Zimní tábor v ČR 2 2022 (pro Prahu 6 - 10)

výuka lyžování, večerní zábavný program

V případě zrušení tábora z důvodu nařízení vlády budeme automaticky vracet 100% částky.

 • penzion na sjezdovce
 • žádné dojíždění skibusem
 • žádné nošení lyží a chůze v přezkáčích
 • Ski areál Paseky nad Jizerou - uměle zasněžované svahy.

Tábory v ČR jsou pro všechny děti z celé ČR ve věku od 6 do 17 let, od začátečníků po pokročilé (4 – 5 oddílů). 

 

V tomto termínu mají jarní prázdniny tyto okresy:

Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek     

 Reportáže ze zimních táborů 2020 (v roce 2021 se bohužel tábory kvůli nemoci Covid 19 nekonaly) a starší jsou uloženy v archivu akcí.

Termín:12.-18.3.2022
Cena:5499 Kč
Věk dětí:od 6 do 17 let
ukončeno
Areál tábora:

Jarní prázdniny na sněhu pro pokročilé i začínající lyžaře se letos uskuteční v Horské chatě Na Perlíčku – Prdek v Jizerských horách přímo na sjezdovce - Paseky nad jizerou - kde každoročně lyžujeme.

       

adresa tábora:

Horská chata Na Perlíčku – PRDEK
Paseky nad Jizerou 222,
Paseky nad Jizerou, 512 47

 

Ubytování:

Horské chatě Na Perlíčku – Prdek je horská chata přímo na sjezdovce ve Ski areálu Paseky na Jizerou, kde lyžujeme. PRDEK je idálním výchozím místem pro aktivity v každém ročním období, proto jsou pokoje vybaveny jednoduše, účelným nábytkem.

Fotografie z fotogalerie ubytování

Ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením (koupelnou se sprchovým koutem, WC a umyvadlem). V nabídce jsou pokoje pro 2, 4, 6 osob. Pokoje jsou většinou konstruovány jako mezonety nebo mají vestavěné patro.

Fotografie z fotogalerie ubytování Fotografie z fotogalerie ubytování

Stravování:

Stravování je zajištěno formou plné penze (5x denně), splňuje táborové standardy a je přizpůsobeno dětem, celodenní pitný režim je rovněž k dispozici v jídelně. Snídaně je formou "švédských stolů". Obědy se skládají z polévky a hlavního chodu, večeře jsou teplé.

  Fotografie z fotogalerie ubytování

Okolí:

Horská chata Na Perlíčku zvaná Prdek se nachází v nadmořské výšce 820 m. n. m. přímo uprostřed netknuté přírody a sjezdovek, na hranici národních parků CHKO Jizerské hory a KRNAP (Krkonoše). Prdek je ideální místo pro aktivní i pasivní trávení volného času. Je na samotě, uprostřed lesů a luk, s nádherným výhledem na údolí s Pasekami nad Jizerou a na hřeben Krkonoš s Lysou horu. Pro svou strategicky výhodnou polohu je celoročně vyhledávaným rekreačním střediskem.  

Turistické zajímavosti

 • Rozhledna Štěpánka, Tesařovská kaple, Osada Jizerka
 • Naučná stezka Bukovec - Jizerka - Harrachov
 • Muzeum Jizerských hor, Muzeum skla Harrachov

Skiareály a lanovky

 • Skiareál Mýtiny - Kořenov
 • Skiareál Rejdice - Kořenov
 • Skiareál U Čápa - Příchovice
 • Skiareál Desná - Černá Říčka
 • Skiareál Hilbert - Harrachov
 • Sportovní areál Harrachov

Lyžování ve ski areálu Paseky nad Jizerou. Lyžařský areál najdete v Pasekách nad Jizerou na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. K dispozici je zde celkem 10 km sjezdových tratí, 5 modrých sjezdovek a 4 červené sjezdovky o celkové délce 9 km, 2 snowparky a dětský park pro začátečníky. Obtížnost se pohybuje od modré po čevenou - jsou tedy vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 2 lyžařské vleky, 1 dopravní lyžařský pás pro nejmenší.

 

 

Program tábora:
 • lyžování dle stupně pokročilosti
 • večerní zábavný program
 • výlet do bazénu (vířivka, sauna) v rámci odpočinkového dne

   

V případě extrémně špatných sněhových podmínek (teplo, žádný ani umělý sníh) nebo v případě uzavření vleků bude alternativní program, cenu permanentek pak částečně použijeme na výlety (např. výlet do sklářského muzea) zbytek vrátíme rodičům.

Reportáže z předchozích let a aktuální dění na našem zimním táboře v době konání můžete sledovat zde nebo přímo na facebooku.

Výchovní pracovníci:

Kolektiv našich vedoucích v čele s hlavními vedoucími a dalšími vedoucími z našich letních táborů. Všichni vedoucí každoročně procházejí naším odborným školením zkušených instruktorů lyžování (a někteří již navíc absolventi odborných akreditovaných kurzů pro instruktory lyžování a snowboardingu. Všichni naši výchovní pracovníci splňují naše standardní nároky týkající se zkušenosti, odborné přípravy a odpovědnosti při práci s dětmi. Více se o jednotlivých vedoucích dozvíte v záložce Kdo jsme/vedouci.

vedení Zimních táborů: bude upřesněno

 

Cena zahrnuje:
Cena zahrnuje:

Cena zimních táborů v ČR je 5299,- Kč (při platbě do 31.10.2021, poté 5499,- Kč)

Cena zahrnuje: Ubytování v 2–6 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, stravu 5 x denně, pitný režim, dopravu tam i zpět zahraničním autobusem, výuku lyžování, odborný pedagogický a zdravotnický dozor,  odměny, diplomy a dárky pro děti.

V případě zrušení tábora z důvodu nařízení vlády budeme vracet 100% částky.

Cena nezahrnuje: jízdné na lyžařské vleky: dle výkonnosti lyžaře (skibus letos neplatíme jsme na sjezdovce, o to je trochu dražší ubytování proti předchozím letům). Bude vybrána záloha 2.000,–Kč u dětí do10 ti let, 2500 Kč u dětí od 11ti let u autobusu a následně vyúčtována dle skutečných nákladů (včetně instruktora), úrazové pojištění na lyžařské sporty.

Cena nezahrnuje bezlepkovou dietu.

V rámci zimního tábora dále nabízíme:

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storno poplatků - DĚTI: 196,--
  Toto pojištění lze uzavřít - objednávkou na našem webu - pouze ve lhůtě nejpozději do 3 pracovních dnů po úhradě kompletní ceny pobytu (zálohy se to netýká, lhůta 3 dnů běží až od doplatku), avšak zároveň nejpozději do 10 dnů před počátkem pobytu (v případě, že si kupujete pobyt až těsně před jeho začátkem a chtěli byste od nás pojištění - tak to nejde).
  Zahrnuje také STORNO pojištění - od pojišťovny dostanete zpět 80 % stornopoplatků za pojištěné DÍTĚ při prokazatelném, dříve neznámém a nezaviněném důvodu zrušení pobytu.
  Prosíme, zvažte zakoupení pojištění STORNO poplatků. Opravdu není možné vrátit 80% částky bez zakoupeného cestovního pojištění vč. pojištění storno poplatku. 
 • Táborové tričko Dětské: 92, 98, 104, 116, 128, 140, 152, 164 (pokud Vaše požadovaná velikost trička nelze objednat, objednáváme nejbližší vyšší velikost) 
                            Dámské: XS, S, M, L, XL, XXL
                            Pánské: S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
                            (lze objednat jen u přihlášek do 10. 1. 2021. Poté se trička nechávají vyrobit a nedají se doobjednat): 250,–- Kč
 • Aquapark: 500,–- Kč (Lze dodatečně dokoupit u odjezdu, v případě nekonání automaticky vracíme celou částku) 
 • Táborové fotografie prostřednictvím úschovny - 100,-- Kč

 

 

 

Doprava:

Doprava na tábor je zajištěna zahraničními autobusy z Prahy a zpět. Individuální doprava na tábor a zpět je možná.

adresa tábora:
Horská chata Na Perlíčku - Prdek
Paseky nad Jizerou 222
Paseky nad Jizerou 512 47

Místo odjezdu/příjezdu: Letňany, Praha 9 - místo bude upřesněno v propozicích k odjezdu.
Odjezd je plánován v dopoledních hodinách, pobyt je zahájen obědem.
Pobyt je ukončen snídaní a příjezd je plánován po poledni.

 

Dokumenty:

Prohlášení lékaře a bezinfekčnost - ke stažení ZDE. Můžete použít i jiný formulář např. ze školy v přírodě - nesmí však být starší dvou let a informace v něm musí být platné (aktuální).

Potvrzení o seřízení lyží příp. Čestné prohlášení

Kopie kartičky pojišťovny

Seznam věcí - ke stažení ZDE

Podrobnější informace budou rozeslány e-mailem všem přihlášeným účastníkům cca 20 dní před odjezdem. Budou k dispozici i na našich webových stránkách v sekci onás/ke stažení.