Zimní tábor pro rodiče s dětmi BESKYDY 2022

výuka lyžování pro nejmenší, nelyžařský denní program, zábavný program pro děti

ZIMNÍ tábory pro rodiče s dětmi jsou týdenní aktivní rodinné dovolené na horách s dobrovolným celodenním programem pro děti vč. výuky lyžování. Tyto zimní pobyty probíhají v horských hotelech ideálních pro rodinné dovolené, vždy však s ohledem na táborovou cenu, doplněné zábavným programem pro děti.

Zimní tábory pro rodiče s dětmi od DĚTÍ BEZ HRANIC (neboli ZITRDy) jsou:

 • tábory určené pro rodiče a jejich děti od 3 do 10 let (MŠ a 1. stupeň ZŠ),
 • jedinečné tábory, zejména svým skloubením aktivní zábavy pro děti a možností odpočinku a relaxace pro dospělé,
 • tábory, kde na programu jsou dětské soutěže a hry, výuka lyžování, večerníčky na dobrou noc, zábavné sportovní aktivity, karneval a různé výtvarné a rukodělné dílny. Účast rodičů na programu je dobrovolná - možnost odpočinku a relaxace.
 • oblíbené, vždy plně obsazené, již 9 let zkušeností, přes 2 tisíce spokojených účastníků
 • cenově výhodné - ubytování x cena pobytu (zlatý střed)

Příjezd si, prosím, naplánujte v neděli v odpoledních hodinách. Společnou večeří bude náš ZITRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Podmínkou nástupu na tábor je odevzdání Bezinfekčnosti, kterou vyplňují rodiče za děti i za sebe. Formuláře naleznete zde

Reportáže z táborů pro rodiče s dětmi 2022 najdete zde.

Účastníci:

Rodiče/prarodiče a jejich děti, t.j. vždy nejméně 1 zákonný zástupce + 1 a více dětí. Tábor je plánován pro 18 rodin.

Termín:27.2.-5.3.2022
Cena:5799 Kč
Věk dětí:3 - 10 let
volno
Areál tábora:

Pojeďte s námi poznávat nová místa České republiky :-) Místní kraj nás při osobní návštěvě doslova okouzlil nejen svou krásou ale i kvalitou služeb.
Pro velký zájem o naše zimní tábory pro rodiče s dětmi vám přinášíme: ZIMNÍ TÁBOR PRO RODIČE S DĚTMI V BESKYDECH, který se koná v období jarních prázdnin pro Ostravu.

NAŠI VLASTNÍ INSTRUKTOŘI LYŽOVÁNÍ, KTEŘÍ SE BUDOU VĚNOVAT POUZE VAŠIM DĚTEM!

 

Ubytování:

Rekreační středisko Beskydský H-RESORT
739 13, Kunčice pod Ondřejníkem ev.č. 8
GPS:
N 49°32.9489 E 18°17.0104

Prostorný rekreační areál Beskydský H-resort najdete v lesích u obce Kunčice pod Ondřejníkem, nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Nabízí výborné zázemí pro rodinnou dovolenou.
Ubytovaní budete v hotelové budově, kde je k dispozici 18 pokojů, k některým patří balkón.

Pro naše klienty je k dispozici:

 • jídelna 
 • dětský koutek
 • bar s krbem a příjemným posezením
 • venkovní dětské hřiště 
 • v suterénních prostorách hotelu se nachází hotelový salónek s barem
 • lyžárna
 • vlastní dětský vlek - nejmenší se mohou radovat, protože zde do kopečka šlapat nemusí. Pro začínající malé lyžaře je přichystáno tažné lano. Nemusíte chodit daleko – najdete ho hned pod sruby přímo v areálu.

Ubytování v hotelových pokojích 3* Superior s vlastním sociálním zařízením na každém pokoji, televizí, malou ledničkou a rychlovarnou konvicí.
  

Parkování u hotelu je zdarma.

Stravování:

Stravování je zajištěno v jídelně formou plné penze (5x denně - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno malým dětem. 

Snídaně je formou zjednodušené táborové varianty "švédských stolů". Obědy se skládají z polévky a hlavního chodu (jednotné menu pro všechny), večeře jsou teplé (též jednotné menu).

Jídelna se nachází ve vedlejší budově než hotelové pokoje, přechod do ní je nutný venkem. 

Mimo výdejní časy společných jídel můžete využít restauraci Beskydského H-resortu, která potěší milovníky hovězího masa se svými bio steaky z plemene Higland, chovaného ve volné přírodě. Můžete si zde nad rámec táborové stravy vybrat ze široké nabídky studených, teplých, nealkoholických i nealkoholických nápojů. Do těchto prostor je zákaz donášení vlastních alkoholických nápojů.
 

Okolí:

Kunčice pod Ondřejníkem nabízí pestrou škálu vyžití po celý rok. Turisté vyrazí na Pustevny, k soše Radegasta a na vrchol Radhoště, cyklisté si zajedou do Valašského skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm nebo k přehradě Šance. Nedaleko se rozkládají tři 18jamková golfová hřiště, přímo v Kunčicích sídlí rehabilitační centrum léčící zdravotní problémy chladem nebo tmou. V blízkosti je několik lyžařských areálů a spousta kilometry upravovaných stop.  

Lyžařské areály v okolí:

Areál Opálená (4 km): nacházejí se zde 2 menší sjezdovky se dvěmi vleky a snowpark

Pustevny (6 km): Lyžařský areál Pustevny se rozprostírá v nadmořské výšce 620 až 1 098 metrů nad mořem. Chlubí se sedmi sjezdovkami všech obtížností. Pro náročné lyžaře je připravena černá sjezdovka Pod kolibou, avšak na své si přijdou i začátečníci a pokročilí. Přepravu zajišťuje šest vleků a k dispozici je i lanovka s kapacitou 900 osob za hodinu. 

Milovníci běžek se mohou kochat krajinou při projížďce po běžeckých tratích, které jsou různě dlouhé a obtížné. Celkem ski areál Pustevny upravuje 53 kilometrů běžeckých tratí.

 

 

Program tábora:

Zábavný "táborový" dobrovolný program pro děti i rodiče, zejména však pro děti.

Rodiče mohou dobu, kdy je pro děti připravena organizovaná zábava, využít k tomu, aby si zašli sami zalyžovat nebo využít služby hotelové restaurace. Děti předáte našim vedoucím a můžete si užít volný čas sami podle svého. Zodpovědnost za děti mají po dobu konání tábora mají jejich zákonní zástupci (rodiče, prarodiče). Pouze pokud osobně předají své děti našim instruktorům a vedoucím, tak za ně přebíráme zodpovědnost. Prosíme o respektování a dodržování tohoto pravidla. Děkujeme.

Na programu tábora budou:

 • Zábavný program pro děti 
 • Výuka lyžování pro děti*
 • Venkovní zábavný program pro děti (procházky, hry, soutěže)
 • Karnevalové veselí
 • Výtvarné a tvořivé dílny pro děti (případně i rodiče)
 • Hlídání dětí (po domluvě s vedoucími)
 • Večerníčky na dobrou noc
 • Po večeři volná zábava
 • Možnost společných i individuálních výletů do okolí (např. muzeum Tatra Kopřivnice)

Lyžování v Beskydech probíhá vždy dopoledne, jeden den pak dopoledne i odpoledne. V odpoledních hodináchprobíhá program venku většinou v okolí hotelu: sáňkování, hrátky na sněhu i se sněhem :-). Večer je připravena výtvarka v klubovně.

  

 

  

Se začínajícími lyžaři budeme lyžovat na místním vleku (dovolí-li to podmínky počasí) v areálu a s pokročilými se vydáme do blízkých ski areálů - Opálená nebo Pustevny (uměle zasněžované). Rodiče si na místo dopravují své děti individuálně a předávaj je instruktorům připravené na lyžování (nutností je helma).

*UPOZORNĚNÍ: Výuka lyžování pro děti bude probíhat formou několika hodinových kurzů pro každé dítě (podle počtu zájemců). Každé dítě bude mít možnost (podle počtu zájemců a počasí) přihlásit se a absolvovat několik individuálních (začátečníci) a několik společných (pokročilí) kurzů lyžování s našimi instruktory.

Intenzivní výuka nelyžařů a malých dětí je značně náročná a měla by probíhat formou individuálního přístupu instruktora ke každému dítěti. S ohledem na počet dětí a instruktorů je tento rozsah na ZITRDu nereálný (organizačně i finančně). Každodenní rozsah výuky pro všechny děti nejsme schopni zajistit a doporučujeme obrátit se na profesionální lyžařskou školu (pro zájemce na žádost zajistíme profesionálního instruktora přímo na sjezdovku). 
Nicméně většina dětí se na ZITRDu skutečně naučí lyžovat či se zlepší v technice lyžování.

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na našem zimním táboře pro rodiče s dětmi v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

 

 

Výchovní pracovníci:

Kolektiv nadšených a šikovných vedoucích pod vedením zkušené hlavní vedoucí. Na našich zimních táborech pro rodiče s dětmi jsou přítomni vyškolení lyžařští instruktoři, kteří se věnují pouze našim klientům.

Hlavní vedoucí: Eva Šuchmová

Informace o vedoucích najdete na samostatné stránce zde.

Cena zahrnuje:

DĚTI:

 • Dítě od 0 do 1,5 roku (bez nároku na stravu a lůžko): 1.000,-- Kč/týden
 • Dítě do 10 let: 5.799,-- Kč

DOSPĚLÍ:

 • Dospělá osoba: 6.199,–- Kč (stejnou cenu platí děti nad 10 let)

Cena zahrnuje:

Ubytování v pokojích s vlastním sociální zařízením, plnou penzi 5 x denně, zábavný program pro děti, několik hodin výuky lyžování pro děti, odměny a diplomy, vlekovné instruktorů

Cena nezahrnuje bezlepkovou ani bezmléčnou dietu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,--
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DOSPĚLÝ: 259,--
  Tato pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnují také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové triko: 280,--  Kč (lze objednat jen u přihlášek do 10. 1. 2021)
  VELIKOSTI: Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                    Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                    Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL

 

 

 

 

 

Doprava:

Doprava na tábor je individuální, to znamená, že každý účastník se na tábor dopravuje sám na své náklady.

Příjezd si, prosím, naplánujte mezi 15:00 do 17:00 hodinou. Společnou večeří bude náš ZITRD zahájen a my se na Vás budeme velmi těšit.

Jak se na tábor dostanete?

Adresa:
Rekreační středisko Beskydský H-RESORT
739 13, Kunčice pod Ondřejníkem ev.č. 8
GPS: N 49°32.9489 E 18°17.0104

Rekreační středisko Beskydský H-RESORT u obce Kunčice pod Ondřejníkem, nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm

Cesta z Ostravy

 

Cesta z Brna

 

 

Dokumenty:
 • potvrzení o bezinfekčnosti dětí i dospělích  (vystavují rodiče 24 hodin před táborem) – v záložce Ke stažení
 • Covid potvrzení dle aktuálního stavu

 

 • S SEBOU DOPORUČUJEME:
 • Zimní oblečení na venkovní aktivity (sáňkování, hrátky ve sněhu, procházky po okolí)
 • Oblečení na lyže, lyže
 • Toaletní potřeby, ručník, osušku 
 • Přezůvky
 • Kapesníky
 • Šátek na hry
 • Batoh na výlet
 • Lahev na vodu
 • Pastelky a psací potřeby
 • Kytara nebo jiné hudební nástroje – ovládáte-li hru na ně
 • Termoska (potřebujete-li i v noci pro své děti teplou převařenou vodu např. na mléko)
 • Chůvičky pro možnost večerního veselí rodičů
 • Dobrou náladu :-)