Tábor pro rodiče s dětmi Královec 2 2021

Táborový program pro rodiče s dětmi

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou týdenní aktivní rodinné dovolené s dobrovolným „táborovým“ programem pro malé táborníky, s hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkou, diskohrátkami a karnevalem. Jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.Tyto letní pobyty probíhají v resortech vhodných pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu.

Letní tábory pro rodiče s dětmi od DĚTÍ BEZ HRANIC (neboli TRDy) jsou:

 • tábory určené pro rodiče a jejich děti od 2,5 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé,
 • tábory, kde na programu jsou dětské soutěže a hry, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny. Účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace (u kreativní dílny je účast rodičů žádoucí).
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již přes 10 let zkušeností, přes 5 tisíc spokojených účastníků
 • cenově výhodné - ubytování x cena pobytu (zlatý střed)

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Společnou večeří bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2020 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 20 rodin.

 

Termín:25. - 31.7.2021
Cena:3299 Kč
Věk dětí:0 - 10 let
volno
Areál tábora:

Děti bez hranic rozšiřují své aktivity na Valašsko do RS KRÁLOVEC. RS Královec najdete nad Valašskými Klobouky. Svým umístěním v čistém prostředí chráněné krajinné oblasti zaručuje ideální podmínky pro rodinnou rekreaci.

VÝHODY A HODNOCENÍ:

 • areál se nachází v lůně Bílých Karpat a zaručuje klientům ubytování v krásné přírodě Valašska
 • jedná se o kopcovitý areál, proto není příliš vhodný pro děti v kočárku 
 • menší tábor rodinného charakteru
 • v areálu máte k dispozici trampolínu, pískoviště a skákací hrad 
 • RS je vzdálené cca 2 hodiny od Brna i Ostravy
 • vzhledem k charakteru ubytování řadíme toto RS do kategorie - táborové středisko

 

Adresa:
RS Královec
Na Královci 460
766 01 Valašské Klobouky

GPS: 49.1354567N, 18.0452311E

Ubytování: je možné v několika variantách. Připraveno je 11 bungalovů (5 horní řada, 6 spodní řada), vlastní sociální zařízení a odpočinkový kout. Pro nenáročné klienty jsou určeny letní chatky se společným sociálním zařízením.


 1. bungalovy horní řada - 5 čtyřlůžkových bungalovů s vlastní sprchou a WC. Každý bungalov má malý obýváček a dvě ložnice se dvěma lůžky (lze přidat vždy jedna přistýlka, aby byl bungalov celkem pětilůžkový) - v těchto bungalovech si můžete objednat pokoj za příplatek 600,-- Kč na osobu (vždy 2 rodiny sdílí sociální zařízení).


 2. bungalovy spodní řada - 6 čtyřlůžkových bungalovů s vlastní sprchou a WC. Jedna samostatná ložnice se dvěma lůžky, další dvě lůžka v obývací místnosti - ubytování v tomto typu bungalovu je pro rodiny, které mají 3 a více osob za příplatek 600,-- Kč na osobu.


 3. chatky - 10 táborových chatek vhodných pro táborové ubytování, v každé chatce jsou 2 patrové postele, společné sociální zařízení se nachází v blízkosti.
   

Bungalovy ani chatky nejsou vybaveny ručníky, proto vám doporučujeme vzít si s sebou dostatečné množství ručníků a osušek.

UPOZORNĚNÍ: Areál se rozkládá v kopcovitém terénu, proto není příliš vhodný pro pohyb s kočárky. Chatky a bungalovy jsou ve spodní části a hlavní budova v horní části, kdy část cesty vede po schodech. 
Parkování vozidel je rovněž v horní části, proto na to berte zřetel při výběru zavazadel. Děkujeme.
 
Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. 

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - např. rajská omáčka, rizoto, kuře na paprice, řízek).

 • snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, zeleninová mísa, čaj, káva)
 • dopolední svačina (sezónní ovoce)
 • oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu
 • odpolední svačina
 • večeře

Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

V případě, že ve své stavě požadujete větší podíl čerstvého ovoce a zeleniny, přivezte si vlastní zásoby. Myslete však na jejich uskladnění.

Máte-li ze zdravotních důvodů zájem o bezlepkovou či bezmléčnou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před začátkem prázdnin. Pro bezlepkovou dietu je nutné mít vlastní pečivo k snídani a ideálně jeden balíček těstovin.

Nabídka služeb:

V RS najdeme hlavní budovu, kde se nachází jídelna, bar s terasou, dětská herna.

V areálu se dále nachází dětské hřiště, venkovní sportovní hřiště, ohniště. 

Okolí:

Nejbližším cílem ve vzdálenosti 0,5 km je rozhledna Královec nad Valašskými Klobouky, která je označována třemi názvy: Na Finiši, U Cyrila Bureše i rozhledna Královec. Ať tak či tak uvidíte odtud jižní Valašsko jako na dlani. Rozhledna o výšce 21,5 m je celoročně volně přístupná. Od rozhledny se můžete vydat dále po naučná stezce Královec, která měří 7 km a má dvanáct zastavení, je vhodná pro rodiny s dětmi, turisty, cykloturisty. 

Nedaleké město Valašské Klobouky je součástí nejen Bílých Karpat, ale také střediskem jižního Valašska. V městské památkové zóně najdeme budovu staré radnice, památkově chráněné domy, barokní mariánský sloup a mnoho dalších památek architektury. Sportovci ocení letní koupaliště, sportovní areál, stáj Lipina k vyjížďkám na koních.
 

V obci Brumov - Bylnice můžeme navštívit hrad Brumov z roku 1224, je otevřen pro veřejnost a často se zde konají zajímavé kulturní akce. V jeho blízkosti najdeme i muzeum. Vzácností je i gotický kostel a židovský hřbitov.

Horní Lideč musí vidět každý - především jeho celoročně přístupný vyřezávaný betlém. Cyklisté  se tu mohou napojit na Hornolidečskou magistrálu, která má sice vysokou náročnost, ale neobyčejné zážitky - Čertovy skály, Pulčínské skály, Vařákovy paseky, Lačnovské skály. 

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2,5 - 10 let. Mohou se do něj zapojit i starší děti, ale vzhledem k věku jim aktivity mohou připadat snadné a zabrat jim kratší čas. Volné chvíle mohou využít individuálně se svými rodiči.

Celotáborová hra: Cesta do pravěku

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností.

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

 

Pro děti školního věku je připraven skutečný táborový program pod vedením zkušeného oddílového vedoucího.

 

 

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly. Dále na vás čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě, vycházky do okol.

 

Po domluvě s hlavní vedoucí bude v předem vymezených časech možnost hlídání dětí ve věku 2 - 4 roky. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu, přečíst svoji oblíbenou knihu. Na některých turnusech lze využít i služby kosmetičky nebo masérky. Další možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod., kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí samy na záchod a nepoužívají pleny.

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční večerníček. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů. 

 

Pokud některé ze starších dětí nejsou unaveny ani večer, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

 

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

 

Jeden den je volnější (většinou čtvrtek) a naši účastníci ho mohou využít k celodennímu výletu. S výběrem toho správného cíle každému rádí poradíme.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

vedoucí tábora pro rodiče s dětmi  

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: bude upřesněno

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI
Dítě od 1 roku do 5 let : 3.299,– Kč
Dítě od 6 do 9 let: 3.799,– Kč
Dítě od 10 let výše: 4.299,– Kč
Dítě do 1 roku (bez nároku na obědy, svačiny a večeře a lůžko): 1.000,- Kč/týden

DOSPĚLÍ
Dospělá osoba: 4.299,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V BUNGALOVECH S VLASTNÍM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM:
DVOULŮŽKOVÝ POKOJ V BUNGALOVU HORNÍ ŘADY + 700,-- KČ ZA KAŽDOU UBYTOVANOU OSOBU
BUNGALOV SPODNÍ ŘADY + 700,– Kč ZA KAŽDOU UBYTOVANOU OSOBU

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, odměny a diplomy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 259,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 %
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2021): 250,–- Kč

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Adresa: RS Královec
             Na Královci 460
             766 01 Valašské Klobouky

GPS: 49.1354567N, 18.0452311E

Parkování - zdarma

Jak se k nám dostanete? 

Příjezd autem z Valašských Klobouk směr Brumov-Bylnice a za obcí odbočíte doleva do kopce, po 4km jste na Královci.

Z Ostavy: na Frýdek Místek, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Vsetín, Valašské Klobouky 

Z Prahy: po D1 do Brna a dále Zlín a Valašské Klobouky, cesta zabere téměř 4 hodiny

 

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků
 • Covid bezinfekčnost pro každého účastníka

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Láhev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Karimatku či jinou podložku pro sezení na trávě
 • Vlastní lékarničku 
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz