Tábor pro rodiče s dětmi Chorvatsko 4 2020

Táborový program, hry v moři i na pláži, minidiskotéky

Sledujeme současnou situaci s Covidem 19. V současné chvíli jsme museli pozastavit příjem přihlášek. Pokud byste měli zájem se tábora zúčastnit, napište nám na info@detibezhranic.cz. Dle vývoje situace a Vašeho zájmu zvážíme otevření turnusu.

Díky spokojenosti našich klientů v minulých letech pro Vás otevíráme i letos Tábor pro rodiče s dětmi u moře v Chorvatsku. Omiš je krásné historické městečko s písečnými plážemi a pozvolným přístupem do vody,  jako stvořené pro dovolenou s dětmi.

Termín:30. 7. - 9. 8. 2020
Cena:8999 Kč
Věk dětí:neomezeno
ukončeno
Areál tábora:

Omiš je malé městečko a přístav ve střední Dalmácii nacházející se mezi Splitem a Makarskou na ústí řeky Cetiny.

V minulosti byl Omiš neblaze proslulé hnízdo pirátů a Omišští piráti mezi nejnebezpečnějšími v celém Středomoří. Důkazy bouřlivé a hrdé historie Omiše jsou viditelné na každém kroku Omišské Riviéry. Prastaré město Omiš, kostely města Omiše a pevnosti, které ho obklopují, jsou tichými kamennými připomínkami síly a moci kdysi neblaze proslulých Omišských Pirátů. Dnes je Omiš střediskem turistické riviéry výjimečné krásy nacházející se v samém srdci Jadranu.

    

Četné písečné pláže a zátoky, čerstvý vzduch a průzračně modré moře činí Omišskou Riviéru dokonalým útočištěm pro ty, kteří hledají oddech.

  

Ubytování:

 1. penzion Lisičina
 2. soukromý apartmán
 3. Apartma Petea

Rodinný penzion Lisičina je vzdálen cca 900 m od pláže. Ubytování je zajištěno v 2 - 5 lůžkových pokojích bez klimatizace, se sociálním zařízením na pokoji, případně společným pro dva pokoje. Pokoje jsou zařízeny velmi jednoduše vlastní kuchyňkou s ledničkou (bez varné konvice) a postelemi. K posezení můžete využít balkónky, terasu, nebo zastřešené venkovní sezení. Probíhá zde stravování všech našich klientů.

   

Ubytování v soukromých apartmánech (byty) s klimatizací, kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením, které se nacházejí v blízkosti penzionu Lisičina.

Pokoje v apartma Petea jsou 3 samostatné pokoje se společnou koupelnou a dvěma záchody, které se nachází hned za penzionem Lisičina.

 

Pokoje nejsou vybaveny ručníky, proto doporučujeme vzít si s sebou dostatečné množství ručníků a osušek. 

Preferenci ubytování prosím pište do kolonky ostatní informace při objednávce. Pokud by vaše preferovaná varianta byla již obsazena, budeme vás kontaktovat.

Strava:

Bude zajištěna polopenze (snídaně, večeře), kterou pro nás připraví čeští kuchaři přímo v penzionu Lisičina. 
K snídani si můžete vybrat ze sladké (koláč, lupínky s mlékem, jogurt) i slané nabídky (pomazánky, sýr, salám) - vždy na výběr jedna slaná a jedna sladká varianta. Večeře je vydatná (španělský ptáček s knedlíkem, rizoto, rajská omáčka s těstovinami apod.). Večeře jsou jednotné, bez možnosti výběru. Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - omáčky, knedlíky, těstoviny, rýže).

Forma podávání stravy je táborového typu, kdy nádobí si do kuchyňky nosí každý ze svého pokoje. Stravuje se každý na svém pokoji, kde si nádobí sám umývá. Stravování probíhá na penzionu Lisičina. Klietni, kteří jsou ubytování mimo penzion, do penzionu na jídlo docházejí a mají k dispozici venkovní zastřešenou terasu a nádobí z kuchyně penzionu Lisičina. 

V ceně pobytu je zahrnuta snídaně a večeře. Oběd si můžete dopřát v některé z místních restaurací, plážových bister a barů nebo využít nabídku místních obchodů. Doporučujeme si zajistit rovněž vlastní svačiny. V městečku se nachází obchody, které nabízí velký výběr potravin a trhy s ovocem a zeleninou, nebo si můžete svačiny pro děti přivézt z Čech. 

Nabídka služeb: 

Příjemné posezení bez možnosti nákupu občerstvení. V městečku je velké množství obchodů, kde si můžete nakoupit.

Přehled možných aktivit s orientační cenou na osobu (nenabízí ani nezajišťuje naše sdružení):

výlet motorovým člunem po řece na Radmanovy mlýnice 35 Kn
Fish piknik na Brač s návštěvou městeček Pučišca a Postira (doba trvání cca 7 hodin) 130 Kn – tento výlet bývá vždy pro nás společný, kam jedou i naši vedoucí.
raftování na Cetině 130 Kn
celodenní výlet lodí s fish piknikem 200 - 230 Kn, doba trvání cca 11 hodin (např. s návštěvou měst Split a Trogir zapsaných v UNESCO, nebo plavba kolem ostrova Brač se zastávkami Milna, Bol, a Povlja)
vstup na Omišský hrad (Fortica) 15 Kn
peka - večeře s vínem (maso pečené pod železným poklopem, který se staví do žhavého popela), podobné posezení ve sklípku, 130 - 150 Kn

Pro představu několik informací o cenách z loňského roku:

kopeček zmrzliny 7 Kn
pivo na pláži 17 Kn
láhev domácího vína 25 Kn

Informace o Omiši a okolí můžete najít na stránkách: http://www.chorvatsko.cz/stdal/omis.html a http://omis.chorvatske.cz/

Program tábora:

Program tábora u moře bude přizpůsoben počasí a protože se předpokládá, že u moře budeme mít krásně, tak si budeme "hrát" hlavně na písečných plážích. Pro děti zde budou připraveny workshopy, hry ve vodě i na písku, animační program. Sportoviště jsou přímo na plážích, kde budeme trávit s dětmi nejvíce času.

