Reportáž - Zimní tábory pro rodiče s dětmi

 

11.3. 2016

Pátek...

Ranní rozvička, snídaně a hurá na svah. Dnes se zúročila celotýdenní výuka a některé děti - úplní začátečníci - již samostatně sjížděly sjezdovku Na výtvarných dílnách si dnes vyrobily včelí medvídky a za odměnu dostali obrázek s nápovědou. Dopoledne ještě vyrazily na kopec si trochu zařádit na bobech a prozkoumat ledové iglů.

Po obědě si poslechly čtenou pohádku. V rámci odpoledního programu pokročilejší děti lyžovaly opět ve skupinkách a souběžně na hotelu pomalu začínaly přípravy na záverečný karneval. Děti si po výrobě včelek na výtvarných dílničkách zasloužily za odměnu " malování na obličej" a tak byly všechny překrásně upraveny na večerní minidiskotéku s karnevalem. Pět nejhezčích masek si odneslo malé odměny a po večeři jsme se se všemi rozloučili poděkováním s předáním závěrečných diplomů a sladké odměny.

 -------

10.3. 2016

A je tu další hezký den...

Na ranní rozvičce jsme přivítali sluníčko a po dobré snídani většina dětí vyrazila směr Severák - dnes je čekaly lyžařské závody ve slalomu! Krásně nám svítilo sluníčko, sjezdovka byla jako manžestr a děti se opravdu vyřádily.  Rodiče vytvořili překrásnou soutěžní atmosféru, vítězem byl každý.

 

 

V cíli se ozývalo hlasité povzbuzování "do toho, do toho ". Nesoutěžící si zatím dopoledne vyrobili králičí uši a zajeli si zabobovat na kopec. U oběda víla Amálka  malé pomocníky obdarovala Brumíkem a nápovědou pro dnešní den. Následovalo čtení pohádky, tentokrát O vlkovi a sedmi kůzlátkách a po poledním klidu jsme se společně vypravili na výlet. Odpoledne jsme si zpestřili procházkou s cílem musherské středisko Jany Henychové. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o tom, jak se psi cvičí, aby zvládli uběhnout ve spřežení až tisíc kilometrů během osmi dnů. Psi byli opravdu velmi přátelští k dospělím i k těm nejmenším dětem.

 

Po návratu si závodnící vyrobili na výtvarných dílnách s milými vedoucími králičí uši, za odměnu byly namalovány jako králíčci a mohly vyrazit na podvečerní minidiskotéku s Večerníčky :-) Naučily se králičí choreografii a tím připomněly Večerníčkovi další zapomenutou pohádku, zazpívaly si i při kytaře a zopakovaly tanečky z předešlých dní. Po večeři proběhlo slavnostní vyhlášení lyžařských závodů - odměněni byli všichni zúčastnění a malý dárek se dostal i na nelyžaře.

 

Po večerníčku jsme dětem udělali malé kino a promítli jim animovaný film. Rodiče mohli mezitím odpočívat nebo využít relaxace v hotelové sauně. 

-----

9.3. 2016

A dnes je středa...

Rozvička, snídaně a hurá na lyže! Starší děti si dnes s vedoucími vyrobily bubínek z krabičky od taveného sýra s použitím korálků, barevného papíru, lepidla, provázku a pár zrnek hrachu. Dopoledne jsme ještě vyrazili s dětmi nakrmit kamerunské kozlíky mrkví a suchým chlebem a na delší procházku po okolí.

Dnes se rozdávala nápověda za výtvarný výrobek a u oběda - byla jím psí bouda :-) Po obědě se tradičně četla pohádka a po té se všichni odebrali ke krátkému odpočinku v rámci poledního klidu.

Odpoledne vyrazili na svah natěšení zkušenější lyžaři a zbývající děti si přišly vyrobit též bubínek.

Po procházce venku a odpolední svačině se schylovalo k diskotéce, dnes byla výjimečná -  děti se naučily tanec Maxipsa Fíka a tím připomněly Večerníčkovi zapomenutou pohádku, a společně s vedoucími popřáli a tak trochu oslavili narozeniny pětileté Terezky :-)

 

Po každodenní krátké informační schůzce s rodiči následovala večeře, večerníček a večer dle gusta každého účastníka...

-------

8.3. 2016

Nový den...

Na ranní rozvičce a u snídaně děti překvapila Víla Amálka s nápovědou na dnešní večerníček.

Po vydatném jídle následoval dopolední program - lyžování začátečníků, výtvarné dílníčky - dnes si děti vyrobily krásné barevné mašinky z papírových ruliček, barevných papírů a korkových špuntů, a hry na hřišti - dopoledne zvítězili ve fotbale kluci nad holkama 10:1.

Během oběda rozdávali dva Večerníčkové usměvavým maminkám k jejich dnešnímu svátku barevné růžičky, bylo to pro ně příjemné překvapení k dobrému obědu.

Následovalo čtení pohádky a polední odpočinek. Odpoledne se skupiny pokročilých lyžařů zdokonalovaly ve svém lyžařském umění. Druhá skupina dětí se potěšila výrobou mašinky a odpoledními hry na hřišti.

 

Na úterní minidiskotéce se děti vydaly na výlet vlakem, naučily se vláčkovou choreografii a tím Večerníčkovi pomohly si vzpomenout na Pohádky o mašinkách. Po večeři byly odměněny oplatkou a vzpomenutým večerníčkem.

 

Po každodenních večerních přípravách na další den jsme si zazpívali společně s kytarou u krbu...

 

----- 

 

7.3. 2016

Je tu nový den...

Po ranní rozcvičce a dobré snídani se všichni účastníci odebrali za dopoledním programem. Lyžování probíhalo pod vedením korokodýla :-) a dalších zkušených lyžařských instruktorů. Na výtvarné výchově si děti vytvořily kombinací lepení, střihání a malování barevný obrázek se zimní tématikou a po té se společně s vedoucí vydali na procházku po okolí, kterou zakončili stavbou sněhuláka.

 

 

Během oběda děti navštívíla Víla Amálka a předala jim indicii pro zapomětlivého Večerníčka. Po obědě následovalo čtení pohádky a polední klid.

 

 

Odpoledne se děti v dopoledních činnostech vystřídaly, pokročilejší lyžaři si užili dvě hodiny ve skupinkách na sněhu, ostatní děti si vyrobily obrázek a též vyrazily na procházku po okolí se stavbou sněhuláka. Na podvečerní minidiskotéce se malí pomocnící naučili večerníčkovský tanec a pomohli Večerníčkovi ke vzpomínce na Pohádky z mechu a kapradí, společně si zatančili a zacvičili. Odměnou po dobré večeři byl dětem pro dnešek Křemílek s Vochomůrkou. 

 

 

Ve večerních hodinách se zahájilo posezení s rodiči na baru...

------ 

Zimní tábor pro rodiče s dětmi 2 2016

6.3. 2016

 Dobrý večer...

Dnešním dnem jsme zahájili nový turnus zimního tábora pro rodiče s dětmi. Během odpoledne jsme přivítali rodiče uvítacím drinkem, osobně provedli objektem a obeznámili s okolím, děti zabavili v herně a v klubovně vymalováním omalovánek. Na informační schůzce jsme milé účastníky seznámili s nadšenými vedoucími, táborovým řádem, režimem dne, programovou náplní a pravidly chování. Po společné večeři jsme pokračovali divadlem a uvedli dospělé a děti do tématu Hledání zapomenutých Večerníčků. Po večerníčku se nadšené děti odebraly ke spánku načerpat síly na nový den.

 

 

 

Zimní tábor pro rodiče s dětmi 1

4.3.2016

Dobrý večer...

Dnes jsme měli závěrečný lyžařský program. Pokročilí lyžaři si dokonce vyzkoušeli atmosféru opravdových závodů. Fanoušků kolem tratě bylo nepočítaně. Náročnou trať všichni závodníci zvládli. Bylo vidět, že celý týden poctivě trénovali. 

Na karnevale proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen. Malé děti dostaly diplom a cenu také, vždyť si to zasloužily. Většina z nich stála v pondělí na lyžích poprvé v životě a dnes už krásně sjíždějí mírnější kopce. 

Večer si všichni účastníci užili závěrečnou diskotéku a pak už nezbývalo nic jiného, než si sbalit věci a přichystat se na odjezd.

... dobrou noc :-)

3.3.2016

Dobrý večer...

Na čtvrtek se všichni velmi těšili, jelikož nás čekalo zpestření celého tábora. Navštívili jsme chovnou stanici psů husky, kde jsme měli přednášku a mohli jsme si je i pohladit.

Druhá skupina mezitím šla lyžovat. Každá lyžařská lekce začíná rozcvičkou. Poté se instruktoři zabývají metodikou, např.aby děti nejezdily jen v pluhu. Následují volné jizdy a některé děti už se odváží jet i na skokánek.

Po společném obědě se opět skupiny vyměnily. Během poledního klidu měly děti možnost být ve výtvarné dílně a vyrábět postavičky Boba a Bobka.

Celý program se opakoval pro další skupinu, takže nikdo o nic nepřišel.

Jako každý večer byla diskotéka a jako každý večer měla téma, tentokrát Bob a Bobek.

Následovala večeře, večerníček a krátká soutěž, po které šly děti spát.

... dobrou noc :-)

2.3.2016

Dobrý večer...

Středeční den jsme klasicky zahájili společnou snídaní a následně výtvarnou dílnou, kde děti vyráběly Áju a maxipsa Fíka. Po dokončení výrobků jsme se odebrali na svah, kde jsme až do oběda bobovali a stavěli sněhuláky.

Mezitím byli začátečníci lyžovat. Děti se den ode dne lepší, už bez problému zvládají sjíždět malý svah.

Po společném obědě se skupiny prohodily a lyžovat šly větší a pokročilejší děti. Menší děti měly na programu výtvarnou dílnu a procházky.

Každý den je pro děti připravena diskotéka, na které se sejdou všechny děti. Tentokrát na téma Maxipes Fík, děti proto přišli rádně upraveni.

Den jsme jako pokaždé zakončili večeří, večerničkem a krátkou soutěží.

...dobrou noc :-)

1.3.2016

Dobrý večer...

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a možná ještě dál není rybník Brčálník ani Rákosníček, ale jedno lyžařské středisko, kde se učí lyžovat děti, které se účastní našeho zimního tábora pro rodiče s dětmi.

V husté mlze se naštěstí nikdo neztratil, tak jsme v hojném počtu mohli dále pokračovat v hledání poztrácených večerníčků.

Nápovědy jsme měli při výtvarné dílně, kde jsme si vyrobili z kolíčků dva čmeláky, dále jsme dostali obrázek medvídka se soudkem medu.

Na diskotéce jsme si zatančili v pruhovaných oblečcích.

Všem bylo jasné, že dnešní ztracenou pohádkou nemůže být nic jiného než včelí medvídci - Čmelka a Brumda.

...dobrou noc :-)

 

29.2.2016

Dobrý večer...

Každý den začíná snídaní v podobě švédského stolu, o osmé hodině. Po snídani půlka účastníků odjela s instruktory lyžovat, zbylí měli na programu výtvarnou dílnu a spoustu her.

Zhruba v jedenáct hodin jsme se vydali na hodinovou procházku do okolí. Všichni jsme se nakonec sešli na společném obědě, po kterém nastává polední klid.

Po poledním klidu se tábor vyměnil, ti co lyžovali budou mít odpoledne výtvarku, procházku a naopak.

Den se uzavřel diskotékou, večeří a večerníčkem, po kterém se děti odebrali spát.

...dobrou noc :-)

 

28.2.2016

 

Dobrý večer...

Po druhé hodině odpolední začli přijíždět rodiče s dětmi. Po příjezdů všech účastníků nastalo hromadné přivítání, seznámení s programem a následně večeře. Zbytek večera děti strávili především v dětské herně.

Před večeří nás navštivil večerníček, kterému se poztrácely pohádky. Jelikož se nás sešlo mnoho a jsme velmi šikovní, tak jsme mu slíbili, že mu je pomůžeme najít.

... dobrou noc :-)

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5