Reportáž "Sportovní tábor 2015"

24.7.2015

Páteční program byl zajímavý předem už v našich představách. Nejprve jsme se zúčastnili triatlonového mistrovství Dětí bez hranic. Ředitel závodu Honza pro nás připravil trať, na které jsme závodili. Jednalo se o závod s individuálním startem. Všem se nám to moc líbilo. Po krátkém odpočinku v podobě poledního klidu jsme pokračovali Olympijským sportovním vícebojem jednotlivců. Každý jsme prošli všemi disciplínami a snažili jsme se vydobýt si své místo na výsluní. Po večeři jsme si šli zabalit věci na zítřejší odjezd, abychom se ráno moc nezdržovali. Hned jak jsme dobalili, následovala diskotéka se slavnostním vyhlášením soutěží.

23.7.2015

Čtvrtek byl opět ve znamení workshopů a výletu na kolech. Na workshopech jsme se věnovali vykrývání úderu při obraně před napadením. Lukášova forma byla skutečně zábavná. S Viki jsme nacvičili naší „Zumba-parádu,“ kterou budeme předvádět zítra na diskotéce. Už se nemůžeme dočkat, až to všem ukážeme. Během zálesáctví jsme se dnes věnovali geocashingu, při kterém jsme našli 2 kešky.

Odpoledne se opět dostaly ke slovu kola. Opět jsme se rozdělili do 3 skupin a vyrazili jsme na další explorativní výlet. Počasí nám celkem přálo, naštěstí nebylo ani přehnané teplo ani příliš zima. Během večerního programu jsme se zapsali na závody v triatlonu a na olympijský sedmiboj.

 

 

22.7.2015

 Dneska jsme vyrazili na celodenní výlet. Začali jsme cestou do libereckého aquaparku, kde jsme vyzkoušeli všechny klouzačky, vířivky a prkno určené ke skokům do vody. Bylo to super. Následně jsme po krátkém odpočinku jeli autobusem do Bedřichova, odkud jsme šli na druhý výlet na Novou Louku. Cestou jsme udělali pár fotek, a protože jsme byli celkem propečení od sluníčka, tak jsme se zchladili v místním bazénu. Zatímco nás většina vedoucích hlídala, tak dva vedoucí nás na přání vyhazovali z vody. Večer jsme závodili ve sběru borůvek, které jsme odevzdali do kuchyně, kde nám snad upečou k zítřejší svačině něco dobrého, Už se moc těšíme, mňam.

Úterý

Zdravíme Vás z tábora,

Po snídani nás vystrašil déšť, ale naštěstí přestalo pršet a my mohli vyrazit na výlet na kolech. Jeli jsme rozděleni do čtyř skupin podle zdatnosti. První družstvo s vedoucím Lukášem a Májou při svém cyklovýletu objevilo v okolí nádhernou přehradu. I přes náročné stoupání a klesání jsme bravurně zvládli 21km. Druhé družstvo měl na starosti Honza s Viky, kteří jeli kratičkou chvíli s první skupinou, ale pak se vydali méně obtížnou cestou směrem dolu k Jablonci. Michal vedl skupinu třetí a dorazili na chatu Weberovka, která zároveň slouží jako menší peak ve zdejším okolí. Dále se vydali dobrodružnou cestou, která zahrnovala menší cross lesem, což se neobešlo bez dislokace celého družstva. Naštěstí se Michal včas zorientoval a vrátili se na plánovanou trasu. A skupinku čtvrtou měla na starosti Lída, která se pečlivě starala o naše nejmenší kamarády. Po výborném obědě a poledním klidu jsme se opět rozdělili na skupinky, aby nikdo nebyl ochuzen o základy raftingu, střelby z luku a vzduchovky a lezení na síti. Jelikož nám na raftech svítilo krásně sluníčko, mohli jsme si na chvíli také skočit do vody. Druhá skupina zkoušela svou mušku sestřelováním kovových vojáčků, a také zdolávání výšin na síti. Nějakou dobu po večeři jsme šli závodit do lesa. A všichni jsme se celý den těšili na večerní táborák, při kterém jsme s hlavním vedoucím zpívali u ohně písničky. Pak někteří z nás ulehli ve svých teplých spacácích pod noční oblohu. Zítra naštěstí budeme později vstávat a pojedeme se koupat do Liberce.

 

20.7.2015

Pondělí

Dnes jsme měli poprvé workshopy. Mohli jsme si vybrat mezi sportovním workshopem, základy bojového umění, zumbou a zálesáctvím. Celé to bylo suprové, ale také celkem náročné. Po obědě jsme se rozdělili na dvě poloviny, při čemž první polovina zůstala kolem penzionu a druhá šla k vodě učit se základy raftingu. Počasí nám naštěstí přálo, a proto jsme strávili celé odpoledne na raftu. Děti z druhé poloviny zatím střílely ze vzduchovky a z luku, což se všem moc líbilo, stejně jako lezení po síti do výšky několika metrů. Trošku jsme se báli, ale věděli jsme, že Lukáš nikoho nenechá spadnout na zem. Večer jsme konečně usedli na kola. Jeli jsme jen kousek, aby nás vedoucí mohli rozdělit do skupinek na zítřejší výlet. Už se všichni moc těšíme.

19.7.2015

Neděle

Přijeli jsme do penzionu a postupně jsme se zabydleli. Po odpoledním klidu se přehnala bouřka a tak jsme šli jen na procházku, která byla proložena spoustou her. K večeři byla výborná rajská, všichni jsme si pochutnali. Po večeři jsme se všichni rozdělili do 6ti skupinek a hráli jsme celotáborové soutěže o sladkosti.

 

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5