';

Tábor pro rodiče s dětmi na Moravě 5 2018

Táborový program pro rodiče s dětmi

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI jsou speciální tábory určené pro rodiče a děti se skutečným „táborovým“ programem pro nejmenší táborníky, hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkami, diskohrátky a karnevalem.

Tábory pro rodiče s dětmi (neboli TRDy) jsou:

 • speciální letní tábory určené pro rodiče a jejich děti, bez věkového omezení (většina dětí je však předškolního věku),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé,
 • velice oblíbené u současných rodičů,
 • tábory, kde na programu jsou společné soutěže a hry, celodenní výlet, koupání, sportovní aktivity, karneval a různé kroužky. Program je doplněn výtvarnými a rukodělnými dílničkami jak pro děti, tak pro rodiče. Účast rodičů na hrách je dobrovolná.

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách mezi 15 - 17 hod. Stravování začíná společnou večeří.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2017 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 30 rodin.

Tábor není omezen žádnou věkovou hranicí, nicméně většina dětí bude předškolního věku.

Termín:5. - 11. 8. 2018
Cena:2699 Kč
Věk dětí:neomezeno
ukončeno
Areál tábora:

Rekreační středisko HÁLŮV MLÝN se nachází na Jižní Moravě, v nádherném prostředí přírodního parku Údolí Bílého potoka, které se táhne od Veverské Bítýšky až k Velké Bíteši.

  

Adresa střediska:
RS Hálův mlýn
664 71 Lažánky 42

GPS: 49°15'51.481"N, 16°22'2.446"E

RS Hálův mlýn stojí v místě bývalé hospodářské budovy Vaverkova (Hálova) mlýna. Objekt, který se nyní označuje jako RS Vaverkův mlýn, je původní mlýnská budova Vaverkova (Hálova) mlýna. U budovy se nachází plně funkční mlýnské kolo, které zároveň slouží k výrobě elektrické energie, proto je v provozu po celý den. Celý areál prošel v nedávné době rozsáhlou rekonstrukcí, takže je ještě cítit novotou.

Celý areál je pod neutálým dohledem místního vodníka :-)

Ubytování:

 • v pokojích s vlastním sociálním nařízením (pokoje jsou dvou a více lůžkové, vybaveny novým nábytkem - postele, stoly, židle, skříňky, v koupelnách je sprchový kout), některé dvoulůžkové pokoje jsou menší, avšak útulné

   

 • ve čtyřech velkých 6-ti lůžkových chatách s vlastním sociálním zařízením (v každé chatě je předsíň, obytná místnost s kuchyňským koutem a třemi postelemi, dvě ložnice a sociální zařízení)
  Velká chata je vhodná pro větší rodinu nebo dvě spřátelené rodiny. Chaty leží v kopci nad střediskem.

   

 • v deseti tří lůžkových chatičkách se společnými sprchami a toaletou (v chatkách jsou postele, případně palandy, stolek, židličky, poličky na uložení věcí, přímotop)
  Chatky jsou nové, útulné, zateplené, avšak poměrně malé jako všechny táborové chatky v rekračních střediscích.

   

Pokoje ani chatky nejsou vybaveny ručníky, proto vám doporučujeme vzít si s sebou dostatečné množství ručníků a osušek.

Vybavení střediska:

 • jídelna s celodenním pitným režimem (pouze pro naše klienty)
 • restauce s možností nákupu teplých i studených alkoholických i nealkoholických nápojů, nanuků a dalších pochutin pro děti
 • krytá terasa s příjemným posezením
 • dětské hřiště
 • venkovní sportovní hřiště
 • hasičská nádrž vhodná ke koupání
 • wellness – sauna, vířivka (za poplatek)
 • malá vybavená kuchyňka (mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice)
 • velké parkoviště

         

Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. Při snídani si každý vybere z nabídky švédských stolů (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, čaj, káva), dále následuje dopolední svačina, v poledne oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu, dále odpolední svačina a večer večeře (také jednotné menu). Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - omáčky, knedlíky, těstoviny, rýže).

