Epidemie a tábory II. - tábory budou!

Dobrá zpráva č. 2 - letní tábory 2020 budou!

(aktualizováno 23.4.2020)

Podle nového společného prohlášení Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva školství (sloupec 4, od 25.května):

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/harmonogram-uvolnovani-opatreni-ve-skolach-a-skolskych-zarizenich--podnikatelskych-a-dalsich-cinnosti-180969/

 

budou dětské tábory, jakožto zotavovací akce ve smyslu zákonné definice, povoleny!

 

Celou situaci kolem letních táborů řešíme ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže (jsme členem) a Asociací pořadatelů táborů ČR (jež se nyní zakládá a jíž jsme zakládajícím členem).

 

Situaci táborů pro rodiče s dětmi analyzujeme ve spolupráci s orgány hygieny a věříme, že i tyto se budou konat.

 

Samozřejmě závisí na obecné epidemiologické situaci v dalších týdnech. Situaci sledujeme a tábory rozhodně připravujeme, objednávky přijímáme. Prosíme v zájmu svého zdraví, zdraví ostatních lidí i v zájmu konání letošních letních táborů dodržujte všechna protiepidemiologická opatření.

Pozn.: Vyjádření ministra školství z 15.4. o táborech až v srpnu bylo jím následně dementováno a již je přebito jeho dnešním společným vyjádřením výše.

 

Hezký den

Mgr. Josef Valter, předseda spolku

 

Ŕíkají o nás

„Díky vedoucím ZT Krkonoše 1–5. Byl to první tábor, ze kterého syn každý den nevolal domů. Byl programem nadšený. Děkujeme.“

Táborská, ZT ČR Praha 1–5