Záchranná mise - Jurský park

Záchranářství + táborový program/Jurský park

Tradiční záchranářský tábor, velice oblíbený a vždy nejdříve obsazený velký chatičkový letní dětský tábor v jižních Čechách, s programem plným soutěží a her, celotáborové hry, koupání, výletů, diskoték a další letní zábavy doplněný zábavným záchranářským programem a exhibicemi složek IZS (hasiči, policie, vojáci, záchranáři, atd.).

Termín:1. - 13. 7. 2020
Cena:5800 Kč
Věk dětí:6 - 17 let
ukončeno
Areál tábora:

Vyjímečně pěkný a nový areál. Rekreační středisko Hrachov u stejnojmenné obce je cca 3 km od řeky Vltavy a silnice spojující Sedlčany a Příbram. Středisko je obklopeno krásnou přírodou lesů a luk. Výhodou je vlastní bazén, minigolf a množství sportovišť. Středisko bude celé pro náš tábor.

Ve zrekonstruovaném areálu tábora se kromě zázemí nachází velká zděná jídelna, velké množství kluboven, veranda, nové sociální zařízení, monigolfové hřiště, trampolína, marodka, udržovaná sportoviště a obchůdek s občerstvením pro děti.

Ubytování:

 • mladší děti budou ubytovány ve zrekonstruovaných pokojích ve zděných táborových bungalovech s vlastním sociálním zařízením a sprchou (s možností topení v případě nepříznivého a deštivého počasí). Pokoje jsou pro 5 až 6 dětí. V bungalovu jsou vždy 2 vchody a v každém vždy dva pokoje dětí a 1 pro jejich vedoucí. Pokoje jsou vybaveny postelemi, skříněmi, poličkami, nočními stolky, věšáčky. Pro každou část je k dispozici samostatný sprchový kout, umyvadlo a WC. Před bungalovy je malá terasa se zahradním nábytkem k posezení
 • starší děti jsou ubytovány v zajímavých zrekonstruovaných táborových srubech. Každý z nich je přepážkou rozdělen na dvě části, přičemž do každé se vejde 5 až 6 dětí. Sruby jsou vybaveny postelemi, skříněmi a dalšími úložnými prostory. Je zde zavedena elektřina a v případě potřeby jsou vytápěny radiátory. Sociální zařízení pro děti ubytované ve srubech se nachází v hlavní budově a v minulém roce prošlo rekonstrukcí.

Adresa tábora:

RS Star line Hrachov 
Svatý Jan - Hrachov, č. ev. 45
Pošta Kamýk nad Vltavou
262 63

mapa okolí tábora

 

 

Program tábora:
 • Celotáborová hra, dobrodružství a zážitky
 • Záchranářství (praktická první pomoc, exhibice IZS)
 • Oddílová činnost, zkušení vedoucí
 • Soutěže a hry
 • Koupání
 • Diskotéky se světelnými efekty
 • Táboráky, výlety, koně
 • Letní sporty (fotbal, přehazka, volejbal, stolní tenis)
 • Další prima letní zábava
 • Každoroční táborové překvapení (např. jednou to byl kamionový koncert finalisty X-faktoru Ondry Rumla a zábavná show EON Truck, v roce 2012 přistání vrtulníku s vojáky přímo v našem táboře nebo báječný profesionální ohňostroj)
 • MOŽNOST PŘIKOUPIT VÝLET DO AQUAPARKU PŘÍBRAM, PROJÍŽĎKU NA KONI A VYSOKÉ LANOVÉ AKTIVITY (viz příplatkové služby) 

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Záchranářský program:

Přiblížení činnosti záchranářů a získání základních znalostí záchranářství zábavnou formou (první pomoc kdekoli a kdykoli, záchrana tonoucího, chování při požáru, nehodách, apod.). V rámci odborného programu se uskuteční několik exhibicí záchranářských složek IZS České republiky (např. záchranná služba, kynologové, hasiči, policie, armáda a dobrovolné složky, lanové překážky), s prohlídkou jejich techniky, vybavení a praktickými ukázkami jejich činnosti. 

Letošní téma celotáborové hry jsou Jurský park

 

Výchovní pracovníci:

Stabilní a osvědčený kolektiv vedoucích v čele s táborovými odchovanci Filipem Kardou, který jezdí na Záchrannou misi od jejího založení v roce 2006 a my (otcové zakladatelé – Škodák, Pepa, Pulpoš) jsme hrdí na to, že jsme si vychovali takové zdatné nástupce (nicméně na táboře se určitě objevíme i my). Pracovníci vedení táborů, oddíloví vedoucí a profesionální zdravotníci s dlouholetou praxí a odbornou akreditací MŠMT. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Profesionální záchranáři a lektoři první pomoci. Více se o vedoucích Záchranné mise dozvíte zde.

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 5.800,– Kč

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, dopravu, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, úrazové pojištění, modelové situace - záchranářství, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje bezlepkovou dietu.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 298,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2020): 200,–- Kč
 • Výlet do aquaparku (doprava vlastním busem, vstupné, dozor): 400,–- Kč
 • Projížďka na koni (vedeném instruktorem): 150,-- Kč
 • Vysoké lanové aktivity: 250,-- Kč

pozn.: do aquaparku jde obvykle většina dětí

Tábor je možné platit na splátky, kdy je potřeba do deseti dnů uhradit alespoň 20% zálohu a pak do 30ti dnů před začátkem tábora mít tábor uhrazený celý (počet splátek a jejich výši si můžete určit sami dle Vašich finančních možností).

 

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpět. Samostatná doprava na a z tábora je možná.

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, parkoviště u budovy Golden office, Praha 4 - Braník


spojení:  
autem: nedaleko Barrandovského mostu, vjezd z ulice Ke Krči
tram: zastávka Pobřežní cesta Tram 3, Tram 17
bus: zastávka Pobřežní cesta Bus č. 253

Čas odjezdu/příjezdu: 
odjezd: 1. 7. 2020, v dopoledních hodinách
příjezd: 13. 7. 2020, kolem poledne

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz

Kapacita tábora je omezena.

 

 

 

 

Dokumenty:

Při odjezdu na tábor se odevzdává kopie Lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, platí dva roky), Bezinfečnost (nesmí být starší jednoho dne), kopie kartičky pojišťovny.

Dále můžete odevzdat  kapesné a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.