Tábor pro rodiče s dětmi Trnávka 2 2022

Táborový program pro rodiče s dětmi

Volné již jen nově zrekostruované pokoje s valstním sociálním zařízením

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou týdenní aktivní rodinné dovolené s dobrovolným „táborovým“ programem pro malé táborníky, s hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkou, diskohrátkami a karnevalem. Jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.Tyto letní pobyty probíhají v resortech vhodných pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu.

Letní tábory pro rodiče s dětmi od DĚTÍ BEZ HRANIC (neboli TRDy) jsou:

 • tábory určené pro rodiče a jejich děti od 2,5 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé,
 • tábory, kde na programu jsou dětské soutěže a hry, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny. Účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace (u kreativní dílny je účast rodičů žádoucí).
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již přes 10 let zkušeností, přes 5 tisíc spokojených účastníků
 • cenově výhodné - ubytování x cena pobytu (zlatý střed)

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Společnou večeří bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2020 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 20 rodin.

 

 

 

Termín:10.-16.7.2022
Cena:3999 Kč
Věk dětí:0 - 7 let
vyprodáno
Areál tábora:

Rekreační středisko Trnávka leží v krásné lesnaté oblasti Českomoravské vrchoviny mezi obcemi Červená Řečice a Želiv v okrese Pelhřimov, na břehu vodního díla Trnávka, v nadmořské výšce 422 m nad mořem. 

VÝHODY A HODNOCENÍ:

 • areál se nachází v překrásné přírodě, je obklopen lesy a vodní plochou
 • jedná se o velmi klidný areál
 • malý tábor rodinného charakteru
 • v areálu máte nyní nově k dispozici lanovou atrakci a skákací hrad 
 • RS se nachází ve středních Čechy (85 min od Prahy)
 • vzhledem k charakteru ubytování řadíme toto RS do kategorie - táborové středisko - blížící se zlaté střední cestě :-)

 

Adresa tábora:

Rekreační středisko Trnávka
Trnávka 052
394 44  Želiv

GPS souřadnice: 49°31'1.868"N, 15°12'29.161"E 

Vybavení střediska:

Jídelna, klubovna, terasa s posezením a krbem, tělocvična, hřiště s umělým povrchem, stolní tenis, ohniště, skákací hrad, nízké lanové překážky
přehrada
spousta travnaté plochy, parkoviště

Ubytování:

NOVINKA: 5 hotelových pokojů - pět kompletně zrekonstruovaných pokojů na hlavní budově. Na těchto pokojích jsou k dispozici ručníky i osušky

 1.  pokoj v hlavní budově  - nově zrekonstruované prostorné pokoje s vlastním sociálním zařízením, ručníky a osušky pro ubytované na těchto pokojích

 

 

2. pokoj v hlavní budově  - prostorně a účelově zařízený pokoj v hlavní budově s vlastním sociálním zařízením

 

3. pokoj v chatě (okálu) - pokoje v chatách jsou příjemně a účelně zařízené, výhodou (oproti chatkám v jiných střediscích) je zde koupelna a WC přímo v chatě, společné vždy pro dva pokoje. V jednom okále je vždy prostorný čtyřlůžkový pokoj a menší dvoulůžkový pokoj.

Na ubytování na hlavní budově doporučujem přezůvky (hlavně při nepřízni počasí)

Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. 

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - např. rajská omáčka, rizoto, kuře na paprice, řízek).

 • snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, zeleninová mísa, čaj, káva)
 • dopolední svačina (sezónní ovoce)
 • oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu
 • odpolední svačina
 • večeře

Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

V případě, že ve své stavě požadujete větší podíl čerstvého ovoce a zeleniny, přivezte si vlastní zásoby. Myslete však na jejich uskladnění.

Nabídka služeb:

V RS najdeme hotel - hlavní budova (celá pro náš tábor), kde se nachází jídelna a bar s terasou, tělocvična, klubovna a pokoje.

Dále jsou zde chaty (okály s několika pokoji) a venkovním krbem. 

V areálu se dále nachází lanové atrakce, venkovní sportovní hřiště s umělým povrchem, ohniště a skákací hrad. 

 

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

 

Okolí:

Dominantou turisticky navštěvované lokality, kromě soustavy vodních děl na řece Želivce, která je vyhledávána jako houbařský a rybářský ráj, je také premonstrátský klášter a Trčkův hrad v obci Želiv.

Centrem je starobylé město Pelhřimov s množstvím architektonicky cenných staveb a romantickou atmosférou. Díky Muzeu rekordů a kuriozit se město dostalo do širokého podvědomí lidí nejen v České republice.

Další významné město Vysočiny je Jihlava, kde mohou turisté navštívit zoologickou zahradu.

Pro zájemce o přírodu nabízí Vysočina nepřeberné množství turistických cest, včetně přírodního unikátu Chýnovských jeskyní. 

turistická mapa okolí tábora

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2,5 - 7 let. Starší děti na táboře také rádi uvítame, při objednávce pamatujte na to, že program tábora je určen pro děti do 7 let.

Celotáborová hra: Ať žijí duchové!

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností.

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

  

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Do děje vás vtáhne krátké vtipné představení, které pobaví malé i velké účastníky. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly.

  

Pro zpříjemnění pobytu pro rodiče nabízíme na některých turnusech služby kosmetičky nebo masérky. Možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod. (po předchozí domluvě s hlavním vedoucím), kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí sami na záchod a nepoužívají pleny.

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční večerníček. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů. 

  

Pokud některé děti nejsou unavené ani večer, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravenou večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí, nemusíte se tedy bát.

Jeden den je volnější (většinou čtvrtek) a naši účastníci ho mohou využít k celodennímu výletu. S výběrem toho správného cíle každému rádí poradíme.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: Pavla Ženíšková

                                                                                                                                              

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI
Dítě od 1 roku do 5 let : 3.999,– Kč
Dítě od 6 do 9 let: 4.499,– Kč
Dítě od 10 let výše: 4.999,– Kč
Dítě do 1 roku (bez nároku na obědy, svačiny a večeře a lůžko): 1.000,- Kč/týden - tuto položku lze domluvit individuálně i pro straší dítě max. do 18 měsíců při dodržení stanovených podmínek 

DOSPĚLÍ
Dospělá osoba: 4.999,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V POKOJÍCH v hotelu:

+1500,- Kč za každou ubytovanou osobou na VIP pokoji - nově zrekonstruovaný pokoj s vlastním sociálním zařízením
+ 700,– Kč za každou ubytovanou osobu v pokoji

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený zkušenými instruktory, odměny pro děti i rodiče a diplomy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 259,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 %
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2021 - na pozdější objednávky nebudeme brát zřetel): 280,–- Kč

 

 

(ilustrační foto) 

 

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Parkování - zdarma
Dostatek parkovacích míst přímo v areálu tábora.

Jak se k nám dostanete? 

Adresa tábora:

Rekreační středisko Trnávka
Trnávka 052
394 44  Želiv

GPS souřadnice: 49°31'1.868"N, 15°12'29.161"E 

Převážnou většinu cesty z Prahy pojedete po dálnici D1, ještě před Humpolcem sjedete z dálnice směrem na Želiv.

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků
 • "Covid doklady" dle aktuálních podmínek v ČR

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby a Covid 19 bezinfečnosti naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Lahev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Karimatku či jinou podložku pro sezení na trávě
 • Vlastní lékarničku 
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, trdy@detibezhranic.cz