';

Reportáž - Zimní tábor v ČR - Praha 6-10 (12.2.-19.2.2012)

Reportáž ze Zimního tábora Prahy 6 až 10 v roce 2012. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění na našem zimním táboře a nějaké fotečky.

Pro rodiče: Prosím sledujte tuto reportáž v neděli 19.2. dopoledne. Kdyby se náš autobus někde zasekl v zácpě, budeme vás takto informovat. Děkujeme.

neděle 18.2.2012

PŘÍJEZD DO PRAHY PODLE PLÁNU KOLEM 15. HODINY.

pátek 17.2.2012

Nadesel velky den – den zavodu v oddilech. Dopoledne deti pilovaly svuj styl. Kvuli spatnemu pocasi jsme zavody presunuly az na treti hodinu. Vecer jsme zavody vyhodnotili a vecerni program jsme zavrsili dalsi soutezi po skupinkach.

čtvrtek 16.2.2012

Dnes jsme byli opet lyzovat v Peci. Meli jsme velkou nadilku noveho snehu, a proto jsme dnes meli moznost lyzovat v hlubokem snehu. Po navratu se deti chvili koulovaly a valely ve snehu a uzivaly si noveho snehu. Barca hlavaska mela narozeniny, tak jsme ji vsichni zazpivali. Vecer jsme meli diskoteku a zitra nas cekaji zavody, tak mili rodicove.

středa 15.2.2012

Dnes jsme vstali do nové sněhové nadílky. Všude bylo krásně bílo, tak jak se patří, a protože sněhové pluhy pilně pracovaly, mohli jsme odjet do Trutnova na celodenní výlet. Děti měly krátký rozchod. A pak hurááá do bazénu. Měli jsme k dispozici bazény, vířivku a saunu. Sauna měla tentokrát velký úspěch, protože byla možnost si skočit ze sauny rovnou do sněhu. Večer po večeři děti hrály společenské hry. Ty co chtěly, mohly jít na večerní lyžování.

Úterý 14.2.2012

zt2_14_2_i-nahled zt2_14_2_ii-nahled Dnes jsme s oddílem jedna a dva úspěšně chytili ranní skibus do Pece. Sjezdovky zpočátku byly skvěle urovnane a temer bez lyzaru. Oddily mely skvely povrch pro pilovani carvingu.

Odpoledne jsme meli zajisteny obed na Capkove chate. Vsem moc chutnalo. V Peci jsme zustali lyzovat az do pul ctvrte a pak jsme opet uspesne chytili skibus zpet.

Po veceri jsme s detmi probrali prvni pomoc a meli take prednasku o lyzich a snowboardech.

Pondělí 13.2.2012

zt2_13_2-nahled Dnešní den byl v duchu lyžařském. Děti v družstvech vyzkoušely své lyžařské dovednosti a začaly se zlepšovat. Projezdili jsme všechny sjezdovky a vyzkoušeli všechny vleky, od kotvy až po lanovku. Zítra se pokusíme přepravit místními skibusy kousíček vedle, do Pece pod Sněžkou, kde vyzkoušíme další skvělé sjezdovky. Večer jsme si zasoutěžili ve speciální olympiádě, ve které jsme bojovali po skupinkách v disciplínách: hod sirkou, jezení tyčinky ve štafetě, rychlé nazouvání přeskáčů, zkouška síly, apod. Unavení z veselých dispiclín jsme šli spokojeně spát.

Neděle 12.2.2012

Začátek našeho tábora proběhl bez problémů a v devět hodin ráno jsme vyjeli z Prahy směr Velká Úpa. Počasí cestou bylo krásné a svítilo nám sluníčko. Kolem dvanácté hodiny jsme dorazili k chatě, vyskládali jsme věci před autobus a šli čekat na oběd dovnitř do chaty. Než jsme začali obědvat, tak předchozí tábor se přesunul k autobusu a odjel. K obědu jsme měli čočkovou polévku a špagety bolognese. Všem moc chutnalo. Po obědě se děti rozdělily do pokojů, naskládaly si lyže do lyžárny. Poté jsme se stihli poprvé podívat na svah a předvedli své první výkony – rozřadili jsme se do pěti družstev.

Po večeři se všichni sešli v sedm v jídelně a začal večerní program. Hlavaska Barča přečetla děti podle oddílu, jak jsme je odpoledne rozřadili. Jakmile byli všichni seznámeni s oddílem, vysvětlila jim táborový řád a režim dne. Poté si vzal slovo Petr s lyžařským desaterem a pravidly chování na sjezdovce. Zítra nás čeká první celodenní lyžování, a tak jsme šli brzo spát.

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5