';

Reportáž - Zimní tábor v ČR - Praha východ a západ (19.2.-25.2.2012)

Reportáž ze Zimního tábora Prahy východ a západ v roce 2012. Budeme se snažit, podle možností připojení, dávat sem aktuální informace o dění na našem zimním táboře a nějaké fotečky.

Pro rodiče: Prosím sledujte tuto reportáž v sobotu 25.2. dopoledne. Kdyby se náš autobus někde zasekl v zácpě, budeme vás takto informovat. Děkujeme.

patek 24.2.

Rano jeli njlepsi lyzari a prknari do Pece, ale kvuli desti se odpoledne vratili a pokracovali na Portaskach. Ostatni deti sly na Portasky uz od rana a uzily si posledni den na svahu. Vecer mame zaverecnou cast celotaborove hry. ZItrejsi prijezd podle planu kolem 14. hodiny.

streda 22.2.

Po snidani jsme se rozdelili na dve skupiny. Jedna odjela do Trutnova do aquaparku, kde si to naramne deti uzily v bazenu a vyrivce, nakoupily suvenyrky a odpoledne odjely busem spokojene do penzionu. Druha skupina navstivila Pec pod Snezkou. Tam si deti nakoupily suvenyry, daly dobry caj a nakonec si uzily spoustu zabavy na bobove draze. Vecer se pak vsechny deti vyradily na spolecne diskotece.

pondělí 20.2.:

Probudili jsme se do krásného dne, a proto jsme s radostí vyrazili na svah. Naši začátečníci se usilovně snažili, aby z nich byli co nejdříve zkušení lyžaři. První oddíl včetně snowboardistů trávil den převážně na Portáškách, kde zdokonaloval své umění. Po prolyžovaném dopoledni jsme se vydali na oběd do chaty a dopřáli si zasloužený odpočinek, po kterém jsme zase zamířili na svah. Počasí nám dnes opravdu přálo, z modrého nebe nás hřálo sluníčko a tak jsme zpět moc nespěchali. Večer jsme si pochutnali na řízku s bramborem a vydali se plnit další etapu celotáborové hry. My, ledoví lidé, jsme došli za čarodějnicí, aby nám sdělila, v čem je síla našeho národa, kterou porazíme ohnivé lidi. Čarodějnice věděla, kdo nám může poradit, informaci ovšem nechtěla dát zadarmo. Chtěla si nás vyzkoušet ze všímavosti a požádala nás o kouzlo k vyvolání bahenního skřeta. A tak jsme  byli celý večer pozorní a všímali si změn kolem nás a nakonec jsme vymysleli a přednesli i slíbené kouzlo.

 

neděle 19.2.:

Po příjezdu jsme se naobědvali, ubytovali a vyrazili na svah ukázat, jak lyžujeme. Vedoucí nás rozřadili do oddílů podle pokročilosti, mezitím se už naši začátečníci seznamovali se základy a taji lyžování. Po příchodu na chatu jsme si dovybalili zbytek věcí a zamířili na výtečnou večeři. Najednou se ale ukázala ohnivá žena, která zaútočila na nebohé ledové lidi a snažila se je zničit svým žárem. Naštěstí ale zavčasu dorazil bahenní člověk a všechny zachránil. Ledovím lidem sdělill, že musí objevit svou sílu, aby ohnivému národu dokázali vzdorovat a porazit ho. Co že je to za sílu, kterou vládne ledový národ? A jak ji může objevit? Odpověď se snad dozvíme zítra…

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5