Sportovní letní tábor 2

Cyklistika, tradiční i netradiční sportovní odvětví

Letní dětský sportovní tábor v krásné lokalitě, kde si děti kromě cyklistiky mohou užít další tradiční i netradiční sportovní disciplíny. 

Termín:5.-11. 8. 2023
Cena:5299 Kč
Věk dětí:6 - 17 let
vyprodáno
Areál tábora:

Akční týdenní sportovní tábor se i tentokrát vrací do nádherné přírody v okolí přehrady Trnávky.

 

Rekreační středisko Trnávka

I v této sezóně jsme pro vás připravili dva turnusy oblíbeného sportovního tábora a oba se opět budou konat v RS Trnávka.

Rekreační středisko Trnávka se nachází v malebné přírodě Českomoravské vrchoviny.

 

Adresa tábora:

Rekreační středisko Trnávka
Trnávka 052
394 44  Želiv

 

 

 

 

RS Trnávka se nachází v obležení hlubokých lesů přímo u přehrady Trnávky. K táboru vede nefrekventovaná asfaltová silnice, která ovšem není v bezprostřední blízkosti tábora, vede k němu ještě delší příjezdová cesta. Tábor leží mezi vesnicemi Červená Řečice a Želiv.

Areál tábora:
V areálu tábora můžeme kromě hlavní jidelny, kde se nachází jídelna a tělocvična, a chatek nalézt také několik hřišť s umělým povrchem pro všemožné druhy sportu, venkovní stolní tenis, ale také ohniště, klubovnu nebo terasu s krbem. Přehrada se hojně užívá ke koupání i k zapůjčení loděk. V blízkosti tábora vede cykloturistická stezka, což pro změnu ocení naši cyklisti.

   

Ubytování:
Ubytování je zajištěno v dřevěných chatkách, které jsou všechny čtyřlůžkové – nachází se v nich vždy dvě palandové postele. Lužkoviny i povlečení budou mít děti k dispozici, v chatkách nicméně není zavedena elektřina, tudíž v nich nenajdeme ani zásuvku. Světlo je zajištěno pomocí lampiček na baterie. Doporučujeme mít s sebou vlastní baterku nebo čelovku.

 

Okolí tábora:
Okolí RS Trnávka je poměrně bohaté na zajímavosti, což je perfektní pro cyklo- i pěší výlety. Nedaleko se nachází Želivský klášter a téže obci i Trčkův hrad. Kolem tábora se pak samozřejmě rozkládá nádherná příroda a nejblíže je právě vodní dílo Trnávka.

 

Strava:
Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem. Obědy se klasicky skládají z polévky a hlavního chodu. Dále je k dispozici nepřetržitě celodenní pitný režim. V případě potřeby jsme schopni domluvit základní zdravotní diety (bezlepkovou, bezlaktózovou atp.).

Program tábora:

Reportáže z tábora (i jeho předchozích let) můžete sledovat na facebookové stránce Sportovních táborů, lze to ale i bez vlastního účtu na facebooku a to náhledem na našich webových stránkách ZDE.

 

Program se může samozřejmě tábor od tábora trochu lišit, protože se naši vedoucí snaží vyjít vstříc individuálním potřebám kolektivu dětí, který na táboře mají. Pro všechny naše tábory ale platí, že se snažíme o to, aby děti zažily nabitý týden plný sportu, akce, zábavy, dobrodružství a nejrůznějších činností a her.

Pod jednotlivými body naleznete představení Sportovního tábora slovy těch nejpovolanějších – týmem vedoucích.

