Tábor pro rodiče s dětmi Zátiší

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou týdenní aktivní rodinné dovolené s dobrovolným „táborovým“ programem pro malé táborníky.

Součástí tábora jsou hry, soutěže, zájmové kroužky, bojovka, diskohrátky, karneval apod. TRDy jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.

Tyto letní pobyty probíhají v resortech vhodných pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu.

 

Letní TRDy od DĚTÍ BEZ HRANIC jsou:

 • tábory určené pro rodiče (nebo prarodiče) a jejich děti od 2,5 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ)
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé
 • tábory, kde jsou na programu dětské soutěže a hry, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny (účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace, u kreativní dílny bývá účast rodičů žádoucí)
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již přes 10 let zkušeností, přes 5 tisíc spokojených účastníků
 • cenově výhodné - ubytování x cena pobytu (zlatý střed)

 

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Prvním nástupem a společnou večeří bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde.

 

Psi ani jiná zvířata nejsou na táborech povolena ze zdravotních a bezpečnostních důvodů. Toto opatření platí na všech našich táborech bez výjimky. Děkujeme za pochopení.

 

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2022 najdete zde.

 

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, tj. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 20 rodin. 

Termín:9.-15.7.2023
Cena:6999 Kč
Věk dětí:0 - 10 let
volno
Areál tábora:

Penzion Zátiší

Ubytování v malebné vesnici v podhůří Beskyd v Komorní Lhotce. Penzion je nově zrekonstruovaný. Nachází se v přírodě s širokou škálou volnočasových aktivit.

VÝHODY A HODNOCENÍ:

 • hotel patří do naší nabídky "ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA" s vyšším standardem ubytování a služeb
 • v areálu je k dipozici dětské venkovní hřiště, infrasauna, minibowling, solná jeskyně
 • penzion je situován v přírodě mezi horami uprostřed beskydských lesů
 • dětské hřiště s pirátskou lodí a houpačkami, skluzavka, ohniště
 • nově zrekonstruovaný penzion

Adresa:

Rekreační středisko – Penzion Zátiší  

Komorní Lhotka čp. 391
739 54 Hnojník

GPS Souřadnice: 49°38’21.454″N, 18°32’18.548″E

Ubytování:

Ubytování ve 2-6 lůžkových pokojích. Vybavené pokoje s vlastním sociálním zařízením.

     

Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. 

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - např. rajská omáčka, rizoto, kuře na paprice, řízek). Náročnější klienti si mohou na vlastní náklady objednat jídlo i v hotelové restauraci.

 • snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, zeleninová mísa, čaj, káva) - ne vždy bude k dispozici vše ze zmíněných potravin
 • dopolední svačina (sezónní ovoce - nejčastěji)
 • oběd (jednotné menu) - polévka a hlavní chod
 • odpolední svačina
 • večeře (jednotné menu)

Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

V případě, že ve své stravě požadujete větší podíl čerstvého ovoce a zeleniny, přivezte si vlastní zásoby. Myslete však na jejich uskladnění.

Diety:

Máte-li ze zdravotních důvodů zájem o bezlepkovou či bezmléčnou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před začátkem prázdnin.

Pro bezlepkovou dietu je nutné mít vlastní pečivo k snídani a ideálně jeden balíček těstovin.

  

Nabídka služeb:

Penzion je situován v přírodě mezi horami uprostřed beskydských lesů se spoustou možností turistických a cyklistických tras. V místě lze navštívit například bylinné lázničky, pravou finskou saunu či sportovní víceúčelovou halu.

Za špatného počasí si zde můžete zahrát také stolní tenis, fotbálek, minibowling či šipky.

Solná jeskyně:

Sůl v naší solné jeskyni je dovezena přímo z Pákistánu z Mrtvého moře. Jeskyně je udržována ve stálé teplotě 21 – 23 °C a vlhkosti 60 – 70 %. Je potřeba zdůraznit nezvykle vysoký vliv mikroklima, které působí v solné jeskyni na lidský organismus. Zlepšení zdraví po absolvování cyklu seancí cítí pacienti, kteří se léčí z celé řady onemocnění. Vychází vstříc lidem, kteří chtějí dbát o vlastní zdraví, umožňuje relaxaci a odpočinek. Bez nutnosti výjezdu k moři můžete využívat mikroklima, které je podobné mořskému.

    

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2,5 - 10 let. Mohou se do něj zapojit i starší děti, ale vzhledem k věku jim aktivity mohou připadat snadné a zabrat jim kratší čas. Volné chvíle mohou využít individuálně se svými rodiči.

Celotáborová hra: Putování v pod mořskou hladinou

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností.

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit již zmiňované workshopy. Konkrétní obsah workshopů (zejména sportovek) se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

Toto středisko bohužel není dostatečně velké pro vytvoření samostatného oddílu pro větší děti. Tento klasický táborový režim můžete školním dětem napodobit, pokud je na workshopy pošlete samotné. Styl workshopů u nejstarších dětí se liší turnus od turnusu podle vedoucích a jejich preferencí.

 

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly. Dále na vás během pobytu čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě a tak podobně.

 

Po domluvě s hlavní vedoucí bude v předem vymezených časech možnost hlídání dětí ve věku 2 - 4 roky. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu nebo přečíst svoji oblíbenou knihu. Na některém z turnusů bývá možnost využít služeb masérky a kosmetičky. Další možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod., kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí samy na záchod a nepoužívají pleny.

Vždy jde o domluvu s vedoucími, kteří jsou velmi ochotní a pokud nemají plné ruce práce, tak vám rádi vyjdou vstříc. Prosíme o pochopení, že nejsme schopni hlídat během přípravy etapových her nebo v jejím průběhu atd. 

 

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční večerníček. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů. 

Pokud některé ze starších dětí nejsou unaveny ani večer, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

 

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

 

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

Vaši vedoucí táborů pro rodiče s dětmi  

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: Eva Šuchmová

 

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí:

DĚTI
Dítě do 12 let: 6.999 Kč
Dítě do 1 roku (bez nároku na obědy, svačiny a večeře a lůžko): 1.000 Kč/pobyt

DOSPĚLÍ
Dospělá osoba: 7.999 Kč

Tábor je možné platit na splátky, kdy je potřeba do deseti dnů uhradit alespoň 30% zálohu a pak do 30ti dnů před začátkem tábora mít tábor uhrazený celý (počet splátek a jejich výši si můžete určit sami dle Vašich finančních možností).

Ceny za ubytování nezahrnují rekreační a lázeňské poplatky obci (bude-li ubytovatel požadovat, hradí klient na místě sám)

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, odměny a diplomy, táborové fotografie (budou odesílány po skončení tábora).

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 229 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 299 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 %
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2023): 28
  0 Kč

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální. To znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Adresa:

Rekreační středisko – Penzion Zátiší  

Komorní Lhotka čp. 391
739 54 Hnojník

GPS Souřadnice: 49°38’21.454″N, 18°32’18.548″E

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

 

S SEBOU DOPORUČUJEME:

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Láhev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječka na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Vytvarný kufřík
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně (oceníme u táboráku)
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Karimatku či jinou podložku pro sezení na trávě
 • Vlastní lékarničku - za děti mají zodpovědnost rodiče, nejedná se o klasický tábor, kde by byl přítomen zdravotník s plně vybavenou lékárnou 
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz