';

Reportáž "Tábor pro rodiče s dětmi 2015"

TÁBOR PRO RODIČE S DĚTMI - 4. turnus, Kytlice

čtvrtek 14.8. 2015
 
Dopoledne jsme si užívali kroužky. Na sportovkách malí indiáni vymýšleli příběh a psali ho indiánskou obrázkovou šifrou. Na hlavolamech je opět čekala spousta aktivit - kymovka, slovní kulomet, pantomima nebo poznávání předmětů po hmatu. Na sportovkách si malí indiáni s Hankou vždy zahrají akční hry a na výtvarce se všichni pustili do nabarvování těstovinových korálků na náhrdelník. 
 
Po poledním odpočinku jsme navlékli náhrdelníky, kam jsme navlékli i tři kouzelné zlaté korálky, které nás ochrání na naší cestě. Dnes jsme se totiž vydali do nebezpečného úseku prérie, kde se často vyskytují banditi. Všechny skupinky zvládly ubránit mapu a k velkému překvapení došly na mýtinu, kde Ribanna v absolutní pohodě opékala s bělochy buřty. Samozřejmě jsme se tomu podivili, a tak nám Ribanna vysvětlila, že při jejich cestě zachránila bělochům život a skamarádili se. Společně jsme se shodli, že by bylo dobré uzavřít mír, ale na to potřebujeme dýmku míru, pro kterou se vypravíme za šamanem zítra. 
 
První tábor měl po etapě šanci zastřílet si lukem na bizona, což ostatní zvládli na indiánských hrách. 
 
Po večerníčku jsme si zahráli s dospěláky volejbal, a když šli malí indiáni spát, ještě jsme zkoušeli postavit co nejvyšší věž ze špaget a marshmallow.
 
Středa 12.8.2015
 
Dnes nás čekal odpočinkový den. Udělali jsme si pauzu v našem putování a uspořádali jsme indiánské hry. Indiáni měli za úkol skákat přes řeku, plavit se na kanoi, chytat koně lasem, házet tomahavkem do dálky, zkoušeli i přenášet vodu pomocí triček a pořádali závody na svých koních. Asi největší úspěch měla střelba na bizona, kterou si indiáni vyzkoušeli se samotným Vinnetou. 
 
Odpoledne jsme si udělali volno na individuální výlety, které často mířili na koupání nebo do zoo. První tábor vyjel vláčkem do Děčína, kde si užívali v aquaparku, a vrátili se moc spokojení.
 
Tím náš den ještě zdaleka nekončil. Protože je zákaz ohňů, po večerníčku byl čas na dodělávání totemů, které už hrají všemi barvami. Také se zpívali písničky s kytarou a dodělávala táborová trička, nechyběl ani indiánský tanec na přivolání deště. 
 
Když se začalo stmívat, odstartovala indiánská zkouška odvahy. Nejmenší indiáni měli stezku v táboře, až k indiánovi, který jim uděloval razítka za statečnost. Větší se vydali na výpravu do lesa, až za Vinnetouem. Cesta nebyla jednoduchá a indiáni tak prokázali opravdovou odvahu. 
 
Dobrou noc  

úterý 11.8.2015

Dnes dopoledne opět probíhali kroužky. Ti, kteří neměli příležitost si v pondělí vyzkoušet sport nebo hlavolamy, dnes přišli na řadu. Na výtvarce si všichni indiáni vyrobili krásné pestrobarevné koně, kteří se jim budou na zítřejších indiánských hrách moc hodit. 
 
Jelikož dnes bylo zase pořádné horko, první tábor si dopřál hned dvě vodní bitvy, které si všichni zúčastnění moc užívali. 
 
Odpoledne jsme se vypravili podle mapy na další cestu. Za kopcem jsme narazili na úplně vyhořelou vesnici. Tamní žena nám řekla, že za to mohou běloši, kteří tudy procházeli. Cestu nám však poradit nemohla, protože mapa byla ztracená v troskách. Nás ale napadlo, že jí pomůžeme postavit několik přístřešků, a naštěstí se při té stavbě a uklízení mapa našla, tak víme, kudy dál. 
 
Po etapě a svačině byla možnost plnit další dvě indiánské zkoušky. Tentokrát zkoušku ohně a stop. Po večerníčku jsme si ještě chvíli hráli na hřišti a někteří rodiče našli zbytek sil a zahráli si volejbal. 
 
Pondělí 10.8.2015
 
 
Dopoledne proběhli první kroužky. Máme tu výtvarku, sportovky, hry v lese a hlavolamy. Na výtvarce si indiáni vyráběli indiánskou čelenku, tak už začínají být pěkně vyzdobení. Po obědě jsme se vypravili směrem, který nám poradil Vinnetou a potkali jsme hamižného kupce. Ten nám chtěl poradit jedině, když mu nasbíráme cennosti na nový náhrdelník. Naštěstí nám jeho sluha pověděl o pokladu ukrytém za nebezpečným břečťanem a tam jsme všechny cennosti objevili. Museli jsme si dávat pozor, abychom se břečťanu příliš nedotýkali. Potom si indiáni dodělávali trička a vznikali další kašírované totemy. Po večeři mohli malí indiáni absolvovat první 2 indiánské zkoušky - obratnost a zručnost, jejichž splnění jim může přinést vyšší indiánský post. 
 
Horký den je za námi a můžeme se těšit na další slunečný den. 

 

Neděle 9.8.2015

V neděli jsme všichni dorazili do indiánské vesnice, kde Vinnetou zjistil, že mu běloši unesli Ribannu. Indiánští vedoucí se rozhodli, že mu pomohou Ribannu najít a zachránit. Sami by to ale nezvládli, a tak si každý z nich k sobě vybral skupinu malých indiánů. V průběhu odpoledne si potom batikovali indiánská trička, seznamovali se, vymýšleli indiánská jména, dělali amulety a vyrazili na zkušební výpravu do lesa. Všichni obstáli a dostali od Vinnetoua první dílek mapy, která jim pomůže k záchraně Ribanny. Po večerníčku a hrách na hřišti jsme šli nasbírat síly do postýlek. 
 
 
 

Tábor pro rodiče s dětmi - 3. turnus, Kytlice

4.8. 2015

Druhý den jsme se probudili do veder - po minulém týdnu příjemná změna :-)  Dnes se vyráběl kůň, který sklidil u dětí velký úspěch. Na zálesáctví jsme se učili typy ohňů. Hudebka je také moc oblíbená a vedoucí Lenka "Beruška" nás připravuje na závěrečný koncert.

Moc nás také baví minidisko s Bárou.

3.8.2015

Hned po ranním nástupu jsme se rozdělili do skupinek na kroužky. Na tomto turnusu se děti vystřídají na zálesáctví, sportu, hudebce a výtvarce. Na první výtvarce si děti k indiánské haleně vyrobily i indiánskou čelenku. Brka do ní získali splněním bobříků, které plnili v městě bělochů. Do mapy získali děti další dílek, takže zítra hurááá do další části mapy.

2.8.2015

Je tu neděle a tak do Kytlice - našeho Indiánského města opět dorazili malí indiáni se svými rodiči a prarodiči. K obědu jsme tentokrát měli rajskou omáčku, ktrá byla moooc dobrá. paní kuchařka Anička se o naše žaludky umí opravdu dobře postarat. Odpoledne jsme si vyrobili indiánské haleny a šli  se podívat do okolního lesa. Zjistili jsme, že tu můžeme najít  spoustu borůvek.

Po večeři jsme se díky divadelnímu představení dozvěděli co bude náplní naší celotáborové hry -najít Rybanu, kterou unesl běloch. Dostali jsme, sice neúplnou, mapu, která nás určitě k Rybaně dostane.

Před spaním jsme si šli ještě někteří zaskákat na trampolínu nebo pohrát na hřiště.

______________________________________________________________

30.7.2015

Včera na závěr bojovky nás indiánský náčelník Vinetou, požádal, abychom se vydali po širokém okolí a porozhlédli se, zda někde neuvidíme jeho Rybanu. Využili jsme proto dnešní celodenní výlet a pátrali po ní na Jedlové, v Hřensku, v Děčíně a někteří z nás vyrazili až do Německa.

Za přinesená razítka z výletu získali další část mapy.

 

29.7.2015

Po ranní rozcvičce a  vydatné snídani jsme si užili dopolední kroužky. Na výtvarce jsme si vyrobili lucerničku na večerní bojovku.

Odpoledne nás čekal "Tonda obal", což je ekologický program, kde nám povídali o třídění odpadu, vyzkoušeli jsme si vozit popelnice nebo skákat v pytlích.

 

V druhé části odpoledne jsme museli získat více fyzické síly a tak jsme chodili po indiánských stanovištích, kde jsme vyzkoušeli naše síly. Po večeři jsme měli táborák s opékáním buřtů a zazpívali jsme si s kytarou. Když se setmělo, šli jsme na bojovku. 

 

28.7.2015

Máme tu úterý a čeká nás další den v našem Indiánském táboře pro rodiče s dětmi. Dopoledne jsme měli krožky. Na výtvarce jsme si vyrobili koníka na tyčce, kterého potřebujeme, abychom zrychlili své tempo za rychlým bělochem :-)

Po obědě jsme zjistili, že běloch je raněn a po jeho krvavých stopách (červené fáborky) jsme se vydali na denní bojovku,kde na nás čekali otázky z "lesa". Po večeři byla každodenní minidiskotéka, která nás baví. 

27.7.2015

Ráno na nástupu jsme se rozdělili do skupinek, ve kterých budeme trávit dopolední workshopy. Tento týden je pro nás připravena výtvarka, zálesáctví, sportovky a tanečky. 

Abychom se dostali blíže k Rybaně, tak musíme projít územím bělochů, které musíme přemoci všemy smysly. Takže si trénujeme čich, zrak, sluch, hmat a chuť. 

Večer jsme si ještě zatančili na minidiskotéce a zahráli hry na hřišti.

 

24.7.2015

Dopolední workshopy byly již v tomto turnuse poslední, tak jsme si je museli pořádně užít. Aby byl náš indiánský obleček kompletní, tak jsme si vyrobili náhrdelníky. Takže domů si všichni malí indiáni odvážejí - indiánské tričko, čelenku, koníka, tomahawk, korále a lucerničku.

Jak nám napověděla poslední část mapy, tak Rybanu jsme našli u Stříbrného jezera. Náčelník Vinetou na oslavu vyhlásil karneval. Byl moc rád, že jsme mu Rybanu pomohli najít, sám by to jiště nezvládl :-)

22.7.2015

Dnes jsme si na výtvarném workshopu vyrobili lucerničky na večerní bojovku a při zálesáctvní jsme se vydali do lesa, abychom přinesli dřevo na večerní táborák.

Odpoledne jsme pokračovali dále s pátráním po unesené Rybaně. Na cestě jsme museli zdolat spoustu úkolů.

A protože bylo velké teplo, tak jsme druhou část odpoledne strávili u vody.

Po večeři jsme si zatančili na diskotéce a poté se odebrali k ohni, kde jsme si opekli buřtíky. 

Po setmění jsme se vydali na tajemnou cestu, která byla zakončena v teepee u Vinetouva, který všem odvážlivcům dal další dílek mapy.

 

21.7.2015

Dnes jsme pokračovali se zábavnými workshopy. Zálesáci postavili v lese indiánskou vesnici i s indiány. Při výtvarce jsme si vyrobili koníky, na kterých jsme se odpoledne vydali do lesa, abychom dále pátrali po unesené Rybaně. Cesta byla náročná a přírodovědné otázky složité :-)

Závěr večera nám zpříjemnila diskotéka, při které se všechny děti dobře bavily.

20.7.2015

Ráno hned po snídani jsme se rozdělili do skupinek, ve kterých jsme si užili první workshopy. Abychom se poznali, tak nás vedoucí pomalovali indiánskými barvami podle příslušnosti k dané skupině. Na výtvarce jsme si vyrobili indiánské čelenky, na hudebce si zazpívali s kytarou. Na hřišti si malé i velké děti zahrály různé hry. A zálesáci se vydali na průzkum do lesa. 

Po odpoledním divadle jsem lovili bobříky. V areálu tábora bylo 5 stanovišť, kde jsme si zkoušeli své smysly. Za dobré výkony jsme byli odměněni barevnými pírky. K tomu všemu jsme si ještě vyrobili voňavé barevné mýdlo.

Večer jsme si ještě zatančili na minidiskotéce.

 

19.7.2015

Všichni účastníci našeho prvního turnusu tábora pro rodiče s dětmi v Kytlici dorazili v pořádku. 

Hned u příjezdu jsme se setkali s několika indiány, kteří obývají tuto indiánskou vesnici.

V podvečer jsme byli svědky únosu Rybany. Náčelník Vinetou se ji hned vyrazil hledat a my jsme mu slíbili, že mu pomůžeme. Na cestě nás bude provázet indiánská mapa. 

 

Fotografie z posledních dnů budou dodány později (v RS je slabý signál na internet) :-)

17.7.2015

V pátek ráno si děti dopoledne opět užívaly kroužky. S Elou se učily rozluštit šifry, s Dančou zpívaly písničky, u Michala si vyráběly teepee a u Honzy si hrály s padákem.

 

Přes polední siestu si maminky vyráběly lapače snů. Po nástupu se děti vydaly za starým šamanem. Měl by mít dýmku míru, se kterou se nejpevněji uzavře mír. Jenže jak se zdá, šaman za dýmku draze zaplatil a jen tak nám ji nepůjčil. Museli jsme mu donést celé stádo koní. Naštěstí indiánka Danča dostala nápad. Budeme měnit věci, až vyměníme na stádo koní. Zdánlivě nesplnitelný úkol jsme ale hravě zvládli a po svačině přišel čas na nejdůležitější část programu. Uzavřeli jsme mír s bělochy a Vinnetou si vzal Ribannu za ženu. Děti odměnil za pomoc v celém týdnu a byla hostina. Po hostině se všichni sešli na oslavu – karnevalovou diskotéku.

 

16.7.2015

Ve čtvrtek jsme se probudili do slunečného teplého dne. Dopolední program pokračuje v kroužkách. Dnes si děti na výtvarce vyrábějí náhrdelník. Na zálesáctví se učí o ohni i jak ho rozdělat. Na sportovkách zažily opět sportovní rozcvičku a hrály si s míči. S Dančou hrály na nástroje.

 

Odpoledne hlavní indiáni zavolali děti, aby jim řekli, že tuší, kudy povede další cesta. Cesta ale vedla skrz savanu, obávané území… Naštěstí děti dostaly zlaté amulety pro štěstí, které je ochránily před nástrahami, které je v savaně čekaly. Navíc musely ochránit nosiče mapy! Tomu se nesmělo nic stát, a tak mu ostatní dělaly živý štít. Všichni prošli savanou úspěšně, velcí indiáni dokreslili předposlední dílek mapy a společně pokračovali dál po cestě. Nikdo nečekal, že na cestě do tábora najdou Ribannu i její tři únosce! Vypadalo to, že bude boj, ale běloši všeho litovali a moc se indiánům oml ouvali. Naštěstí jsou indiáni i běloši rozumní a místo bojů se uskutečňovalo usmiřování. Zítra musíme najít pravou dýmku míru, abychom mohli mír stvrdit jednou pro vždy. Tábor se nám chýlí ke konci…

 

 

15.7.2015

Středeční ráno se neslo v duchu indiánských her. Každý si mohl vyzkoušet disciplíny jako hod tomahavkem, střelbu lukem na bizona či závody na koních. Všichni se her účastnili, ať aktivně nebo pasivně v kočárku. Každý si ale zasloužil odměnu v podobě diplomu za účast a sladké odměny za podané výkony.

 

Po večeři si indiáni mohli doplňovat indiánské zkoušky. Po večerníčku jsme se všichni přesunuli k ohništi, kde Vinnetou zapálil hranici. Pochutnávali jsme si na špekáčkách, zpívali písně a hráli si v teepee. Jakmile se začalo stmívat, mohli první odvážlivci vyrazit na stezku odvahy – indiánskou zkoušku. Cesta byla osvícena svíčkami a děti na ní hlídali velcí indiáni Danča a Michal. Každý, kdo ji absolvoval, uspěl a dostal od Vinnetoua na konci razítko a sladký bonbón na nervy. Po stezce se pokračovalo ve zpěvu u ohně. Všichni šli spát pozdě, ale snad budou mít dost sil na pokračování v pátrání po Ribanně.

14.7.2015

V úterý jsme se probudili do deštivého dne. Museli přehodnotit, zda je vhodné mít kroužek sportovek. Nakonec jsme se rozhodli pro změnu a místo sportovních her si děti zahrály hry stolní. Na výtvarce si s Michalem a Zuzkou udělaly indiánské čelenky a některé děti ještě dodělávaly koně. S Elou se učily vázat uzly a jako bonus se naučily ozdobný uzel. Na dramaťáku děti přivolaly lesní vílu a s velkými dětmi hrály uličku důvěry a poznávaly, jak reaguje naše tělo na různé podněty.

 

Během kroužků střídavě pršelo a svítilo sluníčko, takže jsme byli nuceni zůstat pod stříškou po celé dopoledne. O pauzu na svačinku jsme všichni popřáli dnešním oslavencům Aničce a Tobiášovi. Dostali od nás malý dáreček a děti jim zazpívaly písničku.

 

Přes oběd se ale mraky vypršely a na odpolední etapu jsme se už zase mohli sejít venku u chatky vedoucích indiánů bez pláštěnek. Dnes jsme pokračovali po cestě podle posledního dílku mapy. Ta nás zavedla do vypálené vesnice, kde zbyla jen jedna místní indiánka. Potvrdila se nám domněnka indiána Michala, že ji vypálili Běloši, kteří tudy probíhali s Ribannou. Indiánce jsme tedy pomohli postavit novou vesnici a ona nám za to dala další dílek mapy. Uvidíme, kam nás zavede ve čtvrtek.

 

Po etapě jsme se nasvačili a po krátké pauze zahájili hlídání dětí společně s indiánskými zkouškami a cvičením. Děti si dnes mohly plnit zkoušku z obratnosti a zručnosti. Ela s maminkami cvičila sebeobranu a všem se moc hodina líbila.

 

Po večeři děti shlédly další večerníček, tentokrát z rodiny hrochů, kde si hráli na indiány. Ela s Dančou pak s dětmi zpívaly a Michal s Honzou hráli s dětmi míčové hry.

13.7.2015

V pondělí ráno se poprvé děti účastnily kroužků. Čekala je výtvarka, dramaťák, sportovky a zálesáctví. Na výtvarce si děti vyráběly koně, které si okamžitě osedlaly a přejížděly na nich na ostatní kroužky. V dramaťáku hrály s Dančou seznamovací hry a procvičovaly si emoce. Na sportovkách jim Honza připravil dráhu na rovnováhu a pto koně a za trest jich pár přivázal ke stromu. Na zálesáctví se děti učily s Elou stopy. Aby si je lépe zapamatovaly, kreslily je do země klacíky. Za odměnu mohly všichni zlochtat Elu J

 

Po obědní siestě jsme se vydali podle mapy ven z tábora, kde jsme narazili na hamižného indiána. Nechtěl nám prozradit, kudy běželi běloši s Ribannou. Naštěstí nám jeho kamarádka indiánka poradila, že za jedovatým břečťanem je poklad. My jsme ale zkušení indiáni, takže pro nás ani jedovatý břečťan nebyl překážka. Výměnnou za poklad jsme dostaly druhý dílek mapy.

 

Po odpolední svačině si děti dodělávaly nabatikovaná trička. Spolu s rodiči je pokreslili a nastříhaly třásně. Následovalo hlídání, cvičení s Luckou a první zájemci se mohli pokusit splnit si indiánské zkoušky oheň a stopování.

 

Večer děti čekal opět večerníček, tentokrát Bob a Bobek. Následovalo hraní si venku a v osm hodiny už šly všichni spinkat. Dobrou noc J

12.7.2015

Tábor jsme začali obědem a odpolední siestou. Přesně v 15:12 přišel na odpolední nástup Vinnetou se strašným zjištěním: Běloši unesli Ribannu, jeho snoubenku!. Vinnetou ale nemůže odejít z vesnice, protože je jeho otec nemocný a někdo ji musí vést a chránit. Na pomoc mu přišli 3 velcí indiáni, Ela, Danča a Michal. Naštěstí se k nim přidalo hned několik desítek malých indiánů. Vinnetou je ale chtěl prověřit, zda cestu zvládnou, a tak jim připravil dobrodružnou stezku lesem po stopách zvířat. Všichni stezku zvládli a dostali od Vinnetoua prázdnou mapu s prvním namalovaným dílkem.

 

Zároveň jsme stihli seznamováním s malými indiány, novými členy vesnice. Každý člen si zároveň nabatikoval tričko v barvě svého vedoucího indiána. Zítra už budeme moct jít jako tři barevné týmy.

 

Po večeři jsme si pustili prvního večerníčka Bolka a Lolka. Ještě si s dětmi hrály venku, ale nakonec šli všichni brzy spát.


Tábor pro rodiče - Trnávka 1 2015 - 5.-7.2015 

10.7.2015

V pátek dopoledne nás čekali poslední kroužky. Na kroužku přírody s Jančou nechali postupně všechny skupinky vybuchnout vlastnoručně vyrobenou sopku a na výtvarce si vyrobil každý indián své teepee. 
 
Po obědě jsme se opravdu vypravili za šamanem pro dýmku míru, jak jsme se včera domluvili. Šaman po nás chtěl stádo koní a do začátku po nás hodil jen košík fazolí. Jednoho indiánského vedoucího naštěstí napadlo, že můžeme fazoli vyměnit, a tak pořád dál až ke koni. Za chvíli do tábora opravdu přišli obchodníci a nakonec každý indián získal koně. Potom už byla hračka vytvořit společně stádo koní a vyměnit u šamana za dýmku míru. 
 
Díky té jsme mohli později odpoledne uzavřít mír, ale jen symbolicky, políbením, protože kouření není zdravé. Pro lepší zpečetění míru jsme ještě zakopali válečnou sekeru. Navíc jsme byli svědky svatby Vinnetua a Ribanny. Vinnetou byl indiánům moc vděčný, že jsme mu pomohli najít Ribannu a dal malým indiánům diplomy a odměny. 
 
Po svatební hostině - večeři, jsme si na oslavu uspořádali karnevalovou diskotéku. Po ní jsme celí utancování ulehli do postýlek. 
 
Zítra ráno už jen zabalíme, rozloučíme se a vyrazíme zase zpátky domů. Myslím, že se mnoho z nás už těší na příští rok...

9.7.2015

Dnešní dopoledne s kroužky se neslo ve znamení proměnlivého počasí. Střídavě teplo a sluníčko, mraky a vítr, někdy spadlo i pár kapek. Přesto si indiáni na výtvarce vyráběli náhrdelníky, na koužku o přírodě s Jančou pozorovali žížaly a na sportovkách si dnes hráli s barevným padákem, míčky a bublifukem.  

Po obědě si indiáni navlékali svůj náhrdelník z výtvarky, do kterého dostali i tři kouzelné zlaté korálky, které mají magickou moc a dokáží je ochránit před nebezpečím, které na ně číhalo při dalším úseku cesty za Ribannou. Tentokrát museli indiáni projít savanou, kde na ně číhali různí útočníci, a oni před nimi museli ubránit nosiče mapy. To se jim podařilo a nakonec na malém palouku našli Ribannu. Ta ale nebyla vůbec svázaná, jak čekali, ale opékala tam s bělochy buřty na ohni. Nakonec se všechno vysvětlilo, Ribanna totiž zachránila bělochům život, když je varovala před medvědem, a oni si uvědomili, že ty neustálé války mezi indiány a bělochy nemají smysl. Jenže uzavírat mír bez dýmky míru není v indiánském světě možné, a tak se musí indiáni zítra vydat na poslední kousek cesty – na cestu za šamanem pro dýmku míru. 

8.7. 2015

Dnes jsme měli naplánované půldenní volno na individuální výlety. Dopoledne jsme si ještě dali oddych od našeho putování za Ribannou a uspořádali jsme si indiánské hry. Malí indiáni obcházeli a plnili jednotlivé disciplíny s velkou chutí. Zastříleli si lukem na bizona, pluli na kánoi, házeli kroužky na koně, skákali do dálky přes řeku nebo házeli do dálky tomahavkem. Za snahu a skvělé výkony si všichni zasloužili sladkou odměnu a pamětní list.

Inidánskými hrami a výletem náš den ale ještě zdaleka nekončil. Po večerníčku jsme se vydali k táborovému ohni, který jsme po společném indiánském tanci kolem ohně slavnostně zapálili. Potom jsme opékali buřty a zpívali s kytarou, a když se začalo stmívat, vyrazili první indiáni na stezku odvahy. Nejmenší šli s rodiči, někteří ve dvojicích, ale většina větších indiánů to zvládla sama i bez baterky. jen podle svíček až k Vinnetuovi, který jim dal do archu razítko o splnění další indiánské zkoušky.

7.7. 2015

Krásné a teplé počasí se nás drží, a tak nám dnes celý den dělala společnost azurově modrá obloha a hřející slunce. Naštěstí středisko nabízí mnoho míst se stínem pod stromy a navíc koupání. Kroužky proběhli stejně jako včera. S vedoucí Janou si indiáni vyráběli herbář, díky výtvarce s Hankou už má každý indián i svého koně, kterého s Lukášem na sportovkách na dráze někteří hned vyzkoušeli. U oběda i večeře vznikla u jídelny hotová stáj, protože indiáni nedávají koně z ruky :-). 

 
Po poledním klidu se indiáni vydali podle mapy dál na cestě za Ribannou. Najednou našli vyhořelou vesnici a nešťastnou ženu. Indiáni se nabídli, že pomohou ženě postavit ve vesnici nové příbytky. Při stavbě a úklidu vesnice se naštěsté našel další díl mapy, takže indiáni jsou zase o kousek blíž k nalezení Ribanny. 
 
Dnes před večeří měli indiáni možnost plnit další dvě indiánské zkoušky - stopování a zkoušku obratnosti. Několik maminek si v tu dobu bylo s Luckou zacvičit pod širým nebem. 

6.7.2015

Dnes dopoledne každý malý indián absolvoval tři kroužky - výtvarku, kde si s Hankou vyráběli indiánské čelenky, sportovky s Lukášem, se kterým hráli míčové a i jiné hry, a kroužek o poznávání přírody, v rámci něhož pozorovali s vedoucí Janou různé brouky, sbírali šišky pro veverky a podobně. 

 
Odpoledne jsme v lese potkali tlustého a hamižného indiána, který nám chtěl poradit, kudy unášeli Ribannu, jedině tehdy, sesbíráme-li mu cennosti na nový náhrdelník. Indiáni museli prolézat skrz jedovatý břečťan, ale nakonec cennosti posbírali, a tak zaslouženě získali další dílek do mapy, která je za Ribannou dovede. 
 
Rodiče se s námi také nenudí. Dnes se někteří byli s Lukášem trošku protáhnout a zacvičit si. Včera večer se snažili v týmech postavit co největší věž z bonbonů a špaget. 
 
Po večeři jsme viděli další večerníček s indiánskou tématikou, ještě jsme si zahráli nějaké hry, a pak jsme šli spát, abychom si odpočinuli na další část naší výpravy. Dobrou noc
 
 
 
 
 
5.7.
Dnešní den jsme si užili. Po dobrém kuřátku k obědu a odpočinku či koupání v přehradě, protože horko se nám v Trnávce nevyhnulo, Vinnetou zjistil, že mu asi bledé tváře unesli snoubenku Ribannu. Naštěstí máme osadu plnou šikovných malých indiánů, kteří ještě dnes absolvovali stopovací trasovku s úkoly lesem, kde si je jejich indiánští vedoucí prověřovali. Všichni obstáli, a tak jim Vinnetou zítra ukáže, kterým směrem Ribannu unesli a malí indiáni se se svými vedoucími vydají na dobrodružnou výpravu za její záchranou. Již dnes dostali od Vinnetua mapu, ta je ale bohužel stará, nejsou v ní zakreslené cesty, takže musí doufat, že potkají někoho, kdo nám poradí, kudy dál... Navíc jsme dnes stihli vytvořit týmová trička, tak se těšte v příštích dnech na fotky ;-).
 
 

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5