Zimní tábor v Alpách 1 2022

výuka lyžování na dlouhých sjezdovkách, večerní zabavný program

Na základě četných dotazů jsme se rozhodli opět letos uspořádat zimní tábor pro děti v Alpách.

Nicméně díky nejrůznějším nařízením a pravidlům ke Covidu19 (které se ještě budou různě měnit podle aktuální situace v obou zemích) je potřeba počítat s "komplikacemi", které mohou nastat. Ani cestovní agentura, se kterou již dlouhé roky spolupracujeme při těchto zimních pobytech, nemůže garantovat podmínky, za které bude možné v březnu 2022 vycestovat. 

Storno podmínky:

V případě uzavření hranic a penzionů Vám bude vrácena celá částka.

V přípdě nařízení karantény pro všechny účastníky po příjezdu do Rakouska si cestovní agentura ponechá 500,- Kč z ceny pobytu. Tímto se rozumí, pokud se dozvíme před zahájením pobytu, že bychom museli v Rakousku do karantény, tak se pobyt ruší a vrátíme Vám všechny peníze kromě zmíněných 500,- Kč.

V případě nařízení karantény pro neočkované účastníky po příjezdu do Rakouska platí běžné storno podmínky dle VSP. Bohužel na toto storno neumíme nabídnout žádné pojištění storna pobytu.

Jaká budou pravidla pro děti do 12ti let, které nemohou být zatím očkovány, nevíme. Předpokladáme však, že bude možné vycestovat s platným PCR testem.

 

Máte-li o pobyt zájem prosím přihlašte se obratem a poprosíme Vás o zaplacení zálohy 50% z ceny pobytu. Potřebujeme rozhodnout do konce listopadu 2021 zda je o pobyt v Alpách zájem a budem jej pořádat. Pokud nebudeme tábor pro malý zájem pořádat, zálohu Vám vrátíme zpět.

 

 Reportáže ze zimních táborů 2020 a starší jsou uloženy v archivu akcí zde

Kapacita tábora je 20 dětí na turnus, neváhejte prosím s přihlašováním. 

Tábor v Alpách je pro děti od 10 do 17 let. Tábor v Alpách je určen pro lyžaře od střední pokročilosti a zkušené snowboarďáky. Děti potřebují cestovní pas od 15ti let pak stačí OP.

 

Termín:6.-11.3.2022
Cena:8999 Kč
Věk dětí:od 10 do 17 let
ukončeno
Areál tábora:

Pojeďte si s námi vylepšit svůj lyžařský styl :-)

Jarní prázdniny na sněhu pro pokročilé lyžaře se uskuteční v hotelu Lindbichler v blízkosti lyžařského areálu Hinterstoder.

Lindbichler Almhotel je obklopený horami. Ve všech pokojích je satelitní TV a vlastní koupelna. Mezi rekreační zázemí patří pingpongový stůl, herna a malé wellness centrum se saunou. Ve společných prostorách je dostupné bezplatné Wi-Fi.

Fotografie z fotogalerie ubytování Fotografie z fotogalerie ubytování

Adresa tábora: Almhotel Lindbichler, Vordertambergau 31, 4574 Vorderstoder, Rakousko

Tábor v Alpách bude opět v lyžařsky atraktivním prostředí rakouských Alp – Hinterstoder, v horském penzionu hotelového typu Lindbichler. Náš vlastní bus nás odveze do 7 km vzdáleného lyžařského areálu Hinterstoder, ideálního pro rodinnou a dětskou rekreaci.

Skifahren in Hinterstoder: Unsere Erfahrungen - Sommertage  Hinterstoder - aktuální report z 07.01.2020 - SNOW.cz

Hinterstoder Perla Alp - označení pro mimořádné místo v Alpách, kde lze strávit nezapomenutelnou celoroční dovolenou. V popředí jsou zimní sporty - i přes svou relativně malou velikost (40 km sjezdovek) nabízí široký výběr tratí - od modrých, přes červené až po závodní černou Hannes Trinkl Weltcupstrecke, na které se jel v roce 2011 a 2016 Světový pohár mužů nebo Inferno Piste 70%. 

Pro děti je k dispozici dětský park SUNNY KIDS PARK s jezdícími pásy.

Hinterstoder Rakousko - lyžování, snowboard, apres ski, doprava, ubytování | Skinet.cz

 

Ubytování: 2–6 lůžkové pokoje, WC a sprchy na pokojích, jídelna a klubovna na večerní program.

Fotografie z fotogalerie ubytování Fotografie z fotogalerie ubytování

Strava: Stravování je zajištěno 3x denně, je přizpůsobeno dětem. Snídaně je formou "švédských stolů". Teplý oběd je zajištěn v penzionu u sjezdovky, večeře se skládají z polévky a hlavního chodu (česká strava), pitný režim.

Fotografie z fotogalerie ubytování

Kapacita tábora v Alpách je 20 dětí, neváhejte prosím s přihlašováním (podle zájmu rodičů bude brzy obsazen).

 

Program tábora:
 • lyžování na dlouhých sjezdovkách - skiareál Hinterstoder a Wurzalm (1 den)
 • večerní zábavný program v klubovně hotelu
 • výlet do okolí Hinterstoderu 

V případě extrémně špatných sněhových podmínek – v Alpách snad nehrozí – (teplo, žádný ani umělý sníh) bude alternativní program, cenu permanentek pak částečně použijeme na výlety (např. bazén, výlet lanovkou na ledovce) zbytek vrátíme rodičům.

    

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na našem zimním táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Výchovní pracovníci:

Kolektiv našich vedoucích v čele s hlavní vedoucí Bárou Kašíkovou (LBH 1, TRDy a ZITRDy) a dalšími vedoucími z našich letních i zimních táborů. Všichni vedoucí každoročně procházejí naším odborným školením zkušených instruktorů lyžování a někteří již navíc absolventi odborných akreditovaných kurzů pro instruktory lyžování a snowboardingu. Všichni naši výchovní pracovníci splňují naše standardní nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o jednotlivých vedoucích dozvíte v záložce Kdo jsme/vedouci.

Hlavní vedoucí Zimního tábora v Alpách:

  

Cena zahrnuje:

Cena zimního tábora v Alpách je 8.999,-- Kč

Storno podmínky - Covid:

V případě uzavření hranic a penzionů Vám bude vrácena celá částka.

V přípdě nařízení karantény pro všechny účastníky po příjezdu do Rakouska si cestovní agentura ponechá 500,- Kč z ceny pobytu. Tímto se rozumí, pokud se dozvíme před zahájením pobytu, že bychom museli v Rakousku do karantény, tak se pobyt ruší a vrátíme Vám všechny peníze kromě zmíněných 500,- Kč.

V případě nařízení karantény pro neočkované účastníky po příjezdu do Rakouska platí běžné storno podmínky dle VSP. Bohužel na toto storno neumíme nabídnout žádné pojištění storna pobytu.

 

Cena zahrnuje: Ubytování v 2–6 lůžkových pokojích, snídani, oběd a teplou večeři, pitný režim ráno a večer v penzionu, dopravu tam i zpět zahraničním autobusem, výuku lyžování, odborný pedagogický a zdravotnický dozor, odměny, diplomy a dárky pro děti.

Cena nezahrnuje: jízdné na lyžařské vleky: dle výkonnosti lyžaře. Bude vybrána záloha u autobusu a následně vyúčtována dle skutečných nákladů (včetně instruktora) 120 EUR, úrazové pojištění na lyžařské sporty.

Cena nezahrnuje bezlepkovou dietu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:
 1. Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164 (pokud Vaše požadovaná velikost trička nelze objednat u dodavatele, objednáváme nejbližší vyšší velikost) 
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 10. 1. 2021. Poté se trička nechávají vyrobit a nedají se doobjednat)280,–- Kč
 2. Pojištění cestovní, úrazové a storno poplatků tábora v Alpách: 450,– Kč
  (odchylně od VSP: Generali pojišťovna, a.s., od pojišťovny dostanete zpět 80 % ceny zájezdu při hospitalizaci nebo upoutání dítěte na lůžko.)
  Prosíme, zvažte zakoupení pojištění STORNO poplatků. Opravdu není možné vrátit 80% částky bez zakoupeného cestovního pojištění vč. pojištění storno poplatku. 
 3. Táborové fotografie prostřednictvím úschovny - 100,-- Kč

Ilustrační foto z roku 2020:

 

 

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna zahraničním autobusem z Prahy a zpět. Samostatná doprava je možná, nicméně vzhledem k lokaci v Alpách ji neočekáváme :-)

Pokyny k odjezdu budou zaslány účastníkům cca 30 dní před zahájením akce.

Objezd z Prahy - stanice metra Budějovická. 

Z minulých let víme, že se odjíždí přibližně v 6,00 hodin ráno, nebo v odpoledních hodinách. Návrat bývá tamtéž v pátek kolem 21,00 hodin. Přesné časy budou upřesněny.

Dokumenty:
 • Kopie lékařského potvrzení, může být požit formulář ze školy či sportovního klubu (platí 2 roky)
 • Bezinfekčnost (nesmí být starší než jeden den)
 • Platný cestovní pas, od 15ti let pak OP dítěte
 • Kopii kartičky pojišťovny
 • Kopii potvrzení o seřízení lyží
 • Kartičku k pojištění do zahraničí nemáte-li sjednané naše