';

Zimní tábor pro rodiče s dětmi 4 2020

výuka lyžování pro nejmenší, nelyžařský denní program, zábavný program pro děti

ZIMNÍ tábory pro rodiče s dětmi jsou týdenní aktivní rodinné dovolené na horách s dobrovolným celodenním programem pro děti vč. výuky lyžování. Tyto zimní pobyty probíhají v horských hotelech ideálních pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu, doplněné zábavným programem pro děti.

Zimní tábory pro rodiče s dětmi od DĚTÍ BEZ HRANIC (neboli ZITRDy) jsou:

 • tábory určené pro rodiče a jejich děti od 3 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ),
 • jedinéčné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé,
 • tábory, kde na programu jsou dětské soutěže a hry, výuka lyžování, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny. Účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace.
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již 9 let zkušeností, přes 2 tisíce spokojených účastníků
 • cenově výhodné - ubytování x cena pobytu (zlatý střed)

Příjezd si, prosím, naplánujte vždy v neděli v odpoledních hodinách. Společnou večeří bude každý náš ZITRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2019 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče a jejich děti, t.j. vždy nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro 20 rodin.

Termín:23. - 29. 2. 2020
Cena:4499 Kč
Věk dětí:3 - 10 let
vyprodáno
Areál tábora:

Pojeďte si spolu s námi užít krásný týden v Jizerských horách. Čeká vás skvělá zábava, lyžování i spousta zimních radovánek.

VLASTNÍ LYŽAŘŠTÍ INSTRUKTOŘI, KTEŘÍ SE VĚNUJÍ POUZE NAŠIM KLIENTŮM V CENĚ!

 

Ubytování:

Hotel Semerink - horský hotel vhodný pro rodinnou rekreaci - nachází se v chráněné krajinné oblasti Jizerských hor v obci Janov nad Nisou v nadmořské výšce 650 m n.m. jen 2,5 km od lyžařského areálu Severák s umělým zasněžováním (pohyblivý pás pro začínající děti - Sun Kid, 10 vleků a sjezdovek, dětská herna).

Hotel Semerink je prostorný hotel s množstvím prostoru na stravování, zábavu i relaxaci.

V hotelu najdete, mimo jiné, též:

 • Velkou dětskou hernu
 • Přebalovací koutek
 • Taneční sály a klubovny
 • 2 jídelny
 • Lobby s krbem, posezením a barem
 • Relaxační zónu - sauny, masáže
 • Salónek se stolním tenisem, kulečník, fotbálek
 • Posilovnu
 • Venkovní dětské hřiště a outdoorové hřiště
 • Lyžárnu na bezpečné uschování lyží, saní a jiných zimních pomůcek

Hotel Semerink je horský hotel, který se zaměřuje na kolektivní turistiku, proto jsou pokoje vybaveny jednoduše, starším leč účelným nábytkem a sociálním zařízením na každém pokoji.

    

Pokoje jsou dvou, tří, čtyř a vícelůžkové. Pěti až sedmi lůžkové pokoje jsou o dvou místnostech - vhodné pro větší rodiny či známé. Všechny pokoje jsou bez paland.

Na pokojích nejsou ručníky ani osušky. Proto je nezbytné vzít si dostatečné množství s sebou. 

K dispozici je i malá společná kuchyňka vybavená malou ledničkou, rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou.

Ve vstupní hale se nachází dobře zásobený bar s provozní dobou od 12:00 do 22:00 hod. Můžete si zde objednat ze široké nabídky studených, teplých, nealkoholických i nealkoholických nápojů. Do těchto prostor je zákaz donášení vlastních alkoholických nápojů.

Připojení k Wi-Fi je v hotelu k dispozici pouze ve společných protorech na baru. Rychlost připojení je vzhledem k horské poloze pomalá.  

Parkování u hotelu je zdarma.

V hotelu lze za poplatek po předchozí domluvě využít saunu a masáže. 

Stravování:

Stravování je zajištěno v jídelně formou plné penze (5x denně - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno malým dětem, celodenní pitný režim je rovněž k dispozici v jídelně. 

Snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů" s možností jedné teplé varianty. Obědy se skládají z polévky a hlavního chodu (jednotné menu pro všechny), večeře jsou teplé (též jednotné menu).

Bezlepková a bezmléčná dieta je možná pouze ze zdratovních důvodů, po předchozí domluvě, za příplatek 500,-- Kč za pobyt. Na ostatní diety nelze brát zřetel.

Okolí:

Jizerské hory jsou významným střediskem letní a zejména zimní rekreace. Vzdálenost hotelu od okresního města Jablonce nad Nisou je cca 4 km a lze do něj dojít pěšky po značené turistické cestě kolem Jablonecké přehrady.

Krásu a zajímavost hor zvyšují zimní lyžařská a turistická zařízení. Jedno z největších středisek zimních sportů je kopec Severák (804 m n.m.), který je od hotelu vzdálen 2,5 km. Vrchol Severáku poskytuje překrásné výhledy do okolní krajiny. Jeho nezalesněné svahy jsou ideální pro lyžařské sporty všeho druhu. Na své si přijdou nároční lyžaři i lyžaři začátečníci. V současné době je zde k dispozici 10 lyžařských vleků.

  

Milovníci běžek mohou využít desítek kilometrů upravených stop Jizerské magistrály. Jedna z jejích větví začíná právě pod Severákem na Hrabětické louce. V blízkém okolí hotelu vedou též tratě Maxovského zimního areálu. Běžeckými tratěmi je možné projít celé Jizerské hory až do Harrachova a Krkonoš a na druhou stranu do Lužických hor.

  

V zimních měsících:

 • k dispozici více jak 170 km běžeckých tras
 • lyžařský areál Severák (804 m n. m.) s 10 vleky
 • lyžařský areál Tanvaldský Špičák - 4 sedačková lanovka a 6 dalších vleků

 

Program tábora:

Zábavný "táborový" dobrovolný program pro děti i rodiče, zejména však pro děti.

Rodiče mohou dobu, kdy je pro děti připravena organizovaná zábava, využít k tomu, aby si zašli sami zalyžovat nebo využít služby hotelového wellness (sauna, masáže). Děti předáte našim vedoucím a můžete si užít volný čas sami podle svého. Zodpovědnost za děti mají po dobu konání tábora mají jejich zákonní zástupci (rodiče, prarodiče). Pouze pokud osobně předají své děti našim instruktorům a vedoucím, tak za ně přebíráme zodpovědnost. Prosíme o respektování a dodržování tohoto pravidla. Děkujeme.

Na programu tábora budou:

 • Zábavný program pro děti 
 • Výuka lyžování pro děti*
 • Venkovní zábavný program pro děti (procházky, hry, soutěže)
 • Karnevalové veselí
 • Výtvarné a tvořivé dílny pro děti (případně i rodiče)
 • Hlídání dětí (pouze po domluvě s vedoucími)
 • Večerníčky na dobrou noc
 • Po večeři volná zábava
 • Možnost společných i individuálních výletů do okolí (např. muzeum výroby dřevěných hraček s možností výroby vlastní hračky)

Na našich zimních táborech pro rodiče s dětmi jsou přítomni vyškolení lyžařští instruktoři, kteří se věnují pouze našim klientům. Lyžujeme na uměle zasněžovaných svazích, proto nemusíte mít obavy, že bude nedostatek sněhu. V dopoledních hodinách probíhají individuální lekce lyžování pro začátečníky, pokud vaše dítě zrovna nelyžuje, tak s ním můžete navštívit placenou dětskou herničku s hlídáním dětí, která se nachází přímo pod lyžařským svahem. 

  

Zkušenější lyžaři mají v tuto dobu nelyžařský program např. výtvarné dílny, vycházky po okolí, bobování a další zimní radovánky, samozřejmě pod vedením našich zkušených vedoucích. Odpoledne se skupiny vymění a začátečníci si po poledním klidu mohou vyzkoušet svoji šikovnost ve výtvarné dílničce nebo se vydat na procházku po okolí a zkušenější lyžaři stráví celé odpoledne na svahu při skupinových lekcích lyžování.

  

Lyžovat budeme v lyžařském areálu Severák, který disponuje sněžnými děly, proto je zde jistota sněhu až do poloviny března. Rodiče si na místo dopravují své děti individuálně a předávají své děti instruktorům připravené na lyžování (nutností je helma). K dopravě na svah lze využít vlastní automobil (parkování u vleku je zdarma) nebo skibus, který v pravidelných časech odjíždí přímo od hotelu. 

Pokud jsou již vaše děti v lyžování zdatnější, tak se s nimi můžete vydat do vzdálenějšího lyžařského areálu Tanvaldský špičák. Pokud budete mít vícedenní permanentku na Severák, tak máte jeden den lyžování na Špičáku v ceně této permanentky. 

