';

Reportáž - Zimní tábor v ČR - Praha 1-5 (17.2.-23.2.2014)

Reportáž ze Zimního tábora Prahy 1 až 5 v roce 2014. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění na našem zimním táboře a nějaké fotečky.

Pro rodiče: Prosím sledujte tuto reportáž v den příjezdu do Prahy dopoledne. Kdyby se náš autobus někde zasekl v zácpě, budeme vás takto informovat. Děkujeme.

 

Příjezd do Prahy podle plánu.

21.2.2014

Ahoj mami a tati,

zt_cr15_2014_2102_2_resize-nahled zt_cr15_2014_2102_3_resize-nahled Tak dnes jsme po celodenním výletě vyrazili znovu na svah. Pěkně svítilo sluníčko, takže bylo vidět široko daleko. Lyžování nám už celkem jde, děláme pěkně obloučky a zkoušíme i další cviky. Hráli jsme i na honěnou na jedné lyži, to byla legrace :o) Odpoledne jsme si my menší zpestřili lyžování jízdou na bobové dráze vedle sjezdovky. To byla paráda!

K večeři jsme měli vepřové na paprice s knedlíkem. Po večeři následovalo další divadlo, ve kterém výprava obrátila směr cesty k domovu. Po cestě potkali polární stanici, která zkoumala život zvláštního druhu tučňáků, který jako jediný žije na severním pólu. Během večerní hry jsme si sami vyzkoušeli, jak se takové experimenty provádí.

zt_cr15_2014_2102_1_resize-nahled zt_cr15_2014_2102_4_resize-nahled Snad se nám zítra vydaří stejně pěkné počasí. Zatím ahoj.

 

 

 

 

 

20.2.2014

Ahoj mami a tati,

zt_cr15_2014_2002_1_resize-nahled zt_cr15_2014_2002_3_resize-nahled dnes jsme byli na celodenním výletě. Ráno jsme mohli spát až do devíti, abychom si po dvou dnech lyžování odpočinuli. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Skoro všichni nakonec jeli naším vlastním busem do aquaparku. Tam jsme plavali v bazénu, mohli jsme i do vířivky a dokonce i do sauny. V sauně jsme museli mít na sobě jen ručníky. Bylo tam hrozně horko, proto jsme se potom zchladili ve studené sprše a šli do ledového bazénku. Já jsem tam nakonec ani nešel, protože byl úplně ledovej.  Potom jsme se šli projít do města, kde jsme si mohli něco koupit, vyfotili jsme se a jeli domů. Ta druhá skupina šla na pěší výlet na Růžohorky. Terén byl místy dost náročný, všude byla spousta ledu,  ale pomocí lyžařských hůlek se to dalo všechno zvládnout. Bez nich bychom jeli jako namydlený blesk.

zt_cr15_2014_2002_2_resize-nahled Večer jsme viděli nejdůležitější divadlo celého týdne. Polární výprava totiž dobyla severní pól! Potom jsme koukali na film, na Univerzitu pro příšerky. Dnešek se mi líbil, měli jsme dobrou večeři, kuře s rýží a hlavně jsme si odpočinuli. Byl to super den.

 

 

 

REPORTÁŽ 18. + 19. 2.

Ahoj mami, tati,

zt_2014_praha1-5_1819_5_resize-nahled tak dnes jsme vyrazili na svah stejně jako včera. Ráno byla docela mlha a moc se nedalo vidět, ale po obědě to bylo lepší. Já a další, co ještě neumí tak dobře lyžovat, jezdíme v Mladých Bukách. Je to tu fajn, vedoucí nás učí, jak správně lyžovat. Hodně jezdíme v hadu, to mě baví, ale pořád plužíme. Pan vedoucí říkal, že když budeme umět pořádně plužit, tak budeme jezdit jako Bank na olympiádě. Lepší lyžaři a snowboarďáci jezdí v Peci pod Sněžkou, kde jsou náročnější sjezdovky. K večeři jsme měli smažený sýr s hranolkami, zatím nejlepší večeře :o) Večer bylo další divadlo. Polární výprava včera zjistila, že je předběhl Amundsen, takže by museli den počkat. To samé ale začalo vadit i ostatním výpravám a tak se všichni na Amundsena spikli a předběhli ho, aby nedobyl i Severní pól. Díky tomu jsme dnes hned mohli vyrazit na cestu.

zt_2014_praha1-5_1819_2_resize-nahled

zt_2014_praha1-5_1819_3_resize-nahled Brzy ale výprava začala mít špatnou náladu, začali se mezi sebou hádat, někdo chtěl jít domů a někdo nechtěl dělat už vůbec nic. Tak se rozhodli, že si vymyslí písničku na zlepšení nálady a zahrají hry. Taky jsme se dnes večer fotili. Pak jsme šli spát. Zítra nás čeká celodenní výlet, tak abychom byli čerství. Pozdravuju všechny domů! P. S. Sníh tu je, ale jen na sjezdovce.

 

 

 

Pondělí 17.2.

zt_2014_praha1-5_1819_resize-nahled Naši milí sněhuláci dorazili zdárně na místo. Po rozdělení do pokojů a po zaslouženém obědě je čekalo nejprve seznámení s pravidly lyžařské federace FIS, aby věděli jak se chovat na sjezdovkách. Poučeni jsme vyrazili na rozřazení do družstev podle výkonnosti. Po pořádném výkonu byli odměněni odpoledním klidem a vydatnou večeří. Následovalo úvodní divadlo do celotáborové hry – Dobytí Severního pólu – a následovala první navazující hra.

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5