Prima léto 2 - Zaklínač

Táborový program / Zaklínač

Tradiční letní dětský tábor v přírodě s programem plným soutěží a her, koupání, výletů, táboráků, diskoték a další letní zábavy.

Termín:13.-25. 7. 2023
Cena:7999 Kč
Věk dětí:6 - 17 let
volno
Areál tábora:

Dalším z našich klasických dvoutýdenních letních táborů je Prima léto, které se již pravidelně vrací do malebné přírody středních Čech, konkrétně do okolí Blaníka.

Rekreační středisko Jizbice pod Blaníkem

Také v této táborové sezóně jsme pro vás připravili celkem 3 turnusy Prima léta bez hranic a všechny se budou již tradičně konat v Rekreačním středisku Jizbice pod Blaníkem.

Jedná se o rozsáhlé středisko s velkou možností vyžití a aktivit, které je umístěno v hluboých lesích poblíž Čechtic a nedaleko hory Blaník.

 

Adresa tábora:

Rekreační areál Jizbice pod Blaníkem
Zhoř 23
257 65  Čechtice

 

 

 

 

RS Jizbice pod Blaníkem se nachází v klidných a hlubokých lesích CHKO Blaník. K táboru se lze pohodlně dostat autem, protože k němu vede pěkná asfaltová cesta. Ta ale zároveň není nijak vysoce frekventovaná a nepřiléhá přímo k prostorům, ve kterých se pohybují děti, což je ideální pro bezpečnost.

Areál tábora:
Areál tábora je obrovský a skýtá mnoho omžností pro různorodé aktivity. Kromě hlavní zděné budovy a chatek zde tak můžeme nalézt ohniště pro naše táboráky, party stan s lavicemi a stoly, venkovní sezení u hlavní budovy, malé hřiště s lanovými překážkami, také několik hřišť (volejbal/házená, fotbal, basketbal...) s v neposlední řadě i přírodní koupaliště.

   

Vnitřní prostory:
V hlavní zděné budově se nachází zejméně jídelna s dalšími dvěma prostornými místnostmi. Všechny tyto prostory je možné využívat například při nepřízni počasí. Zároveň v této budově nalezneme také umývárny.

 

Ubytování:
Děti jsou ubytovány v prostorných dřevěných chatkách, které mají vlastní umyvadlo. Chatky jsou nejčastěji osmimístné, některé jsou rozděleny na dva pokoje po čtyřech, jiné fungují otevřeně. Všechny mají malou verandu.

  

Okolí tábora:
Okolí je pestré nejenom pro potřeby celotáborové hry a všemožných her v lese, ale také pro pěší výlety. V okolí tábora je několik vesnic, do kterých se dá bez problémů dojít, zároveň je nedaleko také Kemp Valcha u Borovnice vhodný pro větší koupání.

 

Strava:
Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem. Obědy se klasicky skládají z polévky a hlavního chodu. Dále je k dispozici nepřetržitě celodenní pitný režim. V případě potřeby jsme schopni domluvit základní zdravotní diety (bezlepkovou, bezlaktózovou atp.), příplatek za takovouto dietu není součástí ceny tábora.

Program tábora:

Reportáže z tábora (i jeho předchozích let) můžete sledovat na facebookové stránce Prima léta, lze to ale i bez vlastního účtu na facebooku a to náhledem na našich webových stránkách ZDE.

Celotáborová hra tábora Prima léto 2: Zaklínač

Program se může samozřejmě tábor od tábora trochu lišit, protože se naši vedoucí snaží vyjít vstříc individuálním potřebám kolektivu dětí, který na táboře mají. Pro všechny naše tábory ale platí, že se snažíme o to, aby děti zažily nabité dva týdny plné akce, zábavy, dobrodružství a nejrůznějších činností a her.

 

 • Základním kamenem našich táborů je celotáborová hra, prostřednictvím které se děti snažíme vtáhnout do děje na nejrůznějších místech, v jiných časech nebo ve fiktivních světech. Každý z nás chtěl jistě někdy prožít svůj oblíbený příběh – takhle je to možné! Zároveň se v rámci celotáborové hry děti dostanou do věkově smíšené skupinky, se kterou budou soutěžit v jednotlivých etapových hrách, naučí se tak spolupracovat, komunikovat mezi sebou a být součástí týmu.

 • Kromě cetehových skupinek se budou děti pohybovat zejména ve svém oddíle, zde již podle věku, se svým zkušeným vedoucím. Se svým oddílem budou chodit na jídla nebo na oddílové činnosti, které jsou plné všemožných her, soutěží a tmelení kolektivu.

 • Kromě denní zábavy mohou děti na táboře zažít i tu večerní (časově samozřejmě stále v rámci mezí dle věku dětí), kam mohou patřit třeba diskotéky, opékání buřtů u táborákukarneval nebo Talentshow (nebo jiná televizní soutěž) a obdobné aktivity.

 • Oblíbenou příplatkovou službou jsou lanové aktivity nebo boarder stěna (odvíjí se od počtu zájemců), na kterou každoročně chodí děti všech věkových kategorií.

 • Nezapomínáme samozřejmě ani na sportovní aktivity a další aktivní zábavu. Součástí našich táborů jsou tak například rozvičkykoupání, střelba a někdy i táborový tanec nebo modelovky.

 • Tábory PL jsou specifické také workshopy (zájmovými kroužky), které si děti mohou vybrat podle svých zájmů. Každoročně máme širokou škálu výběru od sportu nebo tance přes výtvarnou výchovu, zálesáka, deskové hry až po táborové noviny.
 • Zároveň neopomínáme ani na odměny za pilné soutěžení v etapových hrách, fungování v oddíle nebo všemožné soutěže, kterých se děti v průběhu tábora mohou zúčastnit.

 • A samozřejmě další prima letní zábava, kam patří například tradiční den živností, na některých táborech třeba vaření na ohni, návštěva různých zábavných vzdělávacích programů a nespočet dalších aktivit.


 

Celotáborová hra:

Zaklínač

I když to mnoho lidí netuší, stále po tomto světě chodí mnoho magických tvorů, kteří od pradávna ohrožují životy lidí. A proto i dnes, v 21. století, žijí zaklínači. Jejich metody jsou jiné, než byly, ale účel je stejný. Skrývají se, trénují a řeší ty hrozby, na které běžní lidé nestačí. Občas ale i oni potřebují pomoci. Například když jim Temný měsíc vezme jeijch moc a zamotá hlavu. Jedinou záchranou pak mohou být jejich učni, které nejstarší ze zaklínačů povolá na neobvyklý výcvik s nadějí v jejich mimořádné schopnosti!
 

 

Výchovní pracovníci:

Stabilní a osvědčený kolektiv nadšených vedoucích. Hlavní vedoucí táborů mají akreditaci MŠMT. Oddíloví vedoucí, praktikanti a zdravotníci mají dlouholetou praxi. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušeností, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o vedoucích tohoto tábora dozvíte zde.

Hlavní vedoucí: Tomáš Drahoňovský

 

 

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 7.999 Kč.

Cena zahrnuje:
Zahrnuje ubytování, dopravu, stravu 5× denně, pitný režim, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, úrazové pojištění, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje:
Cena nezahrnuje žádnou potravinovou dietu

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 349 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít – objednávkou na našem webu – pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (to se netýká zálohy, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění to bohužel nelze).
  Zahrnuje také STORNO pojištění – od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko: 280 Kč
                            Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2023)
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny: 100 Kč
  Posílají se až po skončení tábora,
   kdy vedoucí sesbírají všechny fotografie dohromady a zašlou je koordinátorovi táborů, který je pak rozesílá rodičům (do e-mailu obdržíte odkaz na úschovnu, kde jsou fotografie uloženy po dobu 90 dnů a odkud si je můžete stáhnout). Snažíme se tyto fotografie posílat přes úschovnu do týdne po skončení tábora.
 • Vysoké lanové aktivity nebo boarder stěna: 300 Kč

Tábor je možné platit na splátky, ale je potřeba do 10 dnů po přihlášení uhradit alespoň 30% zálohu a nejpozději do 30 dnů před začátkem tábora uhradit kompletní částku. Počet splátek a jejich výši si můžete sami zvolit dle Vaší finaniční situace.

 

(ilustrační foto)

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpět. Samostatná doprava na tábor a z tábora je možná (bohužel Vám na individuální dopravu nemůžeme zajistit slevu z ceny tábora).

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, Praha 4 - Braník, parkoviště u budovy Golden office – přesné místo bude uvedeno v propozicích k táboru, které rozesíláme na začátku června.

Dopravní spojení na místo odjezdu/příjezdu:  

 • autem: nedaleko Barrandovského mostu, vjezd z ulice Ke Krči
 • tramvaj: zastávka Pobřežní cesta tramvaje č. 2, 3, 17, 21
 • autobus: zastávka Pobřežní cesta autobus č. 190; zastávka U Staré pošty autobusy č. 170, 196, 197; zastávka Přístaviště autobusy č. 118, 170, 196, 197

Mapa dopravního spojení na místo odjezdu/příjezdu:

Čas odjezdu/příjezdu: 

 • odjezd v dopoledních/ranních hodinách
 • příjezd kolem poledne

Přesný čas odjezdu a příjezdu bude upřesněn v propozicích k táboru, které rozesíláme na začátku června. Propozice budou k dispozici také na našem webu ZDE.

Adresa tábora:
Rekreační areál Jizbice pod Blaníkem
Zhoř 23
257 65  Čechtice

Trasa do tábora:

 

Více informací o táboře získáte u koordinátorky Báry Hájkové na tel. 777 225 183 nebo e-mailu tabory@detibezhranic.cz, nebo u vedoucí táborové administrativy Báry Kašíkové na tel. 774 733 322 nebo na e-mailu info@detibezhranic.cz.

Dokumenty:

Při předání dítěte na tábor je nutné odevzdat:

 • KOPIE! lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, platí dva roky, musí obsahovat všechny informace nutné pro zotavovací akce a obsahovat aktuální resp. správné údaje o zdravotním stavu dítěte)
 • originál potvrzení o bezinfečnosti (nesmí být starší jednoho dne)
 • kopie kartičky pojišťovny
 • nadepsané užívané léky (pokud dítě nějaké bere)

Dále můžete odevzdat kapesné (pokud nechcete, aby ho dítě mělo u sebe, můžete ho předat vedoucímu, který ho dítěti bude spravovat a dávat po částech). Dále můžete předat nadepsané pohledy určené k rozdání dítěti, skvělé je to například u menších dětí kvůli stýskání, když se třeba pošta některý den zasekne a pohled nedojde.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.