Reportáž "Léto bez hranic 1" - Harry Potter

je a bude horko: Nebojte se, dbáme na dostatečný pitný režim dětí, opalovací krémy, čepice a zchlazování dětí v rybníce za táborem.

13.7.2015

Dojeli jsme dobře zase domů ke svým rodičům :-)

12.7.2015

Blíží se čas návratu domů a tak je potřeba si zabalit a uklidit tábor. Dopoledne si děti ukončily oddílové hry a soutěže, dostaly diplomy a drobné odměny.

Odpoledne jsme balili a uklízeli tábor, šli jsme na posledy na borůvky nebo hráli odbíbenou vybíjenou či HUTUTU. Večer pak proběhla závěrečná diskotéka, která byla super. Dobrou noc a zítra se na Vás těšíme

11.7.2015

Dopoledne jeli cyklisti do Rožmitálu pod Třemšínem do místního pobrdského mueza, kde byla zajímavá výstava Igráčka, Středověku, kde si děti mohly vyzkoušet dobové kostýmy a také výstava veteránů.

Odpoledne některé oddíly byly na lodičkách, některé šli do lesa hrát oddílové hry - lovci orchidejí, pyramidy apod.

Večer jsme se všichni sešli u vyhodnocení celotáborové hry, kdy proběhl souboj Voldemorta s Brumbálem. Za pomoci Harryho, Rona i Hermiony, kteří přemohli Smrtijedy, se nakonec podařilo získat Kámen mudrců do moci Bradavické školy. Všichni mudlové se staly kouzelníky a nejúspější kolejí "Krutovír" v čele s profesorkou Amelií Velekrutovou. Na oslavu vítězství pan ředitel Brumbál spustil velkolepý ohňostroj :-)

 

 

10.7.

Opět se na nás od rána směje sluníčko - i když přibyl i větřík :-). Dnes dopoledne jsme zakončili rozdělanou činnost v našich workshopech. Již nyní se těšíme na prezentaci dramatického a tanečních kroužků. Odpoledne si některé oddíly, které to nestily včera, prošly nízké lanové aktivity. Děti také bavilo sbírání borůvek a tak nám zítra upečou paní kuchařky borůvkový koláč s vlastnoručně natrhaných borůvek. 

 

 

 

9.7.

Dnešní den začal oddílovou činností spojenou s projížďkou na koních, které sklidily velký úspěch. Odpoledne pak proběhla závěrečná etapa "Bradavický pohár", kdy děti soutěžily v klasických olympijských soutěžích: skok z místa, trojskok, sprint, vytrvalost, přeskok přes švihadlo a hod granátem. Večer si děti prošly nízkými lanovými aktivitami.

8.7.

Dnes čekal děti celodenní výlet - jelo se do Aquaparku a nebo vlakem do Březnice a pak se podívat na tamější zámek. Protože byl dne "sanitární" den, po večeři jsme všechny oddíly odpočívali a šli brzy na kutě, abychom zvládli další souboj s Voldemortem, který stále má ve své moci Kámen mudrců. Vše je na dobré cestě a stávají se z nás pomalu kouzelníci :-)

7.7.

Dnešní den začal slavnostně, protože jsme měli v táboře tři oslavence, kteří měli narozeniny. Zazpívali jsme jim a hlavaska Bára jim dala dárek.

Dále pokračovaly workshopy. Po obědě byla čtvrtá etapa "Voldemortova mapa", kterou vyhrály dvě koleje: Nimbus a Drakobij. 

Táborák byl naším dnešním večerním programem. Opékali jsme si buřty, hráli na kytary a dokonce zpívali známé táborové písně :-)

 6.7

Počasí na našem turnusu nám opravdu vychází parádně. Občas je to úmorné, ale stále lepší než zima a déšť :-). Dnešek bzl podnikatelsky zaměřený - dopoledne příprava živností a odpoledne jsme si všechny podniky a obchody mohli obejít a vyzkoušet. Sobenský živnostenský úřad povoli např. Několik kadeřnických a tetovacích salonu, policii, strašidelný dům, květinářství, nájemní vrazi - ti nás  polívali vodou na objednávku, nebo jsme si za jeden Galon mohli vyslechnout vtip :-)

Přijeli také lanaří, takže některé děti zdolaly vysoké lanové aktivity a moc se jim to líbilo - hlavně lanovka :-)

Po večeři jsme přiravily ohniště na zítřek a provedli úklid tábora od všech papírků. Blíží se nám půlka tábora a moc si to užíváme a jsme všichni v pořádku.

 

5.7.

Po ranním  nástupu se cyklisti vydali zase na výlet do okolí. Děti si to i přes teplejší počasí užily. Nejmenší děti zvládly 10 km brdskými lesy, kde to bylo kopcovitější, ale ve stínu krásných lesů. Podobrou trasu, jen o 7km delší, zvládli i nejstarší. Střední skupina jela směr na Rožmitálm a stihly si zahrát po cestě i hry. Ostatní děti měli oddlíový program v lese a služební oddíl si vyzkoušel lukostřelbu.

Odpoledne byl nachystán ekologicky zaměřený program "Tonda obal", který bavil jak malé děti a  díky novým disciplínám i starší děti. A KONEČNĚ NÁM SPRCHLO!!!!! Byl to mooooc příjemný déšť.

Večer proběhla další etapa "Profesorský guláš", kdy měliy děti za úkol odposlouchávat básně jednotlivých profesorů. Děti padly do postelí a unaveni usnuly :-)

 

4.7.

Dnešní dopoledne jsme zahájili rozdělením do workshopů, kterým se děti věnovaly celé dopoledne. Mohly si vybrat z následujících kroužků: Tanec, výtvarka, dramaťák, tvorba novin, sport a deskové hry. Všichni vedoucí si své kroužky připravili moooc pěkně, takže děti měly upravdu pěkné dopoledne :-)

Protože stupně Celsia stále stoupají, celé odpoledne jsme strávili u vody a mohli jsme se projet i na lodičkách a vyzkoušet si pádlovat. Po vydatné večeři jsme se věnovali oddílovým programům. Šli jsme brzy spát protože zítra nás čeká opět cyklovýlet a další etapa z celotáborové hry.

3.7.

 Počasí je stále krásné a díky okolním lesům, je v našem táboře příjemně. Chodíme se osvěžit do potůčku za chatkami a nebo se oddíly chodí koupat do Sobenského rybníka. Odpoledne jsme pokračovali v zachraňování Kamene mudrců z moci Voldemorta. Tomu se podařilo začarovat Hagrida v kámen. Děti musely vyluštit zaklínadlo, které Hagrida probudí a polily ho živou vodou. Večer jsme si pak zahráli po oddílech vybíjenou, přehazku a menší oddíly šli do lesa stavět domečky.

2.7.

Hned po ránu nás vzbudilo sluníčko, které nás provázelo celý den. Hlavaska Bára nás stále upomíná, abychom měli čepice a stále hodně pili :-) Dopoledne byla oddílová činnost, kdy jsme hráli bezva hry a byli jsem i na borůvkách, kterých tu roste spoustu. Odpoledne pak byla zahájena celotáborová hra, kdy Voldemort se opět zmocnil kamene mudrců. Hermiona povolala nás mudly, abychom pomohli řediteli Brumbálovi opět zísakt kámen mudrců do své moci. Kouzelnický klobouk nás rozdělil do 12ti kolejí: Šerovran, Nimbus, Mortlor, Kouzloduch, Brufson, Blábolivý brod, Krutovír, Drakobuj, Fenixsol,, Rongrid, Slizolím a Temnotaj.Vvyrobili jsme si stejnokroje -  klobouky, vlajky kolejí a příběh  o naší koleji.

Albuse jsme velmi překvapili a byl rád, že takový talentovaní studenti přijeli do Bradavic.

Večerním programem byla velmi očekávaná diskotéka :-)

Doboru noc a zítra nás čeká další etapa, tak nám držte palce ať toho Voldemorta přepereme.

 

 

1.7.2015

Milí rodiče, jak jsme již psali, tak na tábor naše bradavické expresy dorazily v pořádku a cesta utekla velmi rychle. Dorazili jsme akorát na oběd, na který jsme šli již s našimi oddílovými vedoucími. Po obědě jsme se šli ubytovat a prohlídnout si areál tábora. Po poledním klidu jsme se seznamovali s oddílem, kterých tu máme 9. Zdravotnice Majka a Tatiana si nás pozvali ještě na marodku, kde si zkontrolovali, že nás nic netrápí :-)

První noc v našich táborových postýlkách byla příjemná a moc se těšíme co nás čeká v dalších dnech.

 

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5