 • Jak je patrné i z názvu, hlavní dominantou tohoto tábora jsou sporty. Nejedná se o zážitek typu sportovního soustředění, ale o táborovou zábavu protkanou všemožnými druhy sportů. Děti tak přijdou do kontaktu s tradičnímiméně tradičními sporty. Vše je samozřejmě uzpůsobeno věku dětí i jejich možnostem a strachům. Fungujeme na bázi dobrovolnosti a pokud se vaše dítě například bojí výšek, rozhodně ho nebudeme nutit do lanových aktivit apod.
  • Těšit se můžou děti na různé klasické sporty typu fotbal, basketbal, volejbal, přehazovaná, vybíjená a další.
  • Nebudou ale chybět ani soutěže jako triatlon nebo třeba spartan race.
  • Děti budou moci nahlédnout i do atletiky.
  • Mezi další méně tradiční sporty, které si děti mohou vyzkoušet, pak patří například lanové aktivity, vodní sporty (v bezpečných a klidných vodách nádrže) jako paddle board, či spikeball.
                                                      
    
 • Doplňující možností, která spadá mezi příplatkové aktivity, je také cyklistika. Ta je naprosto dobrovolná. Pokud si cyklistiku zvolíte a dítěti přibalíte vlastní kolo a cyklistickou přílbu, bude zařazeno do jedné ze skupin dle věku a zdatnosti a několikrát za tábor vyrazí na cca půldenní výlet po okolních krásách. Děti vyjíždějí na cyklovýlety pod vedením zkušených instruktorů. V případě zájmu s přiobjednáním neváhejte, kapacita přívěsu na kola je maximálně 40 kol, posléze bohužel musíme odvoz odmítat.
   

Děti si samozřejmě ale užijí i nesportovní aktivity a odnesou si i spoustu klasických táborových zážitků.

 • Děti se budou pohybovat zejména ve svém oddíle podle věku se svým zkušeným vedoucím. Se svým oddílem budou chodit na jídla nebo na oddílové činnosti, které jsou plné všemožných her, soutěží a tmelení kolektivu.

 • Kromě denní zábavy mohou děti na táboře zažít i tu večerní (časově samozřejmě stále v rámci mezí dle věku dětí), kam mohou patřit třeba diskotéky, opékání buřtů u táborákukarneval nebo Talentshow (nebo jiná televizní soutěž) a obdobné aktivity.
    
 • Zároveň neopomínáme ani na odměny za pilné soutěžení, fungování v oddíle nebo všemožné soutěže, kterých se děti v průběhu tábora mohou zúčastnit.
   

Sportovní tábor a jeho program slovy těch nejpovolanějších - týmu vedoucích:

Sportovní tábor umožní dětem vyzkoušet si široké spektrum sportovních aktivit pod vedením zkušených vedoucích. Děti prožijí příjemný čas v krásném prostředí vyhledávaného rekreačního střediska na březích vodní nádrže Trnávka.
Tábor je vhodný pro ostřílené i začínající sportovce. Jsme menší tábor do 60 dětí a klademe důraz na individuální přístup. U nás dostanou všechny děti bez ohledu na jejich věk či fyzické dispozice možnost si vyzkoušet různé sportovní aktivity a naučit se je.
Vyzkouší si náš tradiční Biatlon a Olympiádu a čeká je skvělý Extrémní překážkový závod SPARTAN RACE plný adrenalinu, dřiny a skvělé zábavy!
Zahrajeme si řadu míčových her, děti naučíme zacházet s míčem, nebát se hry a také jí porozumět. Věnujeme se hlavně kolektivním sportům, v dětech se snažíme podporovat týmovou spolupráci, a schopnost komunikace.
Nemluvme ale jenom o sportu, děti na našem táboře zažijí také spoustu jiné zábavy. Rozhodně nebudou chybět táboráky s kytarou a opékání špekáčků, vyjížďky na loďkách, táborová diskotéka, ale třeba i stezka odvahy.
Odměnou pro nás vedoucí je, když si u nás děti najdou nové kamarády, a že s námi jezdí pravidelně již tolik let.
Neváhejte a podejte si přihlášku co nejdříve, kapacita dětí na tento žádaný tábor je omezená.

Výchovní pracovníci:

Stabilní a osvědčený kolektiv vedoucích. Hlavní vedoucí táborů mají akreditaci MŠMT. Oddíloví vedoucí, praktikanti a zdravotníci mají dlouholetou praxi. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušeností, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o vedoucích tohoto tábora dozvíte zde.

