Tábor pro rodiče s dětmi na Orlíku 3 2022

Táborový program pro rodiče s dětmi

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou týdenní aktivní rodinné dovolené s dobrovolným „táborovým“ programem pro malé táborníky, s hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkou, diskohrátkami a karnevalem. Jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.Tyto letní pobyty probíhají v resortech vhodných pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu.

Letní tábory pro rodiče s dětmi od DĚTÍ BEZ HRANIC (neboli TRDy) jsou:

 • tábory určené pro rodiče a jejich děti od 2,5 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé,
 • tábory, kde na programu jsou dětské soutěže a hry, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny. Účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace (u kreativní dílny je účast rodičů žádoucí).
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již přes 10 let zkušeností, přes 5 tisíc spokojených účastníků
 • letošní táborová nabídka se dělí do třech kategorií TOP - ZLATÝ STŘED - TÁBOROVÉ STŘEDISKO - toto středisko patří do kategorie "zlatý střed"

 

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Společnou večeří bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2021 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 35 rodin.

 

Termín:24.-30.7.2022
Cena:4999 Kč
Věk dětí:0 - 10 let
vyprodáno
Areál tábora:

Rekreační středisko KOVO Husárna se nachází v krásné přírodě poblíž Orlíku. 

 • příjemný travnatý areál
 • areál je ze tří obklopen lesy a ze strany čtvrté ho lemuje Orlická přehrada
 • dětské hřiště s pískovištěm, trampolína
 • možnost využití kosmetických a masérských služeb přímo v areálu
 • v tomto areálu se vrátíte do svých táborových let
 • tento tábor patří do nabídky "zlatý střed"

Adresa tábora:

Rekrační středisko Husárna Sobědraž
Sobědraž 46 
398 58 Kostelec nad Vltavou

Ubytování: 

Na všech ubikacích jsou zajištěny veškeré lůžkoviny.

 • v zrekonstruovaných chatách s vlastní toaletou a umyvadlem, sprchy společné ve zděné budově v areálu - rekonstrukce 2020/2021. 
 • v pokojích ve zděné budově s vlastní koupelnou - za příplatek 700,-- Kč za osobu
    
 • v pokojích ve zděné budově se společným sociálním zařízením (WC a koupelna na patře) - POUZE DVOULŮŽKOVÉ POKOJE! - za příplatek 500,-- Kč za osobu

Počet pokojů je omezen. Pokud se vám při zadávání objednávky nezobrazuje příplatková položka Ubytování na pokoji, jsou již všechny pokoje vyprodané a nabízíme pouze ubytování v chatách.

Vybavení střediska:

 • jídelna s celodenním pitným režimem
 • restauce s možností nákupu teplých i studených alkoholických i nealkoholických nápojů a pochutin pro děti
 • krytá terasa s příjemným posezením

 • dětské hřiště

 • trampolína

 • dětský bazén

 • venkovní sportovní hřiště
 • parkoviště

Strava: 

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. 

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - např. rajská omáčka, rizoto, kuře na paprice, řízek).

 • snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, zeleninová mísa, čaj, káva)
 • dopolední svačina (sezónní ovoce)
 • oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu
 • odpolední svačina
 • večeře

Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

V případě, že ve své stravě požadujete větší podíl čerstvého ovoce a zeleniny, přivezte si vlastní zásoby. Myslete však na jejich uskladnění.

Máte-li ze zdravotních důvodů zájem o bezlepkovou či bezmléčnou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před začátkem prázdnin. Pro bezlepkovou dietu je nutné mít vlastní pečivo k snídani a ideálně jeden balíček těstovin.

Okolí Orlické přehrady láká ke spoustě výletů: 

Můžete navštívit nedaleký hrad Zvíkov

nebo zámek Orlík nad Vltavou 

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2,5 - 10 let. Mohou se do něj zapojit i starší děti, ale vzhledem k věku jim aktivity mohou připadat snadné a zabrat jim kratší čas. Volné chvíle mohou využít individuálně se svými rodiči.

Celotáborová hra: AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností.

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

 

Pro děti školního věku je připraven skutečný táborový program pod vedením zkušeného oddílového vedoucího.

 

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly. Dále na vás čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě, vycházky do okolí, v horkých dnech je zde možnost koupání.

 

Po domluvě s hlavní vedoucí bude v předem vymezených časech možnost hlídání dětí ve věku 2 - 4 roky. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu, přečíst svoji oblíbenou knihu. Na některých turnusech lze využít i služby kosmetičky nebo masérky. Další možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod., kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí samy na záchod a nepoužívají pleny.

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční večerníček. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů.  

 

Pokud některé ze starších dětí nejsou večer unaveny, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

Jeden den je volnější (většinou čtvrtek) a naši účastníci ho mohou využít k celodennímu výletu. S výběrem toho správného cíle každému rádí poradíme.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

vedoucí tábora pro rodiče s dětmi  

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: 

Hlavní vedoucí: Elen Jarešová

Elen je naše již letitá hlavní vedoucí maminka dcery, plná milých nápadů, vstřícná se skvělým týmem vedoucích.

 

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

UPOZORNĚNÍ - OD SEZÓNY 2021 POŽADUJE UBYTOVATEL OBSAZENOST VŠECH LŮŽEK NA UBIKACI, PŘÍPLATEK ZA 1 NEOBSAZENÉ LŮŽKO 600,- KČ/POBYT, PŘÍPLATEK ZA 2 NEOBSAZENÁ LŮŽKA 900,- KČ/POBYT

DĚTI
Dítě od 1 roku do 6 let : 4999,– Kč
Dítě od 7 do 12 let: 5199,– Kč
Dítě od 12 let výše: 5499,– Kč
Dítě do 1 roku (bez nároku na obědy, svačiny a večeře a lůžko): 1.000,- Kč/týden

DOSPĚLÍ
Dospělá osoba: 5.499,– Kč 

VŠECHNY CHATKY BYLY ZREKONSTRUOVÁNY V OBDOBÍ 2020/2021

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V POKOJÍCH S VLASTNÍ SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM: 700,– Kč za každou ubytovanou osobu/pobyt

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ VE DVOULŮŽKOVÝCH POKOJÍCH SE SDÍLENÝM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM: 500,- Kč za každou ubytovanou osobu/pobyt 

Tuto položku přidejte dle celkového počtu osob do objednávky. Pokud se vám při zadávání objednávky nezobrazuje příplatková položka "Ubytování na pokoji", jsou již všechny pokoje vyprodané a nabízíme pouze ubytování v chatách s vlastním WC a umyvadlem.
Pokud není k dispozici tolik příplatkových položek, kolik potřebujete, tak nás prosím kontaktujte telefonicky. Děkujeme za pochopení.

Ceny za ubytování nezahrnují rekreační a lázeňské poplatky obci (bude-li ubytovatel pořadovat, hradí klient na místě sám)
Cena nezhrnuje diety.

Cena zahrnuje:

Ubytování v chatě (1 x palanda a 1 x dvoulůžková postel), stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, zdravotnický dozor, odměny a diplomy, táborové fotografie (budou odeslány po skončení tábora).

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 259,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 %
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2021): 280,–- Kč

ilustrační foto

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady. 

Parkování - zdarma

Dostatek parkovacích míst přímo v areálu tábora.

Jak se k nám dostanete? 

Adresa tábora:

Rekrační středisko Husárna Sobědraž
Sobědraž 46 
398 58 Kostelec nad Vltavou

Jak najít tábor:

Svou cestu nasměrujte do vesnice Jickovice, kterou projedete dle popisu níže. Již zde jsou ukazatele na Husárnu, která je vzdálená čtyři kilometry. Asi po dvou kilometrech dojedete na rozcestí, kde je borová bouda a zde se dáte podle ukazatele doleva. Po dalších dvou kilometrech dorazíte do střediska.

RS je v lesích, poblíž vesnice Jickovice. Navigace mapy.cz neumí najít cestu (nepoužívejte), navigace waze a google maps jsou lepší (ale ani tuto cestu přes les nepoužívejte - mohou být dole lesní závory). Jeďte vyzkoušenou cestou takto:

Praha, Orlík n. Vltavou (nebo až Zvíkov, je to jedno), Jickovice – přes hráz rybníka, rovně kolem kostela, pořád po hlavní doprava (k zrcadlu) lehce do kopce, po pravé ruce pole po levé vesnice až cca 100 metrů ke křižovatce se žlutou cyklo cedulí vpravo („Orlík“, „Kostelec“) v parčíku z thůjí a lavičkou. Tam vpravo po cyklo ceduli (č.1155) a po cestě mezi domy kolem koní ven z vesnice do polí, po cca 50 metrech za posledním domem doprava a pak doleva (kolem božích muk a dvou stromů) po silničce mezi poli cca 1,5 km k lesu, kde začíná cca 50 metrů špatné cesty. Po 400 metrech lesem na křižovatce u dřevěné boudy vlevo a pořád rovně lesní asfaltkou cca 2 km a jste na místě.
 

 

 

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků
 • "Covid dokumenty" dle aktuální situace v době konání tábora

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Láhev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Karimatku či jinou podložku pro sezení na trávě
 • Vlastní lékarničku 
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz