 

Katka Kolčová

První tábor 1, Tábor pro rodiče s dětmi Relax 1

Ahoj, já jsem Kačka a jsem studentkou gymnázia v České Lípě. Když se zrovna nevěnuji škole, tak v tu chvíli většinou někde sportuji. Dříve jsem tancovala, ale před 5 lety jsem přešla k volejbalu. V poslední době jsem si oblíbila golf, ale ráda mám v podstatě všechny sporty například jízdu na kole, běh, lyžování. Na tábor od Dětí bez hranic jsem poprvé jela jako účastník asi v 10 letech se sestřenkou, která tábor vedla. Od té doby jsem věděla, že budu chtít být vedoucí. Hned v 15 letech jsem jela poprvé jako praktikantka a letos mě čeká 4. sezóna táborů. Na všechny táborníky se moc těším.

Dan

Hlavní vedoucí Prvního a týdenního tábora (2. a 3. turnus)

Daniel je absolventem střední pedagogické školy v Berouně. V současné době pracuje jako učitel v mateřské škole, což ho vedlo i k založení úspěšného instagramového profilu Chlap ze školky, kde se snaží i ostatní inspirovat pro práci s dětmi. Poprvé s námi jel jako vedoucí na tábor pro rodiče s dětmi a dále pak také jako programový vedoucí pro LBH 1. Má skvělý vztah k dětem, je zábavný, společenský a organizačně schopný. Daniel se letos ujme vedení 2. turnusu Prvního a Týdenního tábora a vedení prvních dvou TRDů v Šafránkově mlýně.

Domča

Hlavní vedoucí Prvního a Týdenního tábora (4., 5. a 8. turnus)

Domča pochází z Ostravy a momentálně pracuje na plný úvazek v rodinné firmě na Moravě. Ráda cestuje, hraje na flétnu, čte, fotí, kreslí, běhá, hraje jak deskové tak pohybové hry a průběžně se věnuje svatebním přípravám. Jezdí na dětské tábory od roku 2008. Za tu dobu byla nejen dětským táborníkem, ale i praktikantkou a oddílovou vedoucí. Nyní letos poprvé jako hlavní vedoucí. Práce s dětmi ji velmi naplňuje a už se nemůže dočkat až s vámi stráví další skvělé léto. :)

 

Terka

Hlavní vedoucí LBH 2

Terka je studentkou oboru Zdravotnický záchranář na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a na naše tábory začalaj jezdit jako praktikanta, posléze jako oddílová vedoucí. Vzhledem ke svému zájmu začala v roce 2019 jezdit na na První a Týdenní tábory jako zdravotnice. Nyní v tandemu se svým bratrem Kubou bude hlavasovat 6. a 7. turnus PT a TT.

 

Bára

Hlavní vedoucíL BH 1

Bára založila a byla léta (2009–2013,2015) hlavaskou velkého letního tábora Léto bez hranic 1 a hlavaskou několika zimních táborů: Zimní tábor 6–10 (do roku 2015), Zimní tábor Alpy 1–5 a Zimních táborů pro rodiče s dětmi. Bára je hlavní vedoucí i několika letních Táborů pro rodiče s dětmi. Před lety se na chvíli táborově odmlčela, měla příjemné mateřské povinnosti a stále má s dvěma syny již školou povinnými. Přesto se k nám v roce 2009 vrátila a my jsme moc rádi, protože Bára je jednou z našich nejlepších vedoucích. Určitě jednou z nejaktivnějšách hlavasek, vždy odpovědná, veselá, se spoustou nápadů a velkým nadhledem při řešení čehokoli. Ve svém volném čase hraje Český lakros a byla v tomto sportu již 2x mistryně republiky! Poslední dobou ji pohltily také únikovky :-)

Bára nám od roku 2013 pomáhá s vedením sdružení a má na starosti veškerou táborovou přihlašovací a podobnou administrativu.

Denisa

Hlavní vedoucí Zimního tábora v Alpách

Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně dokončuje studium Logopedie (Speciální pedagogiky) na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Denisa u Dětí bez hranic dlouho působila jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi, nyní působí jako uvolněná vedoucí na LBH 3. V zimě s naším sdružením jezdí jako instruktor a zdravotník na zimní tábory.

Jarda

Hlavní vedoucí Zimního tábora v ČR 2, Hlavní vedoucí Prima léto 1

Jarda se na táboře několik let staral jako oddílák o nejmenší trpaslíky a trpaslice, co už vyrostli z trenýrek do kraťas. Je správným, spravedlivým taťuldou, pro dětský úsměv by šel světa kraj. Nyní je hlavním vedoucím Zimního tábora pro Prahu 6 - 10 a Prima léta 1, kam jede i se svou manželkou zdravotnicí a svými dětmi. Jarda je velice šikovný umělecký řezbář a restaurátor starožitností. O svůj um a cit se s námi často dělí, když vyrábí krásné rekvizity a kulisy k táborovým hrám.  Jarda s kladívkem v ruce a radostí ve tváři postaví třeba hrad, zlatý trůn pro krále nebo banbitky pro loupežníky, co střílejí žaludy.

 

Terka

Zástupce hlavního vedoucího Prima léto 1

Jmenuji se Terka. Na tábory už jezdím nějaký ten rok. Prošla jsem snad veškerými pozicemi, které dětské tábory nabízejí. Od praktikanta přes oddíláka,  hlavase až po zdravotníka. Jsem vystudovaný zdravotnický záchranář a také pedagog. Miluji děti a práci s nimi. Aktuálně jezdím na tábory v tandemu s manželem a našimi dvěma dětmi.

 

 

Katka

Hlavní vedoucí Prima léto 2

Jmenuji se Káťa a jsem studentkou fyzioterapie. Ráda trávím čas aktivně: třeba zajdu s kamarády na brusle, na trampolíny, šnorchlovat nebo třeba lézt. Miluji výlety, protože všude čeká na objevení něco zajímavého. Baví mě hlavně biologie, historie a cizí jazyky. Mezi mé koníčky patří i výtvarná umění a také se věnuji historickému šermu. Mimo jiné vedu dětské kroužky, kde se od dětí neustále učím něco nového.

Renča

Hlavní vedoucí Prima léto 3

Jmenuji se Renáta Ottová. S dětmi trávím mnoho času. Jsem studentkou a svůj volný čas trávím trénováním plavání nebo hlídáním dětí. V zimě jezdím do Krkonoš učit lyžovat. Mám trenérský kurz plavání, učitele lyžování a kurz pedagoga volného času. O prázdninách jezdím na různé tábory.

 

Iva

Hlavní vedoucí Sportovního tábora (1. a 2. turnus)

S dětmi pracuje už 15 let. Spolupořadatelka zimních táborů, letních táborů, víkendových vodáků, apod. Již několik let s námi jezdí na První, Týdenní a Sportovní tábory. Má vystudovanou VŠ ekonomického a manažerského směru a pracuje jako facility manager. Kromě práce s dětmi ji velmi baví cestování a poznávání rozvojových zemí. Volný čas tráví nejraději se svými dětmi, většinou aktivně v přírodě, na kole nebo fotografováním. Je pracovitá, má ráda pořádek a nezkazí žádnou legraci.

Tomáš

 

Jmenuji se Tomáš a jsem studentem Vysoké školy ekonomické v Praze. Dříve jsem studoval Gymnázium Nad Alejí, které jsem navštěvoval osm let. Mám velmi vřelý vztah ke sportu, který naplňuje velkou část mého volného času. Závodně běhám (zejména tratě 10km a delší), dále mám rád například bruslení, cyklistiku, lyžování, ale i kolektivní sporty jako fotbal, florbal nebo házenou. Mezi mé další zájmy patří cestování a hudba. Hrál jsem osm let na klavír a nyní začínám s ukulele. Na tábory pojedu třetím rokem, byl jsem již na Super létě a Sportovním táboře jako oddílový vedoucí, kde nyní budu jako vedoucí hlavní.

 

Oddíloví vedoucí:

Oddíloví vedoucí jsou obvykle studenti či absolventi vysokých nebo vyšších odborných pedagogických škol, kteří s naším kolektivem obvykle jezdí již mnoho let. 

Všichni naši oddíloví vedoucí procházejí našimi každoročními několikadenními školeními bezpečnosti práce s dětmi, zdravovědy a odpovědnosti, zakončené náročnými testy. Mnozí oddíloví vedoucí vyrostli na našich táborech z řad dětí, vyzkoušeli si práci praktikantů a následně se stali vedoucími. 

Oddíloví vedoucí se podle svých zkušeností a v rámci teoretické přípravy obvykle specializují na určitou věkovou kategorii dětí podle táborového rozdělení na malou (obvykle 6–9 let), střední (10–13 let) a velkou kategorii (14–17 let). Touto specializací tak oddíloví vedoucí získávají maximální odbornost podpořenou jejich dosavadní zkušeností. Někteří vedoucí nemají přidělené konkrétní oddíly a pomáhají tam, kde je potřeba, zejména u celotáborových her a akcí, říkáme jim uvolnění oddíloví vedoucí. Dalším z důležitých vedoucích, který nemá na starosti konkrétní oddíl, je sportovní instruktor neboli sporťák. Sporťák se stará zejména o sportovní náplň tábora, připravuje nejrůznější sportovní aktivity, organizuje turnaje v míčových hrách a táborovou olympiádu; na zimních táborech to jsou lyžařští instruktoři.

Oddíloví vedoucí mají na starosti skupinku zhruba osmi až patnácti dětí, záleží na konkrétním táboře, věku dětí a jejich celkovém počtu.

  • Někteří naši vedoucí (ne všichni chtějí být na webu, chrání si tak své soukromí):
 

Dáda 

Záchranná mise, LBH 4
Dáda je absolventka střední zdravotnické školy a má v plánu se zdravotnictví věnovat dál. Na pobytové a příměstské tábory jezdila už jako dítě, poté rok jako praktikantka a nyní jako oddílová vedoucí. Většinu léta tráví na táborech Záchranná mise a LBH4. Mimo to jezdí i na příměstské tábory jiných organizací a pomáhá na jednodenních akcích. Ráda tráví čas v přírodě a na horách. Baví ji hry v lese, turistika a kreslení. Je přátelská, zodpovědná a empatická.

 

Bára 

Záchranná mise
Bára studuje v Praze vyšší odbornou školu zdravotnickou a jednou z ní bude zdravotní sestra. Na tábory s Dětmi bez hranic jezdí už od malička a ani poté, co už nemohla jet jako dítě, jí její nadšení nepřešlo. Jedna z našich nejzkušenějších vedoucích je společenská, baví jí sportování a trávení času s přáteli. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

 

Klára 

Záchranná mise
Studuje na gymnázium Arcus, ve volném čase hraje basketbal a učí děti lézt na horolezecké stěně .Na tábor poprvé jela v 9ti letech, z toho však neměla vůbec radost. Rok poté ale narazila právě na Děti bez hranic, kde se jí neskutečně líbílo. Tři roky  strávila na Létu bez hranic a poté objevila Záchrannou misi, na které byla další 4 roky po sobě. Tento tábor si naprosto oblíbila a proto se nyní podílí i na jeho organizaci. V současné době jezdí na Záchrannou misi.

Jirka

Záchranná mise
Jirka studuje na Gymnáziu Opatov. Po několik let se účastnil táboru ZM1. Bohužel mu jeho věk nedovoluje účast jako dítě i v příštích letech, a proto se rozhodl jet jako praktikant. Obecně ho baví sport a psaní všelijakých článků a básniček. Rád poznává nové lidi, přírodu a cestuje po světě. Moc rád tráví čas s dětmi, což mu tábor umožňuje. Doufá, že na tábor bude jezdit i v příštích letech.

 

Matouš 

Záchranná mise, LBH 4
Jezdí na tábory od Dětí bez hranic již 11 let a od té doby byl 5x praktikant a 4x vedoucí různých věkových kategorií. Dětské tábory jsou jeho velký letní koníček. Jako vedoucí jezdí na tábory Záchranná mise a LBH 4. Vystudoval střední školu TRIVIS bezpečnostně právní činnost a nyní studuje na vyšší odborné zdravotnické škole obor záchranáře. Ve volném čase se rá d věnuje bojovým sportům, posilování, plavání, běhu a dalším fyzickými aktivitami.

Eliška

Záchranná mise
V roce 2006 byl slavnostně zahájen první ročník Záchranné mise. Eliška byla zařazena do 6. oddílu a byla pyšna, ze už je mezi "velkými dětmi" (10-12let). Byla to láska na první pohled. Tehdy se jí ani nesnilo o tom, že až vyroste, stane se praktikantkou a poté i vedoucí vlastního oddílu. Dnes Eliška vede malé i velké táborniky a snaží se pro ně vytvořit stejně kouzelnou a nezapomenutelnou atmosféru, jakou sama jako dítě zažila. Inspiraci k tvoření nových her, příběhů a tvořivých činností hledá na svých cestách po Česku i po světě a doufá, že nikdy sama nepřestane být tím malým nadšeným táborníkem, který v roce 2006 objevil svou druhou táborovou rodinu. V současné době jezdí jako oddílový vedoucí k nejstarším dětem na Záchrannou misi.

 

Matěj

Záchranná mise
Matěj studuje střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou v Liberci. Ve svém volném čase rád sportuje, jezdí na kole a především hraje fotbal za FK Velké Hamry. Na ZM1 jezdí od svých 12 let. Od roku 2018 se na něho můžeme jako na nového praktikanta na táboře ZM1.

 

Michael 

Záchranná mise
Michael studuje Masarykovu střední školu chemickou v Praze, se zaměřením na forenzní analýzu. Na Záchrannou Misi s námi jezdí již od svých 8 let a byl několikrát i na zimních táborech. Má rád sport všeho druhu, motocykly. Je přátelský a rád pomůže.

 

Honza

Záchranná mise
Honza alias Řezňa s námi jezdí na Záchrannou misi již několik let a za tu dobu se stal velmi zkušeným oddílovým vedoucím starší střední kategorie a mladších dětí z velké kategorie.

 

Kristýna

Záchranná mise
Studentka gymnázia, která s námi jezdila jako dítě na Záchrannou misi 1 a teď už se z ní stala praktikantka. Ráda tancuje, čte a sportuje. Na tábory jezdí již od útlého dětství, takže má jistě mnoho vlastních zkušeností, které uplatní jako vedoucí.

Natálie 

Záchranná mise
Studentka gymnázia, která na tábory jezdila již od dětství a nyní jede s námi jako praktikantka na Záchrannou misi 1. Je společenská, přátelská, ráda poznává nové lidi a zkouší nové věci. Ve  volném čase jezdí na koni, baví ji jakékoliv kolektivní hry, téměř všechny sporty, zajímá se o kulturu, má ráda legraci a hlavně žádnou nezkazí.

Pepa

Záchranná mise, LBH 2
Pepa je studentem Pražské konzervatoře v oboru trubka. Kromě trumpety umí i na klavír, trochu na ukulele a kytaru. Má rád hudbu, míčové hry, sport a letní pohodu. Na tábory s námi pojede již po jedenácté ale poprvé jako praktikant. Minulý rok si již vyzkoušel, co je to být praktikantem na táboře LBH2. Je to pohodář a nudit se s ním určitě nebudete. Na tábory se už nemůže dočkat.

Matyáš

LBH 2
Student Podnikatelské Akademie. Jeho koníčky jsou silové sporty, lyžování, jízda na kole a hudba. Na tábor s námi se vždy těší a nedokáže si představit léto bez něj, jezdí už 7 let a z hoto poslední 2 roky už jako vedoucí. Těší se na vás.

David alias Davídek

LBH 2
Čerstvý student střední školy Civilního Letectví. Dlouhá léta jezdil na jiné tábory pod stany, putovní tábory, zimní a turistické jako dítě. Díky tomu má bohaté zkušenosti. S Dětmi bez Hranic jezdí od roku 2012. Účastní se LBH2. Také se zúčastnil pár turnusů LBH3.
Vcelku sportovně založený človíček, který rád jezdí na kole, několik let hraje lacrosse a rád chodí se psem na dlouhé procházky lesem. Rád pracuje s dětmi, neboť jej práce duševně naplňuje.

Denisa 

LBH 2
Absolvovala jsem Střední odbornou školu pedagogickou a nyní studuji VOŠ pedagogickou v Praze. Na LBH 2 jezdím již od roku 2007 jako dítě a od loňského roku jako oddílová vedoucí od střední kategorie. Mám ráda děti, příjemnou společnost, sport a zábavu.

Václav 

LBH 2
Studuje 1. ročník Sportovního gymnázia Kladno. Na tábor jezdil už jako malý. Mezi jeho hlavní záliby patři sport, především lední hokej, který hraje v oddílu HC Rytíři Kladno. Je pro každou legraci a rád tráví čas s přáteli.

Bára 

LBH 2
Bára studuje na Akademickém gymnáziu a chystá se na Přírodovědeckou fakultu UK. Má ráda všechny druhy sportu, přírodu, ráda se věnuje zvířatům a kultuře jako jsou divadla, výstavy a filmy. Bára má zkušenosti s hlídáním dětí od nejútlejšího věku a jede s námi na LBH3.

Adam

LBH 2
Absolvent Obchodní akademie v Liberci. Dále chce studovat na Ekonomické univerzitě v Praze. Hraje házenou za klub Liberec Handball a pomáhá s tréninky mladších kategorií, rád chodí běhat a rád jezdí na kole. Na tábory jezdil celé své dětství a vždy si je užil, proto se rozhodl jezdit na tábory jako vedoucí a praktikant.

Adéla

LBH 2
Je studentkou Střední odborné školy pedagogické a Gymnázia na Praze 6, mezi její hlavní záliby patří především zpěv,hudba,hra na klavír a zobcovou flétnu. Také má ráda společnost a ráda tráví čas s dětmi,se kterými má letitou praxi.

Denisa  

LBH 3
Denča vystudovala jazykové gymnázium v Praze, rok strávila studiem psychologie a momentálně dokončuje studium Logopedie (Speciální pedagogiky) na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Jako malá vystřídala nespočet dětských táborů, ale když vyrostla a dospěla do věku praktikantky, vybrala si naše tábory a začala jezdit na LBH 2 jako praktikant. Tábory ji jako dítě velmi bavily, a tak se snaží, aby další děti získávaly stejně pěkné zážitky, zkušenosti a vzpomínky jako ona. Denisa u Dětí bez hranic dlouho působila jako oddílová vedoucí mladší, střední i velké kategorie na LBH 3 a Záchranné misi, nyní působí jako uvolněná vedoucí na LBH 3. V zimě s naším sdružením jezdí jako instruktor a zdravotník na zimní tábory.

Meloun

LBH 3
Meloun je absolvent Gymnázia Jana Keplera a nyní studuje na Fakultě architektury na ČVUT. Nejvíce nadšení projevuje pro sport a výtvarné umění. Ve volném čase se tak věnuje basketbalu, alpskému lyžování, a pokud je potřeba tak i doučování. S námi jezdí jako oddílový vedoucí na LBH3, mimo to však má zkušenosti i s vedením lyžařských oddílů.

Klárka

LBH 3
Klárka, též zvaná Hozny, je studentkou gymnázia v Praze. Na letní tábory s námi jezdí od svých 7 let. Za tu dobu vyzkoušela LBH 1, ZM 1 a LBH 3. Nejvíc ji okouzlily tábory ZM1 a LBH3, a proto jim zůstala věrná až do svého posledního roku, kdy mohla jet jako dítě. Od roku 2017 se pro ní mění role a můžeme se na ní těšit na LHB 3 jako na novopečenou praktikantku. Klárka se také účastnila nespočtu našich víkendových akcí a zimních táborů. Na všech akcích, zejména v posledních letech, si trénovala svou novou roli, proto nemáme pochyby o jejích schopnostech pomáhat vedoucím.
Klárka se věnuje umění a kultuře. Ve volném čase ráda fotí, kreslí nebo hraje se svým divadelním souborem. Je přátelská, spolehlivá a soutěživá. 

Klára

První tábor 2
Mé jméno je Klára, je mi devatenáct let a pocházím z malého města poblíž Berouna. Již od devíti let jsem se účastnila několika různých táborů, zvlášť zaměřených na turistiku. Vždy mne to velice bavilo a na tyto časy moc ráda vzpomínám. Proto mi bude velikým potěšením vyzkoušet si tábor i z té druhé strany - z pozice vedoucího. Moc se na nové zážitky a zkušenosti těším. Mám ráda přírodu, běh, cestování a hudbu.

Petra

První tábor 2
Jmenuji se Petra a je mi 19 let. Právě jsem dokončila studium na gymnázium v Berouně a ráda bych studovala na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Jako malá jsem jezdila každé léto na dvoutýdenní tábory a v zimě na týdenní lyžařský kurz. Vždy jsem si přála, že jednou pojedu jako vedoucí. Zatím jsem na žádný tábor jako vedoucí nejela, ale organizovala jsem několik akcí na dětský den. Každý rok pravidelně pořádám pro děti ze Zahořan Mikuláše. Ráda poznám nové lidi a strávím pár dní v krásné přírodě. Těším se na novou zkušenost a také, že opět pojedu na tábor, ale nyní v pozici vedoucího. 

Kája

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Kája, studuji na České zemědělské univerzitě v Praze. Na pobyty rodičů a dětí v Čechách i zahraničí jsem jezdila už od malička. Nejprve jako účastnice, později jako pomocná síla při hlídání a aktivitách na našich vlastních pobytech. Děti beru jako úžasná stvoření plné inspirace, otevřenosti a schopnosti nás dospělé stále učit. 

 

Zdeněk

Týdenní tábor 1 a 6
Ahoj! Jmenuji se Zdeněk a od sedmi let jezdím na tábory jako skaut. Jako vedoucí na táborech a ve skautském oddíle působím pět let. Volný čas, který mi kvůli studiu na VŠCHT (Toxikologie živ. prostředí) zbývá, věnuji přípravě skautských schůzek a skautského tábora. Mám za to, že práce s dětmi, i volnočasová, je poslání, a podle toho se k ní má přistupovat!

 

Kristýna

První tábor 1 a 6
Jmenuji se Kristýna a tento rok maturuji na všeobecném gymnáziu. Ve svém volném čase ráda zpívám, sportuji, čtu knížky a hlídám malé děti. Jsem komunikativní, přátelská, trpělivá a nezkazím žádnou legraci.

 

Honza

Týdenní tábor 1 a 6
Ahoj, já jsem Honza a již od svých šesti let působím v Junáku. Jako dítě jsem každé prázdniny jezdil na skautský tábor. Na tábory jezdím stále, ale již jako vedoucí. Letos to bude už pátým rokem. Přes rok funguji jako skautský oddílový vedoucí, kdy každé pátky máme s dětmi schůzku. S vedením dětí mám tedy značné zkušenosti.

Alenka 

LBH 1

Alenka jede letos jako vedoucí podruhé, předtím jezdila dlouho na naše tábory jako dítě. Tento rok dokončila studium na osmiletém gymnáziu a chystá se na vysokou školu. Hraje závodně lakros a ve zbylém volném čase ráda čte, cvičí jógu a cestuje.

Martin

LBH 1

Jsem absolventem Gymnázia Oty Pavla v Radotíně, nyní studuji na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Je tedy zřejmé, že mám rád hudbu, hraji na klavír a akordeon. Mým dalším koníčkem jsou sporty. Závodně jsem se věnoval florbalu a fotbalu, teď už dělám vše jen rekreačně. Na dětské tábory všeho druhu jezdím odmala a od svých patnácti let jako praktikant - vedoucí. Se sdružením DBH jsem začal jezdit v roce 2017, a to na LBH1, poprvé ještě v roli účastníka, pak již jako oddílový vedoucí.

Radek

LBH 1

Jmenuju se Radek a je mi dvacet let. Jsem absolventem SPŠ Elektrotechnické Františka Křižíka a nyní studuju na Fakultě sociálních věd UK v Praze. LBH1 se tenhle rok budu účastnit již po třetí jako oddílový vedoucí. Volný čas nejraději trávím v sedle svého kola.

Viol

LBH 1

Viol je 19 let a na tomto táboře byla již čtyřikrát jako dítě a letos se chystá jako vedoucí. Tábory vždy patřily k její každoroční prázdninové aktivitě. Tento rok končí na gymnáziu mezinárodních vztahů a i nadále se tomu chce věnovat na vysoké škole. Mezi její další koníčky patří hudba, hraní na klavír a sport(tenis, golf..).

Venda

LBH 1

Jmenuji se Vašek a na tábor tenhle rok pojedu již po třetí jako oddílový vedoucí na LBH1. Jsem absolventem Gymnázia Oty Pavla v Radotíně a v současnosti studuji na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Zajímám se o přírodní vědy a volný čas trávím nejraději s kamarády, kreslením nebo cestováním.

Terka

LBH 1

Terka jezdí na LBH1 jako dítě od roku 2016 a rozhodla se dále pokračovat i jako vedoucí. Tábory patřil k neodmyslitelné části jejího života. Letos dokončila osmileté gymnázium a hlásí se na studium dějepisu se zaměřením na vzdělávání. Kromě táborů patří k jejím zálibám hudba, zpěv a hraní na kytaru a piano.

 

Štěpán

LBH 1

Štěpán studuje gymnázium Opatov. Několik let se účastnil letního tábora LBH1, ale jelikož už jeho věk nedovoluje jezdit jako dítě, rozhodl se jezdit jako oddílový vedoucí. Nejvíce ho baví trávit čas s kamarády a chození na dlouhé výlety do přírody. Moc rád tráví čas s dětmi a velmi rád je vede (ne jednou vyhrál celotáborovou hru). Moc se těší na nové zkušenosti a zážitky a na tábor se nemůže dočkat.

 

Lukáš

LBH 2

Lukáš je student Obchodní akademie v Karlových Varech. Na tento tábor jezdí už od malička. Začal už ve svých 6 ti let. Od té doby vynechal pouze jeden rok, poté se stal rovnou oddílovým vedoucím. Věnuje se fotbalu, rád se věnuje svým kamarádům a baví ho vymýšlet různé táborové hry pro děti.

Pepa

LBH 2

Pepa už jako malej jezdil na tábory a zůstalo mu to v srdci do dnes, od 6 let hraje závodně fotbal a s přáteli hraje pro srandu basketbal a nohejbal, s námi na tábor pojede 2 rokem jako vedoucí. Jednou by se rád podíval za moře až na krásnou Hawaii.

Lída

LBH 2

Lída je studentkou posledního ročníku německého gymnázia v Praze. Na tábory Děti bez hranic s námi jezdí již od svých 7 let. Minulý rok si vyzkoušela roli praktikantky a letos jede jako oddílová vedoucí. Má ráda všechny druhy sportu, několik let chodila na tanec, atletiku a od dětství hraje tenis. Nejraději tráví čas s přáteli a moc se těší na táborové hry s dětmi.

Kačka 

LBH 2

Káťa je studentkou gymnázia v Berouně. Má ráda hudbu, sporty, a to hlavně plavání a potápění, kterému se věnuje už od dětství. Již 2 rokem trénuje i malé plavce. Je kreativní, společenská a věčně veselá a usměvavá. Na naše tábory jezdí už od 8 let. Jako dítě jezdila na LBH3 a poté na LBH2, kde si vyzkoušela i roli praktikantky. Nyní jede jako oddílová vedoucí. 

Anička 

LBH 2

Anička je studentkou gymnázia v Berouně. Od malinka se věnuje sportu. Několik let tancovala a hrála závodně basketbal. Má ráda hraní na kytaru a zpívání. Na náš tábor jezdí již od roku 2012. Minulý rok si vyzkoušela funkci praktikantky a letos pojede jako oddílová vedoucí.

Míša

LBH 2

Míša je studentkou ekonomického lycea v Berouně. Ve svém volném čase hraje hokejbal za SK Kelti 2008, kde je zároveň trenérkou. Na tábory s námi jezdí již od dětství, začala s LBH 3 a poté pokračovala na LBH 2, kde zakotvila a minulý rok si zde vyzkoušela, jaké to je být praktikantkou. Letos s námi jede jako oddílová vedoucí.

Ina

LBH 2

Ina je studentkou ČZU v Praze. Ráda tráví čas s kamarády, cestuje, sportuje a učí se nové věci. Mezi její koníčky patří shuffle (tanec), kterému se  přes dva roky věnuje, lyžvání, které 3 sezóny vyučovala v lyžařské škole a v neposlední řadě plánování společenských akcí. Ina ráda tráví čas s dětmi a jejím snem bylo pracovat v mateřské škole, proto si už na střední škole zvolila stáž právě v jedné z německých MŠ. Na tábory jezdila už od malička a vždy se hrozně těší, dodnes se vídá s kamarády, které si našla na táborech jako dítko. 

Lucka

LBH 2

Lucka je studentkou Bezpečnostního managementu na vysoké škole. Má ráda sporty, tanec a čas strávený s kamarády. Na Děti bez hranic jezdí od 6 let a dostala se přes Záchrannou misi až na Léto bez hranic 2, kde byla nejdříve 2 roky jako vedoucí a letos jede jako OVU.

 

Matěj

Sportovní tábor 2

Jmenuji se Matěj Pröschl a brzy mi bude 21 let. Nejvetší zálibu nacházím ve sportování. Od svých tří let jsem hrál lední hokej za PSG ZLÍN, ale před rokem jsem s hokejem skončil. Dále mě baví mnoho dalších sportů a celkově pohyb (tennis, fotbal, jízda na kole, plavání a v současnoti hlavně bojové sporty). Dále si rád čtu, trávím čas s kamarády a mám rád procházky v přírodě. Studoval jsem střední Policejní školu v Holešově. Jednou jsem byl pomáhající trenér na hokejovém campu a nyní mám praxi, jako pomocný trenér v hokeji. 

 

Adél

První tábor 4 a 5

Adél vystudovala všeobecné gymnázium a momentálně je studentkou oboru Marketingová komunikace a PR na Univerzitě Karlově. Ve svém volném čase se nejraději věnuje sportu, pohybu a celkově ji baví zdravý životní styl. Také ráda vaří a experimentuje v kuchyni. Na tábory jezdí už od malička, prvního se zúčastnila v 5 letech a nyní s námi pojede jako vedoucí. 

 

Týnka

První tábor 4, 5 a 8

Bydlím v Turnově, kde chodím na střední zdravotnickou školu, obor Praktická sestra. Na tábory jezdím od roku 2011, od roku 2019 jezdím jako praktikant na tento tábor. Ve volném čase ráda sportuji, chodím na výlety kde také fotím, sportuji, ráda si čtu knihy a poslouchám hudbu. Občas hlídám děti a jsem s nimi moc ráda.

 

Maky

Týdenní tábor 4 a 5

Ahojky! Já jsem Markéta, je mi 18 let. Studuji momentálně 3.ročník střední zdravotnické školy jako laboratorní asistentka. Ráda sportuju, od mala jsem se věnovala gymnastice a atletice, kdy jsem se pak přesunula na trenérku gymnastiky. Mám velmi ráda děti a pohybuju se mezi nimi celý život. Dále ráda vařím, cestuju, ráda se učím novým věcem a ráda se vždy chytím nové životní situace. Jako se mi naskytla tady starat se o děti.

 

Adélka

Týdenní tábor 4, 5 a 8

Jmenuji se Áďa a jsem studentkou pedagogické fakulty v Olomouci. Ráda sportuji, hraji na různé hudební nástroje, jako je kytara, klavír, flétna a lesní roh, zpívám, čtu a užívám si zábavy jak s kamarády, tak s dětmi. Na tábory jsem jezdila od malička jako dítě, teď už několik let jako vedoucí, ale zároveň děti i hlídám a mám různé praxe v různých školských zařízeních.

 

Bětka

První tábor 3 a 8, Prima léto bez hranic 1

Ahoj! Jmenuji se Bětka, je mi 18 let a studuji střední zdravotnickou školu. Na tábory jezdím od malička a od 15 let dělám na různých táborech praktikantku. Letos si poprvé vyzkouším pozici vedoucí a moc se na to těším. Ve volném čase se ráda věnuji sportu, miluju vodáctví, táboření a přírodu. Taky si ráda přečtu knížku, nebo upeču dort. Práce s dětmi mě moc baví a na léto s tábory se už moc těším.

 

Tomáš

Týdenní tábor 8, Prima léto bez hranic 1

Ahoj, jmenuji se Tomáš pocházím z jihočeských Strakonic a je mi 19 let. Na letní tábory jsem jezdil řadu let jako účastník poté jako instruktor a letos pojedu podruhé jako vedoucí. Studuji střední školu v Českých Velenicích obor Železničář. Mám rád výlety do přírody, jezdím na kole, rád hraji různé míčové hry a hlavně mám rád letní tábory. Už se na všechny moc těším až si společně užijeme fajn léto.

 

 Erika

Sportovní tábor 1 a 2

Ahoj, já jsem Erika a studuji všeobecné lékařství v Praze. Nejradši trávím svůj volný čas s kamarády a sportuji, to je taky důvod, proč jsem si vybrala zrovna Sportovní tábor :D. Hraju závodně volejbal, dělám box a dřív jsem dělala i basketbal a zumbu, takže myslím, že se spolu rozhodně nudit nebudeme! Budu se na vás v létě těšit 

Mája

Výtvarný tábor

Vystudovala nejdříve teoretický obor dějiny umění na Univerzitě Karlově v Praze. K práci s dětmi a pro děti ji to táhlo již na střední škole, kde studovala design hraček. Proto začala pracovat jako lektorka výtvarných kroužků v družině. V současnosti dokončuje studia na Pedagogické fakultě Masarykovi univerzity v Brně v obor výtvarná výchova. Ve volném čase vedla např. Výtvarnou dílnu ve Volnočasové agentuře Kaštánky nebo realizovala příměstský tábor Malý umělec pro ZŠ Eduard v Brně. Při kreativní práci s dětmi ráda propojuje poznávání přírody, umění a historii. Je nadšeným průvodcem dětí do světa fantazie. Mezi její zájmy patří výlety do přírody a fotografování.

Jirka

 

LBH 4

Ahoj, jsem Jirka. Je mi 19 let. Studoval jsem na Gymnáziu v Blovicích a poté jsem přešel na středí školu v Kralovicích, kde studuji sociální činnost. Na tábory jezdím od 7 let a s Dětmi bez hranic jezdím od 10 let. Na tábory jsem již jel jako praktikant, a i jako vedoucí oddílu. Mezi mé koníčky patří cestování, karate, společenské a počítačové hry, sbírání Pokémonů, sledování filmů a pracování s hudbou. Jsem přátelský, zábavný, společenský.

Eliška

LBH4

Eliška je absolventkou Střední školy v Kralovicích, kde studovala sociální činnost a nyní je studentkou Filozofické fakulty v oboru sociologie na ZČU v Plzni. Je dobrovolnice v Diakonii Západ a vypomáhá ve Stacionáři Kvítek pro osoby se zdravotním postižením. Miluje hudbu, přírodu a všemožné kulturní akce. Eliška je přátelská, trpělivá, upřímná a spolehlivá. Už se na těší až pozná nové lidi.

Jirka 
 
LBH 1 a LBH 4

Jirka studuje obor mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Zároveň jezdí na náklaďáku v rodinné firmě. Ve volném čase se věnuje basketbalu a trávení času s kamarády. Na naše tábory jezdí už odmalička, postupně si vyzkoušel roli praktikanta, vedoucího a letos poprvé převezme roli cetehového vedoucího LBH1 a také vedoucího na LBH4. Je společenský, kreativní a rád přijímá nové výzvy.

Míra
 
LBH 1 a LBH 4
 
Míra aktuálně studuje IT na ISŠTE v Sokolově. Zajímá se o velkou spoustu věcí a velice rád spí. Je poměrně zručný, rád chodí ven, zbožňuje letní deště a nebojí se přidat ruku k dílu. Na tábory začal jezdit před čtyřmi lety a rád by v tom do budoucna pokračoval.
Kuba
 
LBH 4
 
je ostřílený táborník. Je s ním sranda, má rád spravedlnost a upřímnost, nesnáší lhaní a nespolehlivost. Pracuje u Policie ČR. Rád hraje florbal, má rád sporty a soutěže. Nemá rád nudu, ale zároveň ví, že i odpočinek je někdy třeba. Kubova táborová kapitola se začala psát na Sobenském rybníku již v 1. oddílu od jeho 7 let. Jak léta běžela, tak na tábory jezdil dokud to šlo jako dítě, až mu bylo nabídnuto praktikantství, dále následovala role vedoucího oddílu a této roli se věnuje dodnes. Stará se o oddíly od starší střední až po nejstarší kategorii.
 
Barča
 
LBH 4
 
je studentkou českého jazyka a hudební výchovy pedagogické fakulty na Univerzitě Hradec Králové. V současné době úspěšně dokončila bakalářské studium a pokračuje dál. Na tábory jezdila s Dětmi bez hranic již od mala, byla také praktikantkou na LBH 1 a vedoucí na několika TRDech. Volný čas ráda tráví s přáteli, čtením, hudbou - třeba hrou na klavír nebo varhany -  nebo hraním textových RPG.

Zdravotníci:

Zdravotníci se na našich akcích starají o zdravotní stav dětí i vedoucích. Jsou to profesionální zdravotníci – lékaři a dětské sestry, příp. osoby s odborným akreditovaným kurzem první pomoci. Vedle svých odborných znalostí mají za léta ježdění na dětské tábory vybudován kladný a přátelský vztah k dětem a umějí jim tak poskytnout nejen profesionální, ale i kamarádskou péči zmírňující drobná zranění a jiné neduhy. Vedle zdravotníků jsou na našich záchranářských akcích (např. letní tábor Záchranná mise) k poskytování zdravotní péče odborně způsobilí též zdravotničtí záchranáři. Všichni naši výchovní pracovníci jsou mimoto odborně proškoleni v základech první pomoci a jsou vždy připraveni poskytnout ošetření v nezbytných případech.

Vedle táborové zdravotní služby (úrazy, nemoci, bolístky, stýskání, jízdy s dětmi k lékaři) dohlíží naši táboroví zdravotníci na:

  • program a jeho soulad s počasím
  • jsou vždy přítomni u koupání dětí v bazenu či rybníce
  • pravidelně užívané léky
  • kontrolu klíšťat - u malých dětí ji provádí vždy oddílový vedoucí, u starších dětí probíhá kontrola od spolubydlících; zdravotníci pak kontrolují, jestli kontrola klíšťat skutečně proběhla
  • sprchování dětí - kontrola zda v oddílech probíhá
  • zdravotní filtr před a v průběhu tábora (je-li potřebný podle vyhodnocení zdravotníků a délky tábora)

Honza

Záchranná mise
Záchranář a zdravotník Honza s námi byl poprvé v roce 2014 na Záchranné misi 1 a na LBH3 a velmi si naše tábory oblíbil. Ve volném čase rád jezdí na kole, chodí na výlety, hraje badminton nebo florbal. 

 

Oliver

Záchranná mise
Oliver má za sebou studium diplomonovaného zdravotnického záchranáře Nyní pracuje ve Všeobecné fakultní nemocnici. Na tábory Záchranné mise jede již 4. léto. Rok co rok si šetří svou dovolenou, aby ji strávil v kolektivu táborníků, protože každý den na táboře je unikátní a spolu s dětmi lze zažít tolik dobrodružství, jako s nikým jiným. Je tělem i duchem sportovec. Od dětství se věnoval baseballu, ale postavíte-li ho před jakoukoli sportovní výzvu, nevím jak, ale většinou ji vyhraje. Je férový, odvážný (motorkář) a jako zdravotník profesionál každým coulem

Jirka

LBH 2
Jirka jmá vystudovanou medicínu. Během studia se věnoval kroužku záchranářství a proto se nám výborně hodí na pozici zdravotníka. Jiří se celé období před vysokou školou věnoval hlavně sportu, konkrétně běžeckému lyžování a proto nečekejte že by se snad nechtěl účastnit všemožných her a bojovek! Díky Jirkovi patří LBH2 mezi turnusy, na kterých se o své děti rozhodně bát nemusíte.

   

Denisa  

ZT ČR 1, ALPY 2
Denisa působí jako zdravotník na zimním táboře v ČR 1 a Zimním táboře v Alpách 2.

Praktikanti:

Praktikanti, neboli pomocníci oddílových vedoucích jsou obvykle bývalí účastníci našich táborů (jako děti), kteří měli zájem pokračovat s námi jako praktikanti, aby z nich po čase byli vedoucí. V průběhu roku získávají od našich nejzkušenějších vedoucích teoretické odborné znalosti a na táborech pomáhají při organizování oddílového programu a spolu s vedením připravují celotáborové akce.

Jsou mladí a neklidní, krásní a nadaní, nejlepší a nejchytřejší a jednou nám to všem ukážou (a my se moc těšíme a přejeme si to).

 

Klára

LBH 2

Klára jezdí na tábory bez hranic už od dětství, takže zkrátka ví, jak to chodí. Studuje v oboru cukrářka a ve volných chvílích tráví čas s kamarády a s rodinou. Ráda zkouší nové věci, proto jede tento rok poprvé jako praktikantka na LBH2. Doufá, že si první rok jako praktikant užije stejně jako minulé tábory.

 

Laura

LBH 2

Laura je studentkou střední školy s právnickým zaměřením. Jezdí na tábory s organizací DBH už přes 10 let, vystřídala od všech LBH turnusů až po oba turnusy ZM a nakonec zůstala u LBH2, na kterou jede prvním rokem jako praktikantka. Laura je společenská, zábavná, ráda tráví čas s dětmi nebo s přáteli, zkrátka se s ní člověk nikdy nenudí.

 

Natálie 

LBH 4

Jmenuji se Natálie a je mi 17 let. Jsem studentkou Střední pedagogické školy v Berouně, nyní dokončuji druhý ročník. Mezi moje hlavní záliby patří hudba, tanec, kreslení a cestování. Již od malička jsem měla ráda společnost a moc ráda trávím čas s dětmi. Jsem spolehlivá, přátelská, trpělivá a jsem pro každou legraci.

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5