*UPOZORNĚNÍ: Výuka lyžování pro děti bude probíhat formou několika hodinových kurzů pro každé dítě (podle počtu zájemců). Každé dítě bude mít možnost (podle počtu zájemců a počasí) přihlásit se a absolvovat několik individuálních (začátečníci) a několik společných (pokročilí) kurzů lyžování s našimi instruktory.
Intenzivní výuka nelyžařů a malých dětí je značně náročná a měla by probíhat formou individuálního přístupu instruktora ke každému dítěti. S ohledem na počet dětí a instruktorů je tento rozsah na ZITRDu nereálný (organizačně i finančně). Každodenní rozsah výuky pro všechny děti nejsme schopni zajistit a doporučujeme obrátit se na profesionální lyžařskou školu (pro zájemce na žádost zajistíme profesionálního instruktora přímo na sjezdovku). 
Nicméně většina dětí se na ZITRDu skutečně naučí lyžovat či se zlepší v technice lyžování.

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na našem zimním táboře pro rodiče s dětmi v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

 

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Na našich zimních táborech pro rodiče s dětmi jsou přítomni vyškolení lyžařští instruktoři, kteří se věnují pouze našim klientům.

Hlavní vedoucí: bude upřesněno

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Cena zahrnuje:

DĚTI:

 • Dítě od 0 do 1 roku (bez nároku na stravu a lůžko): 500,-- Kč/týden
 • Dítě od 1 roku do 5. narozenin: 4.499,–- Kč
 • Dítě od 5. narozenin výše: 4.799,-- Kč

DOSPĚLÍ:

 • Dospělá osoba: 4.999,–- Kč

Cena zahrnuje:

Ubytování v pokojích s vlastním sociální zařízením, plnou penzi 5 x denně, pitný režim (čaj), zábavný program pro děti, několik hodin výuky lyžování pro děti, odměny a diplomy, vlekovné instruktorů

Cena nezahrnuje:

Povinný rekreační poplatek obci Janov - platí všechny dospělé osoby. Přidejte položku do objednávky dle počtu dospělých osob.
Poplatek zahrnuje 15,-- rekreační poplatek a 4,-- ubytovací poplatek/noc. Celkem 114,-- Kč za pobyt.
Děti tento poplatek obci neplatí.

Cena nezahrnuje bezlepkovou ani bezmléčnou dietu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:

 • Táborové triko: 200,--  Kč (lze objednat jen u přihlášek do 10. 1. 2020)
  VELIKOSTI: Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                    Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                    Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL

POJIŠTĚNÍ STORNO POPLATKŮ NELZE NYNÍ OBJEDNÁVAT Z DŮVODU JEDNÁNÍ S POJIŠŤOVNOU O NOVÉ RÁMCOVÉ SMLOUVĚ. JAKMILE BUDE SMLOUVA UZAVŘENA, BUDEME VÁS INFORMOVAT O MOŽNOSTI DOOBJEDNÁNÍ POJIŠTĚNÍ STORNO POPLATKŮ ZA NOVÝCH PODMÍNEK. Děkujeme za pochopení.  

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Příjezd si, prosím, naplánujte mezi 14:00 do 17:00 hodinou. Společnou večeří bude náš ZITRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Jak se na tábor dostanete?

Hotel Semerink
Janov nad Nisou 1284 
468 11 Janov nad Nisou 

GPS Loc: 50°46'2.355"N, 15°11'5.335"E

Cesta z Prahy:

Cesta z Prahy trvá cca 1,5 hod. Pojedete je po dálnici D10 na Mladou Boleslav, dále do Jablonce nad Nisou, kde se budete držet směrem na Bedřichov. V Loučné na Nisou zatočíte prudce doprava do kopce a tam vás již cedule nasměrují na hotel Semerink.

 

Dokumenty:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) – v záložce Ke stažení
 • potvrzení o bezinfekčnosti dospělých účastníků 

  S SEBOU DOPORUČUJEME:
 • Zimní oblečení na venkovní aktivity (sáňkování, hrátky ve sněhu, procházky po okolí)
 • Oblečení na lyže, lyže
 • Toaletní potřeby, ručník, osušku 
 • Přezůvky
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Lahev na vodu
 • Pastelky a psací potřeby
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Dobrou náladu :-)