V dopoledních i odpoledních hodinách bude zajištěn animační program pro děti na pláži. Na pláž si rodiče své děti odvádějí sami. V případě nepříznivého počasí bude program pro děti zajištěn i mimo pláž.

 

Je zde možnost mnoha společných výletů či krátké procházky po okolí po turistických značkách. Děti se mohou těšit i na každodenní minidisko. Večer je pak možná společná procházka do města či společné posezení „pod skalou“ u penzionu.

 Možnosti společných výletů:

 • pěší výlet na místní hrad - po celou dobu výšlapu se můžete kochat překrásnými výhledy na městečko, ústí řeky Cetiny do moře, přilehlé ostrovy a průzračně modré moře, doporučujeme pevnou obuv! 
   

 • výlet lodí a s tím spojený fish-piknik - plavba lodí na ostrov Brač, kde navštívíme město "bílého kamene" Pučišča a Postira, v průběhu plavby se podává grilovaná ryba, kterou připraví kapitán přímo na lodi
   
 • projížďka na raftech kaňonem řeky Cetiny (projížďka je vhodná pro děti od 3 let) 
   
 • nebo se individuálně můžete vypravit na výlet po pobřeží místním klimatizovaným autobusem do historického města a přístavu Split
   

Na pláž  se dochází přes městečko, proto doporučujeme na přechod z penzionu na pláž vhodné plážové oblečení, které lze snadno obléknout na plavky.
Trasa na pláž pro pěsí  
 

 

 

 

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušeného hlavního vedoucího. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Hlavní vedoucí: bude upřesněno

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí není na táboře jako delegát. Pokusí se Vám v případě potřeby pomoci, ale naši vedoucí nejsou proškoleni na pozici delegáta, jak je možná znáte z jiných dovolených komerčních cestovních kanceláří. Hlavní vedoucí se stará zejména o zábavný program pro děti. 

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 8.999,– Kč pro děti do 5ti let
Cena pro děti od 6 let a dospělé osoby je 9.999,- Kč

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 2 x denně, pitný režim, dopravu klimatizovaným autobusem s vlastním WC, zábavný animační program pro děti, úrazové pojištění (nikoliv lečebné výlohy), odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje povinné místní poplatky ve výši: děti do 12-ti let 340,- Kč, děti 12 let a starší 460,- Kč za pobyt. 

Cena dále nezahrnuje ručníky a osušky na pokoji, plážové osušky, lehátka na pláži (na pláži jsou k dispozici za poplatek), obědy, svačiny, výlety, cestovní pojištění.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164

                          Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                          Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                          (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2020): 200,–- Kč

 • Zdravotní pojištění, storno poplatků a léčebných výloh .................................... 600,- Kč . Při zrušení pobytu z důvodu nemoci Vám pojišťovna vyplatí 80% ceny.

 

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna klimatizovaným autobusem s vlastním WC z Prahy (nejspíš Praha 4 - Chodov) a zpět, druhé nástupní místo bude v Brně (autobusová zastávka OC Olympia).
Vyjíždí se v 18:00 hodin z Prahy a jede 
se celou noc, kdy jsme kolem 10:00 hodiny v Omiši. Zpět se jede také přes noc.
Nemusíte mít obavy, že by vaše děti cestu špatně snášely, obvykle všechny děti cestu prospí. Také většinou pouštíme ke sledování filmy.

Předpokládaná trasa: Praha - Brno - Vídeň - Graz - Maribor - Zagreb - Zadar - Omiš 

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz

 

Dokumenty:

U odjezdu na tábor je potřeba odevzdat:

 • Bezinfekčnost - podepisují rodiče a nesmí být starší jednoho dne, na tábory rodičů s dětmi není potřeba lékažské potvrzení

Dále nezapomeňte si vzít s sebou:

 • Cestovní pas pro děti i dospělé ....... PLATNÝ  - toto prosím určitě zkontrolujte, aby nedošlo k případným komplikacím Vašeho pobytu u moře, děti mohou mít i občanský průkaz
 • Kartičku pojištění do zahraničí (pokud nemáte pojištění zajištěné námi - to pak obdržíte kartičku při odjezdu na tábor)
 • Kapesné - doporučujeme Kuny vyměnit v ČR, na místě je možné směnit i české koruny

Doporučený seznam věcí – kromě běžného oblečení na dovolenou k moři nezapomeňte na:
Plavky
Osušku a ručník (nejsou na pokojích)
Krémy na opalování
Lékárničku (nezajišťuje sdružení)
Kolíčky
Podložku na ležení na pláž – Slunečníky nedoporučujeme z důvodu nemožného zapíchnutí na pláži do země a občas větrnějšího počasí. Na pláži jsou stromy, které tvoří stín a samozřejmě je možné si slunečníky vypůjčit za poplatek, ale je to celkem drahé.
Polštářek do autobusu
Hygienické potřeby
Doporučujeme větší plážovou tašku na přenos věcí na pláž a zpět do penzionu
Rukávky či jiné pomůcky pro děti do vody příp. i na šnorchlování
Pokrývka hlavy, ideálně i na pobyt ve vodě