Pobřežní cesta - inline bruslení

V sobotu 25.8.2007 odpoledne se 6 vedoucích a 10 dětí sešlo v Braníku, v půjčovně jsme doplnili chybějící vybavení (brusle, chrániče, helmy) a vyrazili podél Vltavy.

Někteří byli v bruslení mistři, jiní jeli spíš opatrně, ale nebojte, o pomalejší a méně zdatné bruslaře jsme se postarali. Nikomu jsme neujeli a nikdo se nemusel cítit jako „posledníček“, na kterého se pořád čeká. :-) Cestou jsme si několikrát krátce odpočinuli, abychom znovu načerpali síly. Zrovna v pravou chvíli přišla přeháňka, před kterou jsme se schovali do jednoho z průjezdů u cesty. A zatímco venku bubnoval déšť, my jsme si pěkně pod střechou pochutnali na banánech.

Když po chvíli opět vysvitlo sluníčko, vydali jsme se na další část cesty. Navrhla jsem, abychom se namazali krémem na opalování, ale Matýsek mi s jistotou oponoval: „To ani nemá cenu, Petro. Na těch bruslích jsme stejně rychlejší než sluneční paprsky.“ :-)

Cílem naší cesty bylo In-line bistro v Modřanech. Tady jsme si všichni dali párek v rohlíku, malinovou limonádu a zmrzlinu a Zuzka rozsedla lavičku. :-) Posilnění jsme se vydali na cestu zpět. Ani se nechtělo věřit, že jsme ujeli 6 km a stejnou „porci“ máme ještě před sebou. Zvládli jsme to však ještě rychleji než cestu tam, a můžeme si tak gratulovat, že jsme na bruslích ujeli 12 km.

Bylo to prima sobotní odpoledne a těšíme se na další víkendovku s vámi.

vedoucí Péťa

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5