Tábor pro rodiče s dětmi Šafránkův mlýn 1 2022

Táborový program pro rodiče s dětmi

VOLNÉ JIŽ JEN CHATIČKY A POKOJE SE SPOLEČNÝM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM PRO DVA POKOJE

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou týdenní aktivní rodinné dovolené s dobrovolným „táborovým“ programem pro malé táborníky, s hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkou, diskohrátkami a karnevalem. Jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.Tyto letní pobyty probíhají v resortech vhodných pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu.

Letní tábory pro rodiče s dětmi od DĚTÍ BEZ HRANIC (neboli TRDy) jsou:

 • tábory určené pro rodiče a jejich děti od 2,5 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé,
 • tábory, kde na programu jsou dětské soutěže a hry, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny. Účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace (u kreativní dílny je účast rodičů žádoucí).
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již přes 10 let zkušeností, přes 5 tisíc spokojených účastníků
 • letošní táborová nabídka se dělí do třech kategorií TOP - ZLATÝ STŘED - TÁBOROVÉ STŘEDISKO - toto středisko patří do kategorie "TOP"

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Společnou večeří bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Tento tábor končí v pátek. Pokoje bude nutné vyklidit do 12.00.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2020 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro 38 rodin.

 

Termín:24.-29.7.2022
Cena:4499 Kč
Věk dětí:0 - 10
volno
Areál tábora:

Rekreační středisko ŠAFRÁNKŮV MLÝN se nachází na Jižní Moravě, v nádherném prostředí na břehu řeky Loučka v obci Drahonín.

 • RS skryté mezi lesy v nádherné přírodě
 • ideální dopravní obslužností, necelých 45 minut od Brna
 • vysoký standart ubytování v pokojích
 • RS patří do naší TOP nabídky
 • v areálu možnost koupání ve dvou venkovních bazénech
 • možnost využití kosmetických i masérských služeb
 • tábor s větším počtem účastníků

   

Toto místo je vhodné pro všechny, kdo preferují vyšší komfort ubytování a chtějí si užít náš zábavný táborový program.

Adresa střediska:
RS Šafránkův mlýn
Drahonín 33
592 61 Doubravník

GPS: 49.3936153N, 16.2807633E

Historií obestřený penzion Šafránkův mlýn je situován na břehu řeky Loučka v obci Drahonín. Jeho okolí nabízí nespočet zajímavých míst a je tak učiněným rájem pro milovníky turistiky. Historické kořeny Šafránkova mlýna sahají až do roku 1666. V roce 2004 byl po celkové rekonstrukci opět uveden do provozu a zmodernizován do dnešní podoby.

  

Ubytování: Ubytovat se je možné na pokojích v penzionu, nebo chatkách. Tento penzion je v naší táborové nabídce nejvyšší komfort.

 • pokoje s vlastním sociálním zařízením nebo se sociálním zařízením sdíleným pro dva pokoje

  

 • chatky s nově zrekonstruovaným společným sociálním zázemím na hlavní budově.

  Penzion Šafránkův Mlýn - Drahonín

Pokoje ani chatky nejsou vybaveny ručníky. Pokud budete ubytováni na pokoji, tak si ručníky můžete zdarma vyžádat na recepci. Proto ubytování v chatkách vám doporučujeme vzít si ručníky či osušky s sebou. 

Vybavení střediska:

 • jídelna s celodenním pitným režimem (pouze pro naše klienty)

 • restauce s možností nákupu teplých i studených alkoholických i nealkoholických nápojů, nanuků a dalších pochutin pro děti

 • terasa s příjemným posezením

 • venkovní sportovní hřiště
 • venkovní bazény
 • rybník ke koupání a rybolovu

 • sauna, vířivka a posilovna (za poplatek)
 • malá vybavená kuchyňka (mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice)

Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. 

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - např. rajská omáčka, rizoto, kuře na paprice, řízek).

 • snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, zeleninová mísa, čaj, káva)
 • dopolední svačina (sezónní ovoce)
 • oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu
 • odpolední svačina
 • večeře

Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

V případě, že ve své stavě požadujete větší podíl čerstvého ovoce a zeleniny, přivezte si vlastní zásoby. Myslete však na jejich uskladnění.

Máte-li ze zdravotních důvodů zájem o bezlepkovou nebo bezmléčnou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před začátkem prázdnin. Pro bezlepkovou dietu je nutné mít vlastní pečivo k snídani a ideálně jeden balíček těstovin. Je možné, že za tuto dietu si budete muset na místě doplatit.

Okolí:

V okolí mlýna se nachází mnoho turictických atrakcí.
Vydadat se můžete třeba na hrad Pernštejn v Nedvědici,


strašidelný zámek v obci Dolní Rožínka,


nebo Trenckova rokle s vodopády a kaskádami.

V blízkosti leží také proslulé westernové městečko Šiklův mlýn.


Kolem se rozprostírá malebná příroda, jež je ideálním místo pro odpočinek.

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2,5 - 10 let. Mohou se do něj zapojit i starší děti, ale vzhledem k věku jim aktivity mohou připadat snadné a zabrat jim kratší čas. Volné chvíle mohou využít individuálně se svými rodiči.

Celotáborová hra: Ať žijí duchové

U tohoto tábora, který končí v pátek, není jeden volný den. Program je zajištěn po celou dobu konání.

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností :-)

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

Pro děti školního věku je připraven skutečný táborový program pod vedením zkušeného oddílového vedoucího.

  

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly. Dále na vás čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě, vycházky do okolí, minidiskotéky, v horkých dnech je zde možnost koupání.

 

Po domluvě s hlavní vedoucí bude v předem vymezených časech možnost hlídání dětí ve věku 2 - 4 roky. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu, přečíst svoji oblíbenou knihu. Na některých turnusech lze využít i služby kosmetičky nebo masérky. Další možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod., kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí samy na záchod a nepoužívají pleny.

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční večerníček. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů.

 

Pokud některé ze starších dětí nejsou unaveny ani večer, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

 

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: Jitka Kiršnerová

 

 

Cena zahrnuje:

Tábor je možné platit na splátky, kdy je potřeba do deseti dnů uhradit alespoň 20% zálohu a pak do 30ti dnů před začátkem tábora mít tábor uhrazený celý (počet splátek a jejich výši si můžete určit sami dle Vašich finančních možností).

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI

 • Dítě od 1 roku do 5 let: 4.499,– Kč
 • Dítě od 6 do 9 let: 4.799,– Kč
 • Dítě od 10 let výše: 5.499,– Kč
 • dítě do 1 roku bez nároku na stravu a lůžko: 1.000,– Kč

DOSPĚLÍ

 • Dospělá osoba: 5.499,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ VE POKOJÍCH S VLASTNÍM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM
+ 1.500,– Kč
za každou ubytovanou osobu

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ VE POKOJÍCH SE SDÍLENÝM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM ( jedná se o 2 pokoje se společným sociálním zařízením)

+1.400,- Kč za každou ubytovanou osobu

Tuto položku přidejte dle celkového počtu osob do objednávky. Pokud se nenabízí přípl. položka pro ubytování na pokoji, jsou již všechny pokoje v tuto chvíli vyprodané. Kontaktujte nás prosím telefonicky.

Ceny za ubytování nezahrnují rekreační a lázeňské poplatky obci, které činí cca 30,-- Kč (dle aktuální vyhlášky obce) dospělou osobu/noc, diety

Cena zahrnuje:

Ubytování v dřevěných chatkách (u více než 2 osob v chatce: palandy), stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, zdravotnický dozor, odměny a diplomy, fotografie (budou odeslány poskončení tábora)

Tábor končí v pátek. Ubikace musejí být vyklizené do 12.00.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 259,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 %
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2021): 280,–- Kč

 

(ilustrační foto)

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Parkování - zdarma
Dostatek parkovacích míst přímo v areálu tábora.

Adresa střediska:

RS Šafránkův mlýn
Drahonín 33
592 61 Doubravník

GPS: 49.3936153N, 16.2807633E

Jak se na tábor dostanete?

 
cesta z Brna: RS Šafránkův mlýn je vzdálen pouze 40 km od Brna, cesta vám zabera pouhých 45 minut.
 
 
cesta z PrahyRS Šafránkův mlýn je vzdálen 190 km od Prahy. Z Prahy pojedete směr Brno po dálnici D1. Pokud se na ní nevyskytnout žádné dopravní komplikace, tak vám cesta zabere něco přes 2 hodiny.
 
 
Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků
 • Covid bezinfekčnost pro každého účastníka

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Láhev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Karimatku či jinou podložku pro sezení na trávě
 • Vlastní lékarničku 
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, 773 116 664, info@detibezhranic.cz