Léto bez hranic s parkourem

Táborový program

Tradiční, přátelský, chatičkový letní dětský tábor v krásné přírodě s programem plným soutěží a her, celotáborovou hrou, výletů, diskoték a další letní zábavy. 

Děti mají klasický tábor rozšířen o parkourové workshopy, kde je zaškolí zkušený parkourista!

Termín:13. - 25. 7. 2023
Cena:7999 Kč
Věk dětí:6 - 17 let
volno
Areál tábora:

Klasické dvoutýdenní tábory Léto bez hranic se budou i tentokrát konat v malebné přírodě Brdských lesů, ve které už jsou jako doma!

 

Hutě Resort

Jedná se o rekreační, sportovní a školící středisko, které již od roku 2018 prochází rekonstrukcí. Děti se tak mohou těšit například do nově zrekonstruovaných a vybavených táborových chatek. Areál se nachází v CHKO Brdy v blízkosti Hutí pod Třemšínem, které jsou městskou částí Rožmitálu pod Třemšínem.

 

Adresa tábora:

Rožmitál pod Třemšínem,
městská část Hutě pod Třemšínem č.p. 74
262 42

 

 

 

RS Hutě Resort se nachází v obležení hlubokých lesů Brd, což je perfektní pro všemožné celotáborové i oddílové hry. Kolem střediska vede asfaltová cesta, která je ovšem velmi málo frekventovaná. Do tábora je tak skvělý a jednoduchý přístup, pokud využijete individuální dopravu a dítě dovezete sami, zároveň se ale nemusíte bát provozu v blízkém okolí v průběhu tábora.

Areál tábora:
Areál tábora je obrovský a nabízí mnoho možností pro aktivity. Kromě dvou hlavních budov (budovy s pokoji a ošetřovnou a jídelny) a chatek se zde nachází travnaté hřiště vhodné například pro fotbal, pískové hřiště se sítí na volejbal nebo přehazku, prostory s basketbalovým košem, tzv. "jogírna" (tedy menší budova vhodná k užití zejména při deštivém počasí), bazén, ohniště a tzv. kolonádu (venkovní zastřešený prostor s ping-pongovým stolem i možností posezení).

  

Ubytování:
Ubytování je zajištěno ve dřevěných čtyřlůžkových chatkách a ve čtyř- až pětilůžkových pokojích ve zděné budově.

 

Okolí tábora:
Okolí tábora je pestré zejména na přírodní zajímavosti, kousek od střediska se nachází například skalní útvar Čertovo vřeteno, vrch Kobylí hlava nebo Velký a Malý kotelský rybník. V dojezdové vzdálenosti pro naše cyklisty jsou pak třeba Padrťské rybníky nebo Rožmitál pod Třemšínem, do kterého se dá při celodenním peším výletu pohodlně mimo silnice dojít i pěšky.

Strava:
Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem. Obědy se klasicky skládají z polévky a hlavního chodu. Dále je k dispozici nepřetržitě celodenní pitný režim. V případě potřeby jsme schopni domluvit základní zdravotní diety (bezlepkovou, bezlaktózovou atp.), příplatek za takovouto dietu není součástí ceny tábora.

Program tábora:

Reportáže z tábora (i jeho předchozích let) můžete sledovat na facebookové stránce Léta bez hranic, lze to ale i bez vlastního účtu na facebooku a to náhledem na našich webových stránkách ZDE.

Program se může samozřejmě tábor od tábora trochu lišit, protože se naši vedoucí snaží vyjít vstříc individuálním potřebám kolektivu dětí, který na táboře mají. Pro všechny naše tábory ale platí, že se snažíme o to, aby děti zažily nabité dva týdny plné akce, zábavy, dobrodružství a nejrůznějších činností a her.

 

 • Základním prvkem Léta bez hranic s parkourem je samozřejmě právě PARKOUR! Tábor je stavěn jako klasický dvoutýdenní letní tábor nicméně s rozšířenou mírou parkourových workshopů. V průběhu tábora zažijí děti minimálně 6 půldenní intenzivních workshopů, kde se s naším zkušeným parkuristou budou tomuto sportu věnovat, učit se a zkoušet si zajímavé prvky. Vedoucím parkouru je Míra, který už má na svém kontě spoustu zkušeností z dalších parkourových soustředění a vede i parkourový kroužek.
 • Základním kamenem našich táborů je celotáborová hra, prostřednictvím které se děti snažíme vtáhnout do děje na nejrůznějších místech, v jiných časech nebo ve fiktivních světech. Každý z nás chtěl jistě někdy prožít svůj oblíbený příběh – takhle je to možné! Zároveň se v rámci celotáborové hry děti dostanou do věkově smíšené skupinky, se kterou budou soutěžit v jednotlivých etapových hrách, naučí se tak spolupracovat, komunikovat mezi sebou a být součástí týmu.
 • Kromě cetehových skupinek se budou děti pohybovat zejména ve svém oddíle, zde již podle věku, se svým zkušeným vedoucím. Se svým oddílem budou chodit na jídla nebo na oddílové činnosti, které jsou plné všemožných her, soutěží a tmelení kolektivu.

 • Kromě denní zábavy mohou děti na táboře zažít i tu večerní (časově samozřejmě stále v rámci mezí dle věku dětí), kam mohou patřit třeba diskotéky, opékání buřtů u táborákukarneval nebo Talentshow (nebo jiná televizní soutěž) a obdobné aktivity.

 • Mezi možné příplatkové aktivity patří výlet do aquaparku v Příbrami, který je jednou z našich nejpopulárnějších příplatkových služeb a mezi dětmi je každoročně velmi oblíben a zpestřuje jim pobyt na táboře.

 • Druhou z příplatkových služeb jsou také lanové aktivity nebo boarder stěna (odvíjí se od počtu zájemců), na kterou každoročně chodí děti všech věkových kategorií.

 • Nezapomínáme samozřejmě ani na sportovní aktivity a další aktivní zábavu. Součástí našich táborů jsou tak například rozvičkykoupání, střelba a někdy i táborový tanec nebo modelovky.
 • Zároveň neopomínáme ani na odměny za pilné soutěžení v etapových hrách, fungování v oddíle nebo všemožné soutěže, kterých se děti v průběhu tábora mohou zúčastnit.

 • A samozřejmě další prima letní zábava, kam patří například tradiční den živností, na některých táborech třeba vaření na ohni, návštěva různých zábavných vzdělávacích programů a nespočet dalších aktivit.

 

 

 

 

 

 

Výchovní pracovníci:

Stabilní a osvědčený kolektiv nadšených vedoucích. Hlavní vedoucí táborů mají akreditaci MŠMT. Oddíloví vedoucí, praktikanti a zdravotníci mají dlouholetou praxi. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušeností, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o vedoucích tohoto tábora dozvíte zde.

 Hlavní vedoucí: Terka Doškářová                                                                    Hlavní vedoucí parkouru: Míra Coubal

                                           

 

 

 

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 7.599 Kč při platbě do 14. 1. 2023 (od 15. 1. 2023 je cena tábora 7.999 Kč)

