';

Zimní tábor v ČR 1 2020 (pro Prahu 1 - 5)

výuka lyžování, večerní zábavný program

Zimní lyžařské tábory našeho sdružení v roce 2019 BYLY PLNĚ OBSAZENY. Reportáže ze zimních táborů 2019 a starší jsou uloženy v archivu akcí.

Tábory v ČR jsou pro děti od 6 do 17 let, celkem 40 dětí. Tábory v ČR jsou určeny pro všechny stupně lyžařské pokročilosti (4 – 5 oddílů). 

Lyžujeme na uměle zasněžovaných svazích, proto je zde jistota sněhu až do poloviny března. Skibus nás odveze přímo od hotelu až na sjezdovku.

Zimní tábor je určen pro všechny děti z celé ČR. V tomto termínu mají jarní prázdniny tyto okresy:

Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná

Termín:16. - 22. 2. 2020
Cena:4750 Kč
Věk dětí:od 6 do 17 let
ukončeno
Areál tábora:

Jarní prázdniny na sněhu pro pokročilé i začínající lyžaře se letos opět uskuteční v ABCD Sport Hotelu v Kořenově v Jizerských horách.

  

adresa tábora:

ABCD Sport Hotel
Kořenov 746
468 49 Kořenov 

Ubytování:

ABCD Sport Hotel je horský hotel, který se zaměřuje na kolektivní turistiku, proto jsou pokoje vybaveny jednoduše, účelným nábytkem.

Ubytování ve dvou, tří, čtyř a šestilůžkových pokojích, ve vícelůžkových pokojích jsou palandy, na všech pokojích jsou umyvadla. Sociální zařízení (sprchy, WC) v každém patře.

Stravování:

Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem, celodenní pitný režim je rovněž k dispozici v jídelně. Snídaně je formou "švédských stolů". Obědy se skládají z polévky a hlavního chodu, večeře jsou teplé.

  

Okolí:

ABCD Sport Hotel se nachází v malebné obci Kořenov, největší horské obci v České republice, na rozhraní Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory a Krkonošského národního parku. Pro svou strategicky výhodnou polohu je celoročně vyhledávaným rekreačním střediskem.  

Turistické zajímavosti

 • Rozhledna Štěpánka, Tesařovská kaple, Osada Jizerka
 • Naučná stezka Bukovec - Jizerka - Harrachov
 • Muzeum Jizerských hor, Muzeum skla Harrachov

Skiareály a lanovky

 • Skiareál Mýtiny - Kořenov
 • Skiareál Rejdice - Kořenov
 • Skiareál U Čápa - Příchovice
 • Skiareál Desná - Černá Říčka
 • Skiareál Hilbert - Harrachov
 • Sportovní areál Harrachov

Lyžování ve ski areálu Rejdice. Rejdický skiareál obsluhuje jedna sedačková lanovka, jeden vlek typu Poma a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Délka sjezdových tratí je 950 m, obtížnost se pohybuje od modré po čevenou - jsou tedy vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře. Extra Park měří na délku 950m, obsahuje 20 překážek. 
Skibus z hotelu do Rejdic v ceně.

 

Program tábora:
 • lyžování dle stupně pokročilosti
 • snowboard - 1 skupina pro všechny stupně pokročilosti
 • večerní zábavný program
 • výlet do bazénu (vířivka, sauna) v rámci odpočinkového dne

  

V případě extrémně špatných sněhových podmínek (teplo, žádný ani umělý sníh) bude alternativní program, cenu permanentek pak částečně použijeme na výlety (např. bazén, výlet do sklářského muzea) zbytek vrátíme rodičům.

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na našem zimním táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Výchovní pracovníci:

Kolektiv našich vedoucích v čele s hlavními vedoucími a dalšími vedoucími z našich letních táborů. Všichni vedoucí každoročně procházejí naším odborným školením zkušených instruktorů lyžování (a někteří již navíc absolventi odborných akreditovaných kurzů pro instruktory lyžování a snowboardingu. Všichni naši výchovní pracovníci splňují naše standardní nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o jednotlivých vedoucích dozvíte v záložce Kdo jsme/vedouci.

vedení Zimních táborů: Ondra Fischer

instruktoři: Denisa Pospíšilová

 

Cena zahrnuje:

Cena zimních táborů v ČR je 4.550,–- Kč (při platbě do 31.10.2019, poté 4.750,–- Kč)

Cena zahrnuje: Ubytování v 2–6 lůžkových pokojích s umyvadlem, stravu 5 x denně, pitný režim, dopravu tam i zpět zahraničním autobusem, výuku lyžování,  odborný pedagogický a zdravotnický dozor,  odměny, diplomy a dárky pro děti.

Cena nezahrnuje: jízdné na lyžařské vleky: dle výkonnosti lyžaře, skibus. Bude vybrána záloha 2.000,–Kč u dětí do10 ti let, 2500 Kč u dětí od 11ti let u autobusu a následně vyúčtována dle skutečných nákladů (včetně instruktora), úrazové pojištění na lyžařské sporty.

Cena nezahrnuje bezlepkovou dietu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,--
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 10. 1. 2020): 200,–- Kč
 • Aquapark: 400,–- Kč
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny - 100,-- Kč

POJIŠTĚNÍ STORNO POPLATKŮ LZE NYNÍ OBJEDNÁVAT Z DŮVODU ZMĚNY RÁMCOVÉ SMLOUVY S POJIŠŤOVNOU v rámci Cestovního pojištění (viz výše).

 

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna zahraničními autobusy z Prahy a zpět. Individuální doprava na tábor a zpět je možná.

adresa tábora:
ABCD Sport Hotel
Kořenov 746
468 49 Kořenov 

Místo odjezdu/příjezdu: ul. Na Mlejnku, parkoviště u budovy Golden office, Praha 4 - Braník

spojení:  
autem: nedaleko Barrandovského mostu, vjezd z ulice Ke Krči
tram: zastávka Pobřežní cesta Tram 3, Tram 17
bus: zastávka Pobřežní cesta Bus č. 253

 

Dokumenty:

Prohlášení lékaře a bezinfekčnost - ke stažení ZDE. Můžete použít i jiný formulář např. ze školy v přírodě - nesmí však být starší dvou let.

Seznam věcí - ke stažení ZDE

Podrobnější informace budou rozeslány e-mailem všem přihlášeným účastníkům cca 20 dní před odjezdem. Budou k dispozici i na našich webových stránkách v sekci onás/ke stažení.