Záchranná mise 2022

Záchranářství + táborový program/Strašidla ožívají!

Tradiční záchranářský tábor, velice oblíbený a vždy nejdříve obsazený velký chatičkový letní dětský tábor v jižních Čechách, s programem plným soutěží a her, celotáborové hry, koupání, výletů, diskoték a další letní zábavy doplněný zábavným záchranářským programem a exhibicemi složek IZS (hasiči, policie, vojáci, záchranáři, atd.).

Všichni známe strašidla a bubáky z filmů, seriálů, knih… Co kdyby ale všechna existovala? A navíc potřebují vaši pomoc! Nebojte se, pojeďte s námi a uvidíte, že duchové a podobná sebranka nemusí být tak zlá, jak se na první pohled může zdát!

Termín:1. - 13. 7. 2022
Cena:6599 Kč
Věk dětí:6 - 17 let
vyprodáno
Areál tábora:

Vyjímečně pěkný a nový areál. Rekreační středisko Hrachov u stejnojmenné obce je cca 3 km od řeky Vltavy a silnice spojující Sedlčany a Příbram. Středisko je obklopeno krásnou přírodou lesů a luk. Výhodou je vlastní bazén, minigolf a množství sportovišť. Středisko bude celé pro náš tábor.

Ve zrekonstruovaném areálu tábora se kromě zázemí nachází velká zděná jídelna, velké množství kluboven, veranda, nové sociální zařízení, monigolfové hřiště, trampolína, marodka, udržovaná sportoviště a obchůdek s občerstvením pro děti.

Ubytování:

 • mladší děti budou ubytovány ve zrekonstruovaných pokojích ve zděných táborových bungalovech s vlastním sociálním zařízením a sprchou (s možností topení v případě nepříznivého a deštivého počasí). Pokoje jsou pro 5 až 6 dětí. V bungalovu jsou vždy 2 vchody a v každém vždy dva pokoje dětí a 1 pro jejich vedoucí. Pokoje jsou vybaveny postelemi, skříněmi, poličkami, nočními stolky, věšáčky. Pro každou část je k dispozici samostatný sprchový kout, umyvadlo a WC. Před bungalovy je malá terasa se zahradním nábytkem k posezení
 • starší děti jsou ubytovány v zajímavých zrekonstruovaných táborových srubech. Každý z nich je přepážkou rozdělen na dvě části, přičemž do každé se vejde 5 až 6 dětí. Sruby jsou vybaveny postelemi, skříněmi a dalšími úložnými prostory. Je zde zavedena elektřina a v případě potřeby jsou vytápěny radiátory. Sociální zařízení pro děti ubytované ve srubech se nachází v hlavní budově a v minulém roce prošlo rekonstrukcí.

Adresa tábora:

RS Star line Hrachov 
Svatý Jan - Hrachov, č. ev. 45
Pošta Kamýk nad Vltavou
262 63

mapa okolí tábora

 

 

Program tábora:
 • Celotáborová hra, dobrodružství a zážitky
 • Záchranářství (praktická první pomoc, exhibice IZS)
 • Oddílová činnost, zkušení vedoucí
 • Soutěže a hry
 • Koupání
 • Diskotéky se světelnými efekty
 • Táboráky, výlet, koně
 • Letní sporty (fotbal, přehazka, volejbal, stolní tenis)
 • Další prima letní zábava
 • MOŽNOST PŘIKOUPIT VÝLET DO AQUAPARKU PŘÍBRAM, PROJÍŽĎKU NA KONI A VYSOKÉ LANOVÉ AKTIVITY (viz příplatkové služby) 

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Záchranářský program:

Přiblížení činnosti záchranářů a získání základních znalostí záchranářství zábavnou formou (první pomoc kdekoli a kdykoli, záchrana tonoucího, chování při požáru, nehodách, apod.). V rámci odborného programu se uskuteční několik exhibicí záchranářských složek IZS České republiky (např. záchranná služba, kynologové, hasiči, policie, armáda a dobrovolné složky, lanové překážky), s prohlídkou jejich techniky, vybavení a praktickými ukázkami jejich činnosti. 

 

 Celotáborová hra: Strašidla ožívají !

Všichni známe strašidla a bubáky z filmů, seriálů, knih… Co kdyby ale všechna existovala? A navíc potřebují vaši pomoc! Nebojte se, pojeďte s námi a uvidíte, že duchové a podobná sebranka nemusí být tak zlá, jak se na první pohled může zdát!

 

Výchovní pracovníci:

Stabilní a osvědčený parta vedoucích v čele s naším táborovým odchovancem Pepou Pluhařem, který jezdil na Záchrannou misi již jako malý táborník a několik let už jezdí jako vedoucí či zástupce hlavního vedoucího a my (otcové zakladatelé – Škodák, Pepa, Pulpoš) jsme hrdí na to, že jsme si vychovali takové zdatné nástupce jakým byl v posledních letech i Filip Karda (který dále Pepu Pluhaře v hlavasování vychoval a zaučil a tábor mu předal). Zástupkyní mu bude současná zástupkyně Verča Hošková a super celotáborovku bude dělat opět Frodo (Petr Hrubý).

Pracovníci vedení táborů, oddíloví vedoucí a profesionální zdravotníci s dlouholetou praxí a odbornou akreditací MŠMT. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Profesionální záchranáři a lektoři první pomoci. Více se o vedoucích Záchranné mise dozvíte zde.

Hlavní vedoucí: Pepa Pluhař                                  Zástupce hlavase: Verča Hošková

 

 Zástupce hlavase: Petr Hrubý

Cena zahrnuje:

Cena tábora je 6.599,– Kč

Cena zahrnuje:

Ubytování, stravu 5 x denně, pitný režim, dopravu, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, úrazové pojištění, modelové situace - záchranářství, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje potravinové diety. V případě bezlepkové diety je potřeba počítat s dodáním vlastního pečiva a sáčku testovin.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 298,-- Kč
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2020): 280,–- Kč
 • Výlet do aquaparku (doprava vlastním busem, vstupné, dozor): 500,–- Kč
 • Vysoké lanové aktivity: 300,-- Kč
 • Táborové fotografie prostřednictvím vzdáleného úložiště: 100,- Kč

pozn.: do aquaparku jde obvykle většina dětí

Tábor je možné platit na splátky, kdy je potřeba do deseti dnů uhradit alespoň 20% zálohu a pak do 30ti dnů před začátkem tábora mít tábor uhrazený celý (počet splátek a jejich výši si můžete určit sami dle Vašich finančních možností).

Pokud se nějaká aktivita neuskuteční, bude Vám vrácena celá částka za tuto službu.

 

 

(ilustrační foto)

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpět. Samostatná doprava na a z tábora je možná.

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, parkoviště u budovy Golden office, Praha 4 - Braník


dopravní spojení:  
autem: nedaleko Barrandovského mostu, vjezd z ulice Ke Krči
tram: zastávka Pobřežní cesta Tram 3, Tram 17
bus: zastávka Pobřežní cesta Bus č. 253

Čas odjezdu/příjezdu: 
odjezd: 1. 7. 2022, v dopoledních hodinách
příjezd: 13. 7. 2022, kolem poledne

Více informací o táboře získáte na tel.: 774 733 322, info@detibezhranic.cz

Kapacita tábora je omezena.

 

 

 

 

Dokumenty:

Při odjezdu na tábor se odevzdává

 • kopie Lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, platí dva roky)
 • Bezinfečnost (nesmí být starší jednoho dne)
 • kopie kartičky pojišťovny
 • "Covid dokumenty" dle aktuální situace

Dále můžete odevzdat  kapesné a nadepsané pohledy určené k rozdávání dětem.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.