Tábor pro rodiče s dětmi hotel Semerink

Táborový program pro rodiče s dětmi

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou týdenní aktivní rodinné dovolené s dobrovolným „táborovým“ programem pro malé táborníky.

Součástí tábora jsou hry, soutěže, zájmové kroužky, bojovka, diskohrátky, karneval apod. TRDy jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.

Tyto letní pobyty probíhají v resortech vhodných pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu.

 

Letní TRDy od DĚTÍ BEZ HRANIC jsou:

 • tábory určené pro rodiče (nebo prarodiče) a jejich děti od 2,5 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ)
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé
 • tábory, kde jsou na programu dětské soutěže a hry, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny (účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace, u kreativní dílny bývá účast rodičů žádoucí).
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již přes 10 let zkušeností, přes 5 tisíc spokojených účastníků
 • cenově výhodné - ubytování x cena pobytu (zlatý střed)

 

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Prvním nástupem a společnou večeří bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde.

 

Psi ani jiná zvířata nejsou na táborech povolena ze zdravotních a bezpečnostních důvodů. Toto opatření platí na všech našich táborech bez výjimky. Děkujeme za pochopení.

 

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2022 najdete zde.

 

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, tj. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 20 rodin. 

Termín:20.-26.8.2023
Cena:5999 Kč
Věk dětí:0 - 10 let
volno
Areál tábora:

Ubytování:

Hotel Semerink - horský hotel vhodný pro rodinnou rekreaci - nachází se v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor v obci Janov nad Nisou v nadmořské výšce 650 m n.m. 

VÝHODY A HODNOCENÍ:

 • hotel patří do naší nabídky "ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA" s vyšším standardem ubytování a služeb
 • v areálu je k dipozici dětské venkovní hřiště, multifunkční sportoviště, stolní tenis, sauna, lanový park
 • hotel je vzdálen pouze cca hodinu autem od Prahy a 4 km od okresního města Jablonec nad Nisou
 • v areálu se nachází  příjemné venkovní posezení 
 • do hotelu jezdíme již přes sedm let na zimní tábory pro rodiče s dětmi a jsme vždy velmi spokojeni

Hotel Semerink je prostorný hotel s množstvím prostoru na stravování, zábavu i relaxaci.

Adresa:

Hotel Semerink
Janov nad Nisou 1284 
468 11 Janov nad Nisou 

GPS Loc: 50°46'2.355"N, 15°11'5.335"E

 

Psi ani jiná zvířata nejsou na táborech povolena ze zdravotních a bezpečnostních důvodů. Toto opatření platí na všech našich táborech bez výjimky. Děkujeme za pochopení.

Ubytování:

Pokoje jsou dvou, tří, čtyř a vícelůžkové. Všechny pokoje jsou bez paland.

Na pokojích nejsou ručníky ani osušky. Proto je nezbytné vzít si dostatečné množství s sebou. 

K dispozici je i malá společná kuchyňka vybavená malou ledničkou, rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou.

Ve vstupní hale se nachází dobře zásobený bar s provozní dobou od cca 12:00 do 22:00 hod. Můžete si zde objednat ze široké nabídky studených, teplých, nealkoholických i nealkoholických nápojů. Do těchto prostor je zákaz donášení vlastních alkoholických nápojů.

Připojení k Wi-Fi je v hotelu k dispozici pouze ve společných protorech na baru. Rychlost připojení je vzhledem k horské poloze pomalá.  

Parkování u hotelu je zdarma.

V hotelu lze za poplatek po předchozí domluvě využít saunu a masáže. 

Hotel Semerink je horský hotel, který se zaměřuje na kolektivní turistiku, proto jsou pokoje vybaveny moderně jednoduše, se sociálním zařízením na každém pokoji.

     Zobrazit zdrojový obrázek 

V hotelu najdete, mimo jiné, též:

 • Velkou dětskou hernu
 • Taneční sály a klubovny
 • 2 jídelny
 • Lobby s krbem, posezením a barem
 • Relaxační zónu - sauny, masáže
 • Salónek se stolním tenisem, kulečník, fotbálek
 • Posilovnu
 • Venkovní dětské hřiště a outdoorové hřiště 
Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. 

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - např. rajská omáčka, rizoto, kuře na paprice, řízek). Náročnější klienti si mohou na vlastní náklady objednat jídlo i v hotelové restauraci.

 • snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, zeleninová mísa, čaj, káva) - ne vždy bude k dispozici vše ze zmíněných potravin
 • dopolední svačina (sezónní ovoce - nejčastěji)
 • oběd (jednotné menu) - polévka a hlavní chod
 • odpolední svačina
 • večeře (jednotné menu)

Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

V případě, že ve své stravě požadujete větší podíl čerstvého ovoce a zeleniny, přivezte si vlastní zásoby. Myslete však na jejich uskladnění.

Diety:

Máte-li ze zdravotních důvodů zájem o bezlepkovou či bezmléčnou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před začátkem prázdnin.

Pro bezlepkovou dietu je nutné mít vlastní pečivo k snídani a ideálně jeden balíček těstovin.

 

Okolí:

Jizerské hory jsou významným střediskem letní a zejména zimní rekreace. Vzdálenost hotelu od okresního města Jablonce nad Nisou je cca 4 km a lze do něj dojít pěšky po značené turistické cestě kolem Jablonecké přehrady.

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2,5 - 10 let. Mohou se do něj zapojit i starší děti, ale vzhledem k věku jim aktivity mohou připadat snadné a zabrat jim kratší čas. Volné chvíle mohou využít individuálně se svými rodiči.

Celotáborová hra: Indiánské léto

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností.

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit již zmiňované workshopy. Pro tuto sezónu připravujeme výtvarný workshop, sportovky a indiánský workshop, na kterém si děti osvojí znalosti a dovednosti těchto lidí, kteří žijí odlišným způsobem než my v našich krajích. Konkrétní obsah workshopů (zejména sportovek a indiánského w.) se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

Toto středisko bohužel není dostatečně velké pro vytvoření samostatného oddílu pro větší děti. Tento klasický táborový režim můžete školním dětem napodobit, pokud je na workshopy pošlete samotné. Styl workshopů u nejstarších dětí se liší turnus od turnusu podle vedoucích a jejich preferencí.

 

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly. Dále na vás během pobytu čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě a tak podobně.

 

Po domluvě s hlavní vedoucí bude v předem vymezených časech možnost hlídání dětí ve věku 2 - 4 roky. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu nebo přečíst svoji oblíbenou knihu. Na některém z turnusů bývá možnost využít služeb masérky a kosmetičky. Další možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod., kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí samy na záchod a nepoužívají pleny.

Vždy jde o domluvu s vedoucími, kteří jsou velmi ochotní a pokud nemají plné ruce práce, tak vám rádi vyjdou vstříc. Prosíme o pochopení, že nejsme schopni hlídat během přípravy etapových her nebo v jejím průběhu atd. 

 

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční večerníček. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů. 

Pokud některé ze starších dětí nejsou unaveny ani večer, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

 

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

 

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

Vaši vedoucí táborů pro rodiče s dětmi  

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: Jitka Kiršnerová

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

Dítě od 1 roku do 5 let: 5.999 Kč
Dítě od 6 do 11 let: 6.499 Kč
Dítě od 12 let výše: 6.999 Kč
Dítě do 1 roku (bez nároku na obědy, svačiny a večeře a lůžko): 1.000 Kč/pobyt - tuto položku lze domluvit individuálně i pro straší dítě max. do 18 měsíců při dodržení stanovených podmínek 

Dospělí:  6.999 Kč

Tábor je možné platit na splátky, kdy je potřeba do deseti dnů uhradit alespoň 30% zálohu a pak do 30ti dnů před začátkem tábora mít tábor uhrazený celý (počet splátek a jejich výši si můžete určit sami dle Vašich finančních možností). 

Ceny za ubytování nezahrnují rekreační a lázeňské poplatky obci (bude-li ubytovatel požadovat, hradí klient na místě sám)

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený zkušenými instruktory, odměny pro děti i rodiče a diplomy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 229 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 299 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 %
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2023 - na pozdější objednávky nebudeme brát zřetel): 280 Kč

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. To znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Příjezd si, prosím, naplánujte mezi 15:000 a 17:00.

Jak se na tábor dostanete?

Hotel Semerink
Janov nad Nisou 1284 
468 11 Janov nad Nisou 

GPS Loc: 50°46'2.355"N, 15°11'5.335"E

Cesta z Prahy:

Cesta z Prahy trvá cca 1,10 hod. Pojedete je po dálnici D10 na Mladou Boleslav, dále do Jablonce nad Nisou, kde se budete držet směrem na Bedřichov. V Loučné na Nisou zatočíte prudce doprava do kopce a tam vás již cedule nasměrují na hotel Semerink.

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

 

S SEBOU DOPORUČUJEME:

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Láhev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječka na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Vytvarný kufřík
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně (oceníme u táboráku)
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Karimatku či jinou podložku pro sezení na trávě
 • Vlastní lékarničku - za děti mají zodpovědnost rodiče, nejedná se o klasický tábor, kde by byl přítomen zdravotník s plně vybavenou lékárnou 
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz