';

Reportáž - Zimní tábor v ČR - Praha 1-5 (5.2.-12.2.2012)

Reportáž ze Zimního tábora Prahy 1 až 5 v roce 2012. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění na našem zimním táboře a nějaké fotečky.

Pro rodiče: Prosím sledujte tuto reportáž v neděli 12.2. dopoledne. Kdyby se náš autobus někde zasekl v zácpě, budeme vás takto informovat. Děkujeme.

 

neděle 12.2.

JSME VŠICHNI V POŘÁDKU DOMA. DĚKUJI VŠEM DĚTEM A VEDOUCÍM, BYLO TO PRIMA A PŘÍŠTÍ ROK SE TĚŠÍM NA SHLEDANOU. Martin a Standa

pátek 10.2.

Dnešní den byl jako vymalovaný. Azurová obloha, sluníčko, paráda. Denní lyžovačka stála za to. Byli jsme opět všichni v Peci pod Sněžkou a užívali krásného počasí a nového sněhu. Nejzkušenější lyžaři vyrazili na své přání po večeři užít si večerní lyžování. Ostatní dítka zůstala na chatě a trávila večer kolektivním programem a pantomimou.

zt1_10_ii-nahled zt1_10_i-nahled

 

 

 

 

čtvrtek 9.2.

Dnes jsme opět vyrazili brázdit sjezdovky. Tentokrát jsme všichni byli v Peci pod Sněžkou. Malí i velcí. Sluníčko se dnes zřejmě špatně vyspalo, tak se na nás ne a ne usmát. Tak jsme mezi padajícími vločkami zlepšovali náš sjezdový um. Odpoledne jsme svedli velkou sněhovou bitvu a stavěli jsme sněhová doupata a pevnosti. Po večeři jsme hráli kolektivní hry a šli jsme brzy spát. Přece jen, čeká na nás další sportovní den.

lyzcviceni_zt1-nahled dbh-ct-sm-nahled

 

 

 

 

 

 

středa 8.2.

Dnešní den byl ve znamení odpočinku. Aquaparkové děti regenerovaly své svaly ve vířivce, bazénu a sauně v Trutnově. Neaquaparkové děti si užily den v Peci pod Sněžkou, kde byly na bobové dráze a odpoledne dováděly ve sněhu. Největší děti vyrazily lanovkou na Sněžku. Počasí nám přálo a byla i menší zima, takže o parádní panoramata nebyla nouze. Večer byl ve znamení křepčení a tance. Odpočatí, po volnějším programu si diskotéku všichni užili plnými doušky. Ani se jim nechtělo jít spát, ale bylo potřeba nabrat síly na další sportovní výkony.

bazen_zt1-nahled snezka_zt1-nahled

 

 

 

 

Úterý 7.2.2012

Dnes ráno s námi sluníčko hrálo na schovávanou. Schovalo se za mraky a hezkou chvíli se nechtělo nechat nachytat. Až na malé záblesky, bylo po celý den dost neoblomné. Nicméně, nám to nevadilo. Zima trochu povolila a my jsme vyrazili, ve stejném režimu jako včera, na svah. V odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět na chatu. Někdo odpočíval, někdo koukal na pohádku, někdo hrál společenské hry… Prostě pohoda. Po večeři nás čekala další etapa celotáborové hry a děti zhlédly další divadlo. Když se táborníci dostatečně vyřádili, ulehli do postýlek k zaslouženému spánku a už se těší na zítřejší odpočinkový den.

zt1_2_1-nahled zt1_2-nahled

 

 

 

 

Pondělí 6.2.2012

Budíček! Sluníčko už se na nás směje za kopcem a urolbované sjezdovky nás přímo vybízí k nazutí lyží a snowboardů. Skupinky zkušenějších lyžařů a partička snowboarďáků vyrazily skibusem do Pece pod Sněžkou zkusit místní sjezdovky. Tam i poobědvali na naší spřátelené chatě a odpočinuli si od sportování. Odpočatí, zahřátí si pak dosytosti užívali slunečného počasí než odjeli skibusem zase zpátky do chaty. Mezitím naši malí začátečníci dopoledne zdokonalovali své lyžařské umění na Portážkách, kam se také po chutném obědě a odpočinku vrátili. Po lyžování si všichni dali pěkně nohy nahoru, posvačili a čeká nás večerní program. Co zase naše dvojice v divadle vymyslí? Jsme zvědaví, která z dvojice nás přesvědčí…

zt_1_1-nahled zt_1_1_2-nahled zt_1_1_3-nahled

 

 

 

 

Neděle 5.2.2012

Naši milí sněhuláci dorazili zdárně na místo. Přivítalo je sluníčko a už se na ně těšil i parádní prašan. Po rozdělení pokojů a po zaslouženém obědě je čekalo rozřazení do družstev podle výkonnosti. Po pořádném výkonu byli odměněni odpoledním klidem a vydatnou večeří. Po úvodních seznamovacích hrách a zdravotním filtru, čekalo na naše malé dítka úvodní divadlo k celotáborové hře. Hodná víla Dobro a její bratr Zlo vedli polemiku o tom, zda je pořád ještě v lidech více dobra… Nebo, že by bylo vše jinak? Nechme se překvapit. Ale až zítra. Teď už dobrou noc !

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5