';

Ubytování Chorvatsko Omiš

Nabídka ubytování

Máme pro Vás skvělou zprávu týkající se Chorvatska a penzionu kam jezdíme na naše Tábory pro rodiče s dětmi v Chorvatsku - penzion Lisičina.

Z důvodu Covidu 19 jsme letošní organizované tábory v Omiši již před časem zrušili a pořádat je tedy letos nebudeme, nicméně s provozovatelkou penzionu Lisičina jsme se o dohodli, že umožní našim klientům individuální rekreaci v penzionu, a to za příznivou cenu.

Termín:1.7.-31.8.2020
Cena:500 Kč
Věk dětí:neomezeno
volno
Areál tábora:

Omiš je malé městečko a přístav ve střední Dalmácii nacházející se mezi Splitem a Makarskou na ústí řeky Cetiny.

V minulosti byl Omiš neblaze proslulé hnízdo pirátů a Omišští piráti mezi nejnebezpečnějšími v celém Středomoří. Důkazy bouřlivé a hrdé historie Omiše jsou viditelné na každém kroku Omišské Riviéry. Prastaré město Omiš, kostely města Omiše a pevnosti, které ho obklopují, jsou tichými kamennými připomínkami síly a moci kdysi neblaze proslulých Omišských Pirátů. Dnes je Omiš střediskem turistické riviéry výjimečné krásy nacházející se v samém srdci Jadranu.

    

Četné písečné pláže a zátoky, čerstvý vzduch a průzračně modré moře činí Omišskou Riviéru dokonalým útočištěm pro ty, kteří hledají oddech.

  

Ubytování:

Rodinný penzion Lisičina je vzdálen cca 900 m od pláže (10 minut chůze). Ubytování je zajištěno v 2 - 5 lůžkových pokojích s  klimatizací (letošní novinka, ještě loni nebyla), se sociálním zařízením na pokoji. Pokoje jsou zařízeny velmi jednoduše vlastní kuchyňkou s ledničkou (bez varné konvice) a postelemi. K posezení můžete využít balkónky, terasu, nebo zastřešené venkovní sezení.

   

 

Pokoje nejsou vybaveny ručníky, proto doporučujeme vzít si s sebou dostatečné množství ručníků a osušek. 

Nabídka služeb: 

Příjemné posezení bez možnosti nákupu občerstvení. V městečku je velké množství obchodů, kde si můžete nakoupit.

Přehled možných aktivit s orientační cenou na osobu (nenabízí ani nezajišťuje naše sdružení):

výlet motorovým člunem po řece na Radmanovy mlýnice 35 Kn
Fish piknik na Brač s návštěvou městeček Pučišca a Postira (doba trvání cca 7 hodin) 130 Kn – tento výlet bývá vždy pro nás společný, kam jedou i naši vedoucí.
raftování na Cetině 130 Kn
celodenní výlet lodí s fish piknikem 200 - 230 Kn, doba trvání cca 11 hodin (např. s návštěvou měst Split a Trogir zapsaných v UNESCO, nebo plavba kolem ostrova Brač se zastávkami Milna, Bol, a Povlja)
vstup na Omišský hrad (Fortica) 15 Kn
peka - večeře s vínem (maso pečené pod železným poklopem, který se staví do žhavého popela), podobné posezení ve sklípku, 130 - 150 Kn

Pro představu několik informací o cenách z loňského roku:

kopeček zmrzliny 7 Kn
pivo na pláži 17 Kn
láhev domácího vína 25 Kn

Informace o Omiši a okolí můžete najít na stránkách: http://www.chorvatsko.cz/stdal/omis.html a http://omis.chorvatske.cz/

Program tábora:

 

Na pláž  se dochází přes městečko, proto doporučujeme na přechod z penzionu na pláž vhodné plážové oblečení, které lze snadno obléknout na plavky.
Trasa na pláž pro pěsí  
 

 

 

 

 

Cena zahrnuje:

Cena za ubytování na osobu a noc činí 500,- Kč.

Cena je jednotná pro dítě i dospělou osobu.

Doprava:

Doprava je možná jen vlastní.