';

Jarní tábor pro rodiče s dětmi Šlovice 2018

Táborový program pro rodiče s dětmi

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI jsou speciální tábory určené pro rodiče a děti se skutečným „táborovým“ programem pro nejmenší táborníky, hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkami, diskohrátky a karnevalem.

Tábory pro rodiče s dětmi (neboli TRDy) jsou:

 • speciální letní tábory určené pro rodiče a jejich děti, bez věkového omezení (většina dětí je však předškolního věku),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé,
 • velice oblíbené u současných rodičů,
 • tábory, kde na programu jsou společné soutěže a hry, sportovní aktivity, karneval a různé kroužky. Program je doplněn výtvarnými a rukodělnými dílničkami jak pro děti, tak pro rodiče. Účast rodičů na hrách je dobrovolná.

Příjezd si prosím naplánujte v pátek 27. 4. mezi 15 a 17 hod. Náš TRD bude zahájen společnou večeří a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2017 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 16 rodin.

Tábor není omezen žádnou věkovou hranicí, nicméně většina dětí bude předškolního věku.

Termín:27. 4. - 1. 5. 2018
Cena:2199 Kč
Věk dětí:neomezeno
ukončeno
Areál tábora:

Rekreační středisko Šlovice leží uprostřed krásných křivoklátských lesů, nad řekou Berounkou.

 

Ubytování: 2-5 lůžkové pokoje a apartmány, se sociálním zařízením na patře, některé jsou vybaveny sociálním zařízením (za příplatek 700 Kč na osobu).

 

Strava: Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. Při snídani si každý vybere z nabídky švédských stolů (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, čaj, káva), dále následuje dopolední svačina, v poledne oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu, dále odpolední svačina a večer večeře (také jednotné menu). Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - omáčky, knedlíky, těstoviny, rýže).

Nabídka služeb: 

V budově se nachází jídelna, dvě učebny vybaveny TV a DVD (zdarma wifi přístup v celém areálu), bar s diskotékou.

K relaxaci a sportovním aktivitám se nabízí infrasauny, multifunkční hřiště s umělou trávou (vhodné pro nohejbal, tenis i házenou), 2 beachvolejbalová hřiště s čerstvým pískem a novými sítěmi, travnaté fotbalové hřiště. Nechybí ani vyhřívaný venkovní bazén.

V celém areálu najdete spoustu herních prvků – lanovou pyramidu, houpačky, lanovku či kolotoč a 2 obří trampolíny.

 

Okolí:

Elektroskanzen Čechův mlýn - Technická památka – funkční vodní elektrárna a starý mlýn. Zvoleno jako „JEDEN ZE SEDMI DIVŮ RAKOVNICKA“. V bývalé mlýnici je muzeum s neprovozovanými stroji a informačními panely.

Skryjská jezírka - Přírodní rezervace JEZÍRKA (Skryjská jezírka), má rozlohu 60 ha a patří do chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Na Zbirožském potoce je skalní průrva, za níž leží přirozeně vytvořená malá jezírka. Každé jezírko měří cca 30m a zaujímá plochu asi 150 m2.

Hrad Křivoklát - Královský hrad z 12.století. Od roku 1958 kulturní památka. Na hradě vás čeká nádherná hradní kaple, královský a rytířský sál s expozicí gotického malířského a sochařského umění, knihovna obsahující na 52 tisíc svazků, bohaté fürstenberské muzeum a obrazárna, proslulé vězení a mučírny s mučícími nástroji, monumentální velká věž s loveckými sbírkami a výhledem do okolí, příjemná procházka po hradbách, věž Huderka s černou kuchyní a vyhlídkovým ochozem, hejtmanství s příležitostnými výstavami. Hrad KŘIVOKLÁT jste mohli vidět v těchto Českých filmech: Noc na Karlštejně (1974), Honza málem králem (1974), Třetí princ (1984), Tři veteráni (1984), Anděl páně (2005).

Rakovník - Malebné město s významnými památkami: Kostel sv.Bartoloměje, Dřevěná zvonice, Synagoga (Rabasova galerie), Muzeum TGM, Gymnázium Zikmunda Wintra, Vysoká a Pražská brána, Mariánský sloup uprostřed náměstí, Lechnýřovna (časté výstavy).

 

 

 

 

 

Program tábora:

pátek 27. 4.: příjezd po 14 hod., seznámení, procházka po okolí,
soboba 28. 4.: táborový program,
neděle 29. 4.: táborový program spojený s pálením čarodějnic,
pondělí 30. 4.: táborový program, v rámci programu je zajištěno hlídání dětí 3+, jejichž rodiče potřebují odjet do práce,
úterý 1. 5.: dopoledne - prvnomájový program, po obědě odjezd

Tým vedoucích našich táborů pro vás připravil pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit samostatně, nebo v doprovodu rodičů. Zaleží na každém rodiči, zda se bude chtít do činností zapojit, nebo zda raději zvolí odpočinek a své dítko svěří našim zkušeným vedoucím. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

 

Po poledním klidu budou na programu táborové hry,  sportovní klání, hry v přírodě, vycházky do okolí. Dále na vás čeká karneval ve stylu čarodějnického reje, spojeného s pálením čarodějnic a opékáním buřtů.

 

Oblíbeným večerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční promítání večerníčku. 

Pokud někteří ze starších dětí nejsou unaveni ani v tuto dobu, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

 

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi

vedoucí tábora pro rodiče s dětmi 

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích a často též maminek v jedné osobě. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let, baví je činnost s malými dětmi.

Hlavní vedoucí: Zuzka Káchová 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

  

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI

 • Dítě od 1 roku do 10 let: 2.199,– Kč
 • Dítě od 10 let výše: 2.699,– Kč
 • dítě do 1 roku bez nároku na stravu a lůžko: 500,– Kč

DOSPĚLÍ

 • Dospělá osoba: 2.699,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V POKOJÍCH S VLASTNÍ KOUPELNOU A WC:
+ 700,– Kč
za každou ubytovanou osobu

Cena zahrnuje:

Ubytování v pokojích ve zděné budově se sociálním zařízením na patře, stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, zdravotnický dozor, odměny a diplomy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • CD s táborovými fotkami ………............ 150,– Kč
 • Pojištění storno poplatků DĚTÍ .......................150,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna za DĚTI při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko, Na dospělé se nevztahuje!).
 • Pojištění storno poplatků DOSPĚLÁ OSOBA .......................200,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna při hospitalizaci nebo upoutání na lůžko).

 

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Parkování - zdarma
Dostatek parkovacích míst přímo v areálu tábora.

Jak se na tábor dostanete?
 
adresa: RS Star Line, Šlovice 145, Hřebečníky 270 41
 
GPS souřadnice: 

Tábor se nachází v nádherné lokalitě na okraji CHKO Křivoklátsko, pouze 60 minut jízdy autem z Prahy.

Popis cesty z Prahy: Pro cestu do RS Šlovice můžete zvolit několik variant cesty. Můžete si zvolit cestu po dálnici D5 (směr Plzeň) či dálnici D6 (směr Karlovy Vary). Nejpříjemnější cestou bude jistě trasa kolem řeky Berounky, která vás dovede téměř až do cíle.

 

 

 
Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Lahev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz