Záchranná mise 2023

Záchranářství + táborový program / Moje hrdinská akademie

Tradiční záchranářský tábor s ubytováním v chatkách s dvoutýdenním programem plným soutěží, her, koupání, výletů, diskoték a zejména zábavným záchranářským programem. V jeho rámci se mohou děti těšit na modelové situace, základy první pomoci ve všech možných situacích i exhibici složek IZS (např. hasiči, policie, vojáci, záchranáři, psovodi apod.). Tábor je velmi oblíbený a každoročně je obsazen jako první již na přelomu ledna a února.

Záchranná mise má NOVÝ AREÁL!

Termín:1. - 13. 7. 2023
Cena:8499 Kč
Věk dětí:6 - 17 let
volno
Areál tábora:

Záchranná mise má NOVÝ AREÁL!

Záchranná mise dochází k inovaci a po letech mění středisko. Novým domovem se jí tak stává Rekreační areál Pecka, který se nachází v krásné přírodě nedaleko Nové Paky.

 

Rekreační areál Pecka

Jedná se o rekonstruovaný udržovaný areál s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Mezi jeho přednosti patří rozlehlost prostorů, které jsou využitelné pro všemožné táborové aktivity, vyhlášená strava, napojení na vodovodní přípojku i krásná příroda a lesy vhodné pro celotáborovou hru.

 

Adresa tábora:
Rekreační areál Pecka
č.p. 205
507 82 Pecka u Nové Paky

Doprava autobusy z Prahy NENÍ součástí ceny tábora, je potřeba ji navolit jako příplatkovou službu.

 

 

RA Pecka se nachází v obležení hustých podkrkonošských lesů nedaleko stejnojmeného městečka. Rekreační areál krásně zapadá do okolního kopcovitého a lesnatého terénu. Do kempu je zároveň snadný přístup autem po asfaltové silnici, která sem vede.

Areál tábora:
Rozlehlý areál nabízí mnoho možností vyžití a aktivní táborové zábavy. Kromě hlavní budovy, zděných budov s pokoji a chatek je zde k dispozici antukové hřištěhřiště na plážový volejbal, letní terasaklubovna, vevnkovní ohniště s posezením nebo třeba stolní tenis.

  

Ubytování:
Ubytování bude zajištěno ve čtyřlůžkových dřevěných chatkách, ve kterých se nachází dvě palandy, skříň i elektrická zásuvka. Dalším typem ubytování jsou pokoje ve zděných domcích, které jsou dvou- až pěti lůžkové.

  

Okolí tábora:
V okolí tábora je hned několik zajímavostí, které jsou vhodné například pro pěší výlety v rámci oddílové činnosti. Nedaleko RA Pecka se tak nachází koupaliště nebo například známý Hrad Pecka.

Strava:
Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem. Obědy se klasicky skládají z polévky a hlavního chodu. Dále je k dispozici nepřetržitě celodenní pitný režim. V případě potřeby jsme schopni domluvit základní zdravotní diety (bezlepkovou, bezlaktózovou atp.), příplatek za takovouto dietu není součástí ceny tábora.

Program tábora:

Reportáže z tábora (i jeho předchozích let) můžete sledovat na facebookové stránce Záchranné mise, lze to ale i bez vlastního účtu na facebooku a to náhledem na našich webových stránkách ZDE.

Celotáborová hra tábora Záchranná mise: Moje hrdinská akademie

Program se může samozřejmě tábor od tábora trochu lišit, protože se naši vedoucí snaží vyjít vstříc individuálním potřebám kolektivu dětí, který na táboře mají. Pro všechny naše tábory ale platí, že se snažíme o to, aby děti zažily nabité dva týdny plné akce, zábavy, dobrodružství a nejrůznějších činností a her.

Pod jednotlivými body naleznete představení Záchranné mise slovy těch nejpovolanějších – týmem vedoucích.
Dočtete se tam i o novinkách plánovaných do tohoto roku!

 • Podstatnou součástí Záchranné mise je zejména záchranářský program. Jedná se o přiblížení činnosti záchranářů a získání základních znalostí ze záchranářství zábavnou formou (první pomoc kdekoli a kdykoli, záchrana tonoucího, chování při požáru, nehodách apod.). V rámci odborného programu se uskuteční několik exhibic záchranářských složek IZS České republiky (např. záchranná služba, kynologové, hasiči, policie, armáda a dobrovolné složky, lanové překážky), s prohlídkou jejich techniky, vybavení a praktickými ukázkami jejich činnosti.
   
    
 • Základním kamenem našich táborů je celotáborová hra, prostřednictvím které se děti snažíme vtáhnout do děje na nejrůznějších místech, v jiných časech nebo ve fiktivních světech. Každý z nás chtěl jistě někdy prožít svůj oblíbený příběh – takhle je to možné! Zároveň se v rámci celotáborové hry děti dostanou do věkově smíšené skupinky, se kterou budou soutěžit v jednotlivých etapových hrách, naučí se tak spolupracovat, komunikovat mezi sebou a být součástí týmu.

 • Kromě cetehových skupinek se budou děti pohybovat zejména ve svém oddíle, zde již podle věku, se svým zkušeným vedoucím. Se svým oddílem budou chodit na jídla nebo na oddílové činnosti, které jsou plné všemožných her, soutěží a tmelení kolektivu.

 • Kromě denní zábavy mohou děti na táboře zažít i tu večerní (časově samozřejmě stále v rámci mezí dle věku dětí), kam mohou patřit třeba diskotéky, opékání buřtů u táborákukarneval nebo Talentshow (nebo jiná televizní soutěž) a obdobné aktivity.
   
 • Mezi možné příplatkové aktivity patří výlet do aquaparku, který je jednou z našich nejpopulárnějších příplatkových služeb a mezi dětmi je každoročně velmi oblíben a zpestřuje jim pobyt na táboře.
 • Nezapomínáme samozřejmě ani na sportovní aktivity a další aktivní zábavu. Součástí našich táborů jsou tak například rozvičkykoupánístřelba a někdy i táborový tanec nebo modelovky.

 • Zároveň neopomínáme ani na odměny za pilné soutěžení v etapových hrách, fungování v oddíle nebo všemožné soutěže, kterých se děti v průběhu tábora mohou zúčastnit. Děkujeme sponzorům za dodané odměny pro děti.

 • A samozřejmě další prima letní zábava, návštěva různých zábavných vzdělávacích programů a nespočet dalších aktivit.

 

Záchranná mise představená těmi, kteří stojí ve středu jejího dění – týmem vedoucích:

Záchranná mise je dětský letní tábor s dlouholetou tradicí a rodinným zázemím. Pro spoustu dětí je tábor vstupní branou do letních prázdnin, a symbolem nekončící legrace bez hranic. Tábor se pyšní zkušeným a přátelským kolektivem vedoucích, kde většina z nich jsou staří táboroví mazáci, kteří jezdili na Záchrannou misi řadu let jako děti, a tábor si zamilovali natolik, že radost a zážitky, které sami zažívali, chtějí předat dalším mladým generacím táborníků.
Dle názvu tábora je více než patrné, že součástí programu je školení první pomoci, základních prvků urgentní medicíny a modelové situace, které děti mají připravit na správnou reakci a poskytnutí první pomoci v terénu, a to vše pod dohledem vyškolených profesionálů. My jsme dokonce takové hračičky, že v minulém roce jsme dětem zajistili příjezd vozidla ZZS sloužící pro filmové účely, dokonce jsme simulovali reálný hovor s dispečerem, kde na druhé straně linky byla naše záchranářka pracující ve výjezdové jednotce. Každoročně děti na táboře navštíví složky IZS, které dětem nastíní a názorně předvedou náplň jejich práce, v loňských letech to byla ZZS Středočeského kraje, Městská policie Příbram, Psovodi vězeňské služby, Sbor dobrovolných hasičů a Policie ČR.
Každý rok je hlavním pilířem programu celotáborová hra, letošním tématem je My Hero Academia, kde se s dětmi vydáme do dalekého Japonska do prestižní U. A. High School, abychom se společně s ostatními studenty mohli stát profesionálními hrdiny, a pomáhat lidem v nouzi. Jsme zvědaví, ke kterému hrdinovi se naši studenti přidají, bude to supersilný All Might nebo Present Mic, jehož ocelový hlas odzbrojí každého nepřítele, no nechme se překvapit. Děti budou ve skupinkách bojovat v celém průběhu tábora o celkové vítězství v podobě hodnotných tématických cen.
Novinkou letošního roku je navázáni spolupráce s obchodem Comics Point a nakladatelstvím Crew, kteří dětem dodají krásné figurky, plakáty, knihy a komiksy. V rámci celotáborové hry vedoucí tvoří krásné kostýmy, a připravují si pro děti divadla, jejichž cílem je děti vtáhnout před každou etapou do děje, a zažehnout jiskru soutěživosti.
Pokud by se ti tento rok nepovedlo přidat se ke stejnému hrdinovi jako tvůj nejlepší kamarád, nemusíš zoufat! V rámci každého oddílu probíhá mini celotáborová hra, kde můžete již společně bojovat o další ceny a diplomy. Jako děti jsme milovali společné hry v rámci oddílové činnosti, kromě oblíbených táborových her, jako jsou kuliši vališi nebo buldoci, doplňujeme oddílovou činnost o karaoke večery, letní kina nebo vědomostní hry typu Riskuj, kdy náročnost otázek je uzpůsobena i pro ty nejmenší.
Spousta z nás má již od dětství kladný vztah k hudbě, proto nemusíš mít strach, že by naši DJ’s hráli na diskotékách nějaké retro. Repertoár je postaven tak, aby i netanečníkům vlil krev do žil. V rámci diskoték náš tábor navštěvují hudební hvězdy světového formátu, každý rok si pro děti připraví speciální vystoupení, a rádi si i po jeho skončení s dětmi pořádně zatančí.
Novinkou toho ročníku budou volitelné kroužky, na které se děti budou moci přihlásit, a naučit se něco nového, jedním z volitelných kroužků, bude kroužek tenisu. Mnoho dalších ještě připravujeme, ale musíme být trochu tajemní, nechceme Vám hned všechno prozradit, ať se máte také na co těšit.
Cílem vedení Záchranné mise je, aby děti z tábora odjížděly se širokým úsměvem na tváři a kapsou plnou zážitků, které budou vyprávět svým kamarádům po usednutí zpět do školních lavic, tak jako jsme to s oblibou dělávali my.

 

Celotáborová hra

Moje hrdinská akademie

Na celém světě má přes 80 % lidí nějakou superschopnost, takzvaný quirk. Ti nejlepší z nás své quirky využívají pro dobro lidstva jakožto profesionální hrdinové. Naopak padouši zneužívají své quirky pro nekalé plány. Proto je potřeba vychovat nové hrdiny. Tak co, nastoupíš na prestižní U. A. Hrdinskou akademii v Tokiu a zaujmeš místo po boku Symbolu míru, samotného All Mighta?

Výchovní pracovníci:

Stabilní a osvědčená parta vedoucích i tentokrát v čele s naším odchovancem Pepou Pluhařem, který na Záchranou misi jezdil již jako malý táborník. Pracovníci vedení táborů, oddíloví vedoucí a profesionální zdravotníci s dlouholetou praxí a odbornou akreditací MŠMT. Všichni naši výchovní pracovníci splňují vysoké nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Profesionální záchranáři a lektoři první pomoci. Více se o vedoucích Záchranné mise dozvíte zde.

Hlavní vedoucí: Pepa Pluhař
 

Zástupci hlavase:
Martin Dyntr                                  Martin Gorčík
 

 
Cena zahrnuje:

Cena tábora je 8.499 Kč.

Cena zahrnuje:
Zahrnuje ubytování, stravu 5× denně, pitný režim, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, úrazové pojištění, odměny a diplomy.

Cena nezahrnuje:
Cena nezahrnuje ŽÁDNOU POTRAVINOVOU DIETU. Potřebujete-li nějakou ze základních zdravotních potravinových diet, nezapomeňte si ji navolit jako příplatkovou službu při objednávání tábora.
Cena nezahrnuje DOPRAVU společnými autobusy z Prahy.

V rámci letního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 298 Kč
  Toto pojištění lze uzavřít – objednávkou na našem webu – pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (to se netýká zálohy, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění to bohužel nelze).
  Zahrnuje také STORNO pojištění – od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko: 280 Kč
                            Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 31. 5. 2023)
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny: 100 Kč
  Posílají se až po skončení tábora,
   kdy vedoucí sesbírají všechny fotografie dohromady a zašlou je koordinátorovi táborů, který je pak rozesílá rodičům (do e-mailu obdržíte odkaz na úschovnu, kde jsou fotografie uloženy po dobu 90 dnů a odkud si je můžete stáhnout). Snažíme se tyto fotografie posílat přes úschovnu do týdne po skončení tábora.
 • Výlet do aquaparku (doprava vlastním autobusem, vstupné, dozor): 500 Kč
 • Vysoké lanové aktivity nebo boarder stěna: 300 Kč
 • Bezlepková dieta: 1.320 Kč
 • Jedná se o příplatek středisku za zdravotní potravinové diety, pro jejichž zařízení je nutné nakoupit speciální (často bohužel dražší) suroviny.
 • Bezlaktózová dieta: 1.320 Kč
  Jedná se o příplatek středisku za zdravotní potravinové diety, pro jejichž zařízení je nutné nakoupit speciální (často bohužel dražší) suroviny.
 • Doprava společnými autobusy z Prahy: 600 Kč
  Příplatek zahrnuje cestu autobusy na i z tábora. Cena je pevná, tzn. není možné zakoupit pouze jednu cestu.

Pozn.: Do auqaparku jde obvykle většina dětí.

Tábor je možné platit na splátky, ale je potřeba do 10 dnů po přihlášení uhradit alespoň 30% zálohu a nejpozději do 30 dnů před začátkem tábora uhradit kompletní částku. Počet splátek a jejich výši si můžete sami zvolit dle Vaší finaniční situace.

 

 

(ilustrační foto)

Doprava:

Doprava autobusy z Prahy NENÍ součástí ceny tábora, je potřeba ji navolit jako příplatkovou službu.

Doprava na tábor je zajištěna autobusy z Prahy a zpětSamostatná doprava na tábor a z tábora je možná.

Místo odjezdu/příjezdu: Autobusové obratiště Letňany, 2. nástupiště (bez provozu pravidelných linek), Praha 18.

Dopravní spojení na místo odjezdu/příjezdu:  

 • autem: je možné zaparkovat na přilehlém parkovišti P+R v ulici Listova
 • autobus: zastávka Letňany, autobusy č. 110, 136, 140, 158, 159, 182, 185, 195, 201, 209, 302, 351, 375, 376, 377, 378
 • metro: zastávka Letňany (linka C)

Čas odjezdu/příjezdu: 

 • odjezd v dopoledních/ranních hodinách
 • příjezd kolem poledne

Přesný čas odjezdu a příjezdu bude upřesněn v propozicích k táboru, které rozesíláme na začátku června. Propozice budou k dispozici také na našem webu ZDE.

Adresa tábora:
Rekreační areál Pecka
č.p. 205
507 82 Pecka u Nové Paky

Trasa do tábora:
 

Více informací o táboře získáte u koordinátorky Báry Hájkové na tel. 777 225 183 nebo e-mailu tabory@detibezhranic.cz, nebo u vedoucí táborové administrativy Báry Kašíkové na tel. 774 733 322 nebo na e-mailu info@detibezhranic.cz.

Dokumenty:

Při předání dítěte na tábor je nutné odevzdat:

 • KOPIE! lékařského potvrzení (může být i na školním formuláři, platí dva roky, musí obsahovat všechny informace nutné pro zotavovací akce a obsahovat aktuální resp. správné údaje o zdravotním stavu dítěte)
 • originál potvrzení o bezinfečnosti (nesmí být starší jednoho dne)
 • kopie kartičky pojišťovny
 • nadepsané užívané léky (pokud dítě nějaké bere)

Dále můžete odevzdat kapesné (pokud nechcete, aby ho dítě mělo u sebe, můžete ho předat vedoucímu, který ho dítěti bude spravovat a dávat po částech). Dále můžete předat nadepsané pohledy určené k rozdání dítěti, skvělé je to například u menších dětí kvůli stýskání, když se třeba pošta některý den zasekne a pohled nedojde.

Seznam doporučených věcí naleznete v sekci KE STAŽENÍ.

Nedoporučujeme brát si na tábor mobilní telefony, elektroniku a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.