Máte-li zájem o bezlepkovou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před zahájením tábora. Za bezlepkovou dietu se připlácí 50,- Kč/den.

Okolí:

Okolí je vhodné na pěsí výlety i vyjížďky na kole, protože středisko leží na oblíbené cykloturistické trase Veverská Bítýška – Šmelcovna – Velká Bíteš.

Příjemný je rovněž výlet autem na Brněnskou přehradu

nebo výšlap na rozhlednu v nedalekém Tišnově.

 

Program tábora:

Celotáborová hra: Dobrodružství králíků bez klobouku

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně s našimi vedoucími a užít si chvíle klidu.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

Pro děti školního věku je připraven skutečný táborový program pod vedením zkušeného oddílového vedoucího.

 

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Do děje vás vtáhne krátké vtipné představení, které pobaví malé i velké účastníky. Dále na vás čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě, vycházky do okolí, v horkých dnech je zde možnost koupání v místním koupališti, které se nachází přímo v areálu tábora.

 

Pro zpříjemnění pobytu pro rodiče nabízíme hlídání dětí. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu, přečíst svoji oblíbenou knihu, nebo si aktivně odpočinout při cvičení pro maminky. Na některých turnusech lze využít i služby kosmetičky nebo masérky. 

Oblíbeným večerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční promítání večerníčku. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů.

 

Pokud někteří ze starších dětí nejsou unaveni ani v tuto dobu, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

Jeden den bývá obvykle volnější a naši účastníci ho mohou využít k celodennímu výletu. S výběrem toho správného cíle každému rádí poradíme.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi

vedoucí tábora pro rodiče s dětmi 

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Hlavní vedoucí: Eva Tichá

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

 

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI

 • Dítě od 1 roku do 5 let: 2.699,– Kč
 • Dítě od 6 do 9 let: 2.899,– Kč
 • Dítě od 10 let výše: 3.099,– Kč
 • dítě do 1 roku bez nároku na stravu a lůžko: 500,– Kč

DOSPĚLÍ

 • Dospělá osoba: 3.199,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V POKOJÍCH S VLASTNÍ KOUPELNOU A WC (týká se pokojů ve všech budovách a velkých šestilůžkových chat):
+ 700,– Kč
za každou ubytovanou osobu

Cena zahrnuje:

Ubytování v dřevěných chatkách (u více než 2 osob v chatce: palandy), stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, zdravotnický dozor, odměny a diplomy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • USB Flash disk s táborovými fotkami ………............ 150,– Kč
 • Táborové tričko (pán./dám., vel.: S, M, L, XL, dětské: 6 let (122 – 128cm), 8 let (134 cm), 10 let (140 cm), 12 let (152 cm)). Lze objednat jen u přihlášek, které jsou zaregistrovány měsíc před zahájením prvního tábora v sezoně (letní/zimní) .....................200,– Kč
 • Pojištění storno poplatků DĚTÍ .......................150,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna za DĚTI při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko, Na dospělé se nevztahuje!).
 • Pojištění storno poplatků DOSPĚLÁ OSOBA .......................200,– Kč (Dle VSP pro CP Kolumbus od Kooperativy, ke stažení na našem webu. Od pojišťovny dostanete zpět 100 % storna při hospitalizaci nebo upoutání na lůžko).

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Parkování - zdarma
Dostatek parkovacích míst přímo v areálu tábora.

Adresa střediska:
RS Hálův mlýn
664 71 Lažánky 42

GPS: 49°15'51.481"N, 16°22'2.446"E

Jak se na tábor dostanete?
 
cesta z Brna: RS Hálův mlýn je vzdálen pouze 40 km od Brna, cesta vám zabera pouhých 45 minut.
 
 
cesta z PrahyRS Hálův mlýn je vzdálen 190 km od Prahy. Z Prahy pojedete směr Brno po dálnici D1. Pokud se na ní nevyskytnout žádné dopravní komplikace, tak vám cesta zabere zhruba 2 hodiny.
 
 
Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Lahev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz