Léto bez hranic 4 - Letopisy Narnie

Táborový program/Letopisy Narnie: Stříbrná židle

Tradiční, přátelský, chatičkový letní dětský tábor v krásné přírodě s programem plným soutěží a her, celotáborové hry, koupání, výletů, diskoték a další letní zábavy.

Termín:6. - 18. 8. 2021
Cena:5749 Kč
Věk dětí:od 6 do 17 let
volno
Areál tábora:

Rekreační středisko Opárno  se nachází v krásném a lesnatém kraji. Opárenské údolí je říční údolí Milešovského potoka v blízkosti obce Velemín po Malé Žernoseky. U vsi Oparno se na ostrohu nad údolím tyčí zřícenina hradu Opárno. Okolí tábora je jako stvořené pro táborové hry, zážitky a dobrodružství. Středisko bude celé pro náš tábor. 

V areálu tábora  se kromě zázemí nachází velká zděná jídelna,  klubovny, sociální zařízení, marodka, 2 zděné budovy s pokoji pro menší děti, dřevěné chatky pro střední a starší děti, sportoviště (hřiště na malý fotbal, volejbal, přehazku), ohniště, obchůdek s občerstvením pro děti a bazény jen pro naše táborníky.

 • malé a menší střední děti budou ubytovány v pokojích ve zděných táborových bungalovech s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou pro 4-6 dětí. Pokoje jsou vybaveny postelemi, skříněmi, poličkami, nočními stolky, věšáčky. Pro každou část je k dispozici samostatné WC a umyvadlo (sprchy jsou společné). 
 • starší střední a nejstarší děti budou ubytovány v příjemných klasických dřevěných táborových chatkách pro 4 děti. Chatky jsou vybaveny postelemi, skříněmi, stolečkem a židlemi. Sociální zařízení pro děti ubytované v chatkách je společné.

https://www.campjordan.cz

Adresa tábora:
Rekreační středisko Jordán,Opárno

410 02 Malé Žernoseky

GPS souřadnice: 50.5427894N, 14.0216617E

mapa okolí tábora

Program tábora:

Specialita tohoto tábora – zájmové kroužky: herecké improvizace, pohybové hry, výuka základů hry na kytaru a flétnu, první pomoc (každé dítě si vybere na táboře podle svého zájmu, kroužky budou několikrát za tábor a budou zpestřovat táborový a oddílový program)

 • Celotáborová hra 
 • dobrodružství a zážitky
 • Oddílová činnost, zkušení vedoucí
 • kroužky (workshopy) – herectví, kytara, výtvarné techniky
 • Soutěže a hry
 • Diskotéky se světelnými efekty
 • Základy první pomoci
 • Koupání
 • Táboráky, výlety, koně
 • Letní sporty (fotbal, přehazka, volejbal, stolní tenis)
 • Další prima letní zábava
 • MOŽNO PŘIKOUPIT VÝLET DO AQUAPARKU A PROJÍŽĎKU NA KONI (viz přihláška)

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Téma celotáborové hry: Letopisy Narnie: Stříbrná židle

Narnii zasáhla velká rána - zmizel králův syn Rillian a nikdo netuší kam. Princ Rilian je zcela v moci královny Podzemní říše, jen v noci se mu vrací vědomí a touha utéci (je připoután ke stříbrné židli). Bez pomoci to však nemůže dokázat. Aslan proto povolává z našeho světa děti, které se mají řídit jeho znameními a prince z moci královny zachránit. Přítomnost velkého Aslana vrací do země světlo a naději ale jak nakonec vše dopadne?

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených vedoucích v čele s hlavaskou Šárkou Moulisovou (zástupkyně Léto bez hranic 1, hlavaska Prvních táborů, náš odchovanec). Šárka je vystudovaná učitelka předškolního vzdělávání, zkušená učitelka v mateřské školce, stále veselá a milá slečna plná nápadů a optimismu. Šárka má, stejně jako naši ostatní hlavasové, absolvovaný kurz hlavních vedoucích s akreditací MŠMT. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušeností, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o vedoucích tohoto tábora dozvíte zde.

pozn.: Šárka vzala hlavasování poté, co avizovaný hlavas Ondra Zais podlehl na jaře pesimismu nekončící covidové situace a od táborů si prozatím dává odpočinek (loňský hlavas Matěj čeká rodinu).  

 Hlavní vedoucí: Šárka Moulisová

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 5.349,– Kč, při platbě tábora po 31.3.2020 cena: 5.749,– Kč. 

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, dopravu, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, zájmové kroužky, úrazové pojištění, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje potravinové diety. V případě bezlepkové diety počítejte prosím s přibalením vlastního pečiva a pytlík těstovin.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 298,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2020): 250,–- Kč
 • Projížďka na koni (vedeném instruktorem): 150,-- Kč
 • Vysoké lanové aktivity: 250,-- Kč
 • Táborové fotografie prostřednictvím vzdáleného úložiště: 100,- Kč

pozn.: do aquaparku jde obvykle většina dětí

Tábor je možné platit na splátky, kdy je potřeba do deseti dnů uhradit alespoň 20% zálohu a pak do 30ti dnů před začátkem tábora mít tábor uhrazený celý (počet splátek a jejich výši si můžete určit sami dle Vašich finančních možností). 

Pokud se nějaká aktivita neuskuteční, vrátíme vám za ni částku v plné výši.

 

 

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpět. Samostatná doprava na tábor a z tábora je možná.

Místo odjezdu/příjezdu: Praha 9 - Letňany, přesné místo bude upřesněno v propozicích k táboru, které rozesíláme cca 30 dní před zahájením tábora.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, tabory@detibezhranic.cz

Čas odjezdu/příjezdu: 
Odjezd: 6. 8. 2021, v dopoledních hodinách
Příjezd: 18.8. 2021, po poledni

Přesné časy naleznete také v propozicích k táboru.

Dokumenty:

Při odjezdu na tábor se odevzdává:

Dále můžete odevzdat  kapesné a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.