Týdenní tábor, 1. turnus – Ať žijí duchové!

Týdenní letní dětský tábor v malém kolektivu. Táborový program přizpůsoben délce pobytu a věku dětí (6 - 12 let). Připravili jsme 8 turnusů.

Týdenní tábory jsou klasické letní dětské minitábory se zkrácenou – týdenní – délkou. Tyto tábory jsou ideálním doplňkem Vašich nabitých prázdnin, kdy je potřeba zaplnit jen týdenní mezeru mezi soustředěními či jinými dovolenými. V letošním roce jsme pro Vás připravili 8 turnusů.

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Termín:2.-7. 7. 2023
Cena:5299 Kč
Věk dětí:od 6 do 12 let
volno
Areál tábora:

Naše týdenní tábory jsou určeny hlavně novým táborníkům a táboríkům, kteří mají nabité prázdniny a klascký dvoutýdenní tábor by se jim nevešel do programu. Čekají tam na ně zábavné táborové zážitky, zkušenosti, kamarádi i spousta zábavy. Naši vedoucí se zaměřují zejména na to, aby si děti tábor užily a vytvořily si k nim dobrý vztah a později pak mohly pokročit třeba na naše klasické dvoutýdenní tábory. Tak neváhejte a vydejte se s námi za svým letním táborovým dobrodružstvím! :-)

 

Horská chata Lučanka

Také v letošném roce se můžete těšit celkem na 8 turnusů v malebném prostředí Jizerských hor v Lučanech nad Nisou, kde budou děti ubytovány v horské chatě Lučanka.

 

Adresa tábora:

Horská chata Lučanka
Lučany nad Nisou 20
468 44 Lučany nad Nisou

 

 

 

HORSKÁ CHATA LUČANKA se nachází na krásném romantickém místě uprostřed lesů Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Jedná se o klidnou lokalitu uprostřed lesů s velkým pozemkem, což je skvělé pro bezpečný volný pohyb dětí. I přes to je ale chata snadno dostupná autem a lze zaparkovat přímo u objektu.

Prostory chaty:
Společenský prostor v hlavní budově tvoří dvě oddělené místnosti, které zároveň slouží jako jídelna či klubovny

Venkovní prostory:
K dispozici je nové víceúčelové hřiště s umělou trávou vhodného pro volejbal, nohejbal, vybíjenou, fotbálek, badminton, líný tenis a další. Zároveň je možné využívat také venkovní dětské hřiště s kolotočem, trampolínou a dalšími atrakcemi. Pro večery s ohněm, buřty a třeba i kytarou se pak mohou děti se svými vedoucími posadit na lavičky kolem ohniště.


Ubytování:
Většina pokojů nabízí turistický standard a je vybavena umyvadlem s tekoucí teplou vodou. Tyto pokoje mají společné příslušenství na chodbě (sprchy a WC zvlášť pro kluky a dívky).

Strava: 
Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem. Obědy se klasicky skládají z polévky a hlavního chodu. Dále je k dispozici nepřetržitě celodenní pitný režim. V případě potřeby jsme schopni domluvit základní zdravotní diety (bezlepkovou, bezlaktózovou atp.), příplatek za takovouto dietu není součástí ceny tábora.

Stravování děti zčínají v neděli večeří a končí v pátek odpolední svačinou.

 

Doprava je individuální. Více infromací viz záložka doprava.

Program tábora:

Reportáže z tábora (i jeho předchozích let) můžete sledovat na facebookové stránce Prvních a Týdenních táborů, lze to ale i bez vlastního účtu na facebooku a to náhledem na našich webových stránkách ZDE.

Program se může samozřejmě tábor od tábora trochu lišit, protože se naši vedoucí snaží vyjít vstříc individuálním potřebám kolektivu dětí, který na táboře mají. Pro všechny naše tábory ale platí, že se snažíme o to, aby děti zažily nabitý týden plný akce, zábavy, dobrodružství a nejrůznějších činností a her.

 • Základním kamenem našich táborů je celotáborová hra, prostřednictvím které se děti snažíme vtáhnout do děje na nejrůznějších místech, v jiných časech nebo ve fiktivních světech. Každý z nás chtěl jistě někdy prožít svůj oblíbený příběh – takhle je to možné! Zároveň se v rámci celotáborové hry děti dostanou do věkově smíšené skupinky, se kterou budou soutěžit v jednotlivých etapových hrách, naučí se tak spolupracovat, komunikovat mezi sebou a být součástí týmu.
 • Kromě cetehových skupinek se budou děti pohybovat zejména ve svém oddíle, zde již podle věku, se svým zkušeným vedoucím. Se svým oddílem budou chodit na jídla nebo na oddílové činnosti, které jsou plné všemožných her, soutěží a tmelení kolektivu.
 • Kromě denní zábavy mohou děti na táboře zažít i tu večerní (časově samozřejmě stále v rámci mezí dle věku dětí), kam mohou patřit třeba diskotéky, opékání buřtů u táborákukarneval nebo Talentshow (nebo jiná televizní soutěž) a obdobné aktivity.
 • Vzhledem k malebnému prostředí, ve kterém se tábor nachází, se vyráží také na pěší výlety po okolí (například na nedalekou rozhlednu Bramberk).
 • Mezi možné příplatkové aktivity patří také výlet do aquaparku v Liberci, který je jednou z našich nejpopulárnějších příplatkových služeb a mezi dětmi je každoročně velmi oblíben a zpestřuje jim pobyt na táboře.
 • Nezapomínáme samozřejmě ani na sportovní aktivity nebo výtvarné činnosti a další kreativní či aktivní zábavu. Součástí našich táborů jsou tak například rozvičky a někdy i táborový tanec.
 • Zároveň neopomínáme ani na odměny za pilné soutěžení v etapových hrách, fungování v oddíle nebo všemožné soutěže, kterých se děti v průběhu tábora mohou zúčastnit.
 • Další prima letní zábava

Téma celotáborové hry je "Ať žijí duchové: záchrana hradu"

Hrad Brtník i jeho obyvatelé jsou v ohrožení! Je třeba, abyste se vy, děti, vydaly na pomoc Leontýnce a rytíři Brtníkovi z Brtníku a pomohly jim zachránit hrad a zabránit v jeho zničení. Myslíte, že to společně zvládnete? Tak se tam s námi neváhejte vydat.

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích, často studentek a studentů. Naši vedoucí většinou jezdí na podobné tábory už několik let, baví je činnost s malými dětmi a vědí jak s nimi pracovat. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušeností, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o vedoucích tohoto tábora dozvíte zde.

Hlavní vedoucí: Dominika Nováčková

 

 

 

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 4.999 Kč (od 1. 1. 2023 5.299 Kč).
Zahrnuje ubytování, stravu 5× denně, pitný režim, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, úrazové pojištění, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje:
Cena nezahrnuje dopravu na tábor a zpět! (Více informací viz záložka doprava.)
Cena nezahrnuje ŽÁDNOU POTRAVINOVOU DIETU. Potřebujete-li nějakou ze základních zdravotních potravinových diet, nezapomeňte si ji navolit jako příplatkovou službu při objednávání tábora.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít – objednávkou na našem webu – pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (to se netýká zálohy, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění to bohužel nelze).
  Zahrnuje také STORNO pojištění – od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko: 280 Kč
                            Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2023)
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny: 100 Kč
  Posílají se až po skončení tábora,
   kdy vedoucí sesbírají všechny fotografie dohromady a zašlou je koordinátorovi táborů, který je pak rozesílá rodičům (do e-mailu obdržíte odkaz na úschovnu, kde jsou fotografie uloženy po dobu 90 dnů a odkud si je můžete stáhnout). Snažíme se tyto fotografie posílat přes úschovnu do týdne po skončení tábora.
 • Výlet do aquaparku (doprava vlastním busem, vstupné, dozor): 500 Kč
 • Bezlepková dieta: 250 Kč
  Jedná se o příplatek středisku za zdravotní potravinové diety, pro jejichž zařízení je nutné nakoupit speciální (často bohužel dražší) suroviny.
 • Bezlaktózová dieta: 250 Kč
  Jedná se o příplatek středisku za zdravotní potravinové diety, pro jejichž zařízení je nutné nakoupit speciální (často bohužel dražší) suroviny.

Tábor je možné platit na splátky, ale je potřeba do 10 dnů po přihlášení uhradit alespoň 30% zálohu a nejpozději do 30 dnů před začátkem tábora uhradit kompletní částku. Počet splátek a jejich výši si můžete sami zvolit dle Vaší finaniční situace.

(ilustrační foto)

Doprava:

Doprava na tábor i z tábora je vlastní!

Příjezd dětí na tábor si naplánujte v neděli mezi 15:00–17:00. Děti je možné si vyzvednout v pátek po odpolední svačině tj. mezi 15:00–17:00.

V případě, že si své dítě potřebujete vyzvednout později nebo dříve, je potřeba to domluvit individuálně s hlavním vedoucím tábora  kontakt na něj budete mít v propozicích k pobytu.

Předání dětí probíhá s našimi vedoucími z důvodu přehledné organizace na terase Chaty Lučanka.

Propozice k táboru rozesíláme zhruba v první polovině června. Naleznete je také ke stažení na našich webových stránkách ZDE.

Adresa tábora:
Horská chata Lučanka
Lučany nad Nisou 20
468 44 Lučany nad Nisou

Jak najít tábor: 

Mapa cesty z Prahy:

Dokumenty:

Při příjezdu na tábor je nutné odevzdat:

 • KOPIE! lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, platí dva roky, musí obsahovat všechny informace nutné pro zotavovací akce a obsahovat aktuální resp. správné údaje o zdravotním stavu dítěte), 
 • originál potvrzení o bezinfečnosti (nesmí být starší jednoho dne),
 • kopie kartičky pojišťovny
 • případně nadepsané užívané léky

Dále můžete odevzdat kapesné (pokud nechcete, aby ho dítě mělo u sebe, můžete ho předat vedoucímu, který ho dítěti bude spravovat a dávat po částech). Dále můžete předat nadepsané pohledy určené k rozdání dítěti, skvělé je to například u menších dětí kvůli stýskání, když se třeba pošta některý den zasekne a pohled nedojde.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.