Cena zahrnuje:
Zahrnuje ubytování, dopravu, stravu 5× denně, pitný režim, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, úrazové pojištění, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje:
Cena nezahrnuje ŽÁDNOU POTRAVINOVOU DIETU. Potřebujete-li nějakou ze základních zdravotních potravinových diet, nezapomeňte si ji navolit jako příplatkovou službu při objednávání tábora.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 349 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít – objednávkou na našem webu – pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (to se netýká zálohy, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění to bohužel nelze).
  Zahrnuje také STORNO pojištění – od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko: 280 Kč
                            Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2023)
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny: 100 Kč
  Posílají se až po skončení tábora,
   kdy vedoucí sesbírají všechny fotografie dohromady a zašlou je koordinátorovi táborů, který je pak rozesílá rodičům (do e-mailu obdržíte odkaz na úschovnu, kde jsou fotografie uloženy po dobu 90 dnů a odkud si je můžete stáhnout). Snažíme se tyto fotografie posílat přes úschovnu do týdne po skončení tábora.
 • Výlet do aquaparku (doprava vlastním autobusem, vstupné, dozor): 500 Kč
 • Vysoké lanové aktivity nebo boarder stěna: 300 Kč
 • Bezlepková dieta: 500 Kč
  Jedná se o příplatek středisku za zdravotní potravinové diety, pro jejichž zařízení je nutné nakoupit speciální (často bohužel dražší) suroviny.
 • Bezlaktózová dieta: 500 Kč
  Jedná se o příplatek středisku za zdravotní potravinové diety, pro jejichž zařízení je nutné nakoupit speciální (často bohužel dražší) suroviny.

Pozn.: Do auqaparku a na vysoká lana jde obvykle většina dětí.

Tábor je možné platit na splátky, ale je potřeba do 10 dnů po přihlášení uhradit alespoň 30% zálohu a nejpozději do 30 dnů před začátkem tábora uhradit kompletní částku. Počet splátek a jejich výši si můžete sami zvolit dle Vaší finaniční situace.

 

(ilustrační foto) 

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpět. Samostatná doprava na tábor a z tábora je možná (bohužel Vám na individuální dopravu nemůžeme zajistit slevu z ceny tábora).

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, Praha 4 - Braník, parkoviště u budovy Golden office – přesné místo bude uvedeno v propozicích k táboru, které rozesíláme na začátku června.

Dopravní spojení na místo odjezdu/příjezdu:  

 • autem: nedaleko Barrandovského mostu, vjezd z ulice Ke Krči
 • tramvaj: zastávka Pobřežní cesta tramvaje č. 2, 3, 17, 21
 • autobus: zastávka Pobřežní cesta autobus č. 190; zastávka U Staré pošty autobusy č. 170, 196, 197; zastávka Přístaviště autobusy č. 118, 170, 196, 197

Mapa dopravního spojení na místo odjezdu/příjezdu:

Čas odjezdu/příjezdu: 

 • odjezd v dopoledních/ranních hodinách
 • příjezd kolem poledne

Přesný čas odjezdu a příjezdu bude upřesněn v propozicích k táboru, které rozesíláme na začátku června. Propozice budou k dispozici také na našem webu ZDE.

Adresa tábora:
Rožmitál pod Třemšínem,
městská část Hutě pod Třemšínem č.p. 74
262 42

Trasa do tábora:

 

Více informací o táboře získáte u koordinátorky Báry Hájkové na tel. 777 225 183 nebo e-mailu tabory@detibezhranic.cz, nebo u vedoucí táborové administrativy Báry Kašíkové na tel. 774 733 322 nebo na e-mailu info@detibezhranic.cz.

Dokumenty:

Při předání dítěte na tábor je nutné odevzdat:

 • KOPIE! lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, platí dva roky, musí obsahovat všechny informace nutné pro zotavovací akce a obsahovat aktuální resp. správné údaje o zdravotním stavu dítěte)
 • originál potvrzení o bezinfečnosti (nesmí být starší jednoho dne)
 • kopie kartičky pojišťovny
 • nadepsané užívané léky (pokud dítě nějaké bere)

Dále můžete odevzdat kapesné (pokud nechcete, aby ho dítě mělo u sebe, můžete ho předat vedoucímu, který ho dítěti bude spravovat a dávat po částech). Dále můžete předat nadepsané pohledy určené k rozdání dítěti, skvělé je to například u menších dětí kvůli stýskání, když se třeba pošta některý den zasekne a pohled nedojde.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.