Tábor pro rodiče s dětmi U Špičáku 1 2021

Táborový program pro rodiče s dětmi

TÁBORY PRO RODIČE S DĚTMI (neboli TRDy) jsou týdenní aktivní rodinné dovolené s dobrovolným „táborovým“ programem pro malé táborníky, s hrami, soutěžemi, zájmovými kroužky, bojovkou, diskohrátkami a karnevalem. Jsou jedinečné zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti i dospělé.Tyto letní pobyty probíhají v resortech vhodných pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu.

Letní tábory pro rodiče s dětmi od DĚTÍ BEZ HRANIC (neboli TRDy) jsou:

 • tábory určené pro rodiče a jejich děti od 2,5 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé,
 • tábory, kde na programu jsou dětské soutěže a hry, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny. Účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace (u kreativní dílny je účast rodičů žádoucí).
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již přes 10 let zkušeností, přes 5 tisíc spokojených účastníků
 • cenově výhodné - ubytování x cena pobytu (zlatý střed)

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Společnou večeří bude každý náš TRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2020 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro cca 20 rodin.

 

Termín:18. - 24.7. 2021
Cena:4499 Kč
Věk dětí:0 - 10 let
vyprodáno
Areál tábora:

Užijte si pohodovou dovolenou v srdci Jizerských hor přímo pod Tanvaldským Špičákem.

 • areál obklopený krásnou přírodou Jirezských hor
 • v areálu je k dipozici menší dětské hřiště s houpačkami a klouzačkou, dětské pískoviště
 • v areálu se nachází velkovní volejbalové hřiště
 • ideální místo pro milovníky hor obklopené zelení
 • v blízkosti možnost procházek v lese plném borůvek
 • tento tábor patří do naší nabídky "zlatý střed"

Adresa:
Penzion U Špičáku č.p. 243
468 43 Albrechtice v Jizerských horách

GPS: 50.7623786N, 15.2746733E

Ubytování je možné ve třech variantách:

 1. penzion U Špičáku - pokoje s vlastním sociálním zařízením........................................................příplatek 700,- Kč na osobu
 2. penzion U Špičáku - pokoje s vlastní umyvadlem, sprchovým koutem, WC společné......................příplatek 500,-- Kč na osobu
 3. detašované ubytování v druhé budově - pokoje s vlastním soc. zařízením......................................příplatek 500,- Kč na osobu

  v místě jsou zajištěny pouze snídaně, ostatní stravování probíhá v penzionu U Špičáku
  vzdálenost cca 300 m od penzionu U Špičáku
Strava:

Stravu nabízíme formou plné penze (5x denně) pro děti i dospělé. 

Strava odpovídá standardům dětských táborů (vaří se převážně strava, jakou znáte ze školních jídelen - např. rajská omáčka, rizoto, kuře na paprice, řízek).

 • snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" (bílé pečivo, chléb, uzeniny, sýr, cereálie, jogurt, zeleninová mísa, čaj, káva)
 • dopolední svačina (sezónní ovoce)
 • oběd (jednotné menu), který se skládá z polévky a hlavního chodu
 • odpolední svačina
 • večeře

Pitný režim v podobě čaje či ovocného sirupu je k dispozici v průběhu celého dne.

V případě, že ve své stavě požadujete větší podíl čerstvého ovoce a zeleniny, přivezte si vlastní zásoby. Myslete však na jejich uskladnění.

Máte-li ze zdravotních důvodů zájem o bezlepkovou či bezmléčnou dietu je toto potřeba nahlásit nejpozději 14 dní před začátkem prázdnin. Pro bezlepkovou dietu je nutné mít vlastní pečivo k snídani a ideálně jeden balíček těstovin.

Nabídka služeb:

jídelna, společenská místnost s barem a krbem, dětský koutek,
venkovní dětské hřiště (houpačka, skluzavka)
přírodní venkovní hřiště na volejbal,
pergola, ohniště, gril,
venkovní stolní tenis
 

Okolí:

Penzion leží na klidném místě obklopeném zelení, má výbornou dopravní dostupnost. Oblast je rájem pro lyžaře, turisty, cyklisty a další sportovce, houbaře i milovníky rozhleden, kterých je v okolí více než dvacet.

Nejbližší rozhlednu na Tanvaldském Špičáku máme „za humny“, respektive nad hlavou.

Jizerské hory jsou ideálním místem pro milovníky dalekých výhledů. Ani týdenní pobyt zpravidla neumožní navštívit všechny rozhledny v okolí – je jich přes dvacet. Jen v nejbližším okolí najdete rozhledny Bramberk, Černá Studnice, Královka, Petřín, Slovanka, Smrk a další. A můžete pokračovat dál a dál až na Ještěd.


Někteří hosté si rádi zpříjemňují pobyt návštěvou bazénu v blízkém Jablonci, který nabízí mimo plaveckou pětadvacítku také dětský bazén, tobogány, vířivky, páru, masážní lavici, umělé vlny a další atrakce. Mimořádné množství lákadel pak nabízí Aquapark Babylon v Liberci, kde na návštěvníky čeká vodní hrad, skluzavky, tobogány, jeskyně, vířivky, vodotrysky, sauna a římská pára, mořská akvária, nově i Laser show.

Přímo v Albrechticích je nově vybudovaný sportovní areál, zahrnující fotbalové hřiště a dráhu pro in-line bruslaře, u kterého se nachází též venkovní posilovna se cvičebními prvky a houpadla pro děti. Pro bruslařské milovníky volnosti můžeme doporučit krásnou projížďku kolem přehrady Souš.

Hosté se také rádi jezdí koupat do blízkých Lučan, kde se nachází krásné koupaliště. Další možnosti koupání nabízí letní bazén v Tanvaldu, nebo přehrada Mšeno u Jablonce. 

 

 

Program tábora:

Program je připravován jen pro děti ve věku od 2,5 - 10 let. Mohou se do něj zapojit i starší děti, ale vzhledem k věku jim aktivity mohou připadat snadné a zabrat jim kratší čas. Volné chvíle mohou využít individuálně se svými rodiči.

Celotáborová hra: Cest do pravěku

Cílem celotáborové hry je posílení spolupráce, vztahů rodičů s dětmi, zapojení dětí do kolektivu, rozvoj mezilidských vztahů a osvojení nových dovedností.

Tým vedoucích našich letních táborů připravil pro vaše děti pestrý táborový program. Děti se mohou táborových aktivit účastnit buď samostatně nebo v doprovodu rodičů. Přítomnost rodiče, zejména u menších dětí, pomáhá překonat počáteční ostych a děti se lépe adaptují na nové prostředí a zapojí do programu. Při dopoledních workshopech (několik druhů aktivit po 45 minutách) je účast rodičů mladších dětí nutná, u starších dětí je možné být pouze v dosahu. Na odpolední program, např. bojovku v lese, je možno zejména starší děti vyslat samostatně nebo s našimi vedoucími.

Během dopoledne mohou děti navštívit připravené workshopy. Z nabídky vybíráme například výtvarnou dílnu, kde si děti mohou vlastnoručně vyrobit zajímavé výrobky z různých materiálů či namalovat obrázek pomocí rozličných výtvarných technik, hudební kroužek, sportovní hry a hry na hřišti, přírodovědný kroužek, kde se děti naučí poznávat přírodu nebo si zahrají hry v lese. Zaměření workshopů se může na jednotlivých turnusech lišit podle zkušeností našich vedoucích.

Pro děti školního věku je připraven skutečný táborový program pod vedením zkušeného oddílového vedoucího.

 

Po poledním klidu bývá na programu etapová hra, která je součastí celotáborové hry, jejíž téma se prolíná celým chodem tábora. Etapové hry se konají v areálu tábora či přilehlých lesích. Oblíbené jsou hry v přírodě, kdy je pro děti vyznačena trasa a ony ji prochází podle fáborků a plní po cestě nejrůznější úkoly. Dále na vás čeká karneval, sportovní klání, hry v přírodě, vycházky do okol.

 

Po domluvě s hlavní vedoucí bude v předem vymezených časech možnost hlídání dětí ve věku 2 - 4 roky. Maminky si během této doby mohou v klidu vypít kávu, přečíst svoji oblíbenou knihu. Na některých turnusech lze využít i služby kosmetičky nebo masérky. Další možnost hlídání dětí je mezi 17:00 a 18:00 hod., kdy si mohou rodiče aktivně odpočinout při sportovních aktivitách. Hlídání dětí můžeme zajistit jen u dětí, které již chodí samy na záchod a nepoužívají pleny.

Oblíbeným podvečerním programem bývá minidiskotéka s našimi animátory a před spaním tradiční večerníček. Během pobytu se také koná táborák a s ním spojené opékání buřtů. 

  

Pokud některé ze starších dětí nejsou unaveny ani večer, tak si ještě mohou zahrát nejrůznější sportovní hry na hřišti.

 

Ke správnému táboru patří také noční bojovka. Proto i pro naše účastníky máme připravený lampiónový průvod či večerní bojovovou hru. Vše je samozřejmě přizpůsobeno věku dětí.

 

Jeden den je volnější (většinou čtvrtek) a naši účastníci ho mohou využít k celodennímu výletu. S výběrem toho správného cíle každému rádí poradíme.

Věříme, že díky nezapomenutelným zážitkům z našich táborů, budete vy i vaše děti na okamžiky strávené na táboře pro rodiče s dětmi ještě dlouho vzpomínat.

Těšíme se na setkání s vámi.

vedoucí tábora pro rodiče s dětmi  

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Naše vedoucí jezdí na podobné tábory už několik let a jejich nadšení skutečně nezná hranic (proto jsme děti bez hranic :-) ). 

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Hlavní vedoucí: bude upřesněno

Cena zahrnuje:

Cena tábora závisí na věku dětí a druhu ubytování:

DĚTI
Dítě od 1 roku do 5 let : 4.499,– Kč
Dítě od 6 do 9 let: 4.699,– Kč
Dítě od 10 let výše: 4.999,– Kč
Dítě do 1 roku (bez nároku na obědy, svačiny a večeře a lůžko): 1.000,- Kč/týden

DOSPĚLÍ
Dospělá osoba: 5.199,– Kč

PŘÍPLATEK ZA UBYTOVÁNÍ V POKOJÍCH:
PENZION ŠPIČÁK 
POKOJ S VLASTNÍM SOC. ZAŘ. 700,- Kč za každou ubytovanou osobu
PENZION ŠPIČÁK POKOJ SE SPOLEČNÝM WC 500,- Kč za každou ubytovanou osobu
DETAŠOVANÉ UBYTOVÁNÍ (CCA 300 M)  POKOJ S VLASTNÍM SOC. ZAŘ. 500,- Kč za každou ubytovanou osobu

Do objednávky přidejte počet položek dle počtu ubytovaných osob. Cena je jednotná za dospělé i děti.

Pokud se nenabízí přípl. položka pro vámi vybrané ubytování, jsou již tyto pokoje pravděpodobně vyprodané. Kontaktujte nás prosím telefonicky.

Ceny za ubytování nezahrnují rekreační a lázeňské poplatky obci.

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, program vedený instruktory, odměny a diplomy, fotografie (budou odeslány po skončení tábora).

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 259,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 %
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2021): 250,–- Kč

Tábor je možné platit na splátky, kdy je potřeba do deseti dnů uhradit alespoň 20% zálohu a pak do 30ti dnů před začátkem tábora mít tábor uhrazený celý (počet splátek a jejich výši si můžete určit sami dle Vašich finančních možností).

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Adresa: 

Penzion U Špičáku č.p. 243
468 43 Albrechtice v Jizerských horách

GPS: 50.7623786N, 15.2746733E

Parkování - zdarma

Jak se k nám dostanete? 

Z Prahy: po D10, směr Jablonec nad Nisou, cesta vám zabere hodinu a půl.

 

 

 

Dokumenty:
Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) 
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků
 • Covid bezinfekčnost pro každého účastníka

Potvrzení o bezinfekčnosti dítěte i dospělé osoby naleznete - ve složce Ke stažení

S SEBOU DOPORUČUJEME

 • Pláštěnka a gumáky (vhodné i pro rodiče)
 • Plavky, krém na opalovánípokrývka hlavy
 • Ručníky, osušky a toaletní potřeby
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Láhev na vodu
 • Baterka nebo čelovka a náhradní baterie nebo nabíječku na baterie
 • Pastelky a psací potřeby
 • Pingpongové pálky a míčky (hrajete-li a budete-li se chtít zúčastnit malého turnaje)
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Provázek a kolíčky
 • Repelent
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Šitíčko
 • Karimatku či jinou podložku pro sezení na trávě
 • Vlastní lékarničku 
 • Dobrou náladu

Upozornění: Psi ani jiná zvířátka bohužel na naše akce z důvodu možných zdravotních komplikací malých dětí (zejména alergie) a strach ze psů, nesmí. Děkujeme za pochopení.

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, 773 116 664, info@detibezhranic.cz