Blaník 2006

Pátek

Hned při odjezdu jsme se rozdělili do dvou skupinek mladších a starších dětí, a takto rozděleni až do konce pobytu, jsme se vydali na veselou výpravu autobusem k bájné hoře Blaník. V podvečer jsme dorazili do rekreačního střediska v Louňovicích pod Blaníkem, kde jsme se ubytovali v krásných dřevěných chatkách. Po vybalení věcí a povlečení postelí nastal večerní program. Mladší děti čekali hry na chatkách a starší si připravili táborák, kde se probírali historky z tábora a prázdnin.

Sobota

Po krátké ranní rozcvičce a vydatné snídani, jsme si všichni zavzpomínali na zážitky z tábora při videu a abychom se ještě před obědem protáhli, zahráli jsme si pár míčových a pohybových her.

Odpoledne jsme se díky krásnému počasí, mohli vysvléknout do plavek a vyrazit na projížďky v loďkách. Ti nejodvážnější se dokonce odhodlali i ke krátkému plaveckému výkonu. Zatímco my si užívali u vody, Martin s Lídou pro ostatní připravili krátkou etapovou hru, se spousto otázek, která všechny zabavila po zbytek dne.

Po večeři jsme se všichni sešli u táboráku, kde se mnozí ještě „dorazili“ pečenými buřtíky. Po uložení mladších dětí ještě den nekončil a čekalo je překvapení v podobě noční bojovky, kterou všichni statečně zvládli.

Neděle

Na poslední a opět slunečný den jsme si naplánovali výlet na horu Blaník. Po snídani si všichni zabalili své věci a každý byl po zásluze odměněn za víkendovou aktivitu řadou rozmanitých cen.

Vybaveni balíčky s jídlem na cestu jsme vyrazili na krásnou procházku naučnou stezkou, přes horu Malý Blaník, až konečně na horu bájných spících rytířů. Zde jsme udělali menší přestávku k posilnění a prohlédli si vše pěkně z vrchu místní rozhledny. Po nakoupení suvenýrů a načerpání sil, jsme se vydali na cestu směrem k autobusu který nás odvezl zpátky domů.

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5