 Hlavní vedoucí: Iva Vorlová

 

Více informací o Ivě se můžete dozvědět zde

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4.999 Kč při platbě do 31. 12. 2022 (od 1. 1. 2023 je cena tábora 5.299 Kč).

Cena zahrnuje:
Zahrnuje ubytování, dopravu, stravu 5× denně, pitný režim, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, úrazové pojištění, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje:
Cena nezahrnuje žádnou potravinovou dietu

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít – objednávkou na našem webu – pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (to se netýká zálohy, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění to bohužel nelze).
  Zahrnuje také STORNO pojištění – od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko: 280 Kč
                            Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2023)
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny: 100 Kč
  Posílají se až po skončení tábora,
   kdy vedoucí sesbírají všechny fotografie dohromady a zašlou je koordinátorovi táborů, který je pak rozesílá rodičům (do e-mailu obdržíte odkaz na úschovnu, kde jsou fotografie uloženy po dobu 90 dnů a odkud si je můžete stáhnout). Snažíme se tyto fotografie posílat přes úschovnu do týdne po skončení tábora.
 • Cyklistika (doprava kol přívěsem na tábor a zpět, technický servis, zkušení vedoucí): 300 Kč
  Maximální kapacita přívěsu na kola je 40, s objednáním cyklistiky tedy neváhejte, po jejím naplnění musíme již odvoz kol bohužel odmítat.

Tábor je možné platit na splátky, ale je potřeba do 10 dnů po přihlášení uhradit alespoň 30% zálohu a nejpozději do 30 dnů před začátkem tábora uhradit kompletní částku. Počet splátek a jejich výši si můžete sami zvolit dle Vaší finaniční situace.

(ilustrační foto)

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpět. Samostatná doprava na tábor a z tábora je možná (bohužel Vám na individuální dopravu nemůžeme zajistit slevu z ceny tábora).

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, Praha 4 - Braník, parkoviště u budovy Golden office – přesné místo bude uvedeno v propozicích k táboru, které rozesíláme na začátku června.

Dopravní spojení na místo odjezdu/příjezdu:  

 • autem: nedaleko Barrandovského mostu, vjezd z ulice Ke Krči
 • tramvaj: zastávka Pobřežní cesta tramvaje č. 2, 3, 17, 21
 • autobus: zastávka Pobřežní cesta autobus č. 190; zastávka U Staré pošty autobusy č. 170, 196, 197; zastávka Přístaviště autobusy č. 118, 170, 196, 197

Mapa dopravního spojení na místo odjezdu/příjezdu:

Čas odjezdu/příjezdu: 

 • odjezd v dopoledních/ranních hodinách
 • příjezd kolem poledne

Přesný čas odjezdu a příjezdu bude upřesněn v propozicích k táboru, které rozesíláme na začátku června. Propozice budou k dispozici také na našem webu ZDE.

Adresa tábora:
Rekreační středisko Trnávka
Trnávka 052
394 44  Želiv

Trasa do tábora:

 

Více informací o táboře získáte u koordinátorky Báry Hájkové na tel. 777 225 183 nebo e-mailu tabory@detibezhranic.cz, nebo u vedoucí táborové administrativy Báry Kašíkové na tel. 774 733 322 nebo na e-mailu info@detibezhranic.cz.

Dokumenty:

Při předání dítěte na tábor je nutné odevzdat:

 • KOPIE! lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, platí dva roky, musí obsahovat všechny informace nutné pro zotavovací akce a obsahovat aktuální resp. správné údaje o zdravotním stavu dítěte)
 • originál potvrzení o bezinfečnosti (nesmí být starší jednoho dne)
 • kopie kartičky pojišťovny
 • nadepsané užívané léky (pokud dítě nějaké bere)
 • potvrzení o seřízení kola (pouze při objednání cyklistiky)

Dále můžete odevzdat kapesné (pokud nechcete, aby ho dítě mělo u sebe, můžete ho předat vedoucímu, který ho dítěti bude spravovat a dávat po částech). Dále můžete předat nadepsané pohledy určené k rozdání dítěti, skvělé je to například u menších dětí kvůli stýskání, když se třeba pošta některý den zasekne a pohled nedojde.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.