Zimní tábor v ČR 1 2023 (pro Prahu 6-10)

výuka lyžování, večerní zábavný program

V případě zrušení tábora z důvodu nařízení vlády budeme automaticky vracet 100% částky.

 • penzion na sjezdovce
 • žádné dojíždění skibusem
 • žádné nošení lyží a chůze v přezkáčích
 • Ski areál Paseky nad Jizerou - uměle zasněžované svahy.

Tábory v ČR jsou pro všechny děti z celé ČR ve věku od 6 do 17 let, od začátečníků po pokročilé (4 – 5 oddílů). 

 

V tomto termínu mají jarní prázdniny tyto okresy:

Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

Zimní lyžařské tábory našeho sdružení jsou vždy PLNĚ OBSAZENY. Reportáže ze zimních táborů 2022 (a starší jsou uloženy v archivu akcí.

Termín:5.-10.2.2023
Cena:5999 Kč
Věk dětí:od 6 do 17 let
vyprodáno
Areál tábora:

Jarní prázdniny na sněhu pro pokročilé i začínající lyžaře se letos uskuteční v Horské chatě Na Perlíčku – Prdek v Jizerských horách přímo na sjezdovce - Paseky nad jizerou - kde každoročně lyžujeme.

       

adresa tábora:

Horská chata Na Perlíčku – PRDEK
Paseky nad Jizerou 222,
Paseky nad Jizerou, 512 47

 

Ubytování:

Horské chatě Na Perlíčku – Prdek je horská chata přímo na sjezdovce ve Ski areálu Paseky na Jizerou, kde lyžujeme. PRDEK je idálním výchozím místem pro aktivity v každém ročním období, proto jsou pokoje vybaveny jednoduše, účelným nábytkem.

Fotografie z fotogalerie ubytování

Ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením (koupelnou se sprchovým koutem, WC a umyvadlem). V nabídce jsou pokoje pro 2, 4, 6, 8 osob. Pokoje jsou většinou konstruovány jako mezonety nebo mají vestavěné patro.

Fotografie z fotogalerie ubytování Fotografie z fotogalerie ubytování

Stravování:

Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem, celodenní pitný režim je rovněž k dispozici v jídelně. Snídaně je formou "švédských stolů". Obědy se skládají z polévky a hlavního chodu, večeře jsou teplé.

  Fotografie z fotogalerie ubytování

Okolí:

Horská chata Na Perlíčku zvaná Prdek se nachází v nadmořské výšce 820 m. n. m. přímo uprostřed netknuté přírody a sjezdovek, na hranici národních parků CHKO Jizerské hory a KRNAP (Krkonoše). Prdek je ideální místo pro aktivní i pasivní trávení volného času. Je na samotě, uprostřed lesů a luk, s nádherným výhledem na údolí s Pasekami nad Jizerou a na hřeben Krkonoš s Lysou horu. Pro svou strategicky výhodnou polohu je celoročně vyhledávaným rekreačním střediskem.  

Turistické zajímavosti

 • Rozhledna Štěpánka, Tesařovská kaple, Osada Jizerka
 • Naučná stezka Bukovec - Jizerka - Harrachov
 • Muzeum Jizerských hor, Muzeum skla Harrachov

Skiareály a lanovky

 • Skiareál Mýtiny - Kořenov
 • Skiareál Rejdice - Kořenov
 • Skiareál U Čápa - Příchovice
 • Skiareál Desná - Černá Říčka
 • Skiareál Hilbert - Harrachov
 • Sportovní areál Harrachov

Lyžování ve ski areálu Paseky nad Jizerou. Lyžařský areál najdete v Pasekách nad Jizerou na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. K dispozici je zde celkem 10 km sjezdových tratí, 5 modrých sjezdovek a 4 červené sjezdovky o celkové délce 9 km, 2 snowparky a dětský park pro začátečníky. Obtížnost se pohybuje od modré po čevenou - jsou tedy vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 2 lyžařské vleky, 1 dopravní lyžařský pás pro nejmenší.

 

 

Program tábora:
 • lyžování dle stupně pokročilosti
 • večerní zábavný program
 • výlet do bazénu (vířivka, sauna) v rámci odpočinkového dne

Děti budou vyrážet z Prahy v ranních hodinách v neděli a ještě tento den budou lyžovat. Stejně tak budou lyžovat i v pátek, kdy se budou vracet do Prahy až vpodvečer.

  

V případě extrémně špatných sněhových podmínek (teplo, žádný ani umělý sníh) nebo uzavření vleků bude alternativní program, cenu permanentek pak částečně použijeme na výlety (např. výlet do sklářského muzea) zbytek vrátíme rodičům.

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na našem zimním táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Výchovní pracovníci:

Kolektiv našich vedoucích v čele s hlavními vedoucími a dalšími vedoucími z našich letních táborů. Všichni vedoucí každoročně procházejí naším odborným školením zkušených instruktorů lyžování (a někteří již navíc absolventi odborných akreditovaných kurzů pro instruktory lyžování a snowboardingu. Všichni naši výchovní pracovníci splňují naše standardní nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o jednotlivých vedoucích dozvíte v záložce Kdo jsme/vedouci.

vedení Zimních táborů: Pepa Pluhař

Letošní parta instruktorů na tomto turnusu bude složena z vedoucích našeho letního tábora Záchranná mise.

 

Cena zahrnuje:

Cena zimních táborů v ČR je 5799,- Kč (při platbě do 31.10.2022, poté 5999,- Kč)

Vzhledem k velkému navýšení cen ve službách cestovního ruchu, jsme se rozhodli uspořádat tábor na 5 nocí a tím zachovat přijatelnou cenu za zimní tábor. Nicméně přesto zachováme stejný počet hodin pro výuku lyžování. Děti budou vyrážet z Prahy v ranních hodinách v neděli a ještě tento den budou lyžovat. Stejně tak budou lyžovat i v pátek, kdy se budou vracet do Prahy až vpodvečer.

Cena zahrnuje: Ubytování v 2–8 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, stravu 5 x denně, pitný režim, dopravu tam i zpět zahraničním autobusem, výuku lyžování, odborný pedagogický a zdravotnický dozor,  odměny, diplomy a dárky pro děti.

V případě zrušení tábora z důvodu nařízení vlády budeme vracet 100% částky.

Cena nezahrnuje: jízdné na lyžařské vleky: dle výkonnosti lyžaře (skibus letos neplatíme jsme na sjezdovce, o to je trochu dražší ubytování proti předchozím letům). Bude vybrána záloha 2.000,–Kč u dětí do10 ti let, 2500 Kč u dětí od 11ti let u autobusu a následně vyúčtována dle skutečných nákladů (včetně instruktora), úrazové pojištění na lyžařské sporty.

Cena nezahrnuje žádnou potravinovou dietu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,--
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
  Prosíme, zvažte zakoupení pojištění STORNO poplatků. Opravdu není možné vrátit 80% částky bez zakoupeného cestovního pojištění vč. pojištění storno poplatku. 
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164 (pokud Vaše požadovaná velikost trička nelze objednat, objednáváme nejbližší vyšší velikost) 
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 10. 1. 2023. Poté se trička nechávají vyrobit a nedají se doobjednat): 280,–- Kč
 • Aquapark: 500,–- Kč (Lze dodatečně dokoupit u odjezdu, v případě nekonání automaticky vracíme celou částku) 
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny - 100,-- Kč

 

 ilustrační foto

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna zahraničními autobusy z Prahy a zpět. Individuální doprava na tábor a zpět je možná.

adresa tábora:
Horská chata Na Perlíčku - Prdek
Paseky nad Jizerou 222
Paseky nad Jizerou 512 47

Místo odjezdu/příjezdu: Letňany, Praha 9 - místo bude upřesněno v propozicích k odjezdu.
Odjezd je plánován v dopoledních hodinách (cca 8,00 hodin), pobyt je zahájen obědem.
Pobyt je ukončen obědem a příjezd je plánován v odpoledních hodinách (cca 17,00).

 

 

 

Dokumenty:

Kopie Prohlášení lékaře a bezinfekčnost - ke stažení ZDE. Můžete použít i jiný formulář např. ze školy v přírodě - nesmí však být starší dvou let a informace v něm musí být platné (aktuální).

Potvrzení o seřízení lyží příp. Čestné prohlášení

Kopie kartičky pojišťovny

Seznam věcí - ke stažení ZDE

Podrobnější informace budou rozeslány e-mailem všem přihlášeným účastníkům cca 20 dní před odjezdem. Budou k dispozici i na našich webových stránkách v sekci onás/